Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 10:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Pierwszy ksiądz trafi do więzienia za tuszowanie pedofilii 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Pierwszy ksiądz trafi do więzienia za tuszowanie pedofil
Johnny99 napisał(a):
Jajko napisał(a):
Ale jak tylko się dorwie, to zaraz jakiś nagłówek "antykatolicki" w prasie codziennej znajdzie bez trudu :)


A tyle się Jajko natłumaczyło, że wcale niczego nie wyszukuje, po prostu same te newsy Jajku wyskakują na pierwszych stronach.. Jajko ściemnia jak z nut i bez żenady. Czy mógłbym chociaż prosić Jajko, by usunął ze swojej sygnaturki te ordynarne kłamstwa?


Czytaj ze zrozumieniem. Ja nie muszę niczego WYSZUKIWAĆ. Wystarczy otworzyć jeden z kilku dużych portali informacyjnych i takie nagłówki są na pierwszej stronie. No ale jeśli dla Ciebie to wyszukiwanie....

Jakie kłamstwa? Sugerujesz, że odesłanie do tekstu o przymusowym odosobnieniu przestępcy, będącego kapłanem Kościoła kat. ma na celu obrażenie kogokolwiek???

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt lip 27, 2012 9:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Pierwszy ksiądz trafi do więzienia za tuszowanie pedofil
Iwona19 napisał(a):
A czy chociaż Jajko sprawdza, czy te wszystkie wiadomości są prawdziwe?


Zwykle nie. Linkuję tylko do informacji prasowych. Jak kto zainteresowany, to sam sobie sprawdzi. Tylko, że nie bardzo wiem jak. No bo jak mam sprawdzić czy gość siedzi* czy nie??

*Raczej nie siedzi w sensie dosłownym. Współwięźniowie już zadbają o to, by długo nie mógł siadać :D

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt lip 27, 2012 9:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Pierwszy ksiądz trafi do więzienia za tuszowanie pedofil
Jajko napisał(a):
Czytaj ze zrozumieniem. Ja nie muszę niczego WYSZUKIWAĆ. Wystarczy otworzyć jeden z kilku dużych portali informacyjnych i takie nagłówki są na pierwszej stronie. No ale jeśli dla Ciebie to wyszukiwanie....


O znalezieniu czegoś mówi się zwykle wtedy, kiedy się tego szukało :-D Nagłówki z pierwszej strony też można przeszukiwać :-D Na przykład, żeby znaleźć jakiś fajny o jakimś kolejnym grzechu w Kościele, by móc go wklepać na wiara.pl :-D

Cytuj:
Jakie kłamstwa? Sugerujesz, że odesłanie do tekstu o przymusowym odosobnieniu przestępcy, będącego kapłanem Kościoła kat. ma na celu obrażenie kogokolwiek???


Z sygnaturki, panie Jajko, z sygnaturki. Wprowadzasz pan swoją sygnaturką ludzi w błąd, co zresztą już kiedyś ustaliliśmy, więc dziwię się, że nadal pan jej nie zmieniłeś.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt lip 27, 2012 9:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Pierwszy ksiądz trafi do więzienia za tuszowanie pedofil
Jeśli dla Ciebie kilkanaście sekund patrzenia na główną stronę jakiegoś portalu to wyszukiwanie, to faktycznie wyszukuję. Ja jednak nieco inaczej rozumiem to słowo.

Ja niczego takiego nie ustaliłem. Najwyżej Ty. Ale, jak widać, inaczej rozumiesz niektóre słowa. Pozwolę sobie zauważyć, że 'wyszukiwać' to 'intensywnie szukać'. I znów, może dla Ciebie kilkanaście sekund zerkania na główną stronę portalu to intensywne wyszukiwanie, ale dla większości ludzi raczej nie.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt lip 27, 2012 10:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Pierwszy ksiądz trafi do więzienia za tuszowanie pedofil
Jajko napisał(a):
Jeśli dla Ciebie kilkanaście sekund patrzenia na główną stronę jakiegoś portalu to wyszukiwanie, to faktycznie wyszukuję. Ja jednak nieco inaczej rozumiem to słowo.


Tj. patrzysz na główną stronę tak długo, aż trafisz na jakiś fajny nagłówek w stylu "ksiądz skazany", "kolejny skandal w Watykanie", "kolejny ksiądz-pedofil unika odpowiedzialności" itp.itd. żeby móc go wrzucić na wiara.pl :-D Nie ma się czego wstydzić, sam widzisz, ilu użytkowników cię za to kocha :-D

Cytuj:
Pozwolę sobie zauważyć, że 'wyszukiwać' to 'intensywnie szukać'.


Że co? Dla mnie "wyszukiwać" oznacza "wyszukiwać", a "intensywnie szukać" oznacza "intensywnie szukać". Można też "intensywnie wyszukiwać", czemu nie? :-D Ale cóż, faktem jest, że możemy słowa inaczej rozumieć :-D

A co z kwestią sygnaturki?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt lip 27, 2012 13:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Pierwszy ksiądz trafi do więzienia za tuszowanie pedofil
Jajko, a co jeśli wrzucisz jakiś link do artykułu o księdzu skazanym za pedofilię, a ksiądz ten okaże się niewinny? Ktoś na tym forum może pisać same złe rzeczy o tym danym księdzu (oczerniać go). My nie możemy danego człowieka osądzać tylko dlatego, że coś złego o nim piszą w mediach. Media nie zawsze mogą podawać całą prawdę. Przepraszam, że spytam, ale co by było gdybyś ty trafił do więzienia za coś, a tak naprawdę nic byś z tym nie miał wspólnego? Ludzie by o tobie źle mówili, a gdybyś więzienie opuścił nikt nie chciałby z tobą rozmawiać, a wręcz przeciwnie unikano by cię. Jak byś się czuł?

My nie możemy nikogo osądzać (nieważne czy księdza, czy osobę świecką) nie znając szczegółów danej sprawy. To smutne, że często o tym zapominamy.

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


Pt lip 27, 2012 20:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Pierwszy ksiądz trafi do więzienia za tuszowanie pedofil
Johnny99 napisał(a):
Dla mnie "wyszukiwać" oznacza "wyszukiwać", a "intensywnie szukać" oznacza "intensywnie szukać".


Ja wiem, że Ty po swojemu rozumiesz różne słowa, ale polecam lekturę słownika języka polskiego.

Sygnaturka jest zgodna z faktami.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt lip 27, 2012 20:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Pierwszy ksiądz trafi do więzienia za tuszowanie pedofil
Iwona19 napisał(a):
Jajko, a co jeśli wrzucisz jakiś link do artykułu o księdzu skazanym za pedofilię, a ksiądz ten okaże się niewinny?


Jak się o tym dowiem, to wrzucę linka sprostowującego.
Czy postulujesz aby nie wklejać ŻADNYCH negatywnych informacji o kapłanach, bo mogą okazać się nieprawdziwe?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt lip 27, 2012 20:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Pierwszy ksiądz trafi do więzienia za tuszowanie pedofil
O sprawie pisze też Gość Niedzielny: http://gosc.pl/doc/1215195.Ksiadz-skaza ... -pedofilii uważając wyrok za "paradoksalny", gdyż skazany kapłan sam nie dopuścił się aktów sprzecznych z boskimi i ludzkimi prawami, a nawet próbował im zapobiec sugerując przeniesienie kapłanów-pedofilów do innej parafii (sic!!). Biedaczek nie wpadł na to, że należało pójść na policję... I za ukrywanie przestępstwa został skazany. Dziwne to chyba nie jest, nie? Zresztą komentujący ten absurdalny wpis w GN wydają się to doskonale rozumieć.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt lip 27, 2012 20:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Pierwszy ksiądz trafi do więzienia za tuszowanie pedofil
Jajko napisał(a):
Iwona19 napisał(a):
Jajko, a co jeśli wrzucisz jakiś link do artykułu o księdzu skazanym za pedofilię, a ksiądz ten okaże się niewinny?


Jak się o tym dowiem, to wrzucę linka sprostowującego.
Czy postulujesz aby nie wklejać ŻADNYCH negatywnych informacji o kapłanach, bo mogą okazać się nieprawdziwe?

Mam na wielu forach religijnych swój profil. Na żadnym z nich nie zakładam tego typu tematów. Nie wyszukuje w internecie żadnych sensacji. Nie chcę nikogo osądzać. Nie chcę źle oceniać. Uważam, że nawet ktoś kto dopuszcza się wielkiego zła ma zawsze prawo poprawić się i zmienić swoje życie. Cenię wartość każdego człowieka.

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


Pt lip 27, 2012 20:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Pierwszy ksiądz trafi do więzienia za tuszowanie pedofil
Nie zakładasz to nie zakładaj, nikt Ci chyba nie każe. Zakładaj wątki o tym co dobrego zrobili kapłani.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt lip 27, 2012 20:54
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 01, 2012 21:27
Posty: 411
Post Re: Pierwszy ksiądz trafi do więzienia za tuszowanie pedofil
Co za różnica czy o kapłanach... Ja w ogóle nie widzę sensu w wyszukiwaniu newsów o czyichś przestępstwach, czy to kapłanów, czy to rodziców, którzy zostawili dziecko na lotnisku...


Pt lip 27, 2012 21:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Pierwszy ksiądz trafi do więzienia za tuszowanie pedofil
Przypomnę, że to jest forum o wiarach, religiach, kościołach, bogach itp. (z naciskiem na wersję katolicką tego wszystkiego). Sugerujecie, że nie warto w ogóle wspominać o złu płynącym z tych źródeł??

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt lip 27, 2012 21:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Pierwszy ksiądz trafi do więzienia za tuszowanie pedofil
Jajko, ale ty piszesz tak, jakbyś widział w Kościele samo zło a dobra twoim zdaniem w nim nie było.

Poza tym chyba już zapomniano dawno, że Kościół to nie tylko duchowni, ale przede wszystkim wspólnota ludzi świeckich, duchownych, konsekrowanych wyznających wiarę w Chrystusa. Piszecie tak jakby tylko duchowni byli w Kościele, a wiernych świeckich odsuwano na dalszy plan. Grzechy, za które cierpi Kościół (cięższe czy lżejsze) to nie tylko grzechy duchownych (np. pedofilia u co niektórych), ale także np.moje, gdyż jako osoba świecka wyznająca wiarę w Chrystusa oraz żyjąca według nauki Jego Ewangelii, a także Apostołów czuję się częścią wspólnoty Kościoła.

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


So lip 28, 2012 9:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Pierwszy ksiądz trafi do więzienia za tuszowanie pedofil
Iwonko, gdybym miał pisać o grzechach świeckich członków Kościoła to po prostu powinienem wklejać kroniki kryminalne i nikt nie nadążyłby z lekturą. Dlatego skupiam się (niemal) wyłącznie na pasterzach, którzy powinni dawać przykład swojej trzodzie. I dają. I ja to piętnuję. To źle?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So lip 28, 2012 11:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL