Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Czy transom należy się szacunek? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Czy transom należy się szacunek?
Ciekawe, a jaka jest teraz jakość polskich ateistów?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt sie 12, 2014 13:46
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 04, 2014 22:42
Posty: 396
Post Re: Czy transom należy się szacunek?
No nie wiem, elita elit? Sam mi powiedz.

Zgaduję, że w społeczeństwie polskim to ateistą trzeba zostać, a nie wierzącym. Więc to grono wierzących jest zasilane z automatu przez nowych członków, a jak powszechnie wiadomo ilość nie idzie w parze z jakością.


Wt sie 12, 2014 13:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Czy transom należy się szacunek?
Prawdziwie_nieprawdziwy napisał(a):
No nie wiem, elita elit? Sam mi powiedz.


Ja mam powiedzieć? No to ok - kiepska. Z racji tego, że - jak zresztą sam zauważasz - prawie każdy polski ateista to "nawrócony" katolik, ich ateizm sprowadza się głównie do antyklerykalizmu.

Cytuj:
Zgaduję, że w społeczeństwie polskim to ateistą trzeba zostać, a nie wierzącym. Więc to grono wierzących jest zasilane z automatu przez nowych członków, a jak powszechnie wiadomo ilość nie idzie w parze z jakością.


Po pierwsze - owszem, ale błędne jest zakładanie, że taki automat działa tylko w jedną stronę. Ktoś, kto został ateistą, bo np. medialna nagonka na księży-pedofilów wywołuje w nim takie emocje, jakie chce wywołać, wykonał w tym kierunku mniejszą pracę intelektualną niż ktoś, kto się tej propagandzie nie daje. To, oczywiście, tylko przykład. Po drugie - ten automat działa zwykle tylko do pewnego momentu. Odwołuję się tu często do przykładu, który dotyczy mnie samego - można być wychowanym w rodzinie katolickiej i uważać wiarę za coś oczywistego, ale dla każdego (normalnego) człowieka nadchodzi ten moment, kiedy sam musi zdecydować, czy idzie do kościoła w niedzielę czy nie. Dokładnie tak było ze mną - póki mieszkałem w domu rodzinnym, chodzenie do kościoła było po prostu jednym z oczywistych rodzinnych "zachowań" - w niedziele "się idzie do kościoła", tak jak np. w dzień powszedni "się idzie do szkoły", a jak boli ząb, to "się idzie do dentysty" itp. Dlatego kiedy wyjechałem na studia, doświadczyłem przełomu - nie ma już żadnego "się". To ja teraz mogę (i w konsekwencji muszę) zdecydować, czy idę w niedzielę do kościoła czy nie. Być może nie każdy przeżywa ten moment świadomie, ale każdy go przeżywa.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt sie 12, 2014 14:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Czy transom należy się szacunek?
Johnny99, nie wiem jak mocna jest twoja wiara, wiem jedno, ja siebie znam. Oswiadczam ci z cala sumiennoscia, gdybym wierzyl w Boga, w nauke ktora przekazal, nigdy w zyciu zachowanie jakiegos ksiedza, biskupa nawet papieza od tej wiary by mnie nie odciagnelo. Wiara musi byc prawdziwa i niezachwiana. Nawet gdy wierzysz polowicznie, powinienes zdawac sobie sprawe z istnienia sil nieczystych, dazacych do jej zachwiania.
Ateista nie zostajesz przez "nierobstwo". Ateista jest czlowiekiem ktory na powaznie rozwazyl "za i przeciw".


Cz sie 14, 2014 17:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Czy transom należy się szacunek?
lokis napisał(a):
Johnny99, nie wiem jak mocna jest twoja wiara, wiem jedno, ja siebie znam. Oswiadczam ci z cala sumiennoscia, gdybym wierzyl w Boga, w nauke ktora przekazal, nigdy w zyciu zachowanie jakiegos ksiedza, biskupa nawet papieza od tej wiary by mnie nie odciagnelo. Wiara musi byc prawdziwa i niezachwiana. Nawet gdy wierzysz polowicznie, powinienes zdawac sobie sprawe z istnienia sil nieczystych, dazacych do jej zachwiania.
Ateista nie zostajesz przez "nierobstwo". Ateista jest czlowiekiem ktory na powaznie rozwazyl "za i przeciw".


Spoko, tyle, że to oznacza, że przyjmujesz twierdzenie pilastra - który uważa, że "ateistów" prawdziwych jest w społeczeństwie jakiś nieistotny mikron (na przykład, żeby być "prawdziwym" ateistą, trzeba być naukowcem, specjalizującym się w naukach ścisłych - nikt inny nie ma kompetencji do tego, by mianować się "ateistą", bo po prostu nie potrafi "na poważnie rozważyć za i przeciw").

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn sie 18, 2014 9:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Czy transom należy się szacunek?
Johnny99 napisał(a):
Ciekawe, a jaka jest teraz jakość polskich ateistów?


Można ocenić po "jakości" mediów, które chcą do nich trafić. Czyli - bardzo niska. :D

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Śr sie 20, 2014 10:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Czy transom należy się szacunek?
pilaster napisał(a):
Johnny99 napisał(a):
Ciekawe, a jaka jest teraz jakość polskich ateistów?


Można ocenić po "jakości" mediów, które chcą do nich trafić. Czyli - bardzo niska. :D


Lepiej takiego kryterium oceny nie przyjmować.
Gdyby bowiem w ten sam sposób (tzn. wg "jakości" mediów chcących trafić z przekazem) mieć oceniać np. katolików, to trzeba by sobie rwać włosy z głowy albo wręcz się pochlastać.


Cz sie 21, 2014 15:18
Zobacz profil
Post Re: Czy transom należy się szacunek?
Osobiste uwagi -> kosz.


Cz sie 21, 2014 17:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Czy transom należy się szacunek?
Niby jakie uwagi mozna tu miec? Cioci i babci?


Cz sie 21, 2014 18:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Czy transom należy się szacunek?
mikkel napisał(a):
pilaster napisał(a):
Johnny99 napisał(a):
Ciekawe, a jaka jest teraz jakość polskich ateistów?


Można ocenić po "jakości" mediów, które chcą do nich trafić. Czyli - bardzo niska. :D


Lepiej takiego kryterium oceny nie przyjmować.
Gdyby bowiem w ten sam sposób (tzn. wg "jakości" mediów chcących trafić z przekazem) mieć oceniać np. katolików, to trzeba by sobie rwać włosy z głowy albo wręcz się pochlastać.


Nic podobnego. Zwłaszcza jeżeli wziąć pod uwagę, że katolików w Polsce jest co najmniej dwa rzędy wielkości więcej niż "ateistów" A "katolickiego" odpowiednika FIM to naprawdę nie ma. :D

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Pt sie 22, 2014 11:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Czy transom należy się szacunek?
pilaster napisał(a):
Zwłaszcza jeżeli wziąć pod uwagę, że katolików w Polsce jest co najmniej dwa rzędy wielkości więcej niż "ateistów"


:o :o
Jak żeś pan to policzył??? Skoro ateistów jest kilka procent (wg różnych badań), to katolików musiałoby być kilkaset procent!!! Ech, ci humaniści...nie powinni brać się za liczenie...

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt sie 22, 2014 11:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Czy transom należy się szacunek?
Awa napisał(a):
Jajko rżnie głupa jak mawiał :-) klasyk

Czyli klasycznie :razz:


Pt sie 22, 2014 16:44
Zobacz profil
Post Re: Czy transom należy się szacunek?
Rafalala, nie wydaje mi się że jest rzeczywiście osoba transseksualną, nawet jeśli tak twierdzi, to raczej gej - transwestyta, lub ktoś w stylu drag queen. Tylko że tego typu osoby jakoś psują wizerunek tych normalnych osób transseksualnych. Tym bardziej kiedy można zobaczyć jej/jego zdjęcia z klejonotami na wierzchu, a raczej żadna transseksualna osoba nie zrobiłaby czegoś takiego bo nie akceptuje tych narządów które nie pasują do tożsamości a także przeżywanej płci tej osoby.

Rafalala to osoba posługująca się wulgarnym i prostackim językiem i takim samym wizerunkiem, mając chyba nadzieję na to że taki skandalizujący image dobrze się sprzeda. A przynajmniej ma szansę na zaistnienie w mediach.

Tym bardziej że jej zachowanie nie przejawia natury kobiecej tylko jakiegoś kibola którego rozsadza testosteron i musi dać w mordę.

Te osoby które można powiedzieć że znam, w tym transseksualne kobiety, one są czasem bardziej kobiece w swojej naturze a nawet w wyglądzie niż cis kobiety.


Pn sty 19, 2015 19:06
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL