Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 22:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Coraz więcej ludzi zaczyna się czuć w Kościele nieswojo 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Coraz więcej ludzi zaczyna się czuć w Kościele nieswojo
Ja mówię o katolikach faktycznych, Ty o formalnych...

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr sty 22, 2014 14:55
Zobacz profil
Post Re: Coraz więcej ludzi zaczyna się czuć w Kościele nieswojo
Przypomnę: To nie Twoje kryteria decydują o tym, kto jest, a kto nie jest katolikiem.


Śr sty 22, 2014 14:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Coraz więcej ludzi zaczyna się czuć w Kościele nieswojo
Gdyby kogoś interesowała dyskusja o tym kto to jest katolik, to zapraszam tu: viewtopic.php?f=11&t=22836 bo tu jest to offtop

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr sty 22, 2014 16:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 22, 2014 12:22
Posty: 4
Post Re: Coraz więcej ludzi zaczyna się czuć w Kościele nieswojo
Jajko napisał(a): "No to masz problem, bo ponad 90% Polaków to katolicy i nie da się, abyśmy nie brali udziału w życiu politycznym w kraju. :D"

Nie mam problemu. Nie mówię o tzw. wiernych, tylko o pasterzach (biskupach). Duchowni mają jedną "partię" i jeden "statut" - jak ktoś poniżej napisał - Kościół i Ewangelię.


Śr sty 22, 2014 16:40
Zobacz profil
Post Re: Coraz więcej ludzi zaczyna się czuć w Kościele nieswojo
Irys napisał(a):
Jajko napisał(a): "No to masz problem, bo ponad 90% Polaków to katolicy i nie da się, abyśmy nie brali udziału w życiu politycznym w kraju. :D"

Nie mam problemu. Nie mówię o tzw. wiernych, tylko o pasterzach (biskupach). Duchowni mają jedną "partię" i jeden "statut" - jak ktoś poniżej napisał - Kościół i Ewangelię.

1. To ja napisałem, a nie Jajko.
2. Duchowni mają zakaz kandydowania do władz, więc nie rozumiem w czym problem.


Śr sty 22, 2014 16:42

Dołączył(a): Śr sty 22, 2014 12:22
Posty: 4
Post Re: Wstyd mi za...
brunero napisał(a):
Oj tam, oj tam. Podeptał ktoś flagę unijną a biskup nie zareagował, też mi coś. Nie takie rzeczy się zdarzają. Są księża, którzy gloryfikują publiczne niszczenie Biblii i są cool.

Napisałem jasno, że nie zareagował, bo jak miałby zareagować. Nikt o zdrowych zmysłach od niego tego nie oczekiwał. Nie powinien się tam pojawić - za stołem prezydialnym na wyborczym spędzie.


Śr sty 22, 2014 16:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 22, 2014 12:22
Posty: 4
Post Re: Coraz więcej ludzi zaczyna się czuć w Kościele nieswojo
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Irys napisał(a):
Jajko napisał(a): "No to masz problem, bo ponad 90% Polaków to katolicy i nie da się, abyśmy nie brali udziału w życiu politycznym w kraju. :D"

Nie mam problemu. Nie mówię o tzw. wiernych, tylko o pasterzach (biskupach). Duchowni mają jedną "partię" i jeden "statut" - jak ktoś poniżej napisał - Kościół i Ewangelię.

1. To ja napisałem, a nie Jajko.
2. Duchowni mają zakaz kandydowania do władz, więc nie rozumiem w czym problem.



W dzieleniu Polaków. Biskup na spędzie wyborczym, na który opowiada się kuriozalne bzdury zwane kiełbasą wyborcza, za stołem prezydialnym z liderem partii. Czego ekscelencja tam szukał? Udał się głosić Ewangelię? A może swoją obecnością (autorytetem Kościoła) te bzdury i wzajemne opluwania sankcjonował? Nie taka jego rola i misja...


Śr sty 22, 2014 16:50
Zobacz profil
Post Re: Coraz więcej ludzi zaczyna się czuć w Kościele nieswojo
Irys napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Irys napisał(a):
Jajko napisał(a): "No to masz problem, bo ponad 90% Polaków to katolicy i nie da się, abyśmy nie brali udziału w życiu politycznym w kraju. :D"

Nie mam problemu. Nie mówię o tzw. wiernych, tylko o pasterzach (biskupach). Duchowni mają jedną "partię" i jeden "statut" - jak ktoś poniżej napisał - Kościół i Ewangelię.

1. To ja napisałem, a nie Jajko.
2. Duchowni mają zakaz kandydowania do władz, więc nie rozumiem w czym problem.

W dzieleniu Polaków.

Polacy i tak są podzieleni pod względem politycznym, więc obecność biskupa na spotkaniu jakiejś partii niczego nie zmienia.

Cytuj:
Czego ekscelencja tam szukał?

Zadaj pytanie temu biskupowi.


Śr sty 22, 2014 17:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Coraz więcej ludzi zaczyna się czuć w Kościele nieswojo
Irys napisał(a):
Nie taka jego rola i misja...


Twierdząc tak, zakłada się, że polityka to bagno z samej istoty rzeczy. A to nieprawda. Bzdury i wzajemne opluwania nie są rolą i misją biskupa, ale nie są też rolą i misją polityków i polityki, więc argument jest chybiony.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr sty 22, 2014 17:41
Zobacz profil
Post Re: Coraz więcej ludzi zaczyna się czuć w Kościele nieswojo
Cytuj:
Polacy i tak są podzieleni pod względem politycznym, więc obecność biskupa na spotkaniu jakiejś partii niczego nie zmienia.

Ogromnie zmienia - taka partia głosi sie jako obrońca wartości chrześcijańskich i ludzie przyjmują tą optykę.

Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam wspomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, zostaw tam dar swój przed ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim (Mt 5,23-24).
A nasi politycy gdy przyjdzie konieczność uczestniczyć we Mszy św. ustawiają się jak najdalej od siebie, albo gdy przez przypadek znajdą się obok, to w chwili przekażcie sobie znak pokoju, odwracają się do siebie d***mi.
Duchowni nie pouczający o radykalnie niechrześcijańskich takich zachowaniach i przestający z podobnie zachowującymi sie politykami, negują słowa Jezusa i umacniają w przekonaniu oko za oko, ząb za ząb.


Śr sty 22, 2014 17:57
Post Re: Coraz więcej ludzi zaczyna się czuć w Kościele nieswojo
Alus napisał(a):
Cytuj:
Polacy i tak są podzieleni pod względem politycznym, więc obecność biskupa na spotkaniu jakiejś partii niczego nie zmienia.

Ogromnie zmienia - taka partia głosi sie jako obrońca wartości chrześcijańskich i ludzie przyjmują tą optykę.

I słusznie, bo katolik powinien głosować na partię, która wyznaje wartości chrześcijańskie. :)

Cytuj:
Duchowni nie pouczający o radykalnie niechrześcijańskich takich zachowaniach i przestający z podobnie zachowującymi sie politykami, negują słowa Jezusa i umacniają w przekonaniu oko za oko, ząb za ząb.

No, ale to Twoja ocena. Jeżeli uważasz, że któryś biskup postępuje nieprawidłowo, to idź i go upomnij.


Śr sty 22, 2014 18:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Coraz więcej ludzi zaczyna się czuć w Kościele nieswojo
Yarpen_Zirgin napisał(a):
No, ale to Twoja ocena. Jeżeli uważasz, że któryś biskup postępuje nieprawidłowo, to idź i go upomnij.


Kpisz w żywe oczy! Ciekawe jak maluczki ma upomnieć biskupa?? Nikt go przecież nie dopuści...

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr sty 22, 2014 18:10
Zobacz profil
Post Re: Coraz więcej ludzi zaczyna się czuć w Kościele nieswojo
Cytuj:
I słusznie, bo katolik powinien głosować na partię, która wyznaje wartości chrześcijańskie. :)

Swego czasu taka najgłośniej krzyczącą jak to broni wartości chrześcijańskich był ZCHN - a gdy który poseł otworzył usta to wylewał sie ocean nienawiści, kłamstwa, oszczerstw.
Teraz najbardziej chrześcijańska jest ponoć ta, której przywódcy nie są zdolni podać drugiemu człowiekowi ręki na znak pokoju....nienawiść po grób.
Dziękuję za takiego rodzaju chrześcijaństwo :placze:

Cytuj:
Duchowni nie pouczający o radykalnie niechrześcijańskich takich zachowaniach i przestający z podobnie zachowującymi sie politykami, negują słowa Jezusa i umacniają w przekonaniu oko za oko, ząb za ząb.

No, ale to Twoja ocena. Jeżeli uważasz, że któryś biskup postępuje nieprawidłowo, to idź i go upomnij.[/quote]
I na pewno zechce ze mną rozmawiać :D ...pasmatrim uwidim....

Ciekawe jakie uczucia miał biskup w obliczu człowieka nienawistnie depczącego flagę UE z 12 gwiazdami na błękitnym tle a na głowie jej diadem z gwiazd 12 - który to wers był inspiracją/fundamentem zaprojektowania flagi UE przez założycieli UE.


Śr sty 22, 2014 18:20
Post Re: Coraz więcej ludzi zaczyna się czuć w Kościele nieswojo
Jajko napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
No, ale to Twoja ocena. Jeżeli uważasz, że któryś biskup postępuje nieprawidłowo, to idź i go upomnij.


Kpisz w żywe oczy! Ciekawe jak maluczki ma upomnieć biskupa?? Nikt go przecież nie dopuści...

Byłeś w kurii? Próbowałeś się umówić z biskupem na rozmowę? Jeżeli nie, to nie rozsiewaj plotek.


Śr sty 22, 2014 18:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: Coraz więcej ludzi zaczyna się czuć w Kościele nieswojo
wow, temat rzeka, Kościół a polityka ;) ;-)
Moim zdaniem (i tak jest np w parafii do której chodzę)
Kościół nie powinien udzielać żadnej formy jawnego i oczywistego poparcia partii politycznej (nieważne jakiej) i brać bezpośredniego udziału w kampanii wyborczej.
Za to powinien:
- zachęcać katolików do brania udziału w wyborach i nie olewania tego obowiązku
-ukazywać zjawiska. Bez nazwisk polityków. Kościoł ma obowiązek przedstawić stanowisko odnośnie aborcji, eutanazji i nauki papieskiej w kwestii życia ludzkiego i wystarczy powiedzieć że "katolik nie powinien popierać osób jawnie sprzeciwiających się ten nauce", ma obowiązek przedstawić stanowisko w sprawie adopcji dzieci przez homoseksualistów itp itp tu moglibyśmy wymieniać.
-nie może odcinać się od zjawisk które są. Jeśli propagowana jest gdzieniegdzie w szkołach edukacja w stylu "wielkiej księgi cipek" (sory, ale widzieliście to? To jest skandaliczne i ohydne poprostu)-mam nadzieję że realnie jednak nie jest i że rodzice mają coś do powiedzenia- ale jeśli realnie jest -Kościół ma obowiązek przestrzec rodziców i nauczycieli. Przypomnieć jaka jest nauka KK w kwestiach seksualnych, że Kościół zachęca dzieci i młodzież do czystości i nie podejmowania współżycia. Ostrzegać.
Nie można udawać że nie ma zjawisk które są naprawdę złe i bardzo szkodliwe- bombardowanie dzieci nadmierną i wulgarną seksualizacją to zjawisko porównywalna z zagrożeniem nałogami i których też Kościół mówi-o uzależnieniach, tych tradycyjnych jak alkohol i tych nowych, jak gry komputerowe itp
więc reasumując- bez poparcia dla konkretnych polityków czy partii choćby ich świerzbiało:) bo politykom w 100% nie można ufać, i nawet jeśli ktoś ma bardzo zdrowe poglądy w kampanii to kto go tam wie...... u nas jest lokalny poseł. Był wcześniej burmistrzem i miał dobrą opinię w swoim środowisku. Był znany jako osoba wierząca i praktykująca. Ale jak przyszło do głosowania w sprawie aborcji to nagle na ten jeden dzień zachorował biedactwo :roll: nie muszę mówić że był posłem ugrupowania gdzie może zagłosowanie zgodne z nauką Kościoła nie byłoby mile widziane....
bez poparcia, ale ukazując ogólnie zjawiska. A ludzie zakładam nie są idiotami i sobie sami dopasują

_________________
Ania


Cz sty 23, 2014 10:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL