Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 7:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Boże Ciało a Brzozowe Gałązki 
Autor Wiadomość
Post Re: Boże Ciało a Brzozowe Gałązki
To zadamy pytanie inaczej:
Czy jak żyła, to dawałeś kwiatki swojej mamie z okazji urodzin, imienin lub dnia kobiet?


Śr cze 01, 2016 7:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Boże Ciało a Brzozowe Gałązki
Yarpen_Zirgin napisał(a):
I sporo antykatolickiego bełkotu

Z tego co nazywasz bełkotem, wynika, że msza to ofiara bo tak stanowią dokumenty katolickie!
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Cytuj:
A co ze słowami prymasa 1000-lecia?

Nic. Wplatają się w nauczanie, które dla protestantów wydaje się być obrazą Boga, a w rzeczywistości jest czymś obecnym od początku istnienia chrześcijaństwa. Bo czyż nie było rozkazem względem Boga chociażby to, co św. Piotr uczynił w sprawie chromego w świątyni Jerozolimskiej? Nie prosił Boga, aby ten uczynił cud i uzdrowił tego człowieka. Po prostu powiedział do chorego, że ma chodzić, a Bóg dokonał uzdrowienia.

Jezus obiecał, że w Jego imię dokonywać się będą nawet większe rzeczy niż On czynił... - to po pierwsze!
A po drugie, to nie było to żadne rozkazywanie Bogu, ale działanie z wiarą i przez wiarę - zarówno Piotra, jak i chorego; czytaj Dz 3, a zobaczysz...

Nijak ma się ten cud do rozkazywania Bogu, o czym mówił S.Wyszyński! Jak można w ogóle tak myśleć, żeby Bogu rozkazywać?!? To On jest na posyłki ludzkie?? On-Stwórca, ma słuchać ROZKAZÓW stworzenia?!?

Powiedz tak szczerze: Czy wpadł byś na pomysł, aby myśleć, że Bogu można rozkazywać?! Czy gdybyś nie przeczytał słów prymasa, to sam byś tak kiedykolwiek pomyślał? Tak szczerze mi odpowiedz...
Yarpen_Zirgin napisał(a):
rzucamy rośliny przed Bogiem jako akt Jego uwielbienia.

Jeśli wytwór ludzkich rąk nazywasz Bogiem i przed takim Bogiem rzucasz kwiaty, to wiedz, że ja na coś takiego będę zawsze przeciwny; jedynie bym był w stanie to robić przed prawdziwym Bogiem, i tylko prawdziwemu Bogu można poddawać Jego stworzenie, a są nim też kwiaty...

PS. Proszę, zostawmy już w spokoju moją mamę bo robicie mi przykrość... [zostawmy już w spokoju te kwiaty, są ważniejsze tematy]

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Śr cze 01, 2016 7:33
Zobacz profil WWW
Post Re: Boże Ciało a Brzozowe Gałązki
No coz. Jezeli nie wierzysz, ze Jezus jest realnie obecny w Chlebie i Winie po Przeistoczeniu, to nie masz szansy na spozywanie Jego Ciala i Krwi. Czyli twoje szanse na zycie wieczne maleja. J 6,48-58.

Zydzi to zrozumieli prawidlowo i dlatego od Niego odeszli.


Śr cze 01, 2016 7:42
Post Re: Boże Ciało a Brzozowe Gałązki
czytelnikBiblii napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
I sporo antykatolickiego bełkotu

Z tego co nazywasz bełkotem, wynika, że msza to ofiara bo tak stanowią dokumenty katolickie!

Nie odpowiadam za to, co sobie jakiś autor wymyślił na temat nauczania katolickiego. To jest jego problem, że nie potrafi zrozumieć, iż dokumenty katolickie zawierają spisane prawdy wiary objawione przez Boga, a nie je tworzą.

Cytuj:
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Cytuj:
A co ze słowami prymasa 1000-lecia?

Nic. Wplatają się w nauczanie, które dla protestantów wydaje się być obrazą Boga, a w rzeczywistości jest czymś obecnym od początku istnienia chrześcijaństwa. Bo czyż nie było rozkazem względem Boga chociażby to, co św. Piotr uczynił w sprawie chromego w świątyni Jerozolimskiej? Nie prosił Boga, aby ten uczynił cud i uzdrowił tego człowieka. Po prostu powiedział do chorego, że ma chodzić, a Bóg dokonał uzdrowienia.

Jezus obiecał, że w Jego imię dokonywać się będą nawet większe rzeczy niż On czynił... - to po pierwsze!
A po drugie, to nie było to żadne rozkazywanie Bogu, ale działanie z wiarą i przez wiarę - zarówno Piotra, jak i chorego; czytaj Dz 3, a zobaczysz...

Przeczytałem całość, ale dalej nie zmieniło się nic w fakcie, że św. Piotr nijak nie prosił Boga, aby uczynił cud, tylko autorytatywnie kazał choremu chodzić. :)

Cytuj:
Nijak ma się ten cud do rozkazywania Bogu, o czym mówił S.Wyszyński! Jak można w ogóle tak myśleć, żeby Bogu rozkazywać?!? To On jest na posyłki ludzkie?? On-Stwórca, ma słuchać ROZKAZÓW stworzenia?!?

Bóg jest wszechmocny i suwerenny. Skoro postanowił, że będzie słuchał poleceń ludzi, to nie widzę powodu, aby to negować, bo Tobie się wydaje to niemożliwe. :)

Cytuj:
Yarpen_Zirgin napisał(a):
rzucamy rośliny przed Bogiem jako akt Jego uwielbienia.

Jeśli wytwór ludzkich rąk nazywasz Bogiem(...)

Nie rżnij głupa.

Cytuj:
PS. Proszę, zostawmy już w spokoju moją mamę bo robicie mi przykrość... [zostawmy już w spokoju te kwiaty, są ważniejsze tematy]

Nie zostawimy kwiatów w spokoju, bo napisałeś bardzo nieładny tekst pod naszym adresem. Odpowiedz, łaskawco, czy dawanie ciętych kwiatów kobietom to jest marnotrawstwo?


Śr cze 01, 2016 7:52
Post Re: Boże Ciało a Brzozowe Gałązki
Cytuj:
Jak tam z kwiatkami dla,mamy? Dales?

Cytuj:
drowia życzę Twojej mamie bo maja od 15 lat nie żyje...


Cytuj:
I jakoś nie widzę odpowiedzi na temat kwiatów bzu czarnego rwanego dla sporządzenia syropów :D

Czekam nadal....bo właśnie rozpoczęły się żniwa kwiatów czarnego bzu.


Śr cze 01, 2016 8:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Boże Ciało a Brzozowe Gałązki
Kael napisał(a):
No coz. Jezeli nie wierzysz, ze Jezus jest realnie obecny w Chlebie i Winie po Przeistoczeniu, to nie masz szansy na spozywanie Jego Ciala i Krwi. Czyli twoje szanse na zycie wieczne maleja. J 6,48-58.

Zydzi to zrozumieli prawidlowo i dlatego od Niego odeszli.

Wy wierzycie w Jezusa eucharystycznego, ja w prawdziwego - tu są podane różnice: http://www.ulicaprosta.lap.pl/new/artyk ... sama-osoba
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Nie odpowiadam za to, co sobie jakiś autor wymyślił na temat nauczania katolickiego.

Ale tam są cytaty nie kogoś, ale Magisterium Kościoła!

Czy zgadzasz się z tym:
Msza święta jest to Przenajświętsza Ofiara Nowego i wiecznego Przymierza Bożego z ludźmi, w której Jezus Chrystus, raz jeden na wszystkie wieki życie swoje ofiarowawszy niegdyś na krzyżu za zbawienie świata, teraz niepojęcie utajony pod postaciami chleba i wina, złączony mistycznie z całą społecznością Kościoła swego świętego, ofiarę swoją krzyżową bezkrwawym sposobem ponawia przez posługę kapłana na uwielbienie Boga, za grzechy nasze i na uproszenie nam łask do zbawienia potrzebnych.
http://msza.net/
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Przeczytałem całość, ale dalej nie zmieniło się nic w fakcie, że św. Piotr nijak nie prosił Boga, aby uczynił cud, tylko autorytatywnie kazał choremu chodzić.

A to w myślach, jednym zdaniem nie mógł sie pomodlić?
Już Ci powiedziałem, że Jezus dał uczniom moc, aby w Jego Imieniu dokonywali cudów - ten był jednym z nich...
Z darowaną mocą i z wiarą działał Piotr, widząc też wiarę chorego... To nie było rozkazywanie Bogu! Niewidomy by to zobaczył... Spróbuj i Ty...
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Bóg jest wszechmocny i suwerenny. Skoro postanowił, że będzie słuchał poleceń ludzi, to nie widzę powodu, aby to negować, bo Tobie się wydaje to niemożliwe.

Zacytuj to Boże postanowienie.
Yarpen_Zirgin napisał(a):
zy dawanie ciętych kwiatów kobietom to jest marnotrawstwo?

Jeśli jest to dowód miłości, to nie jest marnotrawstwem; jak nie było wylanie drogiego olejku na ciało Jezusa...

A co kwiatów bzu na lekarstwo, to nie widzę problemu bo mamy czynić sobie Ziemię poddaną, a to akurat służy zdrowiu ludzi (ten syrop), więc jest OK.
Kwiaty podeptane przez chodaki księdza nie służą zdrowiu niczyjemu, jak służą kwiaty wspomnianego bzu...
Ja widzę różnicę, Ty nie??!

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Śr cze 01, 2016 8:27
Zobacz profil WWW
Post Re: Boże Ciało a Brzozowe Gałązki
czytelnikBiblii napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Nie odpowiadam za to, co sobie jakiś autor wymyślił na temat nauczania katolickiego.

Ale tam są cytaty nie kogoś, ale Magisterium Kościoła!

Ale komentarz do nich nie jest nauczaniem Magisterium. :D

Cytuj:
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Przeczytałem całość, ale dalej nie zmieniło się nic w fakcie, że św. Piotr nijak nie prosił Boga, aby uczynił cud, tylko autorytatywnie kazał choremu chodzić.

A to w myślach, jednym zdaniem nie mógł sie pomodlić?

Trzymaj się tego, co powiedział św. Piotr i zapisał św. Łukasz w Dziejach.

Cytuj:
Już Ci powiedziałem, że Jezus dał uczniom moc, aby w Jego Imieniu dokonywali cudów - ten był jednym z nich...

Według Ciebie ten cud został dokonany jakąś własną mocą św. Piotra, a nie przez Boga? :shock:

Cytuj:
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Bóg jest wszechmocny i suwerenny. Skoro postanowił, że będzie słuchał poleceń ludzi, to nie widzę powodu, aby to negować, bo Tobie się wydaje to niemożliwe.

Zacytuj to Boże postanowienie.

Tu masz w odniesieniu do Piotra i jego następców:

Mt 16,18-19
18. Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą.
19. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie.
(BT)


A tu w odniesieniu do wszystkich Apostołów i ich następców:
Mt 18,18
18. Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie.
(BT)



Cytuj:
Yarpen_Zirgin napisał(a):
zy dawanie ciętych kwiatów kobietom to jest marnotrawstwo?

Jeśli jest to dowód miłości, to nie jest marnotrawstwem; jak nie było wylanie drogiego olejku na ciało Jezusa...

A jako dowód miłości dla Boga w procesji z okazji Bożego Ciała to jest marnotrawstwo?

Cytuj:
Kwiaty podeptane przez chodaki księdza nie służą zdrowiu niczyjemu, jak służą kwiaty wspomnianego bzu...
Ja widzę różnicę, Ty nie??!

Nie rżnij głupa. Gałęzie z drzew, które rzucono przed Chrystusa, też zostały podeptane. Nie wydały już z siebie owocu, nie posłużyły jako cień dla zmęczonych ludzi, nie wytworzyły tlenu... itd. Czy to było marnotrawstwo?


Śr cze 01, 2016 8:45
Post Re: Boże Ciało a Brzozowe Gałązki
Cytuj:
A co kwiatów bzu na lekarstwo, to nie widzę problemu bo mamy czynić sobie Ziemię poddaną, a to akurat służy zdrowiu ludzi (ten syrop), więc jest OK.
Kwiaty podeptane przez chodaki księdza nie służą zdrowiu niczyjemu, jak służą kwiaty wspomnianego bzu...
Ja widzę różnicę, Ty nie??!

Nie ma żadnej różnicy - wszystkie kwiaty mają krótki żywot 2-3 tygodnie, a później więdną i stają brudnym śmieciem.
I nie na wszystkich pracują pszczoły - w okresie kwitnienia drzewa owocowe obsypane są pianą kwiecia, spod którego nie widać liści. Ale z jedynie 30-40% z nich daje owoce, bo tyle zostało zapylone przez pszczoły.


Śr cze 01, 2016 9:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Boże Ciało a Brzozowe Gałązki
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Według Ciebie ten cud został dokonany jakąś własną mocą św. Piotra, a nie przez Boga?

Nic podobnego nie pisałem. Moc była od Boga!
Kolego, skaczemy po wielu tematach [już by zamknął ten kwiaciarski w ten sposób: Jeśli masz pewność, że Jezus Chrystus i Jezus eucharystyczny to ta sama osoba to rzucaj kwiaty pod buty księdza]..
Czy możemy jeden dokończyć: Czy msza to ponowienie Ofiary Chrystusa? [bezkrwawe, ale jednak ponowienie].
Z tego, co podaje Magisterium i co podałem ze strony "Msza wszechczasów", to jest to ponowienie Ofiary... Też tak wierzysz?

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Śr cze 01, 2016 9:31
Zobacz profil WWW
Post Re: Boże Ciało a Brzozowe Gałązki
Uobecnienie.
Ofiara jest jedna i nie jest powtarzalna.
Kazdy Msza sw przenosi nas do Wieczernika i na Golgote.

Wiesz jak to jest. U Boga jeden dzien jest jak tysiac lat a tysiac lat jak jeden dzien. Czas w wiecznosci nie jest liczony wedlug naszych kryteriow.


Śr cze 01, 2016 9:34
Post Re: Boże Ciało a Brzozowe Gałązki
czytelnikBiblii napisał(a):
Kolego, skaczemy po wielu tematach [już by zamknął ten kwiaciarski w ten sposób: Jeśli masz pewność, że Jezus Chrystus i Jezus eucharystyczny to ta sama osoba to rzucaj kwiaty pod buty księdza]..

Nie rżnij głupa. Pytanie jest proste:
Czy żydzi dopuścili się marnotrawstwa kiedy rzucili przed Chrystusem na podeptanie gałęzie drzew, które nie zerwane mogły służyć ludziom i zwierzętom na wiele sposobów?

I drugie pytanie:
Czy rzucenie kwiatów w czasie procesji z okazji Bożego Ciała jako wyraz miłości do Boga to jest marnotrawstwo?


Śr cze 01, 2016 9:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Boże Ciało a Brzozowe Gałązki
Kael napisał(a):
Uobecnienie.
Ofiara jest jedna i nie jest powtarzalna.
Kazdy Msza sw przenosi nas do Wieczernika i na Golgote.

A jednak podałem cytaty o ponawialności... Komu wierzyć?!

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Śr cze 01, 2016 9:46
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Boże Ciało a Brzozowe Gałązki
@"Yarpen_Zirgin" nie jestem Twoim synalkiem, więc przestań mi pisać o rżnięciu głupa. Czy też mam Ci zacząć ubliżać?!

A do do marnotrawstwa, to jeśli cześć jest oddawana PRAWDZIWEMU BOGU, to nie będzie to marnotrawstwo.

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Śr cze 01, 2016 9:48
Zobacz profil WWW
Post Re: Boże Ciało a Brzozowe Gałązki
Ponieważ oddajemy cześć prawdziwemu Bogu, to dlaczego uznałeś sypanie kwiatów w czasie tej procesji za marnotrawstwo?



Aha... Portal msza.net to nie jest strona Kościoła katolickiego. Racz to zauważyć.


Śr cze 01, 2016 9:52
Post Re: Boże Ciało a Brzozowe Gałązki
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Portal msza.net to nie jest strona Kościoła katolickiego. Racz to zauważyć.


Nie jest, ale jak się na spokojnie zastanowić wcale nie musi tu być błędu (jakby niektórzy być może chcieli) wypaczającego nauczanie Kościoła, bo zauważ, że autor sam wcześniej podkreśla "Jezus Chrystus, raz jeden na wszystkie wieki życie swoje ofiarowawszy niegdyś na krzyżu..."
Jest za to mowa o ponowieniu "przez posługę kapłana", co może raczej odnosić się do ponownego ofiarowania, aktu złożenia (tej samej) ofiary krzyżowej, a to z kolei jak na pewno doskonale wiesz zgadza się z nauczaniem KK o tym, że ofiara eucharystyczna jest de facto różna od Ofiary Krzyża ale (uwaga) z racji ofiarowania.


Sobór Trydencki:
"Ofiara jest przecież jedna i ta sama; jeden i ten sam składa ofiarę przez posługę kapłanów, Ten, który wówczas ofiarował samego siebie na krzyżu, tylko sposób ofiarowania jest inny. Przeobfite owoce tej to krwawej ofiary otrzymujemy przez tę niekrwawą, która w jakikolwiek sposób nie uwłacza pierwszej (kan. 4)."


Encyklika Mediator Dei:
"Ofiara Eucharystyczna ustanowiona przez Chrystusa jako prawdziwa ofiara i różna od Ofiary Krzyża, nie z racji żertwy i głównego Kapłana, lecz z racji ofiarowania."


Śr cze 01, 2016 11:32
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL