Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 12:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Zakonnik podejrzany o pedofilię aresztowany 
Autor Wiadomość
Post Re: Zakonnik podejrzany o pedofilię aresztowany
Alus napisał(a):
Najbardziej za idealnych, kalkę Boga na ziemi, traktują księży osoby niewierzące i wrogie Kościołowi.
Wierzący pomni zachowań apostołow, bezpośrednich świadków życia Chrystusa, nie mają takich oczekiwań.

Osoby niewierzące przede wszystkim nie wierzą w Boga. Nie zauważyłam też nigdzie, by Waszą wizję Boga postrzegali za ideał. To akurat dotyczy nie tylko niewierzących. Wielu innowierców również.
Księży, osoby wrogie Kościołowi, za idealnych tym bardziej nie postrzegają. Ponieważ jednak duchowni katoliccy chętnie wypowiadają się w przestrzeni publicznej nie tylko do swoich wiernych, oraz chcą mieć (i póki co mają) wpływ na sprawy dotyczące wszystkich ludzi, jak najbardziej zrozumiałe jest tu stawianie im określonych wymagań odnośnie tego, co sami głoszą, oraz wytykanie im wszelkiego kłamstwa i hipokryzji.
Jeśli księża ograniczą swoja działalność do wyznawców swojej religii, a przestrzeń publiczna będzie wolna od narzucania ludziom ideologii katolickiej, z miejsca przestanie mnie interesować co się dzieje w Kościele, i sami księża, jeśli tylko nie będą łamać prawa polskiego. Póki jednak ma to jakikolwiek wpływ na moje życie, mam pełne prawo się tym wszystkim interesować i wytykać im wszelkie kłamstwa i hipokryzję :|


Pt sie 03, 2012 13:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Zakonnik podejrzany o pedofilię aresztowany
Jajko napisał(a):
Vi: co za głupie pytanie. Przecież w Naszym Dzienniku czy TV Trwam nikt takich newsów nie serwuje, więc Iwona nie miała szans dowiedzieć się, że bywają księża pedofile tudzież inni przestępcy.

Iwona: linkując takie wiadomości pragnę tylko pokazać, że Kościół i księża nie są tak idealni jak to się niektórym wydaje. Ty zdajesz się negować nawet wyroki sądowe w sprawie kapłanów. Ocknij się!

Wiem, że bywają tacy źli księża, ale wiem również, że są tacy, których się oskarża nie słusznie, a później cierpią z tego powodu.
-Vi- napisał(a):
A co jak w wiadomościach natykasz się na takie informacje, jakie tu przytaczamy? Jak reagujesz?

Ja wszystkich ludzi staram się zawsze traktować tak samo, nie ważne czy to księża czy świeccy. Wiem, że przestępcy również są w Kościele, ale tego tak nie rozgłaszam. Księża to też ludzie tak samo jak świeccy. Gdybym miała rozgłaszać przestępstwa popełniane przez duchownych to chyba bym musiała to samo robić z przestępstwami popełnianymi przez świeckich, a przecież niemal codziennie słyszy się, że ktoś kogoś zabił, ktoś coś ukradł, ktoś został oskarżony o pobicie, handel narkotykami itp. Ja na wszystkie przestępstwa reaguje tak samo. Czuję, że często wśród oskarżonych mogą znaleźć się osoby niewinne.

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


Pt sie 03, 2012 20:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Zakonnik podejrzany o pedofilię aresztowany
Iwona19 napisał(a):
Wiem, że przestępcy również są w Kościele, ale tego tak nie rozgłaszam.


To teraz pomyśl: czy to na pewno dobre? Ile przestępstw, ile krzywd pozostawało w ukryciu wtedy, kiedy nie do pomyślenia było, że osoba konsekrowana może coś takiego robić i że - gdy tak się zdarzy - można o tym głośno powiedzieć, rozgłaszać... w wielu miejscach, w mentalności wielu ludzi nie do pomyślenia jest to i teraz. Ile dzieci cierpiało w milczeniu, bez wsparcia, bo nauczone były, że tego co mówi i robi ksiądz nie wolno kwestionować, że na pewno robi dobrze?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt sie 03, 2012 21:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Zakonnik podejrzany o pedofilię aresztowany
JedenPost, jeżeli nie podoba mi się zachowanie kogokolwiek ja wolę zachować to dla siebie. Taką mam naturę już.

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


Pt sie 03, 2012 21:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Zakonnik podejrzany o pedofilię aresztowany
OK, zauważ tylko, że gdyby wszyscy zachowywali się tak jak Ty cierpienia związanego z tego rodzaju przestępstwami byłoby więcej.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt sie 03, 2012 21:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Zakonnik podejrzany o pedofilię aresztowany
Ale ja nie chcę mieszać się we wszelkiego rodzaju oskarżenia innych osób.

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


Pt sie 03, 2012 21:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Zakonnik podejrzany o pedofilię aresztowany
Czyli jak widzisz, jak ktoś kogoś bije, gwałci, okrada, zabija, to po prostu idziesz dalej i nic nikomu o tym nie mówisz??? Gratulacje!

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So sie 04, 2012 20:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Zakonnik podejrzany o pedofilię aresztowany
Jajko napisał(a):
Czyli jak widzisz, jak ktoś kogoś bije, gwałci, okrada, zabija, to po prostu idziesz dalej i nic nikomu o tym nie mówisz??? Gratulacje!

Jeżeli widzę to wtedy jakoś reaguję i staram się osobie pokrzywdzonej pomóc, a na policję to zgłaszam. Ale w przypadku tego co np. wyczytam coś w prasie nie mam pewności czy ta osoba jest rzeczywiście winna (no chyba, że się przyzna). Ile jest takich przypadków, że po jakimś czasie sąd uniewinnia.

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


So sie 04, 2012 21:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 01, 2011 16:54
Posty: 125
Post Re: Zakonnik podejrzany o pedofilię aresztowany
Super newsy, ciągle jakaś pedofilia, a potem wychodzi, ze w całym kraju tylko dwa czy trzy wyroki zapadły. Przecież widać, że wyborcza. Szkoda czasu ;)


N sie 05, 2012 14:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Zakonnik podejrzany o pedofilię aresztowany
Dlatego właśnie nie linkuję wszystkich takich informacji. Staram się podawać jedynie te najpoważniejsze, mniej lub bardziej potwierdzone. Plotek, że ktoś tam gdzieś tam powiedział, że ksiądz poklepał go po udzie i dalej nic z tego nie wyszło, nie podaję.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn sie 06, 2012 0:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 13:25
Posty: 975
Post Re: Zakonnik podejrzany o pedofilię aresztowany
Takie rzeczy należy nagłaśniać (właśnie ze względu na te wszystkie dzieci), uważam tak i jestem całym sercem i rozumem w KK. Ale, żeby było sprawiedliwie, powinno się w tych samych mediach pisać proporcjonalnie dużo o tym, co w Kościele dobre. A bohaterskich księży naprawdę nie brakuje. I, przede wszystkim, taka informacja musiałaby być obiektywna, niepodkolorowana i pisana z troski, a nie z chęci zysku i dokopania obrońcom moralności (bo prawdziwi Katolicy takimi są).


Pn sie 06, 2012 11:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Zakonnik podejrzany o pedofilię aresztowany
iks_iks napisał(a):
Super newsy, ciągle jakaś pedofilia, a potem wychodzi, ze w całym kraju tylko dwa czy trzy wyroki zapadły. Przecież widać, że wyborcza. Szkoda czasu ;)


Uważasz, że informacja o aresztowaniu jest fałszywa?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn sie 06, 2012 11:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Zakonnik podejrzany o pedofilię aresztowany
Jajko napisał(a):
Dlatego właśnie nie linkuję wszystkich takich informacji. Staram się podawać jedynie te najpoważniejsze, mniej lub bardziej potwierdzone. Plotek, że ktoś tam gdzieś tam powiedział, że ksiądz poklepał go po udzie i dalej nic z tego nie wyszło, nie podaję.


Ty naprawdę wierzysz w to, co piszesz? :shock:

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn sie 06, 2012 11:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Zakonnik podejrzany o pedofilię aresztowany
Ja w to nie wierzę. Ja to wiem. To można obiektywnie zweryfikować. Zrób listę wszystkich informacji prasowych stawiających w negatywnym świetle kapłanów i listę tych, które ja zalinkowałem na forum, to się przekonasz. Ale pewnie nie będzie Ci się chciało tego robić i dalej będziesz jechał na domysłach i pobożnych życzeniach.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn sie 06, 2012 13:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Zakonnik podejrzany o pedofilię aresztowany
Taaa, oczywiście, takich wątków jak np. ten: viewtopic.php?f=2&t=31298&p=670920#p670920 też nigdy nie zakładałeś (a masz tam nawet wprost PRETENSJE o to, że księdza uniewinniono, bo zamiast po prostu uwierzyć w to, co "ktoś tam kiedyś powiedział", szukano dowodów i nie znaleziono!).

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn sie 06, 2012 13:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL