Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 6:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Prawo państwowe WAŻNIEJSZE od kościelnego 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Prawo państwowe WAŻNIEJSZE od kościelnego
Wyroki niemieckich i europejskich sądów mogą stać się zwiastunem zmian w Kościele katolickim w Niemczech. Trybunał w Strasburgu skasował wyroki niemieckich sądów i uznał wyższość przepisów prawa państwowego nad zasadami stosowanymi w Kościele katolickim. Zasady zatrudniania i prawo kościelne są zdaniem obserwatorów dyskryminujące.

Sprawa, o którą poszło, jest jednym z kilku przykładów spektakularnych decyzji sądowych ostatnich czasów. Chodziło o zwolnienienie przez instancje kościelne kierownika chóru kościelnego z powodu "złego prowadzenia się". Kierownik chóru żył w separacji z żoną i żył w konkubinacie z kobietą w ciąży. Kościół uznał to za niedopuszczalne i zwolnił go z pracy, a niemieckie sądy potwierdziły słuszność takiej decyzji. Tymczasem sędziowie w Strasburgu skasowali wyrok i uznali, że Kościół nie miał takiego prawa, bo prawo państwowe stoi ponad Kościołem.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... e=warszawa

Ciekawe kiedy u nas?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So cze 30, 2012 21:52
Zobacz profil
Post Re: Prawo państwowe WAŻNIEJSZE od kościelnego
1. Zgłoś się na stanowisko nauczyciela w szkole katolickiej
2. Po podpisaniu umowy ogłoś że jesteś niewierzącym gejem
3. ???????
4. Profit!


So cze 30, 2012 21:59
Post Re: Prawo państwowe WAŻNIEJSZE od kościelnego
Jajko jestem pewna, że nie chciałbyś aby u nas wyglądało to tak samo.

Nie wiem, czy celowo tą info pominąłeś, ale raczej Cię o to nie podejrzewam więc wklejam:
Cytuj:
Trybunał Praw Człowieka zadecydował, że poszkodowanemu przysługuje odszkodowanie w wysokości 40 tys. euro oraz rekompensata w wysokości 7600 euro tytułem poniesionych kosztów i wydatków. Kwoty te wypłacone mają być z kasy państwa.


Co z tego, że taki wyrok, skoro i tak państwo charytatywnie płaci odszkodowania za kościół :shock:


So cze 30, 2012 22:13
Post Re: Prawo państwowe WAŻNIEJSZE od kościelnego
Val napisał(a):
Jajko jestem pewna, że nie chciałbyś aby u nas wyglądało to tak samo.

Nie wiem, czy celowo tą info pominąłeś, ale raczej Cię o to nie podejrzewam więc wklejam:
Cytuj:
Trybunał Praw Człowieka zadecydował, że poszkodowanemu przysługuje odszkodowanie w wysokości 40 tys. euro oraz rekompensata w wysokości 7600 euro tytułem poniesionych kosztów i wydatków. Kwoty te wypłacone mają być z kasy państwa.


Co z tego, że taki wyrok, skoro i tak państwo charytatywnie płaci odszkodowania za kościół :shock:

Jajko pełen euforii, że ktoś wreszcie dowalił Kosciołowi nie dostrzedł tej informacji :lol:


N lip 01, 2012 7:47
Post Re: Prawo państwowe WAŻNIEJSZE od kościelnego
dlaczego Kościół, jako instytucja nie miałby mieć praw doboru pracowników?
np. w Stanach, ktoś rozwiedziony, raczej nie miałby szans zostać prezydentem i jakoś się tego na świecie nie kwestionuje.

..a Kościół nie ma prawa zatrudniać ludzi, którzy żyją z godnie z Ewangelia??


N lip 01, 2012 8:23
Post Re: Prawo państwowe WAŻNIEJSZE od kościelnego
Nie tylko Jajko nie zauważył tej wzmianki o wypłacie odszkodowania. Tamtejsi komentujący również (swoją drogą rozpętała sie tam istna psychoza - można się między innymi dowiedzieć że imperium Rzymskie padło z powodu chrześcijaństwa, Polacy są niewolnikami katorżniczo pracującymi na dobrobyt kleru itd itp, tyle jadu i nienawiści dawno już nie widziałem :D ) W motłochu siła.

Cytuj:
sady bronia nas, ludzi, czlowieka, praw ludzkich, naszych....
..... A NIE F...., PIE.... , ZAJ....... jakiegos watykanu


Załączniki:
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png [ 28.89 KiB | Przeglądane 5299 razy ]
N lip 01, 2012 8:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Prawo państwowe WAŻNIEJSZE od kościelnego
Hehe, ale daliście się nabrać (niektórzy). Przecież ja nie wartościowałem tej informacji. Nie stwierdziłem, że czekam na takie prawo z utęsknieniem (bo widzę jego mankamenty). Ja zamieściłem początek artykułu i link tylko w celach informacyjnych.
Niemniej byłem przekonany, że osoby uprzedzone do mnie tak właśnie zareagują.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


N lip 01, 2012 9:23
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: Prawo państwowe WAŻNIEJSZE od kościelnego
Jajko napisał(a):
Hehe, ale daliście się nabrać (niektórzy). Przecież ja nie wartościowałem tej informacji. .


Jajko - trzeba by było być pierwszy dzień na forum, by nie domyślić się, w jakim celu i z jakim nastawieniem ten news wkleiłeś ;)

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


N lip 01, 2012 9:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Prawo państwowe WAŻNIEJSZE od kościelnego
No i właśnie z tego mam radochę, że się ŹLE domyśliliście. Zresztą Val to słusznie zasugerowała.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


N lip 01, 2012 9:33
Zobacz profil
Post Re: Prawo państwowe WAŻNIEJSZE od kościelnego
podręcznikowy przykład odwracania kota ogonem :D


Cytuj:
No i właśnie z tego mam radochę, że się ŹLE domyśliliście.


:| Jak to niewiele trzeba niektórym do wywołania radości... Tak ciężko przyznać że tego nie zauważyłeś? ;) Historyjka o tym jak to nas chciałeś nabrać trochę kupy się nie trzyma i jest zbyt naiwna żeby w nią uwierzyć :)


N lip 01, 2012 10:02
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: Prawo państwowe WAŻNIEJSZE od kościelnego
wloczykij napisał(a):
Tak ciężko przyznać że tego nie zauważyłeś? ;)

Być może zauważył, ale celowo nie umieścił, bo to osłabia 'newsa' ;)

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


N lip 01, 2012 10:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Prawo państwowe WAŻNIEJSZE od kościelnego
Chcę rozczarować tych, którzy się cieszą, iż Jajko "nie zauważył", że to państwo płaciło odszkodowanie a nie kościół.
Tak się składa, że Trybunał w Strasburgu rozpatrywał skargę na wyrok SĄDÓW PAŃSTWOWYCH, a nie kościelnych.
Za sprzeczne z Prawami Człowieka wyroki sądów świeckich zawsze płaci odszkodowania państwo a nie kościół.

Po drugie - ten wyrok Trybunału w Strasburgu stanowi PODSTAWĘ PRAWNĄ do wznowienia postępowania przed sądami krajowymi w Niemczech. Takie jest prawo.
Jestem przekonany, że teraz sądy niemieckie nie będą fikać i brykać, lecz zasądzą stosowne odszkodowanie od KK na rzecz Skarżącego byłego pracownika.
Żaden szanujący się sędzia nie chce być oskarżony o świadome łamanie Praw Człowieka.


Ostatnio edytowano N lip 01, 2012 12:41 przez Tomek44, łącznie edytowano 3 razy



N lip 01, 2012 12:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Prawo państwowe WAŻNIEJSZE od kościelnego
Nie podoba mi się to

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


N lip 01, 2012 12:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Prawo państwowe WAŻNIEJSZE od kościelnego
Oczywiście, że zauważyłem i oczywiście że nie wkleiłem, bo netykieta zabrania wklejania całości, które można podlinkować. Zresztą nie znam się na prawie, bo gdybym wiedział to co Tomek44 to dopiero wówczas miałbym powód do triumfalnego obwieszczenia porażki Kościoła. Ale tego nie wiedziałem, a więc nie mogłem się cieszyć z tej porażki. CBDO.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


N lip 01, 2012 16:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Prawo państwowe WAŻNIEJSZE od kościelnego
I jeszcze jedno.
Niedawno jajko napisał, że KK w USA ZAPŁACIŁ DUŻĄ KASIORKĘ księżom-pedofilom, aby sami odeszli z KK.
Co więcej - wyście BRONILI takiej postawy KK.
Pytam się więc - ile wywalony świecki pracownik dostał kasy od KK????

Dlaczego KK wywala świeckich pracowników, a nie wywala duchownych, którzy popełniajaągrzech rozpusty, czyli stosunków pozamałżeńskich?
Dlaczego KK nie wywala księży pedofilów ze swych szeregów, a także biskupów, kardynałów i ew. papieży , tylko świeckich pracowników???

Wreszcie dlaczego abp. Paetz został UHONOROWANY NA CAŁY ŚWIAT poprzez zajęcie miejsca w PIERWSZYM RZĘDZIE w Kościele Mariackim podczas pogrzebu L. Kaczyńskiego?

Czy Was katolicy nie razi to, że dla Was grzechy księży to nie powód do wywalenia z pełnionej funkcji "duszpasterza", natomiast od organisty domagacie sie by był święty???

To się nazywa hipokryzja.


N lip 01, 2012 17:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL