Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 3:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Ksiądz: Reklama napoju Demon jest groźna. Zaprasza złe duchy 
Autor Wiadomość
Post Re: Ksiądz: Reklama napoju Demon jest groźna. Zaprasza złe d
agvis napisał(a):
-Vi-

Jak to nie mają? Ilu jest niewierzących w sieci zła? Przeróżnoholików, samobójców, itd. Tylko że oni nie widzą w swym stanie działania Szatana i w tym jedynie tkwi różnica.

Nie widzą, bo Szatana w formie osobowej nie ma. A nawet jeśli rozpatrywać to według symboliki chrześcijańskiej, czyli Szatan = Zło, to to o czym piszesz i tak podchodzi przede wszystkim pod różnego rodzaju problemy (które miewają różni ludzie z różnych powodów), a nie Zło.
Szatana i jego działanie w taki określony sposób widzą tylko ci, którzy go sobie takim wymyślili. Rzecz dotyczy Waszego sposobu postrzegania i interpretowania rzeczywistości oraz wyobrażenia nie-rzeczywistości, a nie działania jakiegoś Szatana.

I dodam jeszcze, że problemami które wymieniłaś, zajmują się specjaliści psychiatrii i psychologii, a nie "specjaliści" od Szatana.


Pt sie 31, 2012 13:04

Dołączył(a): N sty 23, 2011 11:09
Posty: 916
Post Re: Ksiądz: Reklama napoju Demon jest groźna. Zaprasza złe d
Cytuj:
Nie widzą, bo Szatana w formie osobowej nie ma. A nawet jeśli rozpatrywać to według symboliki chrześcijańskiej, czyli Szatan = Zło, to to o czym piszesz i tak podchodzi przede wszystkim pod różnego rodzaju problemy (które miewają różni ludzie z różnych powodów), a nie Zło.
Szatana i jego działanie w taki określony sposób widzą tylko ci, którzy go sobie takim wymyślili. Rzecz dotyczy Waszego sposobu postrzegania i interpretowania rzeczywistości oraz wyobrażenia nie-rzeczywistości, a nie działania jakiegoś Szatana.

I dodam jeszcze, że problemami które wymieniłaś, zajmują się specjaliści psychiatrii i psychologii, a nie "specjaliści" od Szatana.
Mnie tam Biblia naucza zupełnie na odwrót.


Pt sie 31, 2012 13:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Ksiądz: Reklama napoju Demon jest groźna. Zaprasza złe d
Bogowie symbolizują dobro, demony zło. Wierzę (a może raczej wiem) że dobro i zło istnieją i są realne, ale nie wierzę by za dobrem i złem stały jakieś niepostrzegalne dla nas istoty, chcące nas przekonać do robienia dobrze albo źle dla swoich partykularnych celów! To niedorzeczne. Bóg i szatan to SYMBOLE. Tak uważam.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt sie 31, 2012 14:24
Zobacz profil
Post Re: Ksiądz: Reklama napoju Demon jest groźna. Zaprasza złe d
Login2 napisał(a):
Mnie tam Biblia naucza zupełnie na odwrót.

Stąd właśnie taki a nie inny sposób postrzegania i interpretowania różnych rzeczy.

Jajko napisał(a):
Bogowie symbolizują dobro, demony zło.

A to w zależności za którego boga się zabierzesz ;-)
A w ogóle to też różnie można interpretować. Ja tam nie widzę tego tak czarno-biało ;) A na co dzień, w sytuacji gdy już ocieram się w jakikolwiek sposób o te symboliki, to w 9 przypadkach na 10 wybieram różne diabelstwa :twisted: Zazwyczaj są dużo ciekawsze, i mają atrakcyjniejsze z mojego punktu widzenia, cechy :)


Pt sie 31, 2012 14:47
Post Re: Ksiądz: Reklama napoju Demon jest groźna. Zaprasza złe d
-Vi- napisał(a):
Nie widzą, bo Szatana w formie osobowej nie ma.

Ja bym polemizował. :)
Najlepszym dowodem na istnienie Szatana są katolicy; ta pycha, pogarda, konfliktowość, obrażanie innych, nienawiść bliźniego, manie prześladowcze, straszenie piekłem, chęć narzucania innych swoich poglądów jakby były czyms najlepszym co spotkało ludzkość od czasu wprowadzenia na rynek krojonego chleba - to wszystko nie bierze się z nikąd.


-Vi- napisał(a):
[
Jajko napisał(a):
Bogowie symbolizują dobro, demony zło.

A to w zależności za którego boga się zabierzesz ;-)


Dokładnie. Trudno o stwierdzenie jakoby "Bóg" Jahwe symbolizował dobro. Dla mnie to istota demoniczna.


Pt sie 31, 2012 14:55
Post Re: Ksiądz: Reklama napoju Demon jest groźna. Zaprasza złe d
fuller napisał(a):
-Vi- napisał(a):
Nie widzą, bo Szatana w formie osobowej nie ma.

Ja bym polemizował. :)
Najlepszym dowodem na istnienie Szatana są katolicy; ta pycha, pogarda, konfliktowość, obrażanie innych, nienawiść bliźniego, manie prześladowcze, straszenie piekłem, chęć narzucania innych swoich poglądów jakby były czyms najlepszym co spotkało ludzkość od czasu wprowadzenia na rynek krojonego chleba - to wszystko nie bierze się z nikąd.

No w sumie... rzekłabym... no nie sposób nie przyznać Ci jakoś racji ;-)

Ale te diabelstwa, o których pisałam, że je nawet lubię, to z tym ^ nie mają nic wspólnego ;-)


Pt sie 31, 2012 15:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 12:43
Posty: 805
Post Re: Ksiądz: Reklama napoju Demon jest groźna. Zaprasza złe d
Chciałbym się przy tej okazji zapytać co w takim razie z Demonem Maxwella? Czy też propaguje zło?


Pt sie 31, 2012 16:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 21, 2011 21:45
Posty: 238
Lokalizacja: Rzeszów, Podkarpackie
Post Re: Ksiądz: Reklama napoju Demon jest groźna. Zaprasza złe d
Jajko napisał(a):
Kto mi wyjaśni w jaki sposób człowiek zaprasza demony pijąc taki napój i jakie są te REALNE konsekwencje wizyty takiego demona?


Nie widzę sensu tłumaczyć ci to co i tak uznasz za głupotę. Szkoda czasu...
piona

_________________
John & Stasi Eldredge -"Miłość i wojna" - Obowiązkowa lektura dla każdego małżeństwa :)


Pt sie 31, 2012 18:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Ksiądz: Reklama napoju Demon jest groźna. Zaprasza złe d
Spróbuj. Postaraj się. Wysil się.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt sie 31, 2012 20:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Ksiądz: Reklama napoju Demon jest groźna. Zaprasza złe d
Nie wiem, czy zaprasza. Z pewnością przyzwyczaja się do ogólnej atmosferki "demoniczności" i przez to otwiera się na wpływy rozmaitych satanistów i innych magików. Potem może mu przyjść do głowy myśl, że fajnie byłoby się zapisać do jakiegoś zakonu magicznego. A potem to faktycznie różnie może być.

A o REALNE konsekwencje wizyty demona najlepiej spytaj jakiegoś egzorcystę. Od zwykłych, szarych ludków niewiele się dowiesz.

szyszkownik napisał(a):
Chciałbym się przy tej okazji zapytać co w takim razie z Demonem Maxwella? Czy też propaguje zło?

Co tam Maxwell... w Linuksie demonów jest na pęczki.

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Pt sie 31, 2012 21:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 13:25
Posty: 975
Post Re: Ksiądz: Reklama napoju Demon jest groźna. Zaprasza złe d
[/quote]
Ja bym polemizował. :)
Najlepszym dowodem na istnienie Szatana są katolicy; ta pycha, pogarda, konfliktowość, obrażanie innych, nienawiść bliźniego, manie prześladowcze, straszenie piekłem, chęć narzucania innych swoich poglądów jakby były czyms najlepszym co spotkało ludzkość od czasu wprowadzenia na rynek krojonego chleba - to wszystko nie bierze się z nikąd.[/quote]


TAKI WŁAŚNIE JEST NIEWIERZĄCY "Katolik" (któremu dużo bliżej do Ateisty niż do wierzącego). KK naucza zupełnie innej postawy. Poczytajcie Katechizm.


So wrz 01, 2012 8:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Ksiądz: Reklama napoju Demon jest groźna. Zaprasza złe d
Jajko napisał(a):
Bogowie symbolizują dobro, demony zło. Wierzę (a może raczej wiem) że dobro i zło istnieją i są realne, ale nie wierzę by za dobrem i złem stały jakieś niepostrzegalne dla nas istoty, chcące nas przekonać do robienia dobrze albo źle dla swoich partykularnych celów! To niedorzeczne. Bóg i szatan to SYMBOLE. Tak uważam.


-Vi- napisał(a):
A na co dzień, w sytuacji gdy już ocieram się w jakikolwiek sposób o te symboliki, to w 9 przypadkach na 10 wybieram różne diabelstwa :twisted: Zazwyczaj są dużo ciekawsze, i mają atrakcyjniejsze z mojego punktu widzenia, cechy :)


fuller napisał(a):
Dokładnie. Trudno o stwierdzenie jakoby "Bóg" Jahwe symbolizował dobro. Dla mnie to istota demoniczna.


Każdy ma własne rozumowanie, każdy ma swoją wolną wolę wyboru. Jak to przysłowie mówi: Jak się pościelisz tak się wyśpisz. Każdy też wie, że Prawda broni się sama. Przychodzi taka chwila w życiu każdego człowieka, kiedy staje na granicy życia cielesnego. Dobrze, jak dostaniemy drugą szansę, gorzej jak nas ta chwila zaskoczy nieprzygotowanych na Amen. Po śmierci każdy dowie się Prawdy o sobie samym.
Jak byś dziś zareagował? Gdyby cały świat np. w TV dowiedział się i zobaczył rzeczy złe, których nigdy nie chciałbyś, aby ktokolwiek się o tym dowiedział. Mało tego, gdyby ktoś nawet twoje myśli odczytał, obnażył wszystkie marzenia. Poczuł byś Miłość czy nienawiść do Tego co to ujawnił? Została pokazana tylko cała Prawda. W jednej chwili, nie przygotowany, zamiast skruchy, znienawidzisz Tę osobę i sam na siebie wydasz wyrok w obliczu Doskonałości Prawdy.

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


So wrz 01, 2012 10:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Ksiądz: Reklama napoju Demon jest groźna. Zaprasza złe d
A wracając do reklamy i napoju...

Dla mnie sprawa wygląda w ten sposób. Chodzi o pewien wizerunek. O pozytywne skojarzenie ze słowem "Demon", podparte wizerunkiem Nergala w reklamie zresztą. O pewną postawę, oswajanie zła jako czegoś normalnego, ciekawego, dobrego. To nie jest kwestia, że ktoś wypije napój i zostanie opętany. To jest kwestia pewnego przecierania szlaku dla zła.

Vi, co do szatana... Powiem tak. Jest na świecie wiele nienawiści, obojętności, egoizmu, samotności. Nie tylko katolicy są tym dotykani. Niestety, bo gdyby tylko, jednak świat byłby lepszy. A jeśli chodzi o manifestacje obecności złego, to nie jest tak, że zawsze ma to formę spektakularną, że człowieka rzuca, że gada innymi głosami. Dużo częstsza jest jakaś wewnętrzna niewola, która nie pozwala skierować się w stronę dobra. Jakaś niemoc kochania, nawet własnych dzieci. Jakaś pustka. Bezsens. Samotność. Strach i żądza władzy. Mur oddzielający od Dobra.

Łatwo tego nie dostrzec, łatwo zignorować. Póki się nie zechce zawalczyć. Wtedy trafia się na opór, niemożność, bezradność. Wtedy dopiero zaczyna się to, co spektakularne.

Nie warto wchodzić na tę ścieżkę. Nie jest dobrze, jeśli ktoś przeciera szlak, tworzy złudzenia, pozwalające nie zauważyć, gdzie się wchodzi. A bojkot jest formą nacisku mającą doprowadzić do wycofania produktu z rynku. Całkowicie dopuszczalną w demokratycznym państwie i bardzo sensowną. Ktoś będzie musiał przekalkulować, czy zysk z Demona pokryje straty związane z bojkotem. Mogę kupować produkty innych firm.

I nikt przecież do udziału w akcji nie zmusza, więc o co chodzi?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


So wrz 01, 2012 12:17
Zobacz profil
Post Re: Ksiądz: Reklama napoju Demon jest groźna. Zaprasza złe d
agvis napisał(a):
Cytuj:
Najlepszym dowodem na istnienie Szatana są katolicy; ta pycha, pogarda, konfliktowość, obrażanie innych, nienawiść bliźniego, manie prześladowcze, straszenie piekłem, chęć narzucania innych swoich poglądów jakby były czyms najlepszym co spotkało ludzkość od czasu wprowadzenia na rynek krojonego chleba - to wszystko nie bierze się z nikąd.



TAKI WŁAŚNIE JEST NIEWIERZĄCY "Katolik" (któremu dużo bliżej do Ateisty niż do wierzącego). KK naucza zupełnie innej postawy. Poczytajcie Katechizm.


Otóż wszystko to co wymieniłem występuje głównie u tych praktykujących i rzucających jak z rękawa cytatami z katechizmu, "pisma świetego" czy dokumentów kościelnych.
Cóż, samo czytanie widać nie wystarcza :)

"Niewierzący" katolik jak to określiłeś/aś, bez żadnej wiedzy na temat własnej religii, być może uczęszczający sporadycznie do kościoła, takich skłonności nie przejawia... podobnie jak wiekszość ateistów...


So wrz 01, 2012 12:19
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: Ksiądz: Reklama napoju Demon jest groźna. Zaprasza złe d
A znajdzie się tu przy okazji ktoś mądrzejszy i poda rozsądną definicję pojęcia "demon"?
Kilka lat temu prowadzono tu jakąś podobną dyskusję i pytanie o definicję padło, jednak rozsądnej odpowiedzi nie było ...

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


So wrz 01, 2012 15:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL