Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 14:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Horror w szkole Legionu Chrystusa 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Horror w szkole Legionu Chrystusa
Kilkadziesiąt kobiet, które uczęszczały do szkoły prowadzonej przez niesławny Legion Chrystusa twierdzą, że pobyt w placówce wpędził je w depresję, myśli samobójcze i anoreksję. Teraz w liście zaapelowały o zamknięcie szkoły.

Szkoła została założona ok. 20 lat temu i miała przygotowywać młode dziewczyny do życia konsekrowanego i złożenia ślubów ubóstwa, czystości i posłuszeństwa oraz nauczania w szkołach prowadzonych przez Legion. Uczennice miały żyć jak nastoletnie zakonnice.

Absolwentki mówią, że musiały zmierzyć się z dręczeniem psychicznym, manipulacją, brakiem szacunku i oszukiwaniem ze strony opiekunów. Kobiety wspominają, że traktowanie w szkole wpędziło je w depresję, myśli samobójcze, uporczywe migreny, bulimię i anoreksję. Dla wielu trauma była tak głęboka, że wymagała lat terapii psychologicznej, która kosztowała tysiące dolarów. Wszystkie ostrzegają innych rodziców, by nie wysyłali swoich dzieci do szkół w prowadzonych przez Legion Chrystusa w USA, Meksyku czy Hiszpanii.

Ciąg dalszy tutaj:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... ja_do.html

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt lip 10, 2012 16:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 12:43
Posty: 805
Post Re: Horror w szkole Legionu Chrystusa
Ok, wszyscy wiemy, że w niektórych przypadkach w placówkach KK (jak np. w Legionie Chrystusa), dochodziło do incydentów związanych z wykorzystywaniem seksualnym czy innymi nieciekawymi sprawami.
Mnie zastanawia jedno - dlaczego ludzie, tak blisko związani z KK (osoby duchowne) na codzień obcujące z Słowem Bożym i sakramentami, były w stanie na tyle oszukać bądź uspokoić swoje sumienia i dopuszczać się grzechów śmiertenych?


Wt lip 10, 2012 20:42
Zobacz profil
Post Re: Horror w szkole Legionu Chrystusa
szyszkownik napisał(a):
Mnie zastanawia jedno - dlaczego ludzie, tak blisko związani z KK (osoby duchowne) na codzień obcujące z Słowem Bożym i sakramentami, były w stanie na tyle oszukać bądź uspokoić swoje sumienia i dopuszczać się grzechów śmiertenych?

A zauważyłeś, że też często ludzie charyzmatyczni, którzy głoszą niezwykle światłe słowa dla publiki, prywatnie żyją wbrew temu co głoszą?
Po prostu zachłysnęli się swoją pozycją, poczuli się tak pewnie, że zaczęli robić rzeczy niedozwolone usprawiedliwiając się, że przecież i tak są wysoko, i tak się starają, i tak się nikt nie dowie, a nawet jeśli, to przełożeni stawiają wyżej miłosierność niż surową sprawiedliwość, więc w zasadzie w ostatecznym rachunku zysków i strat niewiele tracą.
Oczywiście takie zachowanie to czysta patologia, ale trudno ją wykryć, zwłaszcza gdy ktoś ma charyzmę i jest dobrym aktorem.

Tak w ogóle to jestem zwolenniczką "Dura lex, sed lex". Gdyby w KK wprowadzono jasne, klarowne i ostre zasady dyscypliny wewnętrznej to by większy procent duchownych się zastanowiło czy warto tyle ryzykować :twisted:

Co do charyzmatycznych pedofilów to dodam, że kilka lat temu głośna była sprawa znanego, cieszącego się dobrą renomą psychologa dziecięcego, który okazał się pedofilem. Również dyrygent poznańskich słowików takowym się okazał. A obaj byli dobrzy w swoim fachu :|


Wt lip 10, 2012 22:14
Post Re: Horror w szkole Legionu Chrystusa
Cytuj:
Również dyrygent poznańskich słowików takowym się okazał. A obaj byli dobrzy w swoim fachu



Jak już chcesz się wymądrzać to rób to dokładnie, a nie na "pałę". Cholera mnie bierze gdy widzę takie wpisy, zastanawiam się wtedy czy ten co to pisał jest kompletnym kretynem czy też może ktos go w głowę walnął i mu sie pomieszało.
Pedofilem jest Wojciech Krolopp dyrygent POLSKICH SŁOWIKÓW, a nie niedawno zmarły wspaniały człowiek Stefan Stuligrosz - dyrygent POZNAŃSKICH SŁOWIKÓW.
Do jasnej ciasnej.....ludzie myślcie co piszecie, albo wcale nie piszcie...idzcie się napić wódki pouprawiać seks...ale nie piszcie kretynizmów bo mnie szlag trafia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Śr lip 11, 2012 10:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Horror w szkole Legionu Chrystusa
szyszkownik napisał(a):
Mnie zastanawia jedno - dlaczego ludzie, tak blisko związani z KK (osoby duchowne) na codzień obcujące z Słowem Bożym i sakramentami, były w stanie na tyle oszukać bądź uspokoić swoje sumienia i dopuszczać się grzechów śmiertenych?


A właściwie dlaczego nie? Nie rozumiem problemu. Człowiek jest zdolny do wszystkiego.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr lip 11, 2012 15:18
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Horror w szkole Legionu Chrystusa
humalog, bardzo dobrze, że to sprostowałeś. Ale to wszystko też jest winą tego samego człowieka, ponieważ większość osób po prostu nie ma pojęcia, że są dwa różne chóry Słowików w Poznaniu. Dlatego przed Tobą nikt jeszcze nie zwrócił na ten błąd uwagi. Ja może nawet kiedyś wiedziałem ale w końcu wyleciało mi z głowy. Sądzę, że można o tym jedynie informować przy każdej napotkanej okazji i raczej cieszyć się, że takie okazje w ogóle się trafiają.


Val, kwestia samej pedofilii to trochę inny przypadek, niż przytoczony w wątku, ponieważ pedofile często mają problemy na poziomie neurobiologicznym.
http://en.wikipedia.org/wiki/Pedophilia#Causes_and_biological_associations

Czytałem kiedyś, na forum poświęconym przemocy seksualnej wobec dzieci, wypowiedzi dwóch pedofilii. I to, co się rzucało w oczy, to był ich infantylizm. Odniosłem wrażenie, że to w pewnych kwestiach takie duże, nadwrażliwe dzieci. A dzieci, jak to dzieci, niby zgadzają się na zasady ale jednak ciągle je przekraczają.

szyszkownik napisał(a):
dlaczego ludzie, tak blisko związani z KK (osoby duchowne) na codzień obcujące z Słowem Bożym i sakramentami, były w stanie na tyle oszukać bądź uspokoić swoje sumienia i dopuszczać się grzechów śmiertenych?

Sądzę, że to się dzieje podobnie, jak w przypadku wielu innych poważnych patologii. To znaczy krok po kroku. Od mniejszych rzeczy do większych i poprzez nakręcanie się (często wzajemne). Poza tym zamknięcie się w wąsko ograniczonym środowisku/sytuacji z czasem może wywoływać wpływ na stan świadomości.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Ostatnio edytowano Śr lip 11, 2012 15:53 przez Soul33, łącznie edytowano 1 raz



Śr lip 11, 2012 15:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Horror w szkole Legionu Chrystusa
Człowiek może mieć nawet pełną świadomość okropności swoich czynów i przeżywać z ich powodu olbrzymie cierpienie - a mimo to nadal "nie móc się powstrzymać". Jest to sytuacja tragiczna, nierzadko prowadzi do samobójstw.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr lip 11, 2012 15:42
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Horror w szkole Legionu Chrystusa
Szersze ujęcie wniosków z Eksperymentu Milgrama - mogą zaistnieć czynniki, które sprawią, że człowiek dokona czegoś wbrew swojej woli.

Jest tu jednak miejsce na odpowiedzialność, gdy człowiek miał wpływ na zaistnienie tych czynników.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr lip 11, 2012 16:00
Zobacz profil
Post Re: Horror w szkole Legionu Chrystusa
humalog napisał(a):

Jak już chcesz się wymądrzać to rób to dokładnie, a nie na "pałę". Cholera mnie bierze gdy widzę takie wpisy, zastanawiam się wtedy czy ten co to pisał jest kompletnym kretynem czy też może ktos go w głowę walnął i mu sie pomieszało.
Pedofilem jest Wojciech Krolopp dyrygent POLSKICH SŁOWIKÓW, a nie niedawno zmarły wspaniały człowiek Stefan Stuligrosz - dyrygent POZNAŃSKICH SŁOWIKÓW.
Do jasnej ciasnej.....ludzie myślcie co piszecie, albo wcale nie piszcie...idzcie się napić wódki pouprawiać seks...ale nie piszcie kretynizmów bo mnie szlag trafia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Proponuję wziąć coś na uspokojenie ;)

Nie jestem z Poznania, a o chłopięcym chórze dowiedziałam się przy okazji afery. Gwoli formalności, nie wymieniłam nazwy chóru, a posłużyłam się skrótem- są z Poznania, tak? I mają w nazwie słowiki, tak? Z racji, że nie znam dokładnej nazwy chóru, to przytoczyłam miasto i te "słowiki" dla identyfikacji, a że są tam dwa chóry to nie wiedziałam :). Gdybym znała dokładną nazwę, to bym pamiętała o zasadach pisowni.
Zasady jezyka polskiego zobowiązują do pisania nazw własnych z dużej litery.
Więc formalnie nie wymieniłam nazwy chóru, a przypomniałam dawną już sprawę. Coś ty taki nerwowy, że tak łatwo Cię wyprowadzić z równowagi :shock: ??

Soul33 napisał(a):
I to, co się rzucało w oczy, to był ich infantylizm.

Taka cecha rzuca się w oczy. Wobec tego pytam się jakim cudem w ciągu tylu lat seminarium nikt nie widzi, że dany człowiek dobrze nie rokuje? Do duchownego infantylizm pasuje jak gustowny garnitur do lumpa.


Śr lip 11, 2012 17:35
Post Re: Horror w szkole Legionu Chrystusa
humalog napisał(a):
Do jasnej ciasnej.....ludzie myślcie co piszecie, albo wcale nie piszcie...
Zacznij od siebie. Sam piszesz kretynizmy i nie chodzi mi o sprostowanie, ale o Twoje "rady" typu "idzcie się napić wódki pouprawiać seks...". Poza tym powinieneś być spokojniejszy.


Cz lip 12, 2012 17:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 30, 2010 9:03
Posty: 1020
Post Re: Horror w szkole Legionu Chrystusa
Jajko napisał(a):
wiadomosci.gazeta

Wiadomo: jakie źródło, takie informacje.

Acz, jak to trafnie ujął ktoś kiedyś:

Cytuj:
dzisiaj już wiemy: nie polezie orzeł w GWna, drodzy redaktorzy

stąd

_________________
http://img407.imageshack.us/img407/7421/mjdomtowieczno1.jpg


Cz lip 12, 2012 20:06
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Horror w szkole Legionu Chrystusa
Nie ma problemu. Znajdź lepsze źródło:
https://www.google.pl/search?client=ope ... 44&bih=700

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz lip 12, 2012 21:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Horror w szkole Legionu Chrystusa
Cytuj:
nie polezie orzeł w -

Fantastyczny język. Drodzy czytelnicy, dzisiaj już wiemy: w Wyborczej nałykacie się kłamstwa, ale prawdziwe GWno - tylko u nas...

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Cz lip 12, 2012 21:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 30, 2010 9:03
Posty: 1020
Post Re: Horror w szkole Legionu Chrystusa
Lurker napisał(a):
Fantastyczny język

No cóż... w końcu to "Wesele" Wyspiańskiego, czyli klasyka :)

Cytuj:
Jestem z tego dumny, bo moi rodacy jeszcze raz potwierdzili to, o czym w „Weselu” tak dobitnie pisał Stanisław Wyspiański: „Ptok ptokowi nie jednaki./ Człek człekowi nie dorówna,/ dusa dusy zajrzy w oczy,/ nie polezie orzeł w gówna”. A dzisiaj już wiemy: nie polezie orzeł w GWna, drodzy redaktorzy.

źródło: jw.

Domyślam się, że nie wiedziałeś, że to z Wyspiańskiego ;)

_________________
http://img407.imageshack.us/img407/7421/mjdomtowieczno1.jpg


Pt lip 13, 2012 5:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Horror w szkole Legionu Chrystusa
Ano, to już wiem, czemu "Wesele" kończy się niefajnie. Komuś tam odbyt określił świadomość. ; )

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Pt lip 13, 2012 5:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL