Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 17:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 792 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53  Następna strona
 Media o Kościele - wątek zbiorczy 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Przeciez te papierosy moga przynosic dobro. Moga byc rozdawane ateistom, innowiercom, zeby sie zaksztusili! Szkodzenie ludziom jest wymyslem diabla! Niech posmakuja!
Moze i tak byc - rozdawanie lasym na "darmowe" przez Gendera. Gender dawno na Kosciol zawziety.
No i to (teraz parafrazuje Yarpena) : A kto przedstawi link, ze rzeczywiscie biskupi odbieraja wspomnianie ciezarowki!
Czyli, to moze byc kaczka dziennikanska. Biskup darmowego (poldarmowonego) nie bierze.


So paź 11, 2014 21:52
Zobacz profil
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Jak mnie jakiś menel prosi o kasę na fajki, to chętnie mu daję. Nawet z nadwyżką. A potem tłumaczę, że paląc, szybciej umrze i na świecie będzie więcej miejsca dla moich dzieci. Taka drobna inwestycja.
Żaden do mnie nie podchodzi drugi raz...

...czy ja już tu o tym nie pisałem?


N paź 12, 2014 2:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Cytuj:
Jak mnie jakiś menel prosi o kasę na fajki, to chętnie mu daję.

Z kolei ja nie chodze do kosciola, wiem, ze tam takie wiklinowe, wieeelkie koszyki na kase maja. Tez prosza. A ja do darowizn niechetny jestem. :)


N paź 12, 2014 21:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
W grafice google wpisalem haslo - "ks. oko usmiechniety", wyskoczyla cala masa zdjec ponurego osobnika, plus jedno z usmiechem, jedno z grymasem.
Poniewaz powazam i lubie papieza Franciszka, a dokuczliwy jestem wpisalem nastepne "papiez franciszek", juz bez "usmiechniety". I co? Wiekszosc przedstawiala usmiechnietego czlowieka!
Tak wlasnie wyglada wojna starego z nowym. Stare musi byc zgoszkniale, pilnujace wlasnych zasiekow i murow. Mlode z usmiechem stara sie patrzec w przyszlosc, poszukiwac nowych, lepszych drog istnienia.
Na haslo "usmiechnieta moderacja forum wiara" - nic sensownego nie wyskoczylo. :D


So paź 18, 2014 18:44
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Roberto de Mattei, włoski historyk: Franciszek nie nadaje się na trudne czasy dla katolików i nie jest w stanie podjąć walki z pojawiającymi się zagrożeniami
Coś w tym chyba jest

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So paź 18, 2014 20:09
Zobacz profil WWW
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Pytanie, czy Kosciol ma "walczyc" z zagrozeniami? I jak powinien?
Cytuj:
Historyk wskazuje wiele pułapek, które czyhają na katolików. Odchodzenie od nauczania religii w szkołach, ściąganie krzyży z miejsc publicznych czy akceptowanie aborcji powinno być radykalnie krytykowane.


Widac, ze nie sluchal kazan w Polsce.
I jakie sa skutki kazan polskich ksiezy i biskupow? Polepszylo to cos w chrzescijanskim zyciu katolikow w Polsce?

Papiez Franciszek orientuje sie wedlug mnie, wedlug Jezusa Chrystusa. I my tak powinnismy.

Kogo Pan Jezus gromil? Zagubionych? Czy pasterzy, ktorzy powinni znac droge?
Pan Jezus prawdopodobnie tez sie na swoje czasy dla Zydow nie nadawal....


So paź 18, 2014 20:48
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy

Zapomniał jeszcze historyk dopisać - "kategorycznie samobójców chować poza murem cmentarza na nie poświęcanej ziemi, a nieochrzczone niemowlęta wrzucić ponownie do limbusu.

PS. w kwestii uśmiechu - niemal na wszystkich zdjęciach, mianowany dla mojej diecezji ordynariusz, jest uśmiechnięty, już dostał miano "biskup Franciszek w Kielcach" :-D

A najlepsze to wczoraj usłyszałam od wyznawczyni o. Rydzyka, gdy powiedziałam o dacie ingresu - żywo zareagowała z nadzieją w głosie: jeszcze miesiąc, to może jeszcze zrezygnuje....biedni członkowie RRM, nie potrafią przetrawić odejścia bp Ryczana, czołowego biskupa w kościele toruńskim.


N paź 19, 2014 8:34
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Taa. Papież zabrał się za reformowanie Kościoła. Czarne i czerwone urzędasy tracą stołki, więc ruszyli swoje propagandowe odwody, żeby podważyć autorytet władzy.


N paź 19, 2014 9:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
W Kościele został prawie sam beton. Reszta niemal do cna się wykruszyła. I właśnie o tę resztę (znacznie przekraczającą beton objętościowo) walczy Franciszek. No to beton się wzburza! "Jak to, to ja jestem ostoją Kościoła, nie ruszać mnie, bo się zawali". Tymczasem Franciszek nie pragnie wielkich, wspaniałych, strzelistych (i zimnych) budowli dla wybranych, ale mniejszych ale pojemniejszych i przyjaźniejszych budynków dla wszystkich. I tylko betonowi się to nie podoba...

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt paź 24, 2014 9:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy


Nie należy popadać w przesadę. To że obecny pontyfikat może się nie podobać (np mnie się zdecydowanie nie podoba) nie upoważnia do jego podważania i negowania. W końcu wierzymy, że papieża wyznacza Duch św, a ma On znacznie lepsze rozeznanie w temacie niż wszyscy śmiertelnicy razem wzięci. Skoro więc wyznaczył akurat Franciszka, to jakiś cel w tym bez wątpienia jest, co najwyżej dla nas obecnie niewidoczny. :roll:

Jajko

Cytuj:
Franciszek nie pragnie wielkich, wspaniałych, strzelistych (i zimnych) budowli dla wybranych, ale mniejszych ale pojemniejszych i przyjaźniejszych budynków dla wszystkich


Co jak co, ale na jajko zawsze można liczyć. Mniejsze, ale pojemniejsze. :biggrin: Jak bardzo jednak pragnienie cudu jest zakorzenione w ludziach :badgrin:

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Pt paź 24, 2014 10:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Jajko napisał(a):
Tymczasem Franciszek nie pragnie wielkich, wspaniałych, strzelistych (i zimnych) budowli dla wybranych, ale mniejszych ale pojemniejszych i przyjaźniejszych budynków dla wszystkich. I tylko betonowi się to nie podoba...


pilaster napisał(a):
To że obecny pontyfikat może się nie podobać (np mnie się zdecydowanie nie podoba)


A nie mówiłem!? :D :gool:

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt paź 24, 2014 10:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 03, 2014 16:14
Posty: 240
Lokalizacja: nieciekawa
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy

Tylko co?
Czy są trudne czasy dla katolików? Nie wiem.

Jeżeli tak, to:
1. trzeba się zastanowić dlaczego są trudne?
2. co się się działo w Kościele przez klika ostatnich dekad że są trudne?
3. kto odpowiada za to że są trudne, może właśnie poprzedni papieże PVI, JPII, B16?

Bo to z ich pontyfikatu pustoszały kościoły w europie Zachodniej.

_________________
Na forach dyscyplina intelektualna jest sztuką raczej nieznaną.


Pt paź 24, 2014 11:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Cytuj:
To że obecny pontyfikat może się nie podobać (np mnie się zdecydowanie nie podoba)...

Jezus mowi – idz pogadaj z tym czlowiekiem w cztery oczy. :D


So paź 25, 2014 17:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
[quote="Otodox Czy są trudne czasy dla katolików? Nie wiem.

Jeżeli tak, to:
1. trzeba się zastanowić dlaczego są trudne?
2. co się się działo w Kościele przez klika ostatnich dekad że są trudne?
3. kto odpowiada za to że są trudne, może właśnie poprzedni papieże PVI, JPII, B16?

Bo to z ich pontyfikatu pustoszały kościoły w europie Zachodniej.[/quote]
ZA ich pontyfikatu, jeżeli już. Trudne czasy dla Kościoła mamy od narodzenia Jezusa. Nie znam łatwych czasów dla Kościoła. Mimo wszystko, choć nienawidzili, to jednak szanowali jego dostojników bardziej niż ma to miejsce dzisiaj.


So paź 25, 2014 17:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Jeśli jest za co szanować, to szacunek się należy, ale nie powinien być on domyślnym atrybutem duszpasterza. Tak, niestety, było przez wieki. Dopiero ostatnie dekady (na świecie) i ostatnie lata (u nas) pokazują, że ludzie przestają darzyć kapłanów szacunkiem tylko i wyłącznie dlatego, że ci są funkcjonariuszami jakiegoś tam Kościoła. Osoby duchowne (i ich bezkrytyczni wielbiciele) przekonały się, że na szacunek muszą zasłużyć, tak jak każdy inny człowiek, a za swoje (niecne) czyny będą rozliczani z całą surowością. Wielu (bezkrytycznym wielbicielom) nie mieści się to w głowie. Mamy na naszym forum takiego jednego specjalistę-obrońcę uciśnionego kleru (zwłaszcza tego oskarżonego o pedofilię).

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn paź 27, 2014 23:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 792 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL