Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 23:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Z czego żyją (powinni żyć) księża? 
Autor Wiadomość
Post Re: Z czego żyją (powinni żyć) księża?
tanie_wino napisał(a):
Dobrowolny podatek wiernych, tak powinny moim zdaniem być finansowane wszelkie religie.
No i tak jest w Polsce. Dajemy dobrowolnie na tacę, nie obciążając przy tym urzędników fiskusa.


Wt sty 08, 2013 1:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 03, 2012 6:27
Posty: 141
Post Re: Z czego żyją (powinni żyć) księża?
Sync100 napisał(a):
Księża uważam, iż powinni dostawać normalne pensje od państwa polskiego. Przecież muszą z czegoś żyć.

Dodatkowo od "państwa polskiego" co roku nowe auto w mieście lub "wypasiony" rower na wsi i dwie wycieczki jedną do Rzymu drugą do Ziemi Św.

_________________
Boskość Moja Pozdrawia Boskość wszystkich ludzi.


Wt sty 08, 2013 3:33
Zobacz profil
Post Re: Z czego żyją (powinni żyć) księża?
ravella napisał(a):
Sync100 napisał(a):
Księża uważam, iż powinni dostawać normalne pensje od państwa polskiego. Przecież muszą z czegoś żyć.
Dodatkowo od "państwa polskiego" co roku nowe auto w mieście lub "wypasiony" rower na wsi i dwie wycieczki jedną do Rzymu drugą do Ziemi Św.
Niezły pomysł. Sugeruję, aby obciążyć tym szczególnie dobrze zarabiających. Przydały by się też ośrodki kulturalne po parafiach i nadania dla klasztorów. Właściwie, to na początek wystarczyły by te, które zagarnęła komuna. Potem się pomyśli, jak oskrobać resztę burżujów.


Wt sty 08, 2013 5:23

Dołączył(a): Pn sty 07, 2013 15:43
Posty: 3
Lokalizacja: Łódź, Lódzkie
Post Re: Z czego żyją (powinni żyć) księża?
Jak wychodziłam za mąż, tego dnia były 2 pary jeszcze do zawarcia zwiazku małżeńskiego.Skoro jest co łaska, to dlaczego pani która pracuje w kancelarii nie chciała nas zapisac na termin dopoki nie zapłacilismy 50 zł ? Inaczej do ślubu by nie doszło . A te dwie pozostałe pary zapłaciły juz po 70 zł ? Nie wiem od czego to zalezy ?

_________________
Ulubione witaminy na www.muscular.pl - suplementy diety i odżywki dla aktywnych ludzi.


Wt sty 08, 2013 11:54
Zobacz profil WWW
Post Re: Z czego żyją (powinni żyć) księża?
Aniołek_1980 napisał(a):
Jak wychodziłam za mąż, tego dnia były 2 pary jeszcze do zawarcia zwiazku małżeńskiego.Skoro jest co łaska, to dlaczego pani która pracuje w kancelarii nie chciała nas zapisac na termin dopoki nie zapłacilismy 50 zł ? Inaczej do ślubu by nie doszło . A te dwie pozostałe pary zapłaciły juz po 70 zł ? Nie wiem od czego to zalezy ?
Tak naprawdę? Od stopnia uświadomienia chrześcijańskiego. Czyli czy znasz prawo kanoniczne, swoje prawa itd. Nie znasz? No to płacisz.


Wt sty 08, 2013 12:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Z czego żyją (powinni żyć) księża?
Cawilian napisał(a):
jesienna napisał(a):
I to niegłupi pomysł gdyby wszedł odpis od podatku na Kościół.
Wtedy z tego podatku można by finansować pensje księży.
Efektem czego byłoby, że gdy ktoś chciałby płacić niższy podatek, deklarowałby się jako niewierzący. A ponieważ raporty szłyby z powrotem do władz kościelnych, to taki osobnik miałby zamkniętą drogę do sakramentów. W ten właśnie sposób Kościół na zachodzie Europy chyli się ku upadkowi.


Niby racja.
Ale z drugiej strony co to za katolik
co dla 0,3 % podatku rocznie blokuje sam sobie
dostęp do sakramentów?

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


Wt sty 08, 2013 21:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 04, 2011 20:22
Posty: 296
Post Re: Z czego żyją (powinni żyć) księża?
Pownni żyć z własnych rąk, a nie być na utrzymaniu wiernych. Dobrze im by to wyszło na zdrowiu jakby popracowali fizycznie. Mniej by chorowali. Większość księży ma nadwagę i "grzeszy obrzarstwem"

_________________
*****


Wt sty 15, 2013 5:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Z czego żyją (powinni żyć) księża?
Czesc z was nie ma pojecia o nowoczesnej demokracji!
Ksiedza porownuje do nauczyciela w szkole, zaplata za prace sie nalezy! Mamy mase wierzacych wyborcow i takie jest ich zyczenie.
Mnie dziwi np. wypominanie biskupom posiadanie luksusowych samochodow. Tych ludzi mozna porownac do dyrektorow bogatych przedsiebiorstw. Maja swoja odpowiedzialnosc, przewodza duzej grupie pracownikow, wiec o co chodzi? Inna rzecz ich sumienie, niech sami siebie ocenia, najlepiej z Biblia w rece.
Sa tez sprawy ktorych nie rozumiem. Np. Kosciol ma byc utrzymywany ze skladek wiernych. Wierny dajacy regularnie na tace jest zapewne godnym katolikiem. W takim razie czemu za pochowanie takiego jegomoscia nalezy brac jakiekolwiek pieniadze? Przeciez cale zycie "placil", moze ksiadz powinien "z automatu" odprawic darmowy pogrzeb? Kupic (od Kosciola) wiazanke kwiatow? A chrzest? Placic za chrzest? Przeciez to nonsens!
I od razu - nie piszcie "oplaty to tylko co laska", bo was wysmieje.


Wt sty 15, 2013 7:54
Zobacz profil
Post Re: Z czego żyją (powinni żyć) księża?
anmara napisał(a):
Pownni żyć z własnych rąk, a nie być na utrzymaniu wiernych.
To moja sprawa, ile daję na tacę i nic ci do tego.


Wt sty 15, 2013 9:09
Post Re: Z czego żyją (powinni żyć) księża?
anmara napisał(a):
Pownni żyć z własnych rąk, a nie być na utrzymaniu wiernych. Dobrze im by to wyszło na zdrowiu jakby popracowali fizycznie. Mniej by chorowali. Większość księży ma nadwagę i "grzeszy obrzarstwem"

Tak twierdzą osoby nie znające Biblii.
[ibCzyż nie wiecie, że ci, którzy trudzą się koło ofiar, żywią się ze świątyni, a co, którzy posługują przy ołtarzu mają udział w ofiarach ołtarza? Tak też i Pan postanowił, ażeby z Ewangelii żyli ci,którzy głoszą Ewangelię[/b] (1 Kor 8,13-14).

Cytuj:
To moja sprawa, ile daję na tacę i nic ci do tego.

Dokładnie.


Wt sty 15, 2013 9:30
Post Re: Z czego żyją (powinni żyć) księża?
anmara napisał(a):
Pownni żyć z własnych rąk, a nie być na utrzymaniu wiernych. Dobrze im by to wyszło na zdrowiu jakby popracowali fizycznie. Mniej by chorowali. Większość księży ma nadwagę i "grzeszy obrzarstwem"


Hmmmmm.....a ty pracujesz fizycznie, czy może żerujesz na jakimś biednym hydrauliku lub murarzu?

Co do tej rzekomej nadwagi...hmmm. U mnie na parafii jest proboszcz plus 4 wikarych no i kilku emerytów......żaden z nich nie ma jakiejś widocznej nadwagi.
Biskupi archidiecezji katowickiej też nadwagą nie "grzeszą".

Skąd więc te pogłoski o jakims nadzwyczajnym obżarstwie duchownych? Masz wypaczony obraz duchowieństwa....pewnie pod wpływem jakichś stronek lub pseudomediów w rodzaju Super(S)Ekspresu.

Trzeba jeszcze dodać, ze otyłośc niekoniecznie musi sie wiązać z obżarstwem....może być także powodem poważnej choroby.

Co do tzw. "dodatkowych" opłata za "usługi" w postaci chrztów, slubów lub pogrzebów......No cóż to też moja sprawa ile daję ( a u mnie jest co łaska). Zreszta nikt nikogo nie zmusza do chrztów, ślubów lub pogrzebó koscielnych.

Taka jakaś dziwna mentalnośc w ludziach tkwi. Spotkałem sie już z narzekaniem żałobników jak to dużo ksiądz wziął za pogrzeb (zapomniano, ze razem z opłata za cmentarz)....a narzekano podczas stypy ponad dwudziestoosobowej i to dosyc obfitej i w drogiej knajpie.

Skoro więc ważniejsze jest wydanie kasy na obżarstwo dla uczestników pogrzebu to po jaką chol... robili pogrzeb w kościele? Mogli na księdzu zaoszczędzic i wiecej na wóde wydać....
Tak samo jest w przypadku ślubów, chrzcin i Pierwszych Komunii.
Na kosciół szkoda dać.....ale na wyżerke dla gości jak najbardziej.


Powinno byc krótko...."Sie nie podoba to wypad mi stąd", a nie później lataja i drą japy, ze ksiądz "kazał" zapłacic!


Wt sty 15, 2013 9:48

Dołączył(a): So wrz 10, 2011 8:40
Posty: 234
Post Re: Z czego żyją (powinni żyć) księża?
humalog napisał(a):
anmara napisał(a):
Pownni żyć z własnych rąk, a nie być na utrzymaniu wiernych. Dobrze im by to wyszło na zdrowiu jakby popracowali fizycznie. Mniej by chorowali. Większość księży ma nadwagę i "grzeszy obrzarstwem"


Hmmmmm.....a ty pracujesz fizycznie, czy może żerujesz na jakimś biednym hydrauliku lub murarzu?

Co do tej rzekomej nadwagi...hmmm. U mnie na parafii jest proboszcz plus 4 wikarych no i kilku emerytów......żaden z nich nie ma jakiejś widocznej nadwagi.
Biskupi archidiecezji katowickiej też nadwagą nie "grzeszą".

Skąd więc te pogłoski o jakims nadzwyczajnym obżarstwie duchownych? Masz wypaczony obraz duchowieństwa....pewnie pod wpływem jakichś stronek lub pseudomediów w rodzaju Super(S)Ekspresu.

Trzeba jeszcze dodać, ze otyłośc niekoniecznie musi sie wiązać z obżarstwem....może być także powodem poważnej choroby.

Co do tzw. "dodatkowych" opłata za "usługi" w postaci chrztów, slubów lub pogrzebów......No cóż to też moja sprawa ile daję ( a u mnie jest co łaska). Zreszta nikt nikogo nie zmusza do chrztów, ślubów lub pogrzebó koscielnych.

Taka jakaś dziwna mentalnośc w ludziach tkwi. Spotkałem sie już z narzekaniem żałobników jak to dużo ksiądz wziął za pogrzeb (zapomniano, ze razem z opłata za cmentarz)....a narzekano podczas stypy ponad dwudziestoosobowej i to dosyc obfitej i w drogiej knajpie.

Skoro więc ważniejsze jest wydanie kasy na obżarstwo dla uczestników pogrzebu to po jaką chol... robili pogrzeb w kościele? Mogli na księdzu zaoszczędzic i wiecej na wóde wydać....
Tak samo jest w przypadku ślubów, chrzcin i Pierwszych Komunii.
Na kosciół szkoda dać.....ale na wyżerke dla gości jak najbardziej.


Powinno byc krótko...."Sie nie podoba to wypad mi stąd", a nie później lataja i drą japy, ze ksiądz "kazał" zapłacic!

Mądrze piszesz jak się nie podoba to "wypad mi stąd"
Swoja drogą z tą wódka to niezłe.
Ja tam też nie znam biskupa napakowanego tłuszczem. Niewiem czego sie ich czepiaja.


Wt sty 15, 2013 10:48
Zobacz profil
Post Re: Z czego żyją (powinni żyć) księża?
"Sie nie podoba to wypad mi stąd" - ciekawa koncepcja. Tylko mocno kłóci się z funkcją pasterza, to brzmi raczej jak ... sklepikarz albo szewc ...


Wt sty 15, 2013 15:57

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Z czego żyją (powinni żyć) księża?
anmara napisał(a):
Pownni żyć z własnych rąk, a nie być na utrzymaniu wiernych. Dobrze im by to wyszło na zdrowiu jakby popracowali fizycznie. Mniej by chorowali. Większość księży ma nadwagę i "grzeszy obrzarstwem"


To im nie dawaj na utrzymanie i nie krzycz. Każdy mioże dawać ile uważa i jest to jego sprawa


Wt sty 15, 2013 17:26
Zobacz profil
Post Re: Z czego żyją (powinni żyć) księża?
Kozioł napisał(a):
"Sie nie podoba to wypad mi stąd" - ciekawa koncepcja. Tylko mocno kłóci się z funkcją pasterza, to brzmi raczej jak ... sklepikarz albo szewc ...


Pasterz jest po to by odganiac wilki i chronic owieczki.
Jak komu niewygodnie i ciagle gryzie to niechaj spada ze stada :)


Wt sty 15, 2013 18:23
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL