Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 14:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 792 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 53  Następna strona
 Media o Kościele - wątek zbiorczy 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
No to teraz coś całkiem w temacie wątku, żeby nie było pretensji.

Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestowali na terenie kościoła bez pozwolenia? Takie doniesienie na policji 16 stycznia złożył proboszcz parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Jakuba Apostoła w Szadku (woj. łódzkie).

Policjanci sprawdzają, czy zbiórka była przeprowadzona bez pozwolenia i w związku z tym wolontariusze dopuścili się wykroczenia, podlegającego karze grzywny.

Proboszcz w dniu finału zadzwonił w tej sprawie także do sztabu WOŚP w Szadku, a wcześniej zwracał uwagę wolontariuszom, ponieważ nie życzył sobie by stali z puszkami pod kościołem.

http://wiadomosci.onet.pl/lodz/lodzkie- ... wosp/985pq

Hmm. Czy plac przed kościołem to nie jest aby miejsce publiczne? Czy proboszcz ma prawo kazać komuś, kto nie zachowuje się w sposób naruszający prawo czy obyczaje, opuszczenie działki, na której stoi kościół tylko dlatego, że proboszczowi się nie podoba, co dana osoba robi (a co nie jest sprzeczne z prawem i obyczajami)?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr sty 29, 2014 1:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Cytuj:
Czy proboszcz ma prawo kazać komuś,

Katolicy sa wielka rodzina. Ksiadz dla katolikow jest ojcem. Ojcu wolno!
Cytat: "To ja Ci powiem, ze ja jestem katolikiem i gdyby ksiądz z mojej parafii zabronił kwestowania wolontariuszom WOŚP przed kościołem, to moja noga więcej w tym kościele nie postanie.".
Widzisz, wola sie usunac z rodzinnego domu, niz wywalic ojca pijaka bijacego matke. Niech bije, ojcu wolno!. :)

Wroce na moment do skradzionej relikwii. Macie jakies blizsze dane? Podzielcie sie! W strachu jestem!
Bomba atomowa, posiadana przez panstwo, skutecznie broni jego granic. W rekach terrorystow budzi niepokoj spoleczny. Jaka sile posiada krew JPII? Czy moze czynic wylacznie dobre uczynki i komu? Upadek KrK, w pojeciu satanisty, jest chyba dobrym uczynkiem? Czemu dala sie ukrasc? Zyjemy w czasach ostatecznych?


Śr sty 29, 2014 7:56
Zobacz profil
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Jajko napisał(a):
Hmm. Czy plac przed kościołem to nie jest aby miejsce publiczne?

Jeżeli ten plac jest terenem parafii, a taki przypadek ma miejsce w Szadku, to nie jest to miejsce publiczne.

Cytuj:
Czy proboszcz ma prawo kazać komuś, kto nie zachowuje się w sposób naruszający prawo czy obyczaje, opuszczenie działki, na której stoi kościół tylko dlatego, że proboszczowi się nie podoba, co dana osoba robi (a co nie jest sprzeczne z prawem i obyczajami)?

Tak.


Śr sty 29, 2014 9:19
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Księdzu wolno wygonić z terenu przykościelnego, ale tak czynią jedynie dziwacy.
W 99,9% polskich kościołów datki na WOŚP zbierane są na terenie przykościelnym.


Śr sty 29, 2014 9:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Jeśli wierzyć Wiki to teren przy kościele raczej jest miejscem publicznym.


Przestrzeń publiczna - wszelkie miejsca dostępne powszechnie, zazwyczaj nieodpłatnie, fizyczna lub niefizyczna przestrzeń w której może znaleźć się każda jednostka społeczna. Zgodnie z definicja prawną (ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym) przestrzeń publiczna to obszar o szczególnym znaczeniu dla zaspokajania potrzeb mieszkańców, poprawy jakości ich życia i sprzyjający nawiązywaniu kontaktów społecznych ze względu na jego położenie oraz cechy funkcjonalno - przestrzenne.

Przykładami przestrzeni publicznych są drogi i ulice, place miejskie czy różne stale dostępne budowle i budynki stanowiące własność publiczną.

Jednymi z form przestrzeni publicznych mogą być przestrzenie w całości sztucznie utworzone przez człowieka, takie jak: pomieszczenia otwarte bądź zamknięte (w sensie przestrzennym, lub w sensie czasowej dostępności) budynków użyteczności społecznej, jak np. pasaże centrów handlowych, hole kinowe, dworcowe, hale targowe, muzealne lub inne miejsca udostępniane publicznie przez właściciela lub zarządcę w określonym czasie np. prywatne parkingi czy ogrodzone parki lub ogrody.

Forma własności (tzn. czy coś jest prywatne, czy państwowe) nie ma związku bezpośredniego z tym, czy coś jest przestrzenią publiczną zgodnie z definicją.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Przestrze%C5%84_publiczna

Jest na forum jakiś prawnik?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr sty 29, 2014 10:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Kolejna ciekawa sprawa.

Sąd Rejonowy w Oławie potwierdził dziś, że nieżyjący już były rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu – ksiądz profesor Waldemar Irek był ojcem 3,5-letniego Kubusia. Teraz matka chłopca zamierza ubiegać się o spadek po duchownym dla swojego syna. A jest o co walczyć, bo w spadku po duchownym został m.in. jednorodzinny dom w Oławie, który może być wart od 500 do 600 tysięcy złotych.

http://wiadomosci.onet.pl/wroclaw/sad-w ... usia/fjrmm

Nie wróżę sukcesu w walce z kurią, której ksiądz zapisał cały swój majątek.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr sty 29, 2014 18:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Jakiej "walce"? Zakładam, że w testamencie nie ma nic o wydziedziczeniu syna (a musiałoby być wprost i to z podaniem ustawowej przyczyny..), więc ma on prawo do zachowku.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr sty 29, 2014 18:23
Zobacz profil
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
@Jajko: to nie wroz. Na tym forum wrozby sa zabronione.
Syn jest, wiec mu sie przynajmniej czesc majatku nalezy.


Śr sty 29, 2014 18:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Ksiądz nie wspomina w testamencie o żadnych swoich dzieciach. A jeśli jest ich więcej niż jedno, to sprawa się może skomplikować i długo ciągnąć.
Interesujące jest też skąd ksiądz (a jak wiemy, księża są raczej biedni przecież) dysponował prywatnym majątkiem rzędu 2 milionów złotych?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr sty 29, 2014 18:32
Zobacz profil
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
@Jajko, jestes marnym prowokatorem.
Ksiadz diecezjalny nie slubuje ubostwa. Moze mial spadek po rodzicach? Poszukaj, na pewno FiM o tym pisza wyczepujaco.


Śr sty 29, 2014 18:41
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Jajko napisał(a):
Kolejna ciekawa sprawa.

Sąd Rejonowy w Oławie potwierdził dziś, że nieżyjący już były rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu – ksiądz profesor Waldemar Irek był ojcem 3,5-letniego Kubusia. Teraz matka chłopca zamierza ubiegać się o spadek po duchownym dla swojego syna. A jest o co walczyć, bo w spadku po duchownym został m.in. jednorodzinny dom w Oławie, który może być wart od 500 do 600 tysięcy złotych.

http://wiadomosci.onet.pl/wroclaw/sad-w ... usia/fjrmm

Nie wróżę sukcesu w walce z kurią, której ksiądz zapisał cały swój majątek.

Jesteś niedoinformowany - kuria odmówiła przyjęcia spadku, którego wartośc oceniana jest na ok 5,5 miliona złotych.
Wszystko aktualnie przejęła siostra księdza. Zatem matka chłopca od siostry będzie dochodzić w imieniu syna praw do schedy.


Śr sty 29, 2014 19:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Cytuj:
Moze mial spadek po rodzicach?

Czemu to powatpiewanie? To juz ksiedzu dorobic sie nie wolno? Inna rzecz, jesli chodzi o 5 baniek. To duzo. Moze przekrety robil? Przeciez stan swoj zdradzil i do tego lobuz, dziecko w nosie mial karierowicz.


Śr sty 29, 2014 19:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
I właśnie o to chodzi, Alus, aby na forum wzajemnie się doinformowywać! Dzięki. Robi się ciekawie.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr sty 29, 2014 22:47
Zobacz profil
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
@Jajko jak zwykle wkleja niusa, podaje rozne insynuacje w formie "niewinnych" pytan i nie potrafi znalezc innych "faktow" niz tylko obciazajace Kosciol.
Na reszte ma antywirus.


Cz sty 30, 2014 8:50
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
To nie antywirus, tylko firewall. Antywirus blokuje szkodliwe rzeczy, a firewall to, co jest niechciane. :)


Cz sty 30, 2014 9:13
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 792 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 53  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL