Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 13:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Obirek: Indoktrynacja religijna się nie sprawdza 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Obirek: Indoktrynacja religijna się nie sprawdza
Niestety takich niedouczonych jest wielu. Zbyt wielu. Ten "mój" mnie po prostu ignorował. Nie potrafił odpowiedzieć na trudne pytania (trudne, na poziomie liceum, a więc raczej nie powinny stanowić problemu dla wykształconego katechety), nie potrafił też usadzić bezczelnego nieco nastolatka. Jego metodą było ignorowanie mnie. W pewnym sensie wygrał - nie byłem na tyle bezczelny by tak długo domagać się odpowiedzi, aż zareaguje. Ale żeby na "dzień dobry" nie odpowiadać? A zawsze głośno i ostentacyjnie witałem go na korytarzu słowami "dzień dobry panie profesorze" - jak każdego nauczyciela, choć żaden z nich profesorem nie był. A ów ksiądz, mimo kilkudziesięciu świadków po prostu mnie olewał. Nie, nie wkurzało mnie to, raczej bawiło. Po jakimś czasie mi się znudziło. A wystarczołoby aby odpowiedział "dzień dobry". Cóż, słaby był z niego pedagog i katecheta...

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So sie 18, 2012 20:38
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 15, 2012 20:52
Posty: 646
Post Re: Obirek: Indoktrynacja religijna się nie sprawdza
Alus napisala:
Kod:
Błędnie zrozumiałaś - religia ma głęboki sens - a Ty miałaś jedynie pecha napotykając niedouczonego katechetę/duchownego.

Tylko, ze oni wszyscy byli niedouczeni. Poza tym, sa po studiach- czego sie na nich ucza?
Jajko- to "panie profesorze" odreagowalam na studiach- mowilo sie "nasz Pan," nasza Pani"


So sie 18, 2012 21:47
Zobacz profil
Post Re: Obirek: Indoktrynacja religijna się nie sprawdza
Cytuj:
Tylko, ze oni wszyscy byli niedouczeni. Poza tym, sa po studiach- czego sie na nich ucza?

To nie kwestia sensu religii, ale nieprofesjonalnego kształcenia lub osobistych zaniedbań duchownych/katechetów.


N sie 19, 2012 7:31
nieobecny

Dołączył(a): Pt sie 03, 2012 13:34
Posty: 103
Post Re: Obirek: Indoktrynacja religijna się nie sprawdza
Wiecie, jak nazywałby się Obirek, gdyby był Ślązakiem?
Nazywałby się Łoszkrabina.


N sie 19, 2012 10:14
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 15, 2012 20:52
Posty: 646
Post Re: Obirek: Indoktrynacja religijna się nie sprawdza
Alus- to nie kwestia douczenia. nawet najbardziej wyksztalcony teolog nie potrafi udzielic sensownej odpowiedzi. Np, po co byla ofiara na krzyzu? Dla przekupienia jakiejs wyzszej sily? Kogo?
Jezeli Bog jest wszechmocny, to mogl tego uniknac. A jezeli zrobil to, mimo ze nie musial, to za co mamy byc wdzieczni? Ze zrobil cos, co bylo niekonieczne? O co go nikt nie prosil? Sam chcial? Moze lubi? Jakies dziwaczne sado-maso wychodzi...


N sie 19, 2012 12:24
Zobacz profil
Post Re: Obirek: Indoktrynacja religijna się nie sprawdza
Alus napisał(a):
Cytuj:
Tylko, ze oni wszyscy byli niedouczeni. Poza tym, sa po studiach- czego sie na nich ucza?
To nie kwestia sensu religii, ale nieprofesjonalnego kształcenia lub osobistych zaniedbań duchownych/katechetów.
To się nazywa krótko: niekompetencja. Niekompetentni ludzie nie powinni uczyć tysięcy uczniów w publicznych szkołach za publiczne pieniądze. No ale to biskup decyduje, kto będzie uczył religii...


N sie 19, 2012 12:31
Post Re: Obirek: Indoktrynacja religijna się nie sprawdza
tredje napisał(a):
Alus- to nie kwestia douczenia. nawet najbardziej wyksztalcony teolog nie potrafi udzielic sensownej odpowiedzi. Np, po co byla ofiara na krzyzu? Dla przekupienia jakiejs wyzszej sily? Kogo?
Jezeli Bog jest wszechmocny, to mogl tego uniknac. A jezeli zrobil to, mimo ze nie musial, to za co mamy byc wdzieczni? Ze zrobil cos, co bylo niekonieczne? O co go nikt nie prosil? Sam chcial? Moze lubi? Jakies dziwaczne sado-maso wychodzi...

Oczywiście, że mógł uniknąć kaźni na krzyżu dla naszego zbawienia.
Dowiódł, że jesteśmy Jego ukochanymi przyjaciółmi - nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich (J 15,13).


N sie 19, 2012 12:51
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: Obirek: Indoktrynacja religijna się nie sprawdza
A tak miedzy nami, ten temat nie ma specjalnie sensu gdyż chrześcijaństwo nie jest doktrynerstwem tylko jest miłością. Największa chrześcijańska doktryna to słowa matki do dziecka: "Bozia Cię kocha".

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


N sie 19, 2012 13:09
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 15, 2012 20:52
Posty: 646
Post Re: Obirek: Indoktrynacja religijna się nie sprawdza
Alus-po co?Nie musial. Jak zrobil to dla wlasnej fantazji, to za co wdziecznosc?
homo_homini_canis_est
Indoktrynacja jest wtedy, gdy nie podajemy faktow. Natomiast podajemy obowiazkowe wnioski (ocene) danej rzeczy. W religii zero faktow, obowiazkowe wpajanie ocen. Na pamiec- religia dla mnie to bylo wkuwanie bezsensownych formulek- typu "Bog cie kocha!!" A gdzie dowod?


N sie 19, 2012 14:23
Zobacz profil
Post Re: Obirek: Indoktrynacja religijna się nie sprawdza
tredje napisał(a):
Alus-po co?Nie musial. Jak zrobil to dla wlasnej fantazji, to za co wdziecznosc?

Nikt Cię zmusza do wdzęczności, Bóg pozostawił Ci wolny wybór oceny: fantazja czy akt najwyższej Miłości.


N sie 19, 2012 17:01

Dołączył(a): N sty 15, 2012 20:52
Posty: 646
Post Re: Obirek: Indoktrynacja religijna się nie sprawdza
Alus, prosze, rozmawiajmy o faktach. Po pierwsze-dowod, ze Bog istnieje. Po drugie- ze kogokolwiek kocha- bo z Pisma Sw wynika, ze to raczej niesympatyczny osobnik.


N sie 19, 2012 17:20
Zobacz profil
nieobecny

Dołączył(a): Pt sie 03, 2012 13:34
Posty: 103
Post Re: Obirek: Indoktrynacja religijna się nie sprawdza
tredje napisał(a):
Alus, prosze, rozmawiajmy o faktach. Po pierwsze-dowod, ze Bog istnieje. Po drugie- ze kogokolwiek kocha- bo z Pisma Sw wynika, ze to raczej niesympatyczny osobnik.

Każda osoba mówiąca o miłości, czyli sprawiedliwości i miłosierdziu, dla egoisty jest "niesympatyczna"!
A dlaczego?
Bo wtedy jasno widać egoizm egoisty! A to jest wielce "niesympatyczne"!


N sie 19, 2012 17:37
Zobacz profil
Post Re: Obirek: Indoktrynacja religijna się nie sprawdza
tredje napisał(a):
Alus, prosze, rozmawiajmy o faktach. Po pierwsze-dowod, ze Bog istnieje. Po drugie- ze kogokolwiek kocha- bo z Pisma Sw wynika, ze to raczej niesympatyczny osobnik.

Dowód - Pośród śmierci trwa życie, pośród kłamstwa trwa prawda, posród ciemnośći trwa światło. Stąd wnioskuję, że Bóg jest życiem, prawdą i światłem. Mahatma Gandhi.
Z jakim nastwieniem czytasz Biblię, takim jawi Ci się Bóg.


N sie 19, 2012 18:23
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: Obirek: Indoktrynacja religijna się nie sprawdza
tredje napisał(a):
Indoktrynacja jest wtedy, gdy nie podajemy faktow. Natomiast podajemy obowiazkowe wnioski (ocene) danej rzeczy. W religii zero faktow, obowiazkowe wpajanie ocen. Na pamiec- religia dla mnie to bylo wkuwanie bezsensownych formulek- typu "Bog cie kocha!!" A gdzie dowod?


Moim zdaniem, indoktrynacja to wtłaczanie ludziom na siłę jakiejś doktryny.
Nie ma znaczenia, czy z faktami, czy z dowodami, mniej lub bardziej wątpliwymi, czy też bez nich.

Matka mówiąca dziecku o Bogu i objaśniająca jaki on jest: "Bozia Cię kocha" nie jest doktrynerką, tylko matką. Nikt w rodzinach nie kara dzieci za to, że nie wierzą w Boga.
A doktrynerstwo przewiduje kary za nieskuteczność indoktrynacji.

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


N sie 19, 2012 18:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Obirek: Indoktrynacja religijna się nie sprawdza
Toteż są przecież plany, by ocenę z religii wliczać do średniej...

A może coś mnie ominęło i przeforsowali już ten pomysł?

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


N sie 19, 2012 20:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL