Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 0:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona
 Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących
Ja mam diabła w profilu??? Przecież to jajko (powód prywatny) z różkami i złośliwym uśmieszkiem.

Kryzys w Kościele się pogłębia. Ludzie coraz mniej chętnie chodzą do kościołów, ale Kościół sam sobie winny. I zgadzam się, że to nie znaczy, że jest źle. Tylko, że włodarze Kościoła zdają się inaczej to rozumieć. Oni idą na ilość, nie na jakość. A masówa raczej nie może być dobra. Zresztę efekty widać. 20 lat indoktrynacji, a efekty? Coraz mniej ludzi w kościele. Chyba coś nie działa...

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr lip 04, 2012 6:53
Zobacz profil
Post Re: Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących
a skąd ten wniosek, ze idą na ilość, a nie na jakość?


Śr lip 04, 2012 6:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących
No jak skąd? Masowa indoktrynacja religijna w szkołach to nic innego jak ilość. Bo chyba jakością nikt tego nie nazwie. Kiedyś na religię chodzili naprawdę chętni, dziś chodzi się bo tak wypada, bo człowiek nie chce być inny (niewielu stać na odmowę). I wiadomo co się na lekcjach religii dzieje. A Kościół brnie dalej - chce aby religia (tak, etyka też, ale wiadomo jak to z etyką bywa) była przedmiotem obowiązkowym, bo teraz jest "dyskryminowana". Masówa. Chińszczyzna.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr lip 04, 2012 8:13
Zobacz profil
Post Re: Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących
W pewnym sensie rozumiem strategie Kościoła z ta religia.
będzie niechciana przez wielu, ale zawsze im coś w głowach zostanie, co może wyda dobre owoce jak będą starzy. Myślę, ze w Kościele (duchowym przewodniku) nie myśli się o sukcesach w sensie takim, w jakim myśli o nich biznes. Rozwój duchowy człowieka i społeczeństw przebiega inaczej niż rozwój np. firmy handlowej.


Śr lip 04, 2012 9:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących
Nawet jeśli ktoś w ten sposób o tym pomyślał (ja bym na to raczej nie wpadł), to to ewidentnie nie działa. Po lekcjach religii ludziom w głowach zostaje głównie przeświadczenie np., że "Kościół nie lubi 'trudnych' pytań" (jak w przypadku Jajko. O wiele lepszy efekt by się osiągnęło, gdyby na religię chodziło te 30%, ale z rzeczywistym pożytkiem - i by oni następnie edukowali i "nawracali" resztę. Gwarantuję, że problem ateizmu czy antyklerykalizmu zostałby zlikwidowany o wiele szybciej i łatwiej.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr lip 04, 2012 9:11
Zobacz profil
Post Re: Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących
co się wykluje z tego jajka to jeszcze nie wiadomo. trzeba 20-30 lat, a nie jednego sezonu


Ostatnio edytowano Śr lip 04, 2012 9:20 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Śr lip 04, 2012 9:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących
Raczej wiadomo. Jest coraz gorzej. Nie ma sensu czekać dłużej.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr lip 04, 2012 9:20
Zobacz profil
Post Re: Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących
"trzeba 20-30 lat, a nie jednego sezonu"


Śr lip 04, 2012 9:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących
Ale przecież masowa produkcja katolików trwa właśnie od ponad 20 lat!!!

Johnny99 napisał(a):
Gwarantuję, że problem ateizmu czy antyklerykalizmu zostałby zlikwidowany o wiele szybciej i łatwiej.


Co do "problemu ateizmu" to nie wiem, ale sądzę że antyklerykalizm by zmalał. Dlaczego antyklerykalizm dotyczy Kościoła i kleru kat.? Dlaczego ludziom nie przeszkadzają inne Kościoły? Jak Kościół kat. "odpuści", to i antyklerykałowie przestaną mieć co robić.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Ostatnio edytowano Śr lip 04, 2012 9:32 przez Jajko, łącznie edytowano 1 raz



Śr lip 04, 2012 9:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących
Za 20-30 lat to my tu będziemy mieli Holandię, jeśli nic nie zrobimy. I w imię czego? W imię, jak to określił Jajko, masówy?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr lip 04, 2012 9:30
Zobacz profil
Post Re: Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących
Johnny99 napisał(a):
O wiele lepszy efekt by się osiągnęło, gdyby na religię chodziło te 30%, ale z rzeczywistym pożytkiem - i by oni następnie edukowali i "nawracali" resztę. Gwarantuję, że problem ateizmu czy antyklerykalizmu zostałby zlikwidowany o wiele szybciej i łatwiej.

Zachowujesz się jakbyś totalnie nie rozumiał na czym polega ateizm. Uważasz, że ktoś uwierzy w jakąś historyjkę tylko dlatego, że drugi ktoś przekonująco ją opowie... :roll: Ateiści myślą! i opierają się na faktach, i na tym co można udowodnić. Wiara to, jak sama nazwa wskazuje, tylko wiara.

Poza tym, skoro tak stawiasz sprawę, to tym bardziej nie dziw się, że dla wielu to właśnie katolicyzm jest problemem, który należałoby zlikwidować :| I nie ma nic niewłaściwego w takiej postawie, skoro w drugą stroną działa to właśnie dokładnie w taki sposób. Jak widać, antyklerykalizm i antykatolicyzm są jak najbardziej na miejscu.


Śr lip 04, 2012 9:31
Post Re: Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących
Johnny99 napisał(a):
Za 20-30 lat to my tu będziemy mieli Holandię, jeśli nic nie zrobimy. I w imię czego? W imię, jak to określił Jajko, masówy?


wychodzi na to ze proponujesz aby katolicyzm był elitarny?
ale wtedy to już by nie był katolicyzm.


Śr lip 04, 2012 9:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących
Vi napisał(a):
Zachowujesz się jakbyś totalnie nie rozumiał na czym polega ateizm. Uważasz, że ktoś uwierzy w jakąś historyjkę tylko dlatego, że drugi ktoś przekonująco ją opowie... :roll:


W 99% przypadków tak.

Cytuj:
Ateiści myślą! i opierają się na faktach, i na tym co można udowodnić.


Bzdura. Mit. Zajmuję się ateizmem i ateistami od lat. Nie myślą ani trochę więcej, niż przeciętny wierzący, a w większości nawet mniej.

Cytuj:
Poza tym, skoro tak stawiasz sprawę, to tym bardziej nie dziw się, że dla wielu to właśnie katolicyzm jest problemem, który należałoby zlikwidować :|


Wcale się temu nie dziwię.

Cytuj:
I nie ma nic niewłaściwego w takiej postawie, skoro w drugą stroną działa to właśnie dokładnie w taki sposób.


Jest, ponieważ wiara sprawia, że człowiek rozwija się umysłowo i duchowo, zaś ateizm - przeciwnie.

mkb napisał(a):
wychodzi na to ze proponujesz aby katolicyzm był elitarny?
ale wtedy to już by nie był katolicyzm.


Wcale nie. To właśnie przez uprawianie masówy staje się coraz bardziej elitarny.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr lip 04, 2012 9:37
Zobacz profil
Post Re: Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących
Johnny99 napisał(a):
mkb napisał(a):
wychodzi na to ze proponujesz aby katolicyzm był elitarny?
ale wtedy to już by nie był katolicyzm.


Wcale nie. To właśnie przez uprawianie masówy staje się coraz bardziej elitarny.


hmm...


Śr lip 04, 2012 9:58
Post Re: Pogłębienie dramatycznego spadku liczby praktykujących
Johnny99 napisał(a):
W 99% przypadków tak.

To tylko kiepsko świadczy o umiejętności myślenia tych 99%. Punkt dla niereformowalnych ateistów - oni myślą samodzielnie :)


Johnny99 napisał(a):
Bzdura. Mit. Zajmuję się ateizmem i ateistami od lat. Nie myślą ani trochę więcej, niż przeciętny wierzący, a w większości nawet mniej.

Ach, Johnny się zajmuje ateizmem i ateistami od lat (to już wiemy nie od dziś, że Cię to męczy ;) ), i w związku z tym, skoro Johnny coś stwierdzi, to tak jest... :-D
Ty nawet zabawny jesteś, wiesz? :-D


Johnny99 napisał(a):
Jest, ponieważ wiara sprawia, że człowiek rozwija się umysłowo i duchowo, zaś ateizm - przeciwnie.

Taaa... zwłaszcza umysłowo, gdy ślepo przyjmuje, co mu powiedzą :razz:
Duchowość nie musi się wiązać z wiarą w takiego czy innego boga. Zresztą, rzekłabym, rozwijają ją bardziej ci, którzy odcinają się od konkretnej religii. Oni samodzielnie poszukują, są otwarci na to, co mogą znaleźć. Przypisanie do konkretnej wiary stawia tylko ograniczenia.


Śr lip 04, 2012 9:59
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL