Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 21:37



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Rozdział Kościoła od państwa. 
Autor Wiadomość
nieobecny

Dołączył(a): Pt sie 03, 2012 13:34
Posty: 103
Post Re: Rzdział Kościoła od państwa.
Alus napisał(a):
To zapytam inaczej - a która ekipa rządząca po 1989r odpracowywała wyrządzone krzywdy?

Mieszkasz poza Polską że nie wiesz? Albo jesteś za młoda?


Cz sie 16, 2012 8:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Rzdział Kościoła od państwa.
Maluczki napisał(a):
A jeżeli prawo zmusza Cię np.do płacenia podatków na zabijanie, albo odbieranie rodzicom prawa do wychowania dzieci wg Prawa Bożego? Wpaja się dzieciom że rozwiązłość seksualna jest OK? itd.

To dążyłbym do zmiany takiego prawa. Ale nie na zasadzie zastąpienia "ucisku niesłusznego" "uciskiem słusznym", tylko możliwie daleko idącego zlikwidowania "ucisku" przez państwowy aparat przymusu.

Maluczki napisał(a):
Poza tym, rozumiem, że gdybyś szedł po ulicy i chuliganie znęcaliby się nad kobietą, to Ty obróciłbyś się tyłem.

Nie, ale działałbym głównie z pobudek pozareligijnych. Bo czy Ewangelie wspominają, jak zachowałby się Chrystus w takiej sytuacji? Podszedłby i porozmawiał z chuliganami? Użyłby mocy nadprzyrodzonej i wypędził z nich demony? Obiłby im maski niczym Chuck Norris? Zadzwonił po policję? Faktem jest też, że wszechwiedzący i wszechmogący Bóg zachowuje się raczej biernie w takich sytuacjach :?

Maluczki napisał(a):
To dlaczego uważasz że sprawowanie władzy przez katolików byłoby czymś złym?

Nie uważam tak, skąd taki wniosek? Za złe uważam jedynie stanowienie prawa opartego o nakazy i zakazy religijne, czyli dążenie do ustanowienia państwa wyznaniowego.


Cz sie 16, 2012 9:03
Zobacz profil
Post Re: Rzdział Kościoła od państwa.
Maluczki napisał(a):
Alus napisał(a):
To zapytam inaczej - a która ekipa rządząca po 1989r odpracowywała wyrządzone krzywdy?

Mieszkasz poza Polską że nie wiesz? Albo jesteś za młoda?

Mam uzasadniać Twoje tezy?


Cz sie 16, 2012 10:06
nieobecny

Dołączył(a): Pt sie 03, 2012 13:34
Posty: 103
Post Re: Rzdział Kościoła od państwa.
SweetChild napisał(a):
To dążyłbym do zmiany takiego prawa. Ale nie na zasadzie zastąpienia "ucisku niesłusznego" "uciskiem słusznym", tylko możliwie daleko idącego zlikwidowania "ucisku" przez państwowy aparat przymusu.




No, przy pomocy "róbta co chceta nie da się zbudować państwa!
Cytuj:
Nie, ale działałbym głównie z pobudek pozareligijnych. Bo czy Ewangelie wspominają, jak zachowałby się Chrystus w takiej sytuacji? Podszedłby i porozmawiał z chuliganami? Użyłby mocy nadprzyrodzonej i wypędził z nich demony? Obiłby im maski niczym Chuck Norris? Zadzwonił po policję? Faktem jest też, że wszechwiedzący i wszechmogący Bóg zachowuje się raczej biernie w takich sytuacjach

Co to znaczy?
Poza tym masz nieźle namieszane w głowie.
Cytuj:
Nie uważam tak, skąd taki wniosek? Za złe uważam jedynie stanowienie prawa opartego o nakazy i zakazy religijne, czyli dążenie do ustanowienia państwa wyznaniowego.

Rozumiesz co piszesz? Wszystkie zakazy i nakazy wynikają z pobudek religijnych!
Już raz zadałem Ci pytanie: Co to jest religia? I na nie nie odpowiedziałeś.

Alus napisał(a):
Maluczki napisał(a):
Mieszkasz poza Polską że nie wiesz? Albo jesteś za młoda?

Mam uzasadniać Twoje tezy?

Niczego nie musisz uzasadniać! Przecież w Polsce wszyscy wiedzą, czy ktoś coś odpracowywał!
Wy (MW z WM) tak macie. Pyskujecie, nie wiecie sami co, bo w żaden sposób nie potraficie uzasadnić tego co napyskujecie. Nie wiecie, jakie dane słowo ma odniesienie do rzeczywistości, a chcecie zabierać głos.
Żeby na jakiś temat dyskutować, to najpierw trzeba poznać, co znaczą dane słowa w odniesieniu do rzeczywistości, bo inaczej nie mówimy, tylko bełkoczemy.


Cz sie 16, 2012 11:54
Zobacz profil
Post Re: Rzdział Kościoła od państwa.
Cytuj:
Niczego nie musisz uzasadniać! Przecież w Polsce wszyscy wiedzą, czy ktoś coś odpracowywał!
Wy (MW z WM) tak macie. Pyskujecie, nie wiecie sami co, bo w żaden sposób nie potraficie uzasadnić tego co napyskujecie. Nie wiecie, jakie dane słowo ma odniesienie do rzeczywistości, a chcecie zabierać głos.
Żeby na jakiś temat dyskutować, to najpierw trzeba poznać, co znaczą dane słowa w odniesieniu do rzeczywistości, bo inaczej nie mówimy, tylko bełkoczemy.

Pyskujesz sam z sobą bo "wszyscy wiedzą" to truizm.


Cz sie 16, 2012 12:07
nieobecny

Dołączył(a): Pt sie 03, 2012 13:34
Posty: 103
Post Re: Rzdział Kościoła od państwa.
Alus napisał(a):
Pyskujesz sam z sobą bo "wszyscy wiedzą" to truizm.

Nie wiedzą jedynie głupcy!


Cz sie 16, 2012 12:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Rzdział Kościoła od państwa.
Maluczki napisał(a):
SweetChild napisał(a):
To dążyłbym do zmiany takiego prawa. Ale nie na zasadzie zastąpienia "ucisku niesłusznego" "uciskiem słusznym", tylko możliwie daleko idącego zlikwidowania "ucisku" przez państwowy aparat przymusu.

No, przy pomocy "róbta co chceta nie da się zbudować państwa!

Zgadza się, dlatego nie pisałem o całkowitym zlikwidowaniu ucisku a o możliwie daleko idącym zlikwidowaniu ucisku.

Maluczki napisał(a):
Co to znaczy?

Pobudki pozareligijne? To takie, których nie wiążę z religią. Np. z przyczyn religijnych zachowuję post piątkowy, gdybym kiedyś stał się ateistą, to zapewne postu bym nie zachowywał, więc pobudki są głównie religijne.
W podanym przez Ciebie przykładzie moje zachowanie prawdopodobnie nie różniłoby się znacząco po przejściu na ateizm, więc pobudki są głównie pozareligijne. Ty jako ateista (o ile możesz sobie coś takiego wyobrazić) przyłączyłbyś się do chuliganów?

Maluczki napisał(a):
Rozumiesz co piszesz? Wszystkie zakazy i nakazy wynikają z pobudek religijnych!

Chyba według Twoich mamoniarskich definicji :lol:

Maluczki napisał(a):
Już raz zadałem Ci pytanie: Co to jest religia? I na nie nie odpowiedziałeś.

Pytanie nie było do mnie. Poza tym nie jestem encyklopedią ani nawet Wójkiem Googlem.


Cz sie 16, 2012 12:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Rzdział Kościoła od państwa.
Religia, jak sama nazwa wskazuje, to więź.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz sie 16, 2012 12:40
Zobacz profil
Post Re: Rzdział Kościoła od państwa.
Maluczki napisał(a):
Alus napisał(a):
Pyskujesz sam z sobą bo "wszyscy wiedzą" to truizm.

Nie wiedzą jedynie głupcy!

Brawo :brawo: ......tak według Ciebie przestrzega się Prawo Boże - nie uzasadniać postawionej tezy, lepiej nazwać wszystkich głupcami.


Cz sie 16, 2012 12:48
nieobecny

Dołączył(a): Pt sie 03, 2012 13:34
Posty: 103
Post Re: Rzdział Kościoła od państwa.
Koniec bicia się z wodą!


Cz sie 16, 2012 15:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL