Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 10:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Czy o. Rydzyk musi słuchac prawa 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Czy o. Rydzyk musi słuchac prawa
medieval_man napisał(a):
To może tak jakiś konkretny przykład? Tego, że o. Rydzyk wykorzystuje tę zasadę instrumentalnie? I to z byle powodu, albo bez powodu?


Podaję konkretny przykład.
O. Rydzyk słowa o "głupim" i "niesprawiedliwym" prawie, którego "nie wolno respektować" mówił w kontekście kar nałożonych przez KRRiTV za kryptoreklamę i sprawę tęczy.
Mówił wtedy, że "Hitler też ustanawiał prawa" i z powyższego wywodził, że "mnie jako katolika prawo nie obowiązuje".
Inaczej mówiąc z faktu, że za okupacji hitlerowskiej ludzie mogli nie przestrzegać zbrodniczego, totalitarnego prawa, miałoby wynikać, że on sam - o. Rydzyk - może nie przestrzegać prawa o reklamie albo art. 255 kk zakazującego pochwalania czynów zakazanych - a więc np. niszczenia cudzej własności.
Taka logika zawarta była w wypowiedzi redemptorysty w tłumaczeniu przed KRRiTv.


Pn gru 15, 2014 13:42
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Czy o. Rydzyk musi słuchac prawa
Ne lubię nawiązywania do Hitlera, ale...
Nie lubię też utożsamiania rzeczy nieutożsamialnych.

Jeśli masz materiał z tego, co o. Rydzyk dokładnie mówił, a raczej za co TV Trwam została ukarana to będę wdzięczny. Bo moim zdaniem za relację z zajść zwiazanych ze spaleniem tęczy. A nie za jej spalenie czy nawoływanie do spalenia.
Ale mogę się mylić.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn gru 15, 2014 15:56
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Czy o. Rydzyk musi słuchac prawa
medieval_man napisał(a):
Ne lubię nawiązywania do Hitlera, ale...
Nie lubię też utożsamiania rzeczy nieutożsamialnych.


No właśnie..

Cytuj:
Jeśli masz materiał z tego, co o. Rydzyk dokładnie mówił, a raczej za co TV Trwam została ukarana to będę wdzięczny. Bo moim zdaniem za relację z zajść zwiazanych ze spaleniem tęczy. A nie za jej spalenie czy nawoływanie do spalenia.
Ale mogę się mylić.


Próbowałem dzisiaj odszukać tę relację w internecie.
Niestety nie udało mi się.
Dziwne.
Oprę się więc jedynie na tym, co zapamiętałem z relacji oglądanej w telewizji Trwam.
Po obejrzeniu rozmowy ojca redaktora z jednym z komentatorów, odniosłem wrażenie, że materiałem nt. spalenia tęczy w czasie ubiegłorocznego marszu 11 listopada powinna zainteresować się wcale nie KRRiTv, ale przede wszystkim prokuratura. Takie było moje pierwsze wrażenie. Uderzyło mnie, że nawet nie tyle sam rozmówca, co prowadzący ojciec redaktor wyrażał nieskrywaną satysfakcję ze spalenia tęczy, cieszyło go to i wyrażał z tego powodu uznanie. A przecież publiczne pochwalanie czynu zabronionego - a jest nim niewątpliwie niszczenie cudzego mienia znacznej wartości - jest przestępstwem z art. 255 kk.
Nie trzeba wcale do przestępstwa nawoływać, wystarczy je publicznie pochwalać, a to moim zdaniem miało miejsce w relacji tego katolickiego przecież medium.
Nie dziwi mnie wcale, że po pół roku KRRiTv podobnie to oceniła.

I jeszcze co do moich dzisiejszych poszukiwań tej relacji.
Nie ma po niej śladu w internecie.
Dlaczego?
Przecież mógłby być to dowód niewinności rzekomo nękanych przez KRRiTv i pomawianych mediów o. Rydzyka.
Dlaczego takie dowody są chowane przed światem, dlaczego o. Rydzyk ich światu nie okazuje, mówiąc: patrzcie, jestem niewinny!
Być może dlatego, że ta relacja byłaby akurat dowodem ewidentnej winy w tej sprawie.
Ja przynajmniej takie mam wrażenie.


Pn gru 15, 2014 21:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL