Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 1:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Dlaczego ludzie boja sie Kosciola Katolickiego? 
Autor Wiadomość
Post Re: Dlaczego ludzie boja sie Kosciola Katolickiego?
muzzy napisał(a):
Czy uważasz, że przyzwoitość i moralność ma swoje źródło tylko w Twojej religii i innowiercy lub niewierzący są nieprzyzwoici lub niemoralni?
Co masz na myśli pisząc "nic ich nie trzyma na wodzy"?


przyzwoitość i moralność może być cnota (zaleta) każdego bez względu na wiarę czy niewiarę. jednak w sytuacjach trudniejszych niż przeciętne, zalety te nie zdają egzaminu,
bo są jedynie namiastkami prawdziwych cnót i nie maja mocnego podłoża - religijnego!
np. dwie osoby są w obozie koncentracyjnym, jedna głęboko wierząca, druga powiedzmy - przyzwoita.
gdy ciemiężcy przyciskają, motywacja tej pierwszej osadzona w Bogu, Jezusie Chrystusie owocuje poświeceniem. motywacja tej drugiej, osadzona w zwykłej ludzkiej, społecznej przyzwoitości pryska pod ciężarem cierpienia, ulega relatywizmowi moralnemu, owocuje samoobrona i koniec końców walka o przetrwanie.


Śr maja 23, 2012 10:31

Dołączył(a): Cz mar 29, 2012 9:52
Posty: 266
Post Re: Dlaczego ludzie boja sie Kosciola Katolickiego?
mkb napisał(a):
przyzwoitość i moralność może być cnota (zaleta) każdego bez względu na wiarę czy niewiarę. jednak w sytuacjach trudniejszych niż przeciętne, zalety te nie zdają egzaminu,
bo są jedynie namiastkami prawdziwych cnót i nie maja mocnego podłoża - religijnego!


??
1) Na jakiej podstawie piszesz, że przyzwoitość i moralność nie zdają egzaminu w "trudniejszych sytuacjach"?
2) Dlaczego tylko podłoże religijne ma być mocnym podłożem?

mkb napisał(a):
np. dwie osoby są w obozie koncentracyjnym, jedna głęboko wierząca, druga powiedzmy - przyzwoita.
gdy ciemiężcy przyciskają, motywacja tej pierwszej osadzona w Bogu, Jezusie Chrystusie owocuje poświeceniem. motywacja tej drugiej, osadzona w zwykłej ludzkiej, społecznej przyzwoitości pryska pod ciężarem cierpienia, ulega relatywizmowi moralnemu, owocuje samoobrona i koniec końców walka o przetrwanie.


Czyli tylko katolicy są zdolni do poświęceń ?? Robisz takie skróty, że głowa boli.

_________________
Take the risk of thinking for yourself, much more happiness, truth, beauty, and wisdom will come to you that way.
C.H.


Śr maja 23, 2012 11:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 08, 2012 10:16
Posty: 93
Post Re: Dlaczego ludzie boja sie Kosciola Katolickiego?
mkb napisał(a):
bardziej obawiałbym się tych, którzy odłączają się od tej religii, bo ich już nic nie trzyma na wodzy,


mkb, religia to nie powinna być "wodza", smycz, ani postronek na którym trzyma się wyznawców.
Niechcący i zupełnie nieświadomie piszesz w typowym dla fundamentalistycznie myślących ludzi.

Religia to przecież radość, dobro i obietnica wiecznej nagrody.
Radujcie się! - czy nie tak mówił Jezus?

Religia wyrosła z Jego nauki stała się niestety "wodzą", na której trzyma się Boże Dzieci.

_________________
Krzysztof

Słuchaj zawsze głosu swego serca, a może usłyszysz ten cichy szept Boga który drzemie w każdym z nas.
W nim znajdziesz wskazówki jak zbudować własną drabinę, po której będziesz mógł wspiąć się do Niego.


Śr maja 23, 2012 11:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Dlaczego ludzie boja sie Kosciola Katolickiego?
mkb napisał(a):
ulega relatywizmowi moralnemu


Że co proszę? A kto nie tak dawno pisał w tym wątku
mkb napisał(a):
Budowanie tamtych Kościołów, nawet pod przymusem, będzie na pewno policzone na korzyść ich zbawienia,
na które może nie mieliby w ogóle szansy, budując ołtarze demonom.
Wiem, ze to brzmi brutalnie, ale moim zdaniem to prawda.

- to jest relatywizm moralny, ocenianie jednoznacznie złych dla przyzwoitego człowieka czynów przez pryzmat eschatologicznych imaginacji własnej religii... i nagle bandytyzm okazuje się być nie taki zły, ba, może nawet lepiej dla ofiar, że się nimi stały, właściwie chyba powinny podziękować oprawcom, czyż nie?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr maja 23, 2012 12:02
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego ludzie boja sie Kosciola Katolickiego?
...ale mieszacie..
skomentuje tylko to:

krzysztofff napisał(a):
Religia to przecież radość, dobro i obietnica wiecznej nagrody.
Radujcie się! - czy nie tak mówił Jezus?

to dosyć naiwna wersja religii..
wspomnij na cytat z Ewangelii św. Mateusza:
"Nie przyniosłem pokoju, ale miecz".


Śr maja 23, 2012 15:56

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Dlaczego ludzie boja sie Kosciola Katolickiego?
Kto miesza? Ten, co widzi zło i nazywa je złem, czy ten (ta), co twierdzi, że owo zło to wcale nie zło, tylko szansa na Zbawienie?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr maja 23, 2012 18:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Dlaczego ludzie boja sie Kosciola Katolickiego?
Nie wiem, może to niewiedza?


Śr maja 23, 2012 19:40
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego ludzie boja sie Kosciola Katolickiego?
Cytuj:
Gdzie niby deprecjonowałem? Pisząc o rozmowie na tym poziomie nie odnosiłem się w ogóle do tego czy fizycznie zamanifestowany cud jest prawdziwy czy nie, a do Twojego twierdzenia, że nie przymus, nie represje, nie niszczenie kultury, nie szkółki - tylko Matka Boska z Guadelupe... co moim zdaniem jest mydleniem oczu i ucieczką przed rzeczywistością. Mówiłem o Twojej w moich oczach wygodnickiej interpretacji historii społecznej, nie faktach fizycznych czy teologii.

Właśnie rzeczywistość nie jest domeną tylko i wyłącznie ludzką.
Gdyby tylko człowiek decydował, to komunizm zniszczyłby przez ponad 70 lat do cna wiarę w Rosji.


Śr maja 23, 2012 21:48
Post Re: Dlaczego ludzie boja sie Kosciola Katolickiego?
mareta napisał(a):
Nie wiem, może to niewiedza?


już tysiąc razy było wyjaśnianie, ze to nie wiedza tylko WIARA :)


Cz maja 24, 2012 1:05

Dołączył(a): So lut 18, 2012 17:39
Posty: 30
Post Re: Dlaczego ludzie boja sie Kosciola Katolickiego?
Ja się nie boję Kościoła Katolickiego, bo jestem jego członkiem. Ja się boję .... o ... Kościół Katolicki. Przestrasza mnie tylko to w moim Kościele Katolickim, co jest w nim ludzkie: słabości, grzechy. Buduje mnie każdy przejaw świętości ludzi należących do Kościoła Katolickiego. Myślę, że o swoim kościele i inni tak by powiedzieli.


Pn maja 28, 2012 13:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL