Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 1:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Dotacja do muzeum Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego 
Autor Wiadomość
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Cytuj:
Bzdura. Twoja teza brzmi "Kościół sprzedaje milczenie, więc jest sprzedajny". Terlikowski natomiast twierdzi, że Platforma chciała kupić milczenie Kościoła. To są dwie różne tezy. Z artykułu nijak nie wynika ani, że Kościół sprzedał milczenie, ani też, że generalnie jest "sprzedajny". Na dodatek piszesz, że "Terlikowskiego ruszyło sumienie" - podczas gdy w artykule krytykowana jest Platforma, a nie Kościół. Jeśli więc coś w tej sprawie "przeraża" to raczej skala twojego bezmyślnego antyklerykalizmu.

Niemniej tytuł jest niefortunny - PO kupuje milczenie Kościoła? Zapewne , ale to dobrze wydane pieniądze - czyli PO dała łapówkę, a Kościół pieniądze przyjął.


So lut 08, 2014 12:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Tomek44 napisał(a):
Wyrwane z kontekstu pół zdania Terlikowskiego. To jest kłamliwa manipulacja.
Napisz co napisał w tytule i w całej reszcie artykułu, a zwłaszcza w podkreślonym przeze mnie na czerwono fragmencie zdania, które wcześniej zacytowałem,a potwierdza to, co Terlikowski napisał w tytule artykułu, i jest potwierdzeniem mojego stanowiska i zaprzeczeniem stanowiska Twojego oraz Yarpena_Zirgina.


To twoje posty są kłamliwą manipulacją (na dodatek dość głupią) i wyrywaniem z kontekstu (np. stwierdzenie w tytule ucinasz na słowie "zapewne", choć to, co jest dalej, akurat ma znaczenie dla wydźwięku). W tytule Terlikowski napisał dokładnie to, co ja napisałem - a nie to, co ty napisałeś. Nie muszę chyba cytować? Zdanie na czerwono zaczyna się od słów "nawet jeśli" - mam ci wyjaśnić ich znaczenie? Weź się nie pogrążaj, bo nie dość, że bijesz nienawistną pianę, to jeszcze robisz to bezmyślnie, a na dodatek obrażasz innych.

Już pomijam to, że kiedy Kościół "mówi o tym głośno", to z kolei bijecie pianę, że "miesza się do polityki". Nienawiść naprawdę odbiera rozum.. pomijam również i kwestię w sumie podstawową - nawet gdyby Terlikowski uważał tak, jak insynuujesz, to jeszcze przecież nie oznacza, że tak rzeczywiście jest :shock:

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


So lut 08, 2014 13:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Johnny99 napisał(a):
Tomek44 napisał(a):
Wyrwane z kontekstu pół zdania Terlikowskiego. To jest kłamliwa manipulacja.
Napisz co napisał w tytule i w całej reszcie artykułu, a zwłaszcza w podkreślonym przeze mnie na czerwono fragmencie zdania, które wcześniej zacytowałem,a potwierdza to, co Terlikowski napisał w tytule artykułu, i jest potwierdzeniem mojego stanowiska i zaprzeczeniem stanowiska Twojego oraz Yarpena_Zirgina.


To twoje posty są kłamliwą manipulacją (na dodatek dość głupią) i wyrywaniem z kontekstu (np. stwierdzenie w tytule ucinasz na słowie "zapewne", choć to, co jest dalej, akurat ma znaczenie dla wydźwięku). W tytule Terlikowski napisał dokładnie to, co ja napisałem - a nie to, co ty napisałeś. Nie muszę chyba cytować? Zdanie na czerwono zaczyna się od słów "nawet jeśli" - mam ci wyjaśnić ich znaczenie? Weź się nie pogrążaj, bo nie dość, że bijesz nienawistną pianę, to jeszcze robisz to bezmyślnie, a na dodatek obrażasz innych.


No więc wyjaśnij: co znaczy słowo: "zapewne" - czy to potwierdza tezę o kupieniu przez PO milczenia KK, czy też tak jat twierdzisz: "przeczy" tej tezie?
A to, że Terlikowski AKCEPTUJE tą łapówkę ("dobrze wydane pieniądze") - to już jest inna kwestia.
Jeśli jednak słowo: "zapewne" oznacza POTWIERDZENIE, a nie "zaprzeczenie" - masz dowód, że:
Cytuj:
To twoje posty są kłamliwą manipulacją (na dodatek dość głupią) i wyrywaniem z kontekstu

Twoja uwaga pasuje do Ciebie samego.

Johnny99 napisał(a):
W tytule Terlikowski napisał dokładnie to, co ja napisałem - a nie to, co ty napisałeś. Nie muszę chyba cytować?

Zacytuj i wyjaśnij. To się przekonasz, że kłamiesz.

Johnny99 napisał(a):
Zdanie na czerwono zaczyna się od słów "nawet jeśli" - mam ci wyjaśnić ich znaczenie?

Śmiało. Wyjaśnij.


Wt lut 11, 2014 8:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Tomek44 napisał(a):
No więc wyjaśnij: co znaczy słowo: "zapewne" - czy to potwierdza tezę o kupieniu przez PO milczenia KK, czy też tak jat twierdzisz: "przeczy" tej tezie?


Już się całkiem zakapućkałeś. W skrócie: ani nie potwierdza takiej tezy, ani jej nie przeczy, zaś ja nie twierdzę, że jej przeczy.

Cytuj:
A to, że Terlikowski AKCEPTUJE tą łapówkę ("dobrze wydane pieniądze") - to już jest inna kwestia.


Inna, ale istotna, skoro stwierdziłeś, że Terlikowskiego pewnie "ruszyło sumienie". Istotna w tym sensie, że potwierdza, iż zupełnie opacznie zrozumiałeś jego tekst.

Cytuj:
Jeśli jednak słowo: "zapewne" oznacza POTWIERDZENIE, a nie "zaprzeczenie"


Oznacza ono potwierdzenie, aczkolwiek nie tego, co ty twierdzisz.

Cytuj:
Zacytuj i wyjaśnij. To się przekonasz, że kłamiesz.


Napisał: "PO kupuje milczenie Kościoła? Zapewne, ale to dobrze wydane pieniądze" - co oznacza tyle, że, zdaniem Terlikowskiego, PO dała te 6 mln zł nie dlatego, że tak strasznie kocha papieża, tylko z myślą o tym, że kupi sobie tym milczenie Kościoła. Taki jest właśnie wydźwięk tego artykułu. Terlikowski natomiast nigdzie nie twierdzi, że Kościół (polski, oczywiście, bo, rzecz jasna, z twoich wynurzeń można by sądzić, że sprawa dotyczy całego Kościoła katolickiego) "sprzedał" to milczenie, że Kościół w ogóle tak właśnie zrozumiał ową dotację, że w ogóle wiedział o takiej intencji PO, że nawet jeśli wiedział, to na taką transakcję się zgodził, że osobiście uważa, iż Kościół polski jest sprzedajny jakoś "co do zasady", "generalnie" itp. słowem - nic z tego, co ty tu insynuujesz. Wszystko to sam sobie dośpiewałeś, żeby mieć kolejny pretekst do zaatakowania znienawidzonego Kościoła.

Cytuj:
Śmiało. Wyjaśnij.


Popularnie się to nazywa "gdybaniem". Wiesz, gdyby babcia miała wąsy, to by była dziadkiem, czy jakoś tak.

Terlikowski, oczywiście, napisał tu głupio, bo doskonale wie, że biskupi czegoś takiego głośno nie będą mówić, a już na pewno nie wszyscy - wcale nie dlatego, że ktoś sobie kupił ich milczenie, tylko dlatego, że po prostu nie uważają, iż rewolucja obyczajowa w Polsce, niszczenie tradycji dokonuje się w Polsce rękoma platformersów, których trzeba odsunąć od władzy. W końcu nie ma przecież obowiązku mieć tak gorącą głowę, jak Terlikowski.

No i, rzecz jasna, to, że Terlikowski sobie tak był napisał, nie oznacza jeszcze, że ma w czymkolwiek rację. Ale pewnie dla ciebie uważać tak to kolejna "kłamliwa manipulacja"..

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr lut 12, 2014 9:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
@Johnny99
Cytuj:
Napisał: "PO kupuje milczenie Kościoła? Zapewne, ale to dobrze wydane pieniądze" - co oznacza tyle, że, zdaniem Terlikowskiego, PO dała te 6 mln zł nie dlatego, że tak strasznie kocha papieża, tylko z myślą o tym, że kupi sobie tym milczenie Kościoła. Taki jest właśnie wydźwięk tego artykułu.

Gdyby tak było jak Ty piszesz - to by Terlikowski napisał: "PO błędnie myśli, że kupiło sobie milczenie KK", po czym dałby prześmiewczy artykuł o politykach PO jako naiwniaczkach, i chwalący biskupów za to, że wyrolowali polityków PO - bo wzięli pieniądze ale nie będą się zachowywać tak jak tego chce PO. Tymczasem nic takiego w tym artykule nie ma.
Natomiast Terlikowski wyraźnie przyznał pod koniec artykułu, że biskupi: "nie będą mówić o tym głośno" - a zatem milczenie.
Więc każdy twój post zasługuje na Twoje określenie:
Cytuj:
To twoje posty są kłamliwą manipulacją (na dodatek dość głupią) i wyrywaniem z kontekstu


Śr lut 12, 2014 11:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Tomek44 napisał(a):
Gdyby tak było jak Ty piszesz - to by Terlikowski napisał: "PO błędnie myśli, że kupiło sobie milczenie KK", po czym dałby prześmiewczy artykuł o politykach PO jako naiwniaczkach, i chwalący biskupów za to, że wyrolowali polityków PO - bo wzięli pieniądze ale nie będą się zachowywać tak jak tego chce PO. Tymczasem nic takiego w tym artykule nie ma.


Tratatata. A gdyby było tak, jak ty piszesz, to by Terlikowski napisał: "Skandal! Kolejna kompromitacja polskiego Kościoła, który właśnie sprzedał swoje milczenie za 6 mln zł!". Tymczasem nic takiego w tym artykule nie ma :lol:

Cytuj:
Natomiast Terlikowski wyraźnie przyznał pod koniec artykułu, że biskupi: "nie będą mówić o tym głośno" - a zatem milczenie.


:lol: Znowu usunąłeś sobie dwa kluczowe słówka, mianowicie "nawet jeśli" :lol: Czyli Terlikowski niczego tam nie przyznał, tylko poczynił pewne założenie. I kto tu kłamliwie manipuluje :evil:

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr lut 12, 2014 12:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Johnny99 napisał(a):
Tomek44 napisał(a):
Gdyby tak było jak Ty piszesz - to by Terlikowski napisał: "PO błędnie myśli, że kupiło sobie milczenie KK", po czym dałby prześmiewczy artykuł o politykach PO jako naiwniaczkach, i chwalący biskupów za to, że wyrolowali polityków PO - bo wzięli pieniądze ale nie będą się zachowywać tak jak tego chce PO. Tymczasem nic takiego w tym artykule nie ma.


Tratatata. A gdyby było tak, jak ty piszesz, to by Terlikowski napisał: "Skandal! Kolejna kompromitacja polskiego Kościoła, który właśnie sprzedał swoje milczenie za 6 mln zł!". Tymczasem nic takiego w tym artykule nie ma :lol:

Masz 100% racji, że to skandal i kompromitacja. Tylko "prawdziwy katolik" nie będzie opluwał własnego gniazda - dlatego Terlikowski wybiela ten skandal i kompromitację tym, że to "dobrze wydane pieniądze".

Johnny99 napisał(a):
Tomek44 napisał(a):
Natomiast Terlikowski wyraźnie przyznał pod koniec artykułu, że biskupi: "nie będą mówić o tym głośno" - a zatem milczenie.


:lol: Znowu usunąłeś sobie dwa kluczowe słówka, mianowicie "nawet jeśli" :lol: Czyli Terlikowski niczego tam nie przyznał, tylko poczynił pewne założenie. I kto tu kłamliwie manipuluje :evil:

Skoro Terlikowski poczynił założenie milczenia a nie założenie wystrychnięcia PO na dutka - to masz 100% dowód, że każdy twój post należy określic Twymi własnymi słowami:
Cytuj:
To twoje posty są kłamliwą manipulacją (na dodatek dość głupią) i wyrywaniem z kontekstu


Śr lut 12, 2014 13:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Tomek44 napisał(a):
Masz 100% racji, że to skandal i kompromitacja. Tylko "prawdziwy katolik" nie będzie opluwał własnego gniazda - dlatego Terlikowski wybiela ten skandal i kompromitację tym, że to "dobrze wydane pieniądze".


Czyli jednak nie napisał tego, co ty twierdzisz, tylko to, co ja twierdzę, tyle, że wg ciebie tak tylko ściemnił, by wybielić ten "skandal i kompromitację", tak? Robimy postępy :lol:

Cytuj:
Skoro Terlikowski poczynił założenie milczenia a nie założenie wystrychnięcia PO na dutka


Tak, tak, możesz sobie wymyślać coraz bardziej skomplikowane i bezsensowne konstrukcje myślowe, ale w niczym to nie zmienia faktu, że to ty tutaj kłamliwie manipulujesz, a w poprzednim poście zrobiłeś to już zupełnie jawnie i bezczelnie.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr lut 12, 2014 13:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2793
Post Re: Dotacja do muzeum Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyń
Popieram wspieranie mądrego celu. Dwóch wielkich Polaków zasługuje na muzeum. Powinniśmy wszyscy być z nich dumni. I naśladować ich.
Państwo ma obowiązek wspierać muzea. Szkoda tylko, że nie starcza na wszystkie słuszne inicjatywy. Teraz właśnie to jest najważniejsze. Mam nadzieję, że w przyszłym roku, kolene muzeum znajdzie się na liście obdarowanych. Np. Muzeum Niepodległości. Trzeba bować świadomość Polaków.


Śr lut 12, 2014 22:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post Re: Dotacja do muzeum Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyń
W świetle polskiego prawa to nie jest muzeum. Muzea mogą tworzyć w Polsce podmioty prywatne, publiczne czy społeczne, nie widzę problemu, by Muzeum JPII i kard. Wyszyńskiego utworzyła archidiecezja warszawska. Jeżeli będzie to Muzeum, to nie widzę problemu, aby tak jak każda inna istytucja kultury starała się o dotację i wsparcie; ale wsparcie Muzeum a nie archidiecezji.
Jeżeli budynek muzeum ma być budowany ze środków publicznych, to organizatorem (wspólorganizatorem) muzeum musi być instytucja, która je finansuje, także własność musi być przekazana muzeum, a nie pozostawać w rękach podmiotu prywatnego czy społecznego. Na razie żadnego muzeum nie ma i czy coś będzie ani co - tego nie wiadomo, ale pieniądze na budowę (wbrew prawu - bo, pomijając sprawę czy archidiecezja jest uprawnionym podmiotem do otrzymania w tym przypadku dotacji, w ten sposób można finansować jedynie wyposażenie a nie budowę obiektu, jest to wprost zapisane w warunkach konkursu) wydano.
Muzeum warto wybudować, ale niech to będzie muzeum. A czy kłamstwem i oszustwem warto czcić JPII i kard Wyszyńskiego i w ten sposób "okazywać im szacunek" - to inna sprawa. Najlepiej podsumował ks. dr K. Bem w Liberte: prawo – udaje że obowiązuje, państwo – udaje, że istnieje, a kościoł, udaje że nie kłamie.. I to jest problem, a nie to czy stworzyć i wybudować Muzeum JPII i k.W.

_________________
Religia może być źródłem zarówno błędu, jak i mądrości i światła. Jej rola powinna polegać nie na wzbudzaniu poczucia nieomylności, lecz na budzeniu poczucia pokory.(R. Niebuhr)
------------------------
Reformowani.pl


So lut 15, 2014 20:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL