Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 0:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna strona
 Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących 
Autor Wiadomość
Post Re: Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących
Nie ma z czego się cieszyć. Jak ludzie odejdą z KK to jego miejsce zajmą albo ewangelikalni protestanci ( jak to ma miejsce Brazylii) albo Muzułmanie. Z dwojga złego wolę już katolicyzm


Pn lip 02, 2012 22:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących
Nie wiele wiem o ewangelikalnych protestantach, a muzułmnów znałem kilku całkiem normalnych. Oczywiście, fundamentaliści muzułmańscy są straszni, ale do tego u nas raczej prędko nie dojdzie.

Pytanie czy miejsca katolików nie mogą zająć zwyczajnie niewierzący? Przecież gros ludzi, którzy formalnie są katolikami, a praktycznie do kościoła nie chadzają i po katolicku nie żyją, raczej są bardziej niewierzący niż ewangelikalni czy muzułmalni, nie?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn lip 02, 2012 23:15
Zobacz profil
Post Re: Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących
-Vi- napisał(a):
Cóż za radosna buźka przy tym stosie... :roll:
Ja nie wątpię w pęd katolików do mordowania ludzi za brak wiary.
Coś wyjątkowo często ostatnio na tym forum takie sugestie się pojawiają z ust tych, których wiara oparta jest ponoć na miłości... :roll:
Utwierdzam się tylko w przekonaniu o słuszności tego, co stwierdziłam już kiedyś - katolików stawiam na równi z islamistami. W tamtych warunkach i tamtejszej rzeczywistości, wyglądałoby to identycznie... :|


cóż można rzec?...chyba tyle, ze współczuje ci braku poczucia humoru.

-----
tak, to jedynie po raz kolejna utwierdza mnie w przekonaniu, ze Kościół i katolicy są atakowani bo wiele ludzi nadal pamięta o tych stosach i boi się instytucji Kościoła. Setki lat po tamtych wydarzeniach, nawet o tym zażartować nie można bo reakcje są tak dziwne jak ta tutaj.
to zastanawia.
przecież stosy to już bardzo dawna przeszłość?
czy ktoś z was popełnia w wieku lat 40-tu błędy młodości?
chyba ktoś niezbyt mądry..


Wt lip 03, 2012 0:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących
Cytuj:
Pytanie czy miejsca katolików nie mogą zająć zwyczajnie niewierzący? Przecież gros ludzi, którzy formalnie są katolikami, a praktycznie do kościoła nie chadzają i po katolicku nie żyją, raczej są bardziej niewierzący niż ewangelikalni czy muzułmalni, nie?


Islam jest religią nastawioną na ekspansję. Jeżeli zlikwidujemy chrześcijaństwo, po prostu wejdą na miejsce chrześcijan. Nie słyszałeś o akcjach rozdawania Koranu na ulicach w Niemczech?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt lip 03, 2012 8:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących
mkb: robienie sobie żartów z torturowania i zabijania ludzi w imię bogów i dlatego, że wierzą inaczej lub nie wierzą wcale NIE JEST ŚMIESZNE. Tym bardziej, że cały czas ma miejsce na świecie (tylko, że teraz nie w chrześcijaństwie, ale dla zabijanego to niewielkie pocieszenie, że zginie w imię Allaha, a nie Jezusa).

Johnny99: Islamiści wejdą na miejsce chrześcijan, jeśli to miejsce nie zostanie zajęte przez niewierzących. Nie ma innej opcji.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Ostatnio edytowano Wt lip 03, 2012 9:27 przez Jajko, łącznie edytowano 1 raz



Wt lip 03, 2012 9:17
Zobacz profil
Post Re: Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących
mkb napisał(a):
cóż można rzec?...chyba tyle, ze współczuje ci braku poczucia humoru.

Po prostu dałaś się poznać jako osoba bardzo poważna bez cienia poczucia humoru.
Gdy ktoś sobie żartuje, to Ty reagujesz oburzeniem i oskarżasz o niecne intencje (vide: żarty z przejęzyczenia Iwony19, gdy rozdzieliła przypadkowo pojęcie dziewictwa)
Stąd przyzwyczaiłaś już userów, że nie masz dystansu ;)

A jak pokazuje post Jajko- Ty tak samo reagujesz jak Jajko, gdy ktoś ośmieli się żartować z chrześcijaństwa. Więc jak widzisz- jeżeli chcesz, aby inni mieli dystans do Twoich żartów, to i Ty naucz się dystansu do cudzych żartów :D


Wt lip 03, 2012 9:22
Post Re: Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących
Jajko, zażartowanie ze stosów cie oburza...
a czy oburzają cie żarty na temat krzyża??
Jezus Chrystus został na nim zamordowany, a ludzie wrodzy Kościołowi często sobie żartują z tego dramatu,
nie wspominając nawet o winie oprawców.

co myślisz np. o takim filmie Monty Python'a - "Life Of Brian" ? (myślę, ze znasz)
Tam reżyser pozwala sobie na swobodne poczucie humoru dotyczące Męki Pańskiej,
i nawet tego filmu nie można za bardzo potępiać, bo przecież należy mieć poczucie humoru, co nie??

Tak wiec, wszystko zależny od tego, komu co pasuje do jego osobistych poglądów.


Ostatnio edytowano Wt lip 03, 2012 9:35 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Wt lip 03, 2012 9:29
Post Re: Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących
do pani w okularach słonecznych:
przepraszam, ale w ogóle nie rozumiem o co pani chodzi.

...poza tym, występowanie w imieniu wszystkich, w stylu:
"Stąd przyzwyczaiłaś już userów, że nie masz dystansu" - to tani chwyt i bez sensu.


Wt lip 03, 2012 9:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących
Jajko napisał(a):
Johnny99: Islamiści wejdą na miejsce chrześcijan, jeśli to miejsce nie zostanie zajęte przez niewierzących. Nie ma innej opcji.


Nie zostanie zajęte, bo, po pierwsze, tak naprawdę "niewierzących" w pełni jest bardzo niewielu - kilka procent. "Niedzielni" (albo "bez-niedzielni") katolicy to nie są "niewierzący", tylko co najwyżej bezreligijni. Wystarczy im przedstawić "lepszą" ofertę. Po drugie, ateiści są miałcy i cyniczni. Nie mają o co walczyć i nie będą o nic walczyć. A muzułmanie mają w ręku (a niekiedy i na pasie przymocowane) poważne argumenty. I nie darzą żadnym szacunkiem ateistów (w przeciwieństwie do wyznawców "religii Księgi"). Nie zajmiecie żadnego miejsca, bo jesteście po prostu za ciency w uszach.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt lip 03, 2012 9:39
Zobacz profil
Post Re: Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących
Pani w okularkach przeciwsłonecznych odpowiada:

Otto_Katz ma w podpisie uwagę, że jego posty mają charakter żartobliwy. Natomiast Ty tego pojąć nie możesz i alergicznie reagujesz na jego żarty.
Piszę w imieniu Otta i Akruka, którzy nie mieli zamiaru szydzić, a zwyczajnie żartowali z wpadki językowej Iwnoy19.
Że Iwona19 poważnie traktuje forum i nie żartuje, to jest wiadome. Że mkb ma poczucie humoru i ma czasem dystans to jest szokujące, nie tylko dla mnie ;)

Więc proszę mi wyjaśnić, dlaczego żary z wpadki językowej Iwony19 są nie na miejscu, natomiast żarty z palenia na stosie ludzi już tak?
I dlaczego w drugim przypadku zarzucasz brak poczucia humoru, a w pierwszym uważasz za stosowne karcić, że jest to szydzenie?


Wt lip 03, 2012 9:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących
Iwona19 napisał(a):
ARHIZ napisał(a):
Kiedy słyszę o takich spadkach, cieszę się.

a ja nie

A jak odniesiesz się do całości mojej wypowiedzi? Bo wielu katolików, których znam też tak właśnie myśli - przedkładają jakość nad ilość.

Johnny99 napisał(a):
Islam jest religią nastawioną na ekspansję. Jeżeli zlikwidujemy chrześcijaństwo, po prostu wejdą na miejsce chrześcijan. Nie słyszałeś o akcjach rozdawania Koranu na ulicach w Niemczech?

Każda religia misyjna jest nastawiona na ekspansję...

mkb napisał(a):
Jajko, zażartowanie ze stosów cie oburza...
a czy oburzają cie żarty na temat krzyża??
Jezus Chrystus został na nim zamordowany, a ludzie wrodzy Kościołowi często sobie żartują z tego dramatu,
nie wspominając nawet o winie oprawców.

Stosy to masowe mordy, o których wiemy na pewno. Krzyż i Jezus to część doktryny jednej z wielu religii - taka jest różnica.
Choć ja osobiście za żartami na temat religii nie przepadam.

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Wt lip 03, 2012 9:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących
Johnny99 napisał(a):
I nie darzą żadnym szacunkiem ateistów (w przeciwieństwie do wyznawców "religii Księgi").

Nie rozumiem, przecież Islam to Religia Księgi.

val napisał(a):
Więc proszę mi wyjaśnić, dlaczego żary z wpadki językowej Iwony19 są nie na miejscu, natomiast żarty z palenia na stosie ludzi już tak?
I dlaczego w drugim przypadku zarzucasz brak poczucia humoru, a w pierwszym uważasz za stosowne karcić, że jest to szydzenie?

Może dlatego, że wpadka językowa nie była związana z torturami i śmiercią niewinnych ludzi. Ale to jest raczej kwestia poczucia humoru - mnie jakoś żarty o stosach nie rażą.

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Wt lip 03, 2012 9:58
Zobacz profil
Post Re: Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących
pani w okularach jest chyba księgowa.
ja nie czytam forum w sposób, w który Pani je czyta.
nie rozdrabniam i nie zapisuje na pobocznych karteluszkach...co kto i gdzie napisał..
o tym Otto na kacu to nawet nie pomyślałam...
poza tym ilość zadanych przez panią pytań sprawia, ze system mi się zawiesza :-)


Wt lip 03, 2012 10:42
Post Re: Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących
mkb napisał(a):
cóż można rzec?...chyba tyle, ze współczuje ci braku poczucia humoru.

Val wyraziła dokładnie to, co sądzi niejeden forumowicz. Znamy cię tu z pieniactwa i wycieczek osobistych. Nie z poczucia humoru.

A Jajko wyjaśnił resztę.
:|


Wt lip 03, 2012 10:59
Post Re: Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących
mkb napisał(a):
pani w okularach jest chyba księgowa.
ja nie czytam forum w sposób, w który Pani je czyta.
nie rozdrabniam i nie zapisuje na pobocznych karteluszkach...co kto i gdzie napisał..

O już Cię mkb lubię. Chociażby za niestandardowy i oryginalny sposób...komplementowania mojej jakże skromnej osóbki :oops:
Co do księgowej, to blisko :). Mam potencjał w tym kierunku :roll: ?
Karteczek mam od groma. Czasem sama się zastanawiam skąd się one wszystkie w mojej głowie mieszczą. Ale co ja poradzę na to, że nie ma tam funkcji :usuń. Toż to kliniczny przypadek ze mnie nerwicy natręctw, że te karteczki w głowie chomikuję :twisted:
Na pocieszenie dodam, że wciąż mi daleko do doskonałej pamięci osób z Zespołem Aspergera ;)

mkb napisał(a):
o tym Otto na kacu to nawet nie pomyślałam...
poza tym ilość zadanych przez panią pytań sprawia, ze system mi się zawiesza :-)

No to czas stworzyć karteczki, praktyka czyni mistrza ;) .
Tylko broń Boże, nie papierowe, gdyż szkoda lasów na jakiś tam papier...


Wt lip 03, 2012 11:14
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL