Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 22:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Arcybiskup Henryk Hoser o rodzinie, globalizmie i polityce 
Autor Wiadomość
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Arcybiskup Henryk Hoser o rodzinie, globalizmie i polityce
Arcybiskup Henryk Hoser udzielił bardzo interesującego wywiadu dla Rzeczypospolitej.
W wywiadzie czytamy mocne słowa o globalizmie, o polityce i o Polakach.
Oto przykład:

Cytuj:
Dawniej byliśmy mądrym społeczeństwem, które umiało czytać między wierszami i nie dawało się nabrać silnej i przebiegłej propagandzie. Dzisiaj dziwi mnie, że społeczeństwo jest tak naiwne, że ulega wszechobecnej reklamie. Jest przez nią ogłupione. Wyrazem braku mądrości i naiwności jest wiara w deklaracje polityków.


Mnie uderzył pogląd arcybiskupa o anarchii.

Cytuj:
Czasem słyszymy, że od pewnych zjawisk, a zatem legislacji nie ma odwrotu. Czy nie ma? Czy można się obronić?

Bronić się może każdy, kto ma świadomość dokonujących się procesów i ich celów. Czy to jest możliwe w skali jednego pokolenia? Na pewno nie w szerokim pojęciu społecznym. Musi nastąpić rotacja pokoleniowa. Społeczeństwo zatomizowane się anarchizuje, a takie nie jest możliwe do rządzenia na dłuższą metę. Już teraz widzimy, że powszechny monitoring jest konieczny dla utrzymania dyscypliny społecznej. Mimo wszystko wierzę w zdrowy rozsądek ludzi, którzy wiedzą, że taki porządek społeczny nie jest szczęściodajny, a anarchizacja grozi powrotem totalitaryzmu.

W jakim sensie?

W postaci totalitaryzmu intelektualnego - jednej idei poprawnej politycznie i społecznie, która głosi tolerancję, wielość poglądów, ale w końcu wymaga i domaga się takiego samego myślenia, pod dyktando. Nie chodzi o wodza totalitarnego, który będzie nami rządził tylko o ukryte mechanizmy, które wymagają od nas odruchów stadnych.


Zastanawiam się co arcybiskup miał tu na myśli i jakie jest faktyczne jego stanowisko wobec polityków i reakcyjnej wobec nich anarchii. Przyznaję, że trochę zgłupiałem.

Rozumiem, ze anarchia jest reakcją na totalne wygłupy rządzących i to jest reakcja zdrowa.
Tylko dlaczego chwilę później, arcybiskup mówi, że społeczeństwem zanarchizowanym nie da się rządzić i wyczuwa się, że uważa on, że to jest niedobrze?

W kwestii totalitaryzmu wymuszanego przez społeczność zanarchizowaną rozumiem co Arcybiskup powiedział i myślę, że wykazał w tym wielką przenikliwość i mądrość. To nie łatwo odkryć w chaosie anarchii społeczną dominację totalitaryzmu w najgorszej jego formie - populizmie.
Tym większe uznanie dla arcybiskupa za to, bo nie widział on na własne oczy polskich wybuchów populizmu, jakie na przestrzeni lat mieliśmy możliwość tu obserwować.

Całość interesującego wywiadu tutaj:
http://www.rp.pl/artykul/107684,935525- ... m.html?p=1

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


So wrz 22, 2012 10:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL