Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 19:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Jak Polacy oceniają Kościół kat? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Jak Polacy oceniają Kościół kat?
Johnny99 napisał(a):

To się zacznijcie zachowywać tak, by nie potrzebować wezwań do opamiętania 8)


Niestety to niemożliwe. Wzywających zbyt wielu, a każdy co innego mówi.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn gru 30, 2013 21:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jak Polacy oceniają Kościół kat?
ErgoProxy napisał(a):
Te, siewca miłości, a może ja już jestem tępiony, hm? Ostatnio raczyłeś się byłeś wyrazić - dziwaczne stany lękowe. Może to Bóg do mnie przemawia? Ten Waszbóg, z którym nie chcę mieć nic wspólnego?


Może. A skoro nie chcesz mieć Bogiem nic wspólnego, to wcale się nie dziwię, że ci się źle dzieje. Jako się rzekło, jeżeli Bóg jest Miłością, to niechęć-mienia-czegokolwiek-wspólnego-z-Nim może się skończyć wyłącznie źle - nie wiem, co w tym jest takiego trudnego do zrozumienia czy przyjęcia. Ale, jak już wielokrotnie było mówione, nic na siłę..

Jajko napisał(a):
Niestety to niemożliwe. Wzywających zbyt wielu, a każdy co innego mówi.


Nieprawda, wszyscy mówią to samo. To ty musisz wreszcie zacząć myśleć..

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt gru 31, 2013 10:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Jak Polacy oceniają Kościół kat?
J99: chcesz powiedzieć, że wyznawcy najróżniejszych bóstw mówią dokładnie to samo????

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt gru 31, 2013 12:03
Zobacz profil
Post Re: Jak Polacy oceniają Kościół kat?
Johnny99 napisał(a):
A skoro nie chcesz mieć Bogiem nic wspólnego, to wcale się nie dziwię, że ci się źle dzieje.

Hola, hola. Nie mówiłem Bogu, mówiłem o Waszbogu. Takim bożku pogańskim, urobionym z Boga, który darzy swoim, tępi innych i używa miłości jako narzędzia do celu.

Johnny99 napisał(a):
Jako się rzekło, jeżeli Bóg jest Miłością

Jeżeli. Ale ogólnie racja: wiara odmienia człowieka. Tylko że...

Johnny99 napisał(a):
to niechęć-mienia-czegokolwiek-wspólnego-z-Nim może się skończyć wyłącznie źle - nie wiem, co w tym jest takiego trudnego do zrozumienia czy przyjęcia.

...dotarła do mnie kiedyś wieść o ludziach, którzy nie chcieli dochodzić sprawiedliwości w swoim interesie - bo oni swoich krzywdzicieli kochali. Błogosławili tym, którzy im źle czynią, coś w tym rodzaju. Powiązani jakoś z pentekostalistami.

Johnny99 napisał(a):
Ale, jak już wielokrotnie było mówione, nic na siłę.

A to, co mi się chichra za plecami, nazywa się ironia.


Wt gru 31, 2013 20:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jak Polacy oceniają Kościół kat?
ErgoProxy napisał(a):
Hola, hola. Nie mówiłem Bogu, mówiłem o Waszbogu. Takim bożku pogańskim, urobionym z Boga, który darzy swoim, tępi innych i używa miłości jako narzędzia do celu.


Wiadomo, to wasza stała taktyka - łatwiej jest mówić o bożku, niż o Bogu. Ciekawe jest jednak to, że mówiąc cały czas o Waszbogu, jednocześnie z uporem utrzymujecie, że nie wierzycie w Boga - właśnie w Boga, a nie w jakiegoś Waszboga.

Cytuj:
...dotarła do mnie kiedyś wieść o ludziach, którzy nie chcieli dochodzić sprawiedliwości w swoim interesie - bo oni swoich krzywdzicieli kochali. Błogosławili tym, którzy im źle czynią, coś w tym rodzaju. Powiązani jakoś z pentekostalistami.


Ja nie mówię o krzywdzie wyrządzanej innym, tylko o krzywdzie wyrządzanej samemu sobie.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz sty 02, 2014 9:45
Zobacz profil
Post Re: Jak Polacy oceniają Kościół kat?
Johnny99 napisał(a):
Wiadomo, to wasza stała taktyka - łatwiej jest mówić o bożku, niż o Bogu. Ciekawe jest jednak to, że mówiąc cały czas o Waszbogu, jednocześnie z uporem utrzymujecie, że nie wierzycie w Boga - właśnie w Boga, a nie w jakiegoś Waszboga.

Nasza to znaczy czyja? Ja jestem sam jeden, wypowiadam się we własnym imieniu. Nie reprezentuję żadnej zbiorowości (chyba żeby wziąć reizm na poważnie - ale wciąż znajduję sobie nowe zajęcia, które mnie od niego odciągają). A do kogo przyszwejsował mnie Johnny w swoim rozumie?

Johnny99 napisał(a):
Cytuj:
...dotarła do mnie kiedyś wieść o ludziach, którzy nie chcieli dochodzić sprawiedliwości w swoim interesie - bo oni swoich krzywdzicieli kochali. Błogosławili tym, którzy im źle czynią, coś w tym rodzaju. Powiązani jakoś z pentekostalistami.

Ja nie mówię o krzywdzie wyrządzanej innym, tylko o krzywdzie wyrządzanej samemu sobie.

Kpisz czy o drogę pytasz?


Pt sty 03, 2014 10:35

Dołączył(a): So sty 02, 2010 17:24
Posty: 164
Post Re: Jak Polacy oceniają Kościół kat?
Ocena K.k. przez Polaków to rozległa,wielowątkowa materia,istnieją oceny pozytywne nawet w szeregach obiektywnych krytyków Kościoła.Natomiast nader niepokojącą tendencją wydaje się fakt,iż decydenci Kościoła w Polsce nader obficie korzystają z uwłaszczenia na narodowym majatku,otrzymując należne lub nie nieruchomości w sytuacji,gdy setki tysiący młodych ludzi jest zmuszona wybierać emigracyjną tułaczkę celem poszukiwania godnego zycia.W warunkach powszechnego,jawnego przepływu informacji przyszli analitycy ocenią raczej negatywnie obecną kumulację majatku ruchomego i nieruchomego przez polskich hierarchów Kościoła:luksusowe rezydencje,limuzyny itd.Naturalnie obecnie zyjących luksusowo nic to nie obchodzi.


So sty 04, 2014 21:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Jak Polacy oceniają Kościół kat?
ErgoProxy napisał(a):
Nie reprezentuję żadnej zbiorowości


Reprezentujesz najpewniej zbiorowość oponentów.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt sty 07, 2014 7:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL