Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 9:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 792 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 53  Następna strona
 Media o Kościele - wątek zbiorczy 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Mam antywirusa na Kościół! Dobre! Głębokie! Dzięki.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz sty 30, 2014 9:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 03, 2012 6:27
Posty: 141
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Alus napisał(a):
kuria odmówiła przyjęcia spadku, którego wartośc oceniana jest na ok 5,5 miliona złotych.

Ciekawe jak to jest mieć za ojca księdza.
Czy to chluba ?
Taka kasa lub jej część po ojcu to może by problemem.

_________________
Boskość Moja Pozdrawia Boskość wszystkich ludzi.


Cz sty 30, 2014 16:57
Zobacz profil
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
ravella napisał(a):
Alus napisał(a):
kuria odmówiła przyjęcia spadku, którego wartośc oceniana jest na ok 5,5 miliona złotych.

Ciekawe jak to jest mieć za ojca księdza.
Czy to chluba ?
Taka kasa lub jej część po ojcu to może by problemem.

Dziecko ojca nie wybiera, więc trudno mówić o chlubie czy wstydzie.


Cz sty 30, 2014 17:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
To że dziecko ojca nie wybiera nie ma żadnego związku z tym czy się go wstydzi czy też nim chwali.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz sty 30, 2014 17:11
Zobacz profil
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
medieval_man napisał(a):
JedenPost napisał(a):
Ale przyznasz, że godziny pracy 50 policjantów możnaby znacznie pożyteczniej zagospodarować?

Ci karabinierzy, nie policjanci, w tak małej miejscowości jak San Pietro della Ienca, pewnie i tak nie za bardzo mają co robić. Ale rozumiem, że ktoś chce się wykazać gorliwością. 8)

No i złapali trzech 18-latków, którzy relikwiarz mieli zamiar sprzedać, a znajdujący się w nim skrawek materiału po prostu wyrzucili.
http://info.wiara.pl/doc/1868645.Wyrzuc ... a-relikwie

Mnie te kościelne rabunki zawsze zadziwiają, czy złodzieje myślą, że jak żółte i się świeci to złoto?
Kościelne dewocjonalia najczęściej wykonane są z polerowanego mosiądzu, niklowane/chromowane i dodatkowo potem pozłacane. Czasem używa się srebrnych i pozłacanych naczyń, ale po zezłomowaniu i tak nie mają takiej wartości, jak pewnie oczekiwaliby łupieżcy :roll:


Pt sty 31, 2014 8:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 03, 2012 6:27
Posty: 141
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
lokis napisał(a):
jesli chodzi o 5 baniek. To duzo. Moze przekrety robil? Przeciez stan swoj zdradzil i do tego lobuz, dziecko w nosie mial karierowicz.

Lobuz i to jaki chciał zostać biskupem z dzieckiem
Cytuj:
Ks. Waldemar Irek zmarł w sierpniu 2012 roku, dzień po powrocie z Watykanu. Według Wiesławy Dargiewicz, dowiedział się tam, że wbrew przypuszczeniom środowisk kościelnych nie zostanie biskupem - do Rzymu miała bowiem dotrzeć wiadomość o potomku księdza. - Nie będę biskupem. Zostałem zdradzony - miał napisać w ostatnim esemesie do pani Wiesławy były rektor PWT.


http://olawa.naszemiasto.pl/artykul/gal ... ml#galeria

_________________
Boskość Moja Pozdrawia Boskość wszystkich ludzi.


So lut 01, 2014 19:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 21, 2010 19:56
Posty: 195
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Alus napisał(a):
Jesteś niedoinformowany -.......wartośc oceniana jest na ok 5,5 miliona złotych.

Rzucasz jakieś oszczerstwa w sprawie wielkości majątku nieboszczyka ks.Irka bez podania źródła tych obrzydliwych sensacji.


N lut 02, 2014 8:05
Zobacz profil
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
TQu napisał(a):
Alus napisał(a):
Jesteś niedoinformowany -.......wartośc oceniana jest na ok 5,5 miliona złotych.

Rzucasz jakieś oszczerstwa w sprawie wielkości majątku nieboszczyka ks.Irka bez podania źródła tych obrzydliwych sensacji.

Różne media podają różne kwoty - od 2 milionów do 5,5 miliona.
Nie istotna kwota, istotne w jaki sposób duchowny zgromadził tak ogromny majątek.


N lut 02, 2014 9:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Nowa wykładnia etyki seksualnej w Kościele?
Niemiecki episkopat zapowiedział nową drogę w przekazywaniu wiernym zasad katolickiej moralności seksualnej. Ankieta wśród wiernych zmusza Kościół do działania.
Wszystko zaczęło się od przeprowadzonej na całym świecie na zlecenie papieża Franciszka ankiety wśród wiernych. Wyniki tej ankiety mają być podstawą do rozważań na Światowym Synodzie Biskupów w dniach od 5-19 października w Rzymie.

Lecz już teraz wyniki ankiety przynajmniej w RFN są tak alarmujące, że stały się dla niemieckiego Kościoła impulsem do podjęcia działań. Pierwszym krokiem było opublikowanie wyników ankiety, w której wzięli udział wierni, duchowieństwo i organizacje kościelne. Ankieta nie była reprezentatywna. Niemiecki episkopat jej wyniki przekazał już do Watykanu.

Okazało się teraz, że większość wiernych w Niemczech odrzuca zasady katolickiej etyki seksualnej i że nauki Kościoła nie mają przełożenia na ich codzienne życie.

Biskupi domagają się więc zupełnie nowego podejścia do duszpasterstwa. Nietykalne ma pozostać centralne "przesłanie Kościoła w sprawie małżeństwa i rodziny, w jej absolutnej afirmacji życia i ciała". Episkopat opowiada się za zmianą kursu w odniesieniu do związków ludzi, które zakończyły się niepowodzeniem.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... alnej.html


Hmm, widać, że Kościół niemiecki jest w niezłej panice, skoro chce dyskutować o wprowadzeniu takich zmian. A słyszeliście w ogóle o tej ankiecie? Rzekomo przeprowadzono ją wśród tzw. wiernych na całym świecie w październiku ubiegłego roku. A u nas prasa chyba milczała...

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr lut 05, 2014 0:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Ja słyszałem, tzn. bylo o tym sporo na forum.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr lut 05, 2014 8:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 03, 2012 6:27
Posty: 141
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Ksiądz uwiódł żonę i rozbił małżeństwo? Mąż złożył pozew rozwodowy.
W sprawie rozwodowej świadkami mają być duchowni. Zdradzony mąż zarzuca wikaremu, że uwiódł mu żonę i rozbił małżeństwo.



http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /140209865

_________________
Boskość Moja Pozdrawia Boskość wszystkich ludzi.


Śr lut 05, 2014 13:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Nowa wykładnia etyki seksualnej w Kościele?
Jajko napisał(a):
Hmm, widać, że Kościół niemiecki jest w niezłej panice, skoro chce dyskutować o wprowadzeniu takich zmian. A słyszeliście w ogóle o tej ankiecie? Rzekomo przeprowadzono ją wśród tzw. wiernych na całym świecie w październiku ubiegłego roku. A u nas prasa chyba milczała...


Chyba tylko Tygodnik Powszechny ją zauważył i nawet dostał sporo odpowiedzi. Dla pozostałych była chyba zbyt trudna.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr lut 05, 2014 15:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Pijany ksiądz za kierownicą. Komu mamy już wierzyć?
Ludzie co sie dzieje! Szesc milionow na to obserwatorium astronomiczne (?), muzeum JPII zwane, a po kilkadziesiat tysiecy na teatry i inne? Piszcie dalej o przesladowaniu KrK, wyrzucaniu go z przestrzeni publicznej. Niebawem caly narod wam uwierzy! :evil:
Prawdopodobnie, w pogoni za wsparciem, wystawia sztuke w ktorej Antygona bedzie sie opiekowala Dzieciatkiem Jezus, to moze przejsc!


Śr lut 05, 2014 18:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Pijany ksiądz za kierownicą. Komu mamy już wierzyć?
O jakich 6 milionach piszesz i dlaczego akurat w tym wątku?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz lut 06, 2014 10:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Pijany ksiądz za kierownicą. Komu mamy już wierzyć?
O tych ktore chce miec. A tutaj, bo jak ten pijany ksiadz licze na wsparcie Boga w "dojechaniu" do celu. :)
W watku "do moderacji" masz wyjasnienie.


Cz lut 06, 2014 14:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 792 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 53  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL