Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 5:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Pozytywne inicjatywy polskiego Kościoła 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 17, 2013 10:58
Posty: 9
Post Re: Pozytywne inicjatywy polskiego Kościoła
Swoją drogą podobna sprawa miała miejsce za Polski Ludowej- episkopat wyciągnął rękę do Niemców przebaczając (nazizm) i prosząc o wybaczenie. Dla władz PRL stężeni hippisowskości było zbyt duże i rozpętała się kampania pod tytułem "a katolicy to wyciągają ręce do nazistów i w ogóle plują na groby ofiar wojny". Coś w tym jest, ale sądzę że ta inicjatywa też jest pozytywna.


Pn lip 22, 2013 13:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Pozytywne inicjatywy polskiego Kościoła
Jajko napisał(a):
Proponuję umieszczać w tym wątku informacje o pozytywnych inicjatywach, akcjach, wypowiedziach, słowem wszelkich działaniach polskiego Kościoła. Chodzi mi tu raczej o wierchuszkę, a nie wiadomości typu "proboszcz z Cycowa pochował biedną parafiankę za pół ceny".

Zacznę od sprawy już nieco przebrzmiałej, choć poruszanej na forum. Mianowicie, jakiś czas temu, biskupi zmienili czwarte przykazanie kościelne i tym samym zezwolili katolikom na urządzanie zabaw w piątki. Zniesienie nieżyciowego i kompletnie nierespektowanego przez wiernych przepisu jest pozytywną inicjatywą.

Coś jeszcze?

Wow, Jajko, jestem pod wrażeniem :cmok1: wiele na ten temat zawiera prasa katolicka, jak zwykle zachęcam do jej czytania. Żeby było coś na temat:jak sprawdzę dokładniej zapodam


Pn lip 22, 2013 14:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Pozytywne inicjatywy polskiego Kościoła
Nie rozumiem dlaczego nikt jeszcze takiego wątku nie założył. Wszyscy narzekacie tylko, że na Kościele wiesza się psy, ale o pozytywach wspominać nie chcecie. No więc wyszedłem naprzeciw. Mam nadzieję, że dowiem się czegoś. Na razie zweryfikowałem swoje błędne mniemanie, że Caritas jest finansowana głównie z podatków.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn lip 22, 2013 14:55
Zobacz profil
Post Re: Pozytywne inicjatywy polskiego Kościoła
Jajko - kościoły parafialne organizują świetlice środowiskowe, kawiarenki dla młodzieży, parafialne kluby sportowe.
Wszystko z myślą o młodych, aby nie pozostawało im jedynie szkoła i podwórko.


Pn lip 22, 2013 15:04

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Pozytywne inicjatywy polskiego Kościoła
W mojej parafii (znaczy parafii, na której terenie mieszkam) są też zajęcia dla dorosłych, w tym seniorów, np. darmowy kurs angielskiego tudzież również darmowe wypełnianie PITów.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn lip 22, 2013 15:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 17, 2013 10:58
Posty: 9
Post Re: Pozytywne inicjatywy polskiego Kościoła
Kilka miesięcy temu też była inicjatywa podobna do tej wołyńskiej- polski Kościół i rosyjska Cerkiew podpisały jakiś tam super ważny dokument nawołujący Polaków i Rosjan do pojednania i zacieśnienia przyjaźni. Myślę że to inicjatywa jak najbardziej pozytywna, szczególnie biorąc pod uwagę przeszłość stosunków polsko-rosyjskich (od XVIII wieku poczynając) i to, że Polak, Rosjanin to nie zawsze "dwa bratanki" (swoją drogą o doniosłości tego wydarzenia świadczy fakt, że wielu nacjonałom i prawakom prawie arterie popękały jak słyszeli że Polacy jednają się z tymi "bolszewikami, zaborcami, komuchami i polakożercami" ze wschodu).


Wt lip 23, 2013 11:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Pozytywne inicjatywy polskiego Kościoła
W ostatniej "Niedzieli" jest obszerny artykuł na temat bezrobocia wśrod młodych.


Wt lip 23, 2013 17:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Pozytywne inicjatywy polskiego Kościoła
mareta: wyjaśnij mi proszę jak jedno krótkie zdanie (i to bez linku):

Cytuj:
W ostatniej "Niedzieli" jest obszerny artykuł na temat bezrobocia wśrod młodych.


ma się do pozytywnych inicjatyw polskiego Kościoła?? Bo nie załapałem...

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt lip 23, 2013 17:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Pozytywne inicjatywy polskiego Kościoła
Jajko napisał(a):
mareta: wyjaśnij mi proszę jak jedno krótkie zdanie (i to bez linku):

Cytuj:
W ostatniej "Niedzieli" jest obszerny artykuł na temat bezrobocia wśrod młodych.


ma się do pozytywnych inicjatyw polskiego Kościoła?? Bo nie załapałem...

Jeżeli gazeta jest papierowa, nie ma do niej linku młody człowieku. Przeczytaj artykuł to zrozumiesz. Kościół zdaje się jest jedyną instytucją, którą sprawy młodych cokolwiek obchodzą. Katolicki dziennikarz porusza problem ogromnego bezrobocia wśród młodych. Głos w sprawach społecznych to jest ważna sprawa. Rząd zdaje się tylko zamiata sprawę pod dywan


So lip 27, 2013 20:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Pozytywne inicjatywy polskiego Kościoła
W tym temacie rzeczowo nie moge sie wypowiedziec.[...]

Jak nie możesz się wypowiedzieć rzeczowo to po prostu się nie wpisuj. Mariel


So lip 27, 2013 21:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Pozytywne inicjatywy polskiego Kościoła
Mareta:
widzę postęp! Przynajmniej naszkicowałaś zarys streszczenia artykułu :D
Ale nadal nie wiem jak dziennikarz piszący o bezrobociu wśród młodych ma się do inicjatywy polskiego Kościoła?? Możesz to wyjaśnić?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


N lip 28, 2013 8:41
Zobacz profil
Post Re: Pozytywne inicjatywy polskiego Kościoła
Cytuj:
Jeżeli gazeta jest papierowa, nie ma do niej linku młody człowieku. Przeczytaj artykuł to zrozumiesz. Kościół zdaje się jest jedyną instytucją, którą sprawy młodych cokolwiek obchodzą. Katolicki dziennikarz porusza problem ogromnego bezrobocia wśród młodych. Głos w sprawach społecznych to jest ważna sprawa. Rząd zdaje się tylko zamiata sprawę pod dywan

Żeby tylko jeszcze Kościół zaprzestał zatrudniania w instytucjach kościelnych na umowy śmieciowe.


N lip 28, 2013 9:29

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Pozytywne inicjatywy polskiego Kościoła
Jajko napisał(a):
Mareta:
widzę postęp! Przynajmniej naszkicowałaś zarys streszczenia artykułu :D
Ale nadal nie wiem jak dziennikarz piszący o bezrobociu wśród młodych ma się do inicjatywy polskiego Kościoła?? Możesz to wyjaśnić?


Miałam na myśli pozytywne działanie. Inicjatywy Alus wymieniła Ci parę postów wyżej. Zatrudnienie na umowy śmieciowe też mi się nie podoba. Ale za to parafie zatrudniają grubych, starszych, niewykształconych, nie kierując się urodą kandydatów(tek). Znam przykłady zatrudniania na czarno.Jak ktoś nie ma pracy przyjmie zatrudnienia na każdych warunkach :lol:


N lip 28, 2013 11:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 17, 2010 1:38
Posty: 366
Post Re: Pozytywne inicjatywy polskiego Kościoła
Jajko napisał(a):
Proponuję umieszczać w tym wątku informacje o pozytywnych inicjatywach, akcjach, wypowiedziach, słowem wszelkich działaniach polskiego Kościoła.


(1) Towarzystwo Pomocy im. Brata Alberta (http://www.bratalbert.org.pl/portal/). Pomagają bezdomnym, prowadzą noclegownie. Są dobrzy jak chleb i można ich wesprzeć przelewem, aby mogli kontynuować swą służbę. Inwestycja w dobrych ludzi chętnych do roboty, to jest najlepsza inwestycja!

(2) Wiele domów samotnej matki (http://www.pro-life.pl/?a=pages&id=9 , http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,5784,domy-samotnej-matki-40-placowek-w-polsce.html) jest prowadzonych przez Kościół, zaangażowane są również żeńskie zgromadzenia zakonne. Kochaj życie ponad życie i wesprzyj tych, którzy są odrzuceni i nie mają gdzie pójść!

(3) Fundacja im. Brata Alberta założona przez ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=68&pkid=165 zajmuje się terapią i pomocą osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom. Ta służba zainspirowała innych i zapoczątkowała również działalność Fundacji Anny Dymnej. Dobre drzewo rodzi dobry owoc!

(4) Stowarzyszenie im. Maryi Niepokalanej (Po-MOC) http://www.po-moc.pl/ zajmuje się terapią i pomocą ofiarom przemocy domowej, handlu ludźmi, prostytucji. Siostra Anna Bałchan, która kieruje tą organizacją, została skierowana do pracy z ofiarami prostytucji przez swoje zgromadzenie zakonne na polecenie biskupa, wobec narastającego problemu prostytucji w Katowicach. Nikt chyba nie sądził w jak wielkie drzewo wyrośnie to ziarno i ile ptaków znajdzie schronienie w jego gałęziach! Robią dobrą robotę i można ich wesprzeć przelewem na konto i możesz to zrobić nawet jeśli jesteś ateistą czy agnostykiem!


N lip 28, 2013 11:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Pozytywne inicjatywy polskiego Kościoła
Tydzien minal, a tu nedzne dwie strony (i raczej dyskusja). Co sie dzieje? :)
Gdybym zalozyl temat "Zle uczynki Lokisa", w pierwszy dzien sam bym ze trzy wypelnil!


N lip 28, 2013 16:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL