Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Czy transom należy się szacunek? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy transom należy się szacunek?
@Jajko a skad ci sie "nagle" wzial ten temat, jesli mozna zapytac?

Bo mam wrazenie ze z tego wydarzenia, do ktorego jest ten komentarz
http://gosc.pl/doc/2112638.Ciemny-lud-to-kupi

Znowu nie doczytales calosci?


Cz sie 07, 2014 18:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 12:10
Posty: 1239
Post Re: Czy transom należy się szacunek?
Jajko rżnie głupa jak mawiał :-) klasyk


Cz sie 07, 2014 19:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Czy transom należy się szacunek?
Hmmm
Pytanie teoretycznie nie powinno wymagać odpowiedzi. Każdego człowieka należy traktować w sposób, który szanuje jego godność. Bez względu na to, jak on traktuje mnie. Kropka.

Jeśli ktoś zachowuje się po chamsku, to jego problem. Nie muszę, a nawet nie powinnam na to pozwalać. Nie muszę utrzymywać z nim/nią kontaktów. Ale nie wolno mi schodzić odpowiadać złem na zło. Tym bardziej go inicjować.

Co do Anny Grodzkiej to zwracanie się do niej per "pan" uważam za niepotrzebną demonstrację. Bez względu na to, jaki jest mój pogląd na temat znaczenia płci. Ale to dla mnie bardziej kwestia kultury osobistej, niż szacunku lub jego braku.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pt sie 08, 2014 12:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 05, 2014 11:24
Posty: 14
Post Re: Czy transom należy się szacunek?
Każdemu człowiekowi należy się szacunek, bez wyjątku.


Pt sie 08, 2014 13:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2007 13:48
Posty: 1268
Post Re: Czy transom należy się szacunek?
Nazywanie "to coś" to chamstwo ale bicie po po twarzy też. Gdy ktoś nazywa transseksualistkę "tym czymś" to powinna nadstawić drugi policzek i spytać czy ma iść do gazu. Klęknąć przed tym kimś i powiedzieć skoro uważasz ze takich jak ja trzeba likwidować to zabij mnie tu i teraz.


Pt sie 08, 2014 15:35
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 04, 2014 22:42
Posty: 396
Post Re: Czy transom należy się szacunek?
Cytuj:
Nazywanie "to coś" to chamstwo ale bicie po po twarzy też. Gdy ktoś nazywa transseksualistkę "tym czymś" to powinna nadstawić drugi policzek i spytać czy ma iść do gazu. Klęknąć przed tym kimś i powiedzieć skoro uważasz ze takich jak ja trzeba likwidować to zabij mnie tu i teraz.


A gdyby kazano "temu czemuś" iść do gazu to "to coś" powinno grzecznie tam podreptać? Mam nadzieję, że pamięć mnie nie myli ale zdaje się, że w języku polskim wyróżnia się "ono". Skoro "to coś" urodziło się mężczyzną, a mówi, że jest kobietą to zwracać należy się "ono". Tym samym nie można mówić o obrazie za "to coś".


Pt sie 08, 2014 18:52
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Czy transom należy się szacunek?
Tak po prawdzie, to już zaczęliście pobredzać.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt sie 08, 2014 18:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Czy transom należy się szacunek?
Wątek chodził mi po głowie od dłuższego czasu i założyłem go po wakacjach. Traf chciał, że chyba w dniu, kiedy owa Rafalala zrobiła co zrobiła. Nie miałem o tym pojęcia. Dopiero wczoraj w wiadomościach dowiedziałem się o co chodzi. Zachowania Rafalali oceniam nagannie. Pewnie nie założyłbym tego wątku, gdybym wiedział, co się wydarzyło. A w każdym razie pewnie nie akurat teraz. No bo przypadek Rafalali pokazuje wprawdzie brak kultury osobistej czy szacunku ze strony dwóch panów, ale reakcja Rafalali jest daleko bardziej bez kultury i szacunku. Oczywiście można to położyć na karb emocji, ale tak czy siak, należy ją (reakcję) ocenić bardzo negatywnie. Trudno zresztą abym bronił Rafalali, skoro wytykałem niemal identyczne zachowanie jakiegoś katolika, który rzucił się na dziennikarkę, uderzył ją w twarz i jeszcze nawyzywał. Jedyna różnica to taka, że dziennikarka nie obraziła owego katolika żadnym słowem czy gestem (a jedynie nalepką POLSAT na mikrofonie). Tak więc reakcja Rafalali, choć podobna w skali, była sprowokowana gorszącym ją komentarzem o jej osobie. Jestem ciekaw jak za to odpowie. Czy podobnie jak ów katolik (niestety nie pamiętam jak to się zakończyło) czy też może jak Korwin-Mikke (coś mu już zrobili?).
Moim zdaniem Rafalala powinna z pogardą odnieść się do swojego rozmówcy mówiąc np. "to małe, pokurczone, łysiejące coś..." zamiast oblewać go wodą. Wóczas pisałbym peany o modelowej reakcji transseksualistów. A tak... :(

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt sie 08, 2014 21:00
Zobacz profil
Post Re: Czy transom należy się szacunek?
Jajko ateiści tak samo są nietolerancyjni dla gejów i innych. To raczej wojujący ateiści utożsamiają się z tymi środowiskami bo mają w tym interes dla swojej wojenki. Wielu ateistów jest nie tolerancyjnych dla sodomitów.

Sodomistyczne środowiska są agresywne, nietolerancyjne i coraz bardziej totalitarne.


So sie 09, 2014 16:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2007 13:48
Posty: 1268
Post Re: Czy transom należy się szacunek?
Wśród ateistów jest mniej osób nietolerancyjnych niż wśród teistów. Bo wielu teistów jest tylko dlatego nietolerancyjnych bo ich religia jest nietolerancyjna. A ateiści są na ogół dlatego nietolerancyjni bo wychowali się w nietolerancyjnej religii i chociaż w Boga przestali wierzyć to nietolerancja i pogarda do gejów im została. O wiele więcej jest tolerancyjnych ateistów w krajach w których oni urodzili się ateistami. A w Polsce większość ateistów wychowała się w katolicyzmie. Polska mentalność jest przesiąknięta katolicyzmem i nawet ateiści tym nasiąkli.
I nie ma co się dziwić agresywnym środowiskom sodomitów. Podczas holokaustu żydzi też byli agresywni. Bo jak nie być agresywnym gdy ktoś ciebie obraża, pluje i chce zutylizować? Taka jest ludzka natura ze człowiek na poniżanie i obrażanie reaguje agresją. Mało który człowiek to Jezus Chrystus, który nadstawia drugi policzek.
A to poniżanie gejów transów co widać w telewizji to i tak nie obrazuje całości. Ja widziałem jak to działa w praktyce bez kamer. Gdy byłem w pracy Holandii to mieszkałem w mieszkaniu służbowym z współpracownikiem gejem 23 lata i homofobem 45 lat. Gej był codziennie bity przez tego homofoba. A nawet homofob próbował go gwałcić i śmiał się ze gej przecież tego chce. Bardzo nieprzyjemnie jest oglądać homofobię w praktyce. Chociaż ten gej się do mnie zalecał ale to nie powód by go bić. Geje można inaczej zbyć niż bijać go np. nie idąc za nim do łazienki gdy jest owinięty ręcznikiem i woła cie do pomocy bo mu ciepła woda nie chce lecieć.
A po za tym ten gej był najbardziej religijny na 9 osób w tym mieszkaniu służbowym. Bo jako jedyny chodził w niedziele do kościoła.


N sie 10, 2014 9:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Czy transom należy się szacunek?
Vacarius napisał(a):
A to poniżanie gejów transów co widać w telewizji to i tak nie obrazuje całości. Ja widziałem jak to działa w praktyce bez kamer. Gdy byłem w pracy Holandii to mieszkałem w mieszkaniu służbowym z współpracownikiem gejem 23 lata i homofobem 45 lat. Gej był codziennie bity przez tego homofoba. A nawet homofob próbował go gwałcić i śmiał się ze gej przecież tego chce. Bardzo nieprzyjemnie jest oglądać homofobię w praktyce. Chociaż ten gej się do mnie zalecał ale to nie powód by go bić. Geje można inaczej zbyć niż bijać go np. nie idąc za nim do łazienki gdy jest owinięty ręcznikiem i woła cie do pomocy bo mu ciepła woda nie chce lecieć.


Następnym razem zwracasz mi za czyszczenie klawiatury.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn sie 11, 2014 7:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Czy transom należy się szacunek?
Vacarius mądrze napisał. Też uważam, że ateiści są generalnie bardziej tolerancyjni niż teiści, gdyż sami poczuli odór nietolerancji i gwałtu (nie, nie fizycznego), więc wiedzą jak to jest i nie chcą tego samego robić drugiemu człowiekowi. Wśród moich znajomych większość to osoby niepraktykujące i większość z nich ma obojętny stosunek do gejów. Za to wśród znajomych religijnych, o prawicowych poglądach jest wielu, którzy chętnie pozbyliby się "problemu gejowskiego" (tak jak Hitler chciał rozwiązać "problem żydowski"). Jeden nawet twierdzi, że "gdyby spotkał ped.ła, to by go za.ebał". To jeden z większych katolików w naszym gronie. Zero seksu przed ślubem, ślub oczywiście kościelny, Nasz Dziennik itd itp. Mnie to trochę przeraża i jednocześnie nie mogę zrozumieć jak można łączyć wiarę w nauki Jezusa z takim postępowaniem (choćby tylko z takim mówieniem, bo gdyby przyszło co do czego, to nie wierzę by chciał pobić innego człowieka)?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn sie 11, 2014 9:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Czy transom należy się szacunek?
A ja mam znajomych ateistów, wśród których jest wielu, którzy chętnie pozbyliby się "czarnego problemu". Jeden nawet twierdzi, że "gdyby spotkał klechę, to by go za.ebał". To jeden z większych ateistów w naszym gronie. Bzykał za młodu co popadnie, ślub oczywiście cywilny, Fakty i Mity itd.itp.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn sie 11, 2014 10:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Czy transom należy się szacunek?
Sęk w tym, że ja piszę Prawdę, a Ty ją jeno parafrazujesz dla swoich partykularnych celów. No ale to detal. Ciekawe ilu księży pobili ateiści, a ilu gejów katolicy? Poza tym, ateiści to przecież ludzie bez kręgosłupa moralnego, więc nic dziwnego, że chcą bić kapłanów, no ale od katolików chyba można wymagać nieco więcej niż od prymitywnych niewierzących, nie?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn sie 11, 2014 10:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Czy transom należy się szacunek?
Jajko napisał(a):
Ciekawe ilu księży pobili ateiści, a ilu gejów katolicy?


A rzeczywiście, ciekawe, ja np. dość często słyszę o przestępstwach na szkodę księży (może zwykle nie pobiciach - choć i morderstwa się zdarzały - ale kradzieże to już nic niezwykłego), natomiast o tych na szkodę gejów znacznie rzadziej (i tylko gdy chodzi o jakichś Biedroniów).

Cytuj:
Poza tym, ateiści to przecież ludzie bez kręgosłupa moralnego, więc nic dziwnego, że chcą bić kapłanów, no ale od katolików chyba można wymagać nieco więcej niż od prymitywnych niewierzących, nie?


Oczywiście, że tak. Na twoim miejscu zwróciłbym temu znajomemu przy najbliższej okazji uwagę, żeby przestał zachowywać się jak jakiś ateista.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn sie 11, 2014 10:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL