Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 16:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Przejrzystość finansowa nie jest mile widziana w Watykanie 
Autor Wiadomość
Post Re: Przejrzystość finansowa nie jest mile widziana w Watykan
I tenże św Paweł szyjacy namioty nauczał - Czyż nie wiecie, że ci, którzy trudzą sie wokół ofiar, żywią sie ze świątyni, a ci, którzy posługują przy ołtarzu, mają udział w ofiarach ołtarza. Tak też i Pan postanowił, ażeby z Ewangelii zyli ci, którzy głoszą Ewangelię (1 Kor 8, 13-14).
Katecheci, kapelani funkcjonują, bo takie jest zapotrzebowanie wierzących.
Z funduszy unijnych, z funduszu koscielnego, dotacji z budżetu korzystają Koscioły i wspólnoty nie tylko chrzescijańskie.
Komisja majątkowa to inna bajka, a jako, że nie zbyt mi sie podoba, nie podejmuję tematu.


So maja 26, 2012 20:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Przejrzystość finansowa nie jest mile widziana w Watykan
Alus.
Z wersetu 13 jasno wynika, iż nie chodzi o gromadzenie ogromnych majątków, kosztem budżetu Państwa, czy też nawet o pensje dla apostołów z budżetu Rzymu, Koryntu itd, i innych państw (miast) gdzie głosili - tylko o ofiary i dobrowolne datki.
1 Kor. 9:13:
Cytuj:
Czyż nie wiecie, że ci, którzy trudzą się koło ofiar, żywią się ze świątyni, a ci którzy posługują przy ołtarzu mają udział w ofiarach ołtarza?

Tak więc KK łamie nakaz Chrystusa: "Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie". Katecheza za państwowe pieniądze, plus obciążanie kosztami katechezy gmin (darmowe udostępnianie sal lekcyjnych wybranym przez biskupów katechetom) jest ewidentnie sprzeczne z tym nakazem.
Co innego, jakby KK finansował te katechezy z własnych pieniędzy pochodzących z datków.


So maja 26, 2012 21:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Przejrzystość finansowa nie jest mile widziana w Watykan
Tomek44 napisał(a):
Co innego, jakby KK finansował te katechezy z własnych pieniędzy pochodzących z datków.


I tak miało być, ale Kościół oszukał społeczeńśtwo.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So maja 26, 2012 21:27
Zobacz profil

Dołączył(a): N paź 30, 2011 21:48
Posty: 59
Post Re: Przejrzystość finansowa nie jest mile widziana w Watykan
Mi kolega opowiadał,że w jednej parafii ksiądz mówił na kazaniu,że ludzie mają wrzucać papierkowe pieniądze na tace ,bo bilon jest za ciężki... :|

_________________
If you do not understand science is a religion for you


So maja 26, 2012 22:28
Zobacz profil
Post Re: Przejrzystość finansowa nie jest mile widziana w Watykan
Jajko napisał(a):
Tomek44 napisał(a):
Co innego, jakby KK finansował te katechezy z własnych pieniędzy pochodzących z datków.


I tak miało być, ale Kościół oszukał społeczeńśtwo.

Hmmmm, a to Kościół napisał, przegłosował i podpisał ustawę?


So maja 26, 2012 22:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Przejrzystość finansowa nie jest mile widziana w Watykan
Na życzenie Kościoła ją napisano. No bo przecież nie Kościołowi na złość, no nie?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So maja 26, 2012 22:33
Zobacz profil
Post Re: Przejrzystość finansowa nie jest mile widziana w Watykan
Jajko napisał(a):
Na życzenie Kościoła ją napisano. No bo przecież nie Kościołowi na złość, no nie?

Takich ludzie wybrali w głosowaniu reprezentantów. Jeżeli mogą mieć do kogoś pretensje to albo do siebie ze nie głosowali lub głosowali na matołów, albo na wybranego, ze z nich matołów zrobił.


So maja 26, 2012 22:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Przejrzystość finansowa nie jest mile widziana w Watykan
Jeśli KK grzmi: aborcja jest grzechem, to czemu KK nie grzmi: że finansowanie działalności KK przez Państwo jest grzechem? Czemu KK nie tłumaczy, iż Chrystus nauczał: "Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie"?
Jest rzeczą oczywistą, iż za finansowaniem KK stało lobby kościelne. Sami posłowie tak od siebie, "przejęci biedotą KK" tego by nie uchwalili.
W końcu dziś widać jak KK walczy jak lew o zachowanie FK lub 1% odpisu.


N maja 27, 2012 6:12
Zobacz profil
Post Re: Przejrzystość finansowa nie jest mile widziana w Watykan
Tomek44 napisał(a):
Jeśli KK grzmi: aborcja jest grzechem, to czemu KK nie grzmi: że finansowanie działalności KK przez Państwo jest grzechem? Czemu KK nie tłumaczy, iż Chrystus nauczał: "Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie"?
Jest rzeczą oczywistą, iż za finansowaniem KK stało lobby kościelne. Sami posłowie tak od siebie, "przejęci biedotą KK" tego by nie uchwalili.
W końcu dziś widać jak KK walczy jak lew o zachowanie FK lub 1% odpisu.

Lobby Kościołą w szeregach SLD :D ....zapominasz chyba, że konkordat podpisał właśnie rząd lewicowy.
Inne Koscioły, zgromadzenia, współuczestniczą w grzechu biorac dotacje z budżetu państwa - nie grzmisz na nie?
Nie dostają SJ dlatego jesteś taki oburzony....chodzi o grzech czy o kasę?


N maja 27, 2012 6:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Przejrzystość finansowa nie jest mile widziana w Watykan
Lobby Kościoła w szeregach biskupów.
Dzisiaj też lobby KK walczy o utrzymanie FK - lub 1% odpis od podatku. I oczywiście to lobby nie jest w szeregach PO tylko w szeregach biskupów KK z Nyczem na czele.
Poza tym ja nie muszę grzmieć, gdyż ja nie doję budżetu państwa za moją religijną działalność poprzez głoszenie Ewangelii innym ludziom, lecz uczciwie pracuję.

A co do Konkordatu - to chyba zapomniałaś, że był on zredagowany potajemnie w ekspresowym tempie 3 miesięcy przez rząd Suchockiej (nie SLD).
SLD podpisało konkordat za cenę "świętego spokoju". L. Miller o tym niejeden raz mówił.


N maja 27, 2012 7:19
Zobacz profil
Post Re: Przejrzystość finansowa nie jest mile widziana w Watykan
Tomek44 napisał(a):
Lobby Kościoła w szeregach biskupów.
Dzisiaj też lobby KK walczy o utrzymanie FK - lub 1% odpis od podatku. I oczywiście to lobby nie jest w szeregach PO tylko w szeregach biskupów KK z Nyczem na czele.
Poza tym ja nie muszę grzmieć, gdyż ja nie doję budżetu państwa za moją religijną działalność poprzez głoszenie Ewangelii innym ludziom, lecz uczciwie pracuję.

A co do Konkordatu - to chyba zapomniałaś, że był on zredagowany potajemnie w ekspresowym tempie 3 miesięcy przez rząd Suchockiej (nie SLD).
SLD podpisało konkordat za cenę "świętego spokoju". L. Miller o tym niejeden raz mówił.

Po ŚJ kolejną ofiarą Kościoła SLD :D
Ludziom nie głosisz Ewangelii Jezusa ale dowolną interpretację na modłę Strażnicy.


N maja 27, 2012 8:18
Post Re: Przejrzystość finansowa nie jest mile widziana w Watykan
Każdy z nas obowiązkowo płaci 1,04% podatku dochodowego na Kościół.
http://www.wykop.pl/link/150254/w-polsc ... chodowego/


Pn lip 09, 2012 18:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Przejrzystość finansowa nie jest mile widziana w Watykan
A teraz Episkopat bije się o kolejny procent....niewiarygodna pazerność...

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn lip 09, 2012 22:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Przejrzystość finansowa nie jest mile widziana w Watykan
Weźcie poczytajcie komentarze, a nie podchodźcie tak bezkrytycznie do każdego filmiku z internetu.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt lip 10, 2012 7:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 14, 2012 17:36
Posty: 90
Post Re: Przejrzystość finansowa nie jest mile widziana w Watykan
Nie oglądałem całego tego filmiku, nie wiem więc czy ma to bezpośredni związek z tą akurat Panią.
Wstawię jako ciekawostkę, zresztą łatwą do zweryfikowania(gdyby ktoś chciał) bo to xero pisma urzędowego jest.

Załącznik:
1_041.jpg
1_041.jpg [ 112.57 KiB | Przeglądane 3588 razy ]

Załącznik:
1_042.jpg
1_042.jpg [ 71.84 KiB | Przeglądane 3588 razy ]

Załącznik:
1_043.jpg
1_043.jpg [ 34.25 KiB | Przeglądane 3588 razy ]

_________________
Dla ludu religia jest prawdą, dla mędrców fałszem, a dla władców jest po prostu użyteczna - Seneka Młodszy


Śr lip 11, 2012 13:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL