Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 16:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Miłość, bojaźń i lęk 
Autor Wiadomość
Post 
Tyle tylko, że tekst Objawienia pochodzi z dziewiętnastego wieku - tak wyglądała Wiara i postępowanie dziewiętnasowiecznych kapłanów.
A - tymczasem - w obecnej chwili Kościół odchodzi od błędów tamtych czasów - i próbuje wręcz budować Cywilizację Miłości ...
Hasło Papieża Jana Pawła II Wielkiego "Nie lękajcie się ! jest aż zanadto wymowny.


N kwi 03, 2005 18:56
Post 
ddv163 napisał(a):
Tyle tylko, że tekst Objawienia pochodzi z dziewiętnastego wieku - tak wyglądała Wiara i postępowanie dziewiętnasowiecznych kapłanów.
A - tymczasem - w obecnej chwili Kościół odchodzi od błędów tamtych czasów - i próbuje wręcz budować Cywilizację Miłości ...
Hasło Papieża Jana Pawła II Wielkiego "Nie lękajcie się ! jest aż zanadto wymowny.

Niestety. Dlatego dzisiaj ludzie niczego się nie boją, szczególnie grzeszyć. A ponieważ bojaźń Pańska jest początkiem mądrości, dlatego dzisiejszy świat jest pełen głupoty. :D


N kwi 03, 2005 20:45

Dołączył(a): Śr paź 27, 2004 18:33
Posty: 64
Post 
Cytuj:
Niestety. Dlatego dzisiaj ludzie niczego się nie boją, szczególnie grzeszyć. A ponieważ bojaźń Pańska jest początkiem mądrości, dlatego dzisiejszy świat jest pełen głupoty.

Ty to pewnie byś chciał, aby każdy z bojaźni Bożej nawracał się? Przecież sam Papież mówi Nie lękajcie się! - a co do twojego kontekstu -
Nie lękajcie się zbliżyć do Jezusa. On jest prawdą, On ma słowa życia wiecznego. Papież chce miłości, a ty tylko byś się bał i bał.
Jesteś tchórzem i boisz się Prawdy!!

_________________
Byłem młody i głupi. Proszę moje posty (starsze niż z roku 2009) nie traktować jako obecny mój tok myślenia.


N kwi 03, 2005 21:21
Zobacz profil
Post 
Wasz brat Sebastian napisał(a):
Cytuj:
Niestety. Dlatego dzisiaj ludzie niczego się nie boją, szczególnie grzeszyć. A ponieważ bojaźń Pańska jest początkiem mądrości, dlatego dzisiejszy świat jest pełen głupoty.

Ty to pewnie byś chciał, aby każdy z bojaźni Bożej nawracał się? Przecież sam Papież mówi Nie lękajcie się! - a co do twojego kontekstu -
Nie lękajcie się zbliżyć do Jezusa. On jest prawdą, On ma słowa życia wiecznego. Papież chce miłości, a ty tylko byś się bał i bał.
Jesteś tchórzem i boisz się Prawdy!!

Może podasz jakisz przykład na to twierdzenie? :shock:


N kwi 03, 2005 21:25

Dołączył(a): Śr paź 27, 2004 18:33
Posty: 64
Post 
ddv163 cytuje hasło Papieża: Nie lękajcie się !, a ty zaraz piszesz, że powinniśmy się lękać Boga, bo dlatego, że się nie lękamy to grzeszymy.
To ja odnośnie twojego kontekstu, piszę: Nie lękajcie się i z miłości nawracajcie się do Jezusa, a nie z bojaźni. - ja to piszę jakby w twoim rozumowaniu, a nie cytując całkowicie Papieża.

_________________
Byłem młody i głupi. Proszę moje posty (starsze niż z roku 2009) nie traktować jako obecny mój tok myślenia.


N kwi 03, 2005 21:39
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Łk 12: 5 "Pokażę wam, kogo macie się bać: bójcie się Tego, który, pozbawiwszy [was] życia, jest w mocy posłać [was] także na wieczne zatracenie. Tak, mówię wam, tego się bójcie!"

Jezus mówi co innego. Wolę słuchać Jezusa. :-D


N kwi 03, 2005 21:45

Dołączył(a): Śr paź 27, 2004 18:33
Posty: 64
Post 
A czy ja mówię, abyśmy się Boga wogule nie bali?

_________________
Byłem młody i głupi. Proszę moje posty (starsze niż z roku 2009) nie traktować jako obecny mój tok myślenia.


N kwi 03, 2005 21:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 27, 2004 18:33
Posty: 64
Post 
Ja powiedziałem, abyśmy szli do Niego z miłości, a nie z bojaźni.
Panu Jezusowi będzie milej, jak z miłości i z Woli Ojca do Niego przyjdziemy, a nie z bojaźni.

_________________
Byłem młody i głupi. Proszę moje posty (starsze niż z roku 2009) nie traktować jako obecny mój tok myślenia.


N kwi 03, 2005 21:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Łk 12:4-7
Cytuj:
Lecz mówię wam, przyjaciołom moim: Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a potem nic więcej uczynić nie mogą. Pokażę wam, kogo się macie obawiać: bójcie się Tego, który po zabiciu ma moc wtrącić do piekła. Tak, mówię wam: Tego się bójcie!

Czyż nie sprzedają pięciu wróbli za dwa asy? A przecież żaden z nich nie jest zapomniany w oczach Bożych. U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone. Nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli.


Tradycjonalisto - w jakiego Boga wierzysz? W Boga, który pragnie naszej śmierci? Czy stosujesz cytaty bez zastanowienia nad ich sensem?

Sebastianie - "w miłości nie ma lęku, lecz doskonała miłość usuwa lęk, albowiem lęk kojarzy się z karą. Ten zaś, kto się lęka, nie wydoskonalił się w miłości" Jeśli dobrze pamiętam, 1J 4, 18 [z pamięci pisałam]

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


N kwi 03, 2005 21:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Temat wydzielony z wątku o FSSPX.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Ostatnio edytowano N kwi 03, 2005 22:20 przez jo_tka, łącznie edytowano 1 raz



N kwi 03, 2005 22:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 27, 2004 18:33
Posty: 64
Post 
18 W miłości nie ma lęku,
lecz doskonała miłość usuwa lęk,
ponieważ lęk kojarzy się z karą.
Ten zaś, kto się lęka,
nie wydoskonalił się w miłości.
1J 4, 18

_________________
Byłem młody i głupi. Proszę moje posty (starsze niż z roku 2009) nie traktować jako obecny mój tok myślenia.


N kwi 03, 2005 22:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 27, 2004 18:33
Posty: 64
Post 
Czyli mam rację :), znaczy się Jezus ma rację.

_________________
Byłem młody i głupi. Proszę moje posty (starsze niż z roku 2009) nie traktować jako obecny mój tok myślenia.


N kwi 03, 2005 22:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL