Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 20, 2024 11:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 RUCHY KATOLICKIE 

Czy należysz do jakiejś wspólnoty, ruchu kościelnego, katolickiego?
Ankieta wygasła So kwi 23, 2005 14:22
Tak 52%  52%  [ 16 ]
Nie 48%  48%  [ 15 ]
Liczba głosów : 31

 RUCHY KATOLICKIE 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 6:33
Posty: 171
Post 
MOże to nie tu temat ale jak sobie wyobrażasz czlonkostow we wspolnocie ? Ja jestem juz 2 lata a nie przypominam siebie zebym podpisywal cos krwią,... poprotu chodze.

_________________
ProGóry Team www.progory.pl


Śr kwi 13, 2005 16:06
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 21, 2005 20:37
Posty: 109
Post 
Nie wiem Daidoss jak to powiedzieć, ale jakoś już tak mam...
Jak chcę to idę jak nie to nie...
Nie wiem, ale jakoś nie czuję się jak członek odnowy...

_________________
Do serca przytul.... liska.....
Obrazek


Śr kwi 13, 2005 16:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 17, 2005 18:30
Posty: 268
Lokalizacja: Gdańsk
Post 
a ja należe do WŻCh


Pn kwi 18, 2005 8:46
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Prawie kiedyś wdepnąłem w neokatechumenat... ale na szczęście nie :)

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt kwi 19, 2005 12:55
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt lip 11, 2003 18:46
Posty: 677
Post 
A ja na szczęście jestem w Neokatechumenacie już z czternaście lat, chyba, :D a prędzej w Oazie studenckiej.

_________________
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy
św. Jan Kasjan


Wt kwi 19, 2005 16:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 21, 2005 20:37
Posty: 109
Post 
Oazie studenckiej :?: a co to takiego :?:

_________________
Do serca przytul.... liska.....
Obrazek


Wt kwi 19, 2005 16:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 21, 2005 13:37
Posty: 8
Post 
ja rowniez na całe szczescie jestem w neokatechumenacie, kilka lat wczesciej w oazie ,ale tak to juz bywa :-D Pozdrawiam Wojtku37 bracie :razz:


Wt kwi 19, 2005 22:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 11, 2003 18:46
Posty: 677
Post 
Harpoon napisał(a):
Oazie studenckiej :?: a co to takiego :?:


To formacja młodzieży akademickiej i pracującej zgromadzonej w Ruchu Światło-Życie.

_________________
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy
św. Jan Kasjan


Śr kwi 20, 2005 11:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 03, 2005 22:59
Posty: 50
Post 
MM czyli Młodzież Misjonarska :) Jeszcze jedną nogą w, choć już jedną poza.. :(


Śr kwi 20, 2005 18:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 16, 2005 21:02
Posty: 220
Post 
ja jestem w WAJ-u


So kwi 23, 2005 14:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 11, 2004 17:35
Posty: 1082
Post 
Karrika napisał(a):
ja jestem w WAJ-u

WAJ ?? a co to takiego ??

_________________
Życie jest walką, z której nie możemy się wycofać, ale w której musimy odnieść zwycięstwo.


So kwi 23, 2005 15:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Wspólnota Akademicka Jezuitów

Mają najlepszego duszpasterza, jakiego znam...
Karrika, szczęściara z Ciebie ;)

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


So kwi 23, 2005 16:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 20:30
Posty: 469
Post 
Gość napisał :
Cytuj:
"Wiem, że w czasach ostatnich, jakich żyjemy, diabeł będzie robił cuda, żeby zwieźć nawet wybranych. Dlatego jestem ostrożny i nieufny do wszelkich nowości w Kościele. "


diabeł bedzie robił co chce, nawet cuda by zwieść nawet wybranych - z tym się zgadzam, tylko mój drogi przyjacielu takie ruchy są po to byś mógł budować swoją wiarę i spojrzenie na miłość Boga, byś mógł go szukać, raczej w innych miejscach go nie znajdziesz, jak tylko w kościele, ja także należę do wspólnoty katolickiej i również mogę powiedzieć że jest to bardzo dobre dla mnie, by budować swoje życie na mocnym fundamencie, z tego co wiem tam raczej nie uczą kraść, zabijać i innych rzeczy, ale człowiek uczy się szukać Boga, uczy się jak z nim rozmawiać, może dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi, którzy być może potrzebują wsparcia ze strony innych, krótko mówiąc : nie wiesz co tracisz.

ja byłem prawie 10 lat poza kościołem (słuchałem typowo diabelskiej muzyki, która powoduje w ludziach jej słuchających nienawiśc do wszystkiego co święte), ale było coś we mnie, może jakaś iskra, która nie pozwalała mi krytykować kościoła w tym czasie oddalenia i która pozwoliła mi wrócić na jego łono, z czego jestem zadowolony, bo mam teraz swoja rodzinę właśnie dzięki temu ze wróciłem i że oparłem swoje życie na Bogu, wiedziałem ze tylko on może mnie z tego wyprowadzić i to uczynił.

kościół wprowadza nowe elementy, ale są one oparte na wiedzy, która nie jest nowa, która pochodzi od Boga - choćby jak już kilku forumowiczów uwzględniło Pismo święte, które jest podstawą każdej wspólnoty katolickiej, także różne sprawy modlitewne czy wiedzy opartej na objawieniach Maryjnych,itd. chodzi o to by umacniać kościól jako wspólnotę ludzi, którzy wzajemnie będą współpracowali nad ewangelizacją świata, by własnie taki diabeł miał coraz trudniejsze zadanie zniewalania ludzi i prowadzenia ich do zła, im kościól będzie słabszy tym szatan bedzie mocniejszy, a na to pozwalać nie można, prawda?

pozdrawiam

_________________
Obrazek
Tomasz32 -->ADONAJ ELOHENU
ADONAJ EHAD


Pt sie 05, 2005 0:31
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 02, 2004 19:22
Posty: 8
Post 
Wspólnoty w Koœciele Katolickim sš jak najbardziej potrzebne...
Sam po długiej drodze poszukiwania trafiłem w końcu do Odnowy w Duchu Œw. Należe niespełna rok ale czuję się w końcu na swoim miejscu :) Takie zagęszczenia wartoœciowych ludzi, którzy pomagajš mi w dotarciu do Chrystusa nie spotkałem w żadnym innym miejscu.
Myœlę że wspólnota to nauralny etap w rozwoju duchowym chrzeœcijanina.
A propos Odnowy ... jako wspólnota charyzmatyczna potrafi ukazać niemal wprost oblicze Pana... proroctwa czy dar języków mogš poczštkowo budzić lekkie niedowierzanie ale tylko do czasu ;)
Potem gdy poszczególne proroctwa zaczynajš się wypełniać w życiu albo Pan poprzez Ducha Sw zsyla inny dar to chce sie tylko wychwalac
serio !
[...Jezus] dotrzymuje obietnic ;)


zapraszam Was na budujšcš się stronę o wspólnotach i ruchach katolickich www.wspolnota.za.pl oraz na forum umożliwiajšce dialog pomiędzy różnymi ruchami www.forumwspolnota.aq.pl


pokój i Miłoœć !

_________________
" Miłość to spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca "


So sie 13, 2005 19:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 23, 2005 8:33
Posty: 3
Post 
Ja należę do Ruchu Lednickiego. W naszym mieście mamy Ambasadę Lednicy, w której działam :) Jestem z tego powodu bardzo zadowolona, bo wspólne Msze, modlitwy i rozmowy pozwoliły spojrzeć mi inaczej na wiele spraw. Dzięki wspólnocie poznałam lepiej kilka osób, które są wspaniałe i od których mogę się wiele uczyć.
Wcześniej należałam do takiej małej wspólnoty, gdzie raz w tygodniu rozważaliśmy czytania z następnej niedzieli. To mi pozwoliło poznać czym jest dzielenie się wiarą, tym co Bóg mówi do mnie przez Swoje Słowo.
Każda wspólnota powinna zawsze na 1 miejscu stawiać Eucharystię, bo na niej dzieją się prawdziwe cuda :) I dzięki niej łatwiej rozwiązać wiele problemów, jeśli pojawiają się we wspólnocie.

_________________
"Zachowujcie między sobą miłość, miłość, miłość, a na zawnątrz gorliwość o zbawienie dusz"
św. Eugeniusz de Mazenod


Śr sie 24, 2005 16:28
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL