Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących 
Autor Wiadomość
Post Re: Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących
Cytuj:
No, troche sie przejezyczylem, ale wiele osob robi sobie wakacje w tym okresie i czesto wracaja grubo po Nowym Roku.

Nie wiem jak w innych parafiach, ale w mojej też w tym okresie księża "biorą urlop", tzn respektując urlopy wiernych, tydzień przed świętami aż do 2 stycznia nie chodzą po kolędzie.


Pt sty 29, 2016 14:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 06, 2015 22:49
Posty: 142
Lokalizacja: Morawica, Świętokrzyskie
Post Re: Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących
Askadtowiesz napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Tylko jaki to ma związek z tematem, który dotyczy praktykujących?

Prawdopodobnie duży. Widac, ze ludzie przechodza z katolicyzmu na zielonoświątkowość, a zapewne i do innych kościołow chrześcijańskich. W zasadzie różnice w doktyrnie niewielkie, a wielu ludziom wojujący KK nie odpowiada, chca po prostu spokojnie wierzyć. Oprócz porzucania wiary przechodzenie na inne wyznanie jest pewnie drugim trendem.


Bez przesady to tylko przykład KZ'tu który ma jeden z lepszych wskaznikow jeśli chodzi o Protestanckie Kościoły w RP

150 tys Protestantow to 0.4 % spoleczenstwa, wskaznik jeden z najnizszych na swiecie po wielu panstwach arabskich. Ale w Ameryce Poludniiwej panstwa takie jak Brazylia czy Argentyna gdzie w latach 50-tych było 95% Katolików dzis okolo 20% to Protestanci, stąd w KRK Ruch Odnowy Wiary, letniosc i wogole. Polska raczej bardziej idzie w letniosc, nie ze w niewiare czy inne wyznania ale taki styl życia. Oczywiscie innaczej to wyglada według propagowanego innaczej w rzeczywistosci. Można to przeanalizowac ale szkoda czasu.

Oczywiscie wielu ludzi się konwertuje ale napewno nie sa to letni. KZ to przykład... przybylo 15 tys à było 10, trzeba jednak pamietac ze to tylko 0.04% populacjii wiec nie ma wiekszego zwiazku ze zmianami w KRK, także tyle chcialem dodać w dyskusjii ze zmniejszenie liczby praktykujacych w KK nie oznacza odrazu brak zainteresowania chrzescijanstwem.

Pozatym zamiast szukac tylko problemu w ludziach poszukajcie wsród duchownych czy wierzacych katolikow, poniewaz znam wielu ludzi wierzacych ktorzy do Koscioła nie chodza i wielu nie wierzacych, politycznych czy wygodnickich ktorzy chodza bardzo czesto. Mowię o Katolikach

_________________
Ekumenista


N sty 31, 2016 6:55
Zobacz profil
Post Re: Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących
To będzie tak:

O konwersjach załóż sobie inny temat.

Holli napisał(a):
Pozatym zamiast szukac tylko problemu w ludziach poszukajcie wsród duchownych czy wierzacych katolikow, poniewaz znam wielu ludzi wierzacych ktorzy do Koscioła nie chodza i wielu nie wierzacych, politycznych czy wygodnickich ktorzy chodza bardzo czesto. Mowię o Katolikach

Może tak byś konkretniej napisał? Bo to na razie są hasła.


N sty 31, 2016 10:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 06, 2015 22:49
Posty: 142
Lokalizacja: Morawica, Świętokrzyskie
Post Re: Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących
Mam Ci powiedziec dla Ewangelii i korzysci duchowych dla ludzi czy dla zwiekszenia statystyk Koscielnych? : )

Zalezy co chcesz wiedziec, bo napewno nie chcesz wiedziec co my o tym uważamy... chociaz tak widzę po Tobie ze jestes zaprawiony w bojach x D

Zalezy komu chcecie zaniesc przeslanie i jakie macie motywacje...

_________________
Ekumenista


Pn lut 01, 2016 3:00
Zobacz profil
Post Re: Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących
Czyli w temacie nie bardzo masz cokolwiek do powiedzenia.


Pn lut 01, 2016 7:59
Post Re: Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących
To nie dramatyczny spadek, a wręcz coś odwrotnego:dotyczy udziału katolików w mszach św. w Środę Popielcową. W moim kościele parafialnym 7 mszy świętych. Wybrałam się na godz. 10.00 i kilka minut przed 10.00 kościół był pełen. Zajęte nie tylko miejsca siedzące, ale i stojące, zrezygnowałam, wybiorę się na godz. 20.00, to będzie ostatnia msza w dniu dzisiejszym.
Gdy w powszedni dzień jest jakieś święto kościelne, to na godz. 9.00, lub 10.00 tylko połowa ławek jest zajęta, zapomniałam o tym, że Środa Popielcowa dla katolików jest wyjątkowa.
Ludzie z wiarą rozpoczynają Wielki Post, a może niektórzy z nich lubią mieć po prostu głowy posypane popiołem?


Śr lut 10, 2016 12:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących
gita napisał(a):
To nie dramatyczny spadek, a wręcz coś odwrotnego:dotyczy udziału katolików w mszach św. w Środę Popielcową. W moim kościele parafialnym 7 mszy świętych. Wybrałam się na godz. 10.00 i kilka minut przed 10.00 kościół był pełen. Zajęte nie tylko miejsca siedzące, ale i stojące, zrezygnowałam, wybiorę się na godz. 20.00, to będzie ostatnia msza w dniu dzisiejszym.
Gdy w powszedni dzień jest jakieś święto kościelne, to na godz. 9.00, lub 10.00 tylko połowa ławek jest zajęta, zapomniałam o tym, że Środa Popielcowa dla katolików jest wyjątkowa.
Ludzie z wiarą rozpoczynają Wielki Post, a może niektórzy z nich lubią mieć po prostu głowy posypane popiołem?

Interpretujesz to tak, żeby ci najlepiej pasowało :-D
Rośnie grupa ludzi którzy chodzą do kościoła, kilka razy na rok, wybiera sie największe święta, i tylko wtedy sie idzie, zapewne większość ludzi których widziałaś, dzisiaj w kościele, to jest właśnie coś takiego :biggrin:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr lut 10, 2016 14:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących
gita napisał(a):
To nie dramatyczny spadek, a wręcz coś odwrotnego:dotyczy udziału katolików w mszach św. w Środę Popielcową. W moim kościele parafialnym 7 mszy świętych. Wybrałam się na godz. 10.00 i kilka minut przed 10.00 kościół był pełen. Zajęte nie tylko miejsca siedzące, ale i stojące, zrezygnowałam, wybiorę się na godz. 20.00, to będzie ostatnia msza w dniu dzisiejszym.
Gdy w powszedni dzień jest jakieś święto kościelne, to na godz. 9.00, lub 10.00 tylko połowa ławek jest zajęta, zapomniałam o tym, że Środa Popielcowa dla katolików jest wyjątkowa.
Ludzie z wiarą rozpoczynają Wielki Post, a może niektórzy z nich lubią mieć po prostu głowy posypane popiołem?
Nie przesadzajmy z uogólnieniami. Po prostu ciekawa impreza i to jest główny powód. Niedługo Walentynki, też się cieszą powodzeniem choc z religia nie mają nic wspólnego.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Śr lut 10, 2016 21:00
Zobacz profil
Post Re: Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących
Askadtowiesz napisał(a):
gita napisał(a):
To nie dramatyczny spadek, a wręcz coś odwrotnego:dotyczy udziału katolików w mszach św. w Środę Popielcową. W moim kościele parafialnym 7 mszy świętych. Wybrałam się na godz. 10.00 i kilka minut przed 10.00 kościół był pełen. Zajęte nie tylko miejsca siedzące, ale i stojące, zrezygnowałam, wybiorę się na godz. 20.00, to będzie ostatnia msza w dniu dzisiejszym.
Gdy w powszedni dzień jest jakieś święto kościelne, to na godz. 9.00, lub 10.00 tylko połowa ławek jest zajęta, zapomniałam o tym, że Środa Popielcowa dla katolików jest wyjątkowa.
Ludzie z wiarą rozpoczynają Wielki Post, a może niektórzy z nich lubią mieć po prostu głowy posypane popiołem?
Nie przesadzajmy z uogólnieniami. Po prostu ciekawa impreza i to jest główny powód. Niedługo Walentynki, też się cieszą powodzeniem choc z religia nie mają nic wspólnego.

A na czym polega to uogólnianie? Czy podanie konkretnego przykładu to jest uogólnianie??? :o


So lut 13, 2016 15:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących
gita napisał(a):
Askadtowiesz napisał(a):
gita napisał(a):
To nie dramatyczny spadek, a wręcz coś odwrotnego:dotyczy udziału katolików w mszach św. w Środę Popielcową. W moim kościele parafialnym 7 mszy świętych. Wybrałam się na godz. 10.00 i kilka minut przed 10.00 kościół był pełen. Zajęte nie tylko miejsca siedzące, ale i stojące, zrezygnowałam, wybiorę się na godz. 20.00, to będzie ostatnia msza w dniu dzisiejszym.
Gdy w powszedni dzień jest jakieś święto kościelne, to na godz. 9.00, lub 10.00 tylko połowa ławek jest zajęta, zapomniałam o tym, że Środa Popielcowa dla katolików jest wyjątkowa.
Ludzie z wiarą rozpoczynają Wielki Post, a może niektórzy z nich lubią mieć po prostu głowy posypane popiołem?
Nie przesadzajmy z uogólnieniami. Po prostu ciekawa impreza i to jest główny powód. Niedługo Walentynki, też się cieszą powodzeniem choc z religia nie mają nic wspólnego.

A na czym polega to uogólnianie? Czy podanie konkretnego przykładu to jest uogólnianie??? :o

No, spełniłaś definicję uogólnienia. Na podstawie jednego przykłądu twierdzisz ze tak jest w ogóle.
Być może- a wydaje mi się to prawdopodobne- podobnie było w innych kościołach, ale jednak nie zostało to stwierdzone doświadczalnie.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


So lut 13, 2016 21:04
Zobacz profil
Post Re: Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących
Oczywiście miałam rację, gdyż Msza Święta w Środę Popielcową jest bardzo popularna we Wszystkich kościołach w Polsce, oczywiście nie wiem jak jest we wszystkich krajach.


Śr lut 17, 2016 9:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących
gita napisał(a):
Oczywiście miałam rację, gdyż Msza Święta w Środę Popielcową jest bardzo popularna we Wszystkich kościołach w Polsce, oczywiście nie wiem jak jest we wszystkich krajach.
Przypuszczalnie miałś rację, ale czym innym jest domniemanie a czym innym dowód, co nalezy szczególnie podkreślić na forum religijnym:-).

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Śr lut 17, 2016 21:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 06, 2015 22:49
Posty: 142
Lokalizacja: Morawica, Świętokrzyskie
Post Re: Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących
No ale wy roztrząsacie tematy, jakieś popioły środy popielcowe, chodzenie żeby chodzić
A jak chcecie zaszaleć to Ruch Odnowy Wiary który jest po prostu zerzniety z Protestantyzmu zeby ludzie wam nie odchodzili, bierzecie jakis szmanow co to 20-30 lat temu zwiedzenie powstało: np Torronto Blessing, a ze wierni są nowymi sztuczkami zachwyceni to jakos nie rozumiecie że to było dawno temu przerabiane i od takich rzeczy trzeb jak najdalej trzymać wiernych.

Mnie to dziwi skad Ci ateisci, no nie wiem trzeba albo non stop siedziec w domu albo niczym sie nie interesowac albo tak zrazić ludzi, bo przecież tak rózne rzeczy dzieją się dookoła że nawet dzieci 3-4 letnie ogarniają swiat duchowy i widzą pewne rzeczy. Ale widocznie to nie moja bajka, dyskusje na temat tego czy wierzyc w Biblie, skoro wierzacy maja co do joty przez Duch potwierdzone, to tak jakby ze slepymi rozmawiac. Ale jak zawsze powiedza ze Protestanci i Ewangeliczni to radykalni, sciemniaja was w tej Tv, Ksieza, a wy prowadzicie tak glupi temat o ewolucjii jakbyscie nie wiedzieli co sie wogole dzieje, ze to sciema i robienie ludzi w balona dla kasy.

Nie wiem czy wspolczuc ze naiwni dobrzy ludzie zmanipulowani czy po prostu szatan tak was prowadzi. Wchodze na czata, niby swiatli ludzie ateisci a widze juz truposzy x D

A wy o jakims popielcowym srodzie, ale Jezus by sie usmiechnal tylko o czym my gadamy. Frekwencja... wooo jejku, a wy o skrobankach gadacie glownie na katolickim forum, o tym co wolno gdzie wlozyc podcas sexu, o jakis wymyslonych przepisach ; D wy albo wszystko komplikujecie, albo zmieniacie, nic z Pisma nie mowicie, takie gdybanie zero wiedzy na temat Aniolow z jakis bajek z internetu widzimi sie, uzywajcie Pisma cyz mozgu. Znowu jak jest napisane tak i tak w Pismie to odwrotnie robicie, a jak nic nie ma to dorabiacie przykazan ; D no jak swiatki jehowe

Noi potem mnie pytacie o rózne rzeczy a my zyjemy w innym swiecie ; D
Innaczej rozumiecie proste slowa, wezcie zacznijcie czytac Pismo swiete tak w odniesieniu do dzis teraz jakby taki Piotr czy Paweł sie zachowywal. To wszystko jest jasne i proste ale nie wiem czym pieracie mozgi, A Ci wasi ateisci forumowi to tak gadaja troche to troche tamto ; D tak mini polityka, ze to taki tani teatr, ogarnijcie sie bo jest tyle znakow konca oraz zmian spolecznych ktore zachodza ze lada chwila wyladujecie po ktorejs ze stron albo nie rozczytacie co sie dookola was dzieje ; P

Aha, jesli chodzi o ekumenie z Franciszkiem to no way, bratajcie sie z muzumanami, buddystmi, poganami i ateistami ale my w to nie wchodzimy, moze wyciagniecie kilka grupek zwiedzionych przez pseudo Pastorow i tyle ; D asta la vista miłego dnia,

_________________
Ekumenista


Wt lut 23, 2016 22:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 15:39
Posty: 291
Post Re: Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących
Holli ,

tematem tego wątku jest pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących, a nie wyższość jednej religii nad drugą.

Co do twojej wypowiedzi. Masz prawo wierzyć, w co chcesz.

Tak samo, jak każdy inny człowiek.

Tolerancja to najwspanialsza idea na świecie. Spróbuj być innego zdania!!!


Śr lut 24, 2016 15:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących
Holli napisał(a):
Ale jak zawsze powiedza ze Protestanci i Ewangeliczni to radykalni, sciemniaja was w tej Tv, Ksieza, a wy prowadzicie tak glupi temat o ewolucjii jakbyscie nie wiedzieli co sie wogole dzieje, ze to sciema i robienie ludzi w balona dla kasy.


Twoja religia mówi inaczej?
Zwierzęta i rośliny pospadały z nieba? :mrgreen:

Holli napisał(a):
Noi potem mnie pytacie o rózne rzeczy a my zyjemy w innym swiecie ; D


Ty to żyjesz jak w jakiej sekcie :D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lut 26, 2016 19:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL