Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 16:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Obirek: Indoktrynacja religijna się nie sprawdza 
Autor Wiadomość
Post Re: Obirek: Indoktrynacja religijna się nie sprawdza
Aktualnie to szkoły zabiegają o dzieci, nie dzieciaki o szkoły, więc średnia nie jest tak istotna.


Cz sie 23, 2012 15:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2006 19:39
Posty: 227
Post Re: Obirek: Indoktrynacja religijna się nie sprawdza
Breta napisał(a):
[

Owszem, kłania się tu najprostsza matematyka...
Mamy dwoje dzieci: Asię i Kasię.
Oceny Asi: 5,5,5,5,4,4,3,3 plus 5 z religii
Oceny Kasi: 5,5,5,5,4,4,3,3 (zwolniona z religii)

Średnia Asi to 39:9= 4,3333...
Średnia Kasi to 34:8= 4,25


Bereta - a jeżeli Asia zbuntowana gimnazjalistka przymuszana do uczestnictwa w religii przez rodziców (bo nikt inny nie jest w stanie przymusić) nie robi nic i dostaje z religii 2 to mamy 36:9 = 4. Skąd założenie, że skala ocen z religii obejmuje tylko 6 i 5? Zgodnie z obowiązującymi przepisami w szkolnictwie i w tym przypadku skala ocen wynosi od 1 do 6. Ponadto Kasia ma dwie dodatkowe godziny, (które Asia spędza na religii) które może poświęcić na podnoszenie wiedzy z innego przedmiotu aby podnieść sobie ocenę a tym samym średnią?

_________________
Obróć twarz ku słońcu-a cień zostanie z tyłu


Cz sie 23, 2012 16:25
Zobacz profil
Post Re: Obirek: Indoktrynacja religijna się nie sprawdza
Danka napisał(a):
Breta napisał(a):
[

Owszem, kłania się tu najprostsza matematyka...
Mamy dwoje dzieci: Asię i Kasię.
Oceny Asi: 5,5,5,5,4,4,3,3 plus 5 z religii
Oceny Kasi: 5,5,5,5,4,4,3,3 (zwolniona z religii)

Średnia Asi to 39:9= 4,3333...
Średnia Kasi to 34:8= 4,25


Bereta - a jeżeli Asia zbuntowana gimnazjalistka przymuszana do uczestnictwa w religii przez rodziców (bo nikt inny nie jest w stanie przymusić) nie robi nic i dostaje z religii 2 to mamy 36:9 = 4. Skąd założenie, że skala ocen z religii obejmuje tylko 6 i 5? Zgodnie z obowiązującymi przepisami w szkolnictwie i w tym przypadku skala ocen wynosi od 1 do 6. Ponadto Kasia ma dwie dodatkowe godziny, (które Asia spędza na religii) które może poświęcić na podnoszenie wiedzy z innego przedmiotu aby podnieść sobie ocenę a tym samym średnią?


Breta, nie Bereta :-D
Pisałam wszak, że przykład uproszczony i raczej w celu udowodnienia, że brak jednej oceny może spowodować niższą średnią. Ta sama sprawa jest zresztą w kwestii wf - sama pewnego roku nie miałam z tego przedmiotu oceny, więc powiedzmy, że to o czym piszę przetestowałam na sobie i nie trzeba mi tłumaczyć możliwych wersji.
Odnośnie ocen opieram się o dosyć uśrednione dane, doświadczenia moje, znajomych i dzieci znajomych. Sytuacja w której oceny wystawiane są wedle ostrych kryterium mieszczą się jednak moim znaniem w dość małym zakresie, w przeważającej większości są to oceny pozytywne prawie za nic, a nawet już za nieprzeszkadzanie. I napisałam 5 nie 6, więc wcale nie aż tak najlepiej :D Może szokujące, ale bardzo realne. Tak samo mogłabym się zapytać o sytuację, w której to Asia olewa inne przedmioty, podciągając średnią wf i religią, podczas gdy Kasia wkłada o wiele większy wysiłek w taką samą średnią, ale nie może uczestniczyć w wf i z racji innego wyznania/światopoglądu w religii. Tylko nie o przerzucanie się naciąganymi historyjkami mi chodziło w wypowiedzi, miałam nadzieję, że dość jasno to wyraziłam. Pragnęłam wyprostować kwestię ilości ocen w stosunku do średniej.

Mi wcale fajnie nie było, kiedy miałam niższą średnią o tą chyba jedną dziesiątą, czy kawałek mniej (ale w przybliżeniu tak wyszło), bo jednak byłam typem rozrabiającej prymuski i trochę mnie kuło, że ze względu na wypadek nie mogłam uczestniczyć w zajęciach, wykazać się i dostać te 5 :D Wiem, szurnięta byłam i choć w domu tłumaczono mi, że średnia nie ma dużego znaczenia, mnie i tak to męczyło. Stąd rozumiem kontrowersje odnośnie wliczania do średniej, bo to trochę wielopłaszczyznowa sprawa, złaszcza w przypadku młodszych dzieci. Tak samo jak rozumiałam w pewnym sensie, że ktoś uważał za średnio sprawiedliwe, że w liceum miałam dodatkową ocenę z łaciny (była utworzona mała grupa na wszystkie klasy), a inni nie. Co z tego, że ja robiłam więcej, a ktoś nie, skoro tzw. średnia miała być pewnym wskaźnikiem przykładanym do wszystkich? Wbrew pozorom szkolna średnia mało ma wspólnego z jej definicją matematyczną i jest traktowana jak jakiś uniwersalny wskaźnik, choć zasady dla wszystkich równe nie są. Tylko tyle i aż tyle.


Cz sie 23, 2012 17:06

Dołączył(a): N sty 15, 2012 20:52
Posty: 646
Post Re: Obirek: Indoktrynacja religijna się nie sprawdza
Srednia jest brana pod uwage przy naborze na studia.


Cz sie 23, 2012 20:52
Zobacz profil
Post Re: Obirek: Indoktrynacja religijna się nie sprawdza
tredje napisał(a):
Srednia jest brana pod uwage przy naborze na studia.

Nie powszechnie, ale się zdarza. Ja akurat mogłam się na każdych moich studiach swoim świadectwem ukończenia po...bawić i wtedy panowało takie przekonanie, że możemy sobie na paseczki je pociąć i zrobić jakiś collage, aż ktoś w końcu trafił na jakąś specyficzną rekrutację i był płacz, bo obok wyników z matury komisja poprosiła o wgląd w świadectwo ukończenia. Ale generalnie i zazwyczaj najważniejsze są wyniki na świadectwie maturalnym, a nie ukończenia - tak gwoli ścisłości.


Cz sie 23, 2012 21:01
Post Re: Obirek: Indoktrynacja religijna się nie sprawdza
tredje napisał(a):
Srednia jest brana pod uwage przy naborze na studia.


Czasy się już dawno zmieniły. Na studia się bierze pod uwagę tylko efekty egzaminu maturalnego. A świadectwo ukończenia szkoły to nic nie warty świstek papieru.


Cz sie 23, 2012 22:12

Dołączył(a): N sty 15, 2012 20:52
Posty: 646
Post Re: Obirek: Indoktrynacja religijna się nie sprawdza
Siostrzenica w tym roku skladala papiery na studia- czasem chca sredniej ocen. Moze to nieformalne, nie wiem.
Ale rozmawiamy o indoktrynacji.
Oczywiscie, slowo to ma wydzwiek ujemny. Dlatego wiekszosc wierzacych sie oburza, gdy go uzyc w stosunku do religii.
To, ze rodzice formuja dzieci wedlug swoich przekonan nie jest indoktrynacja. Przynajmniej ja tak uwazam. Maja do tego prawo. Natomiast religia w szkole jak najbardziej.
Dla mnie np, trudna do zniesienia jest wszechobecnosc KK w polskiej telewizji. Msze, ksieza zapraszani do dyskusji, jakas glupia autocenzura, zeby nie narazic sie Kosciolowi.
Na szczescie, nie jestem na nia skazana.


Pt sie 24, 2012 21:16
Zobacz profil
Post Re: Obirek: Indoktrynacja religijna się nie sprawdza
tredje napisał(a):
Siostrzenica w tym roku skladala papiery na studia- czasem chca sredniej ocen. Moze to nieformalne, nie wiem.
Ale rozmawiamy o indoktrynacji.
Oczywiscie, slowo to ma wydzwiek ujemny. Dlatego wiekszosc wierzacych sie oburza, gdy go uzyc w stosunku do religii.
To, ze rodzice formuja dzieci wedlug swoich przekonan nie jest indoktrynacja. Przynajmniej ja tak uwazam. Maja do tego prawo. Natomiast religia w szkole jak najbardziej.
Dla mnie np, trudna do zniesienia jest wszechobecnosc KK w polskiej telewizji. Msze, ksieza zapraszani do dyskusji, jakas glupia autocenzura, zeby nie narazic sie Kosciolowi.
Na szczescie, nie jestem na nia skazana.

Właśnie - NIKT nie jest skazany - wystarczy pod ręką pilot......więc nie dostrzegam problemu.
Ja nie cierpię reklam i dzieki pilotowi też nie jestem na nie skazana.


So sie 25, 2012 7:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Obirek: Indoktrynacja religijna się nie sprawdza
Popieram Alus. Jest tyle kanałów, że można je przełączyć. Nikt nie jest zmuszany do oglądania prokatolickich czy antykatolickich programów w TV. Protesty przeciw jednym czy drugim uważam za kompletnie nieuzasadnione.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


N sie 26, 2012 9:22
Zobacz profil
Post Re: Obirek: Indoktrynacja religijna się nie sprawdza
Jajko napisał(a):
Nikt nie jest zmuszany do oglądania prokatolickich czy antykatolickich programów w TV. Protesty przeciw jednym czy drugim uważam za kompletnie nieuzasadnione.

Ja generalnie też, niemniej postanowiłam niedawno oprotestowywać wszystkie istotniejsze dla katolików wydarzenia. Jak im przeszkadza to, co dla mnie ciekawe i co ja chcę oglądać, Nergal w telewizji, czy na przykład koncert Madonny, to mnie przeszkadzają księża w telewizji publicznej, procesje na ulicach, czy ewentualne wizyty ich papieża.
Będę klikać przeciw nie z przekonania co do samych wydarzeń (ja nawet telewizji nie oglądam), ale za to z pełnym przekonaniem, że takie same prawa mają być dla wszystkich :)


N sie 26, 2012 10:13
Post Re: Obirek: Indoktrynacja religijna się nie sprawdza
-Vi- napisał(a):
Jajko napisał(a):
Nikt nie jest zmuszany do oglądania prokatolickich czy antykatolickich programów w TV. Protesty przeciw jednym czy drugim uważam za kompletnie nieuzasadnione.

Ja generalnie też, niemniej postanowiłam niedawno oprotestowywać wszystkie istotniejsze dla katolików wydarzenia. Jak im przeszkadza to, co dla mnie ciekawe i co ja chcę oglądać, Nergal w telewizji, czy na przykład koncert Madonny, to mnie przeszkadzają księża w telewizji publicznej, procesje na ulicach, czy ewentualne wizyty ich papieża.
Będę klikać przeciw nie z przekonania co do samych wydarzeń (ja nawet telewizji nie oglądam), ale za to z pełnym przekonaniem, że takie same prawa mają być dla wszystkich :)

Takie same prawa mają wszyscy - jedni protestują p-ko obecności Koscioła w przestrzeni politycznej/medialnej, inni p-ko Nergalowi i Madonnie.
Nie widzę żadnego problemu.


N sie 26, 2012 10:55
Post Re: Obirek: Indoktrynacja religijna się nie sprawdza
Alus napisał(a):
Takie same prawa mają wszyscy - jedni protestują p-ko obecności Koscioła w przestrzeni politycznej/medialnej, inni p-ko Nergalowi i Madonnie.
Nie widzę żadnego problemu.

Skoro katolicy wolą sobie nawzajem przeciwko sobie poprotestować, zamiast wzajemnie się akceptować i żyć zgodnie - niech i tak będzie :) Też nie widzę problemu, natomiast warto sobie utrwalić na czym polega postawa katolicka :)


N sie 26, 2012 11:01
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL