Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 6:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Czy o. Rydzyk musi słuchac prawa 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Czy o. Rydzyk musi słuchac prawa
Tomek44 napisał(a):
W cywilizowanym świecie na terenie danego kraju każdy jest obowiązany stosować się do przepisów danego kraju.

Jedna podległość nie wyklucza innych. Jeżeli o.Rydzyk zapisze się do kółka wędkarskiego, to będzie podlegać rejonowemu PZW w Toruniu.

Oczywiście tematem wątku jest kwestia, jak zachowywać się w konflikcie tychże podległości i czy wolno w ten sposób odrzucać niejako całość prawa dlatego, że gdzieś jakaś niesprawiedliwość się stała w tego prawa majestacie. A tak to niestety wygląda, także w kontekście.

-------------
Alus napisał(a):
Gdyby wypowiedź o. Rydzyka padła w czasie jakieś debaty o prawie stanowionym i prawie Bożym, byłaby właściwą.
Ale jako forma "usprawiedliwiania" niewywiązywania się z własnych dobrowolnie przyjętych zobowiązań, stanowi jedynie formę manipulacji.

W zasadzie to erystyczne połączenie klasycznego Godwina i bitych murzynów.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


N paź 26, 2014 16:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Czy o. Rydzyk musi słuchac prawa
Cytuj:
Serio? Pokaż. Jak to mówią: POIDH

Nie znalazlem konkretnego filmu, zalaczam inny link (od 48 minuty).
http://www.youtube.com/watch?v=2MZAMUrPuGQ
"Mam duzy ogrod" - powiedzial. Wiec jednak powietrzem nie zyje. Trawka, roslinki moze i danielek jakis nieopacznie przez ogrodzenie z sasiadem sie przecisnie. :)
Podsunales mi pewna mysl. Gdyby tak w stosunku do religii zastosowac "Pics Or It Did Not Happen"?
Masz jakies linki? I od razu, nie chodzi o skutki, raczej ukryta kamere, przebieg wydarzenia. Wniebowziecie, Wierze Babel, Sodome i moja ulubiona oslice Balaama (nie mylic z Edem, koniem ktory mowi). :D


N paź 26, 2014 17:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Czy o. Rydzyk musi słuchac prawa
bert04 napisał(a):
Tomek44 napisał(a):
W cywilizowanym świecie na terenie danego kraju każdy jest obowiązany stosować się do przepisów danego kraju.

Jedna podległość nie wyklucza innych. Jeżeli o.Rydzyk zapisze się do kółka wędkarskiego, to będzie podlegać rejonowemu PZW w Toruniu.

To oczywiste.
Mnie chodziło o to, że cudzoziemiec, który przebywa na terenie obcego kraju, (np. jak papież w 2016r. przyleci do Polski) to musi respektować prawo kraju, w którym aktualnie przebywa, albo jak wolisz: nie może łamać miejscowego prawa.
bert04 napisał(a):
Oczywiście tematem wątku jest kwestia, jak zachowywać się w konflikcie tychże podległości i czy wolno w ten sposób odrzucać niejako całość prawa dlatego, że gdzieś jakaś niesprawiedliwość się stała w tego prawa majestacie. A tak to niestety wygląda, także w kontekście.


To, że Rydzykowi udało się komukolwiek wmówić, że rzekomo w przypadku reklam istnieje jakikolwiek konflikt między prawem ludzkim a boskim - to tylko dlatego, że wierni nie znają się ani na systemie prawa, ani też nie znają Rzymian 13: 1-7, a Rydzyk cynicznie wykorzystuje głupotę i ślepą wiarę ludzi w Rydzyka (Alus słusznie zwróciła uwagę na mechanizm manipulacji Rydzyka- w pierwszym zdaniu pierwszego postu).
W przypadku ZAKAZU reklam dla Rydzyka - tu NIE MA ŻADNEGO KONFLIKTU między prawem ludzkim a Bożym. Co więcej, skoro w jego przypadku prawo ludzkie mu zakazuje nadawanie reklam, to łamanie tego zakazu przez Rydzyka jest jednocześnie łamaniem przez niego prawa Bożego - Rzymian 13: 1-7.

Tzw. "niesprawiedliwość prawa" - to już kwestia odrębna.
Niemniej Alus słusznie zwróciła uwagę, że sam Rydzyk podpisał cyrograf - więc i tak wszystko tu jest SPRAWIEDLIWE. Chciał być nadawcą społecznym nie ponosząc kosztów nadawcy komercyjnego - niech przestrzega zasad obowiązujących nadawcę społecznego. A jak chce korzystać z reklam - niech zostanie, tak jak wszyscy inni, nadawcą komercyjnym i niech płaci tak jak inni i wtedy niech się reklamuje jak inni.


N paź 26, 2014 18:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Czy o. Rydzyk musi słuchac prawa
lokis napisał(a):
Nie znalazlem konkretnego filmu, zalaczam inny link (od 48 minuty).

No faktycznie, trzeba było mocno przewijać. Przewinąłem trochę dalej i wyszło mi, że ten "dokument" jest z roku 2002. Do dziś to pewnie całą eskadrę posiada... Gdybym ja kupował każde auto, które oglądałem, to musiałbym mieć ich dwie kopy.

A co do majątku TV Trwam:

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/krzyszto ... wach/mgrzn

Nadawcy tych programów muszą ponieść koszty tego przedsięwzięcia i jeżeli chociaż jeden z nich nie daje całkowitej gwarancji, że jest w stanie ten ciężar udźwignąć, to wówczas stwarza zagrożenie dla powodzenia funkcjonowania całego multipleksu - tłumaczył.

Taki bidny ten TV Trwam, że stanowi zagrożenie dla całego multipleksu... pewnie za dużo helikopterów i maybachów nakupili i teraz im się czkawką odbija. I to nie bert stwierdził, ani ojciec dyrektor, ale facet z KRRiT.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


N paź 26, 2014 22:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Czy o. Rydzyk musi słuchac prawa
Asekuracyjnie uzupełnię, że teza o helikopterach i maybachach była ode mnie, nie od pana K. Lufta, co mogła sugerować niefortunna kolejność zdań. Pan K. Luft tylko mówił o stanie finansów TV Trwam.

Tomek44 napisał(a):
To, że Rydzykowi udało się komukolwiek wmówić, że rzekomo w przypadku reklam istnieje jakikolwiek konflikt między prawem ludzkim a boskim


Tomku, chyba Ci się coś pomerdało. Mi zresztą też, ale to na marginesie. Kara dla TV Trwam nie ma nic wspólnego z kwestią reklam, bo TV Trwam nadawcą społecznym nie jest. Jest nim natomiast Radio Maryja, ale to osobna kwestia.

Kara dla TV Trwam ma natomiast związek z niszczeniem tzw. Tęczy i wypowiedziami na antenie. Stąd wynikają dwa wnioski:
a) sprawa dotyczy tematyki dżender, nawet jeżeli marginalnie. Stąd już krótka droga do całokształtu tematyki około-seksualnej w prawie, religii i społeczeństwie.
b) sprawa dotyczy dozwolonych granic wolności słowa, a na marginesie - granicy między informowaniem a komentowaniem wydarzeń.

Podawane przez Ciebie fragmenty Pisma są w tym kontekście średnio użyteczne.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn paź 27, 2014 10:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Czy o. Rydzyk musi słuchac prawa
Autopoprawka: chodziło także o reklamy. Ale nie o zakazane reklamy dla tzw. nadawców społecznych (czym TV Trwam nie jest), ale o zakazane tzw. kryptoreklamy.

Konkretnie o. Rydzyk, szef TV Trwam, zachwalał ponoć WSKSiM i ND. Których też jest szefem.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn paź 27, 2014 11:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Czy o. Rydzyk musi słuchac prawa
Co do helikoptera Rydzyka - ja też widziłem filmik na YT, w którym Rydzyk stoi koło helikopreta wraz z kilkoma innymi osobami, cieszy się bardzo na jego widok i wyraża przypuszczenie, że chyba ten helikopter kupi.

Co do braku majątku LV - na Frondzie czytałem artykuły, że Rydzyk bardzo narzekał na brak pieniędzy z apelem o wsparcie finansowe wiernych.
Jak zapewne pamiętasz w 2011 r. Rydzyk zorganizował NIELEGALNĄ zbiórkę pieniędzy, za co został ukarany grzywną w wys. 3,5 tys PLN. Za Rydzyka karę zapłaciła posłanka Sobecka, bo biedny Rydzyk nawet nie miał pieniędzy na opłacenie tej grzywny.....

Więc z jednej strony Rydzyk udaje krezusa (przed KRRiT), ale przed sądem udaje biedaka.....
Co więcej - sam Rydzyk przyznaje, że ofiarność widzów TV Trwam NIE POKRYWA KOSZTÓW bycia na multiplexie....
http://www.fronda.pl/a/o-rydzyk-apeluje ... 41137.html


Pn paź 27, 2014 12:25
Zobacz profil
Post Re: Czy o. Rydzyk musi słuchac prawa
bert04 napisał(a):
Autopoprawka: chodziło także o reklamy. Ale nie o zakazane reklamy dla tzw. nadawców społecznych (czym TV Trwam nie jest), ale o zakazane tzw. kryptoreklamy.

Konkretnie o. Rydzyk, szef TV Trwam, zachwalał ponoć WSKSiM i ND. Których też jest szefem.

Spotkanie tyczyło filmu o paleniu tęczy, ale także 3 nałożonych kar na RM za reklamy.
W sumie 4 kar pieniężnych.


Pn paź 27, 2014 12:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Czy o. Rydzyk musi słuchac prawa
Tomek44 napisał(a):
ja też widziłem filmik na YT

Ja też widziałem filmik, z teleobiektywu i ukrytej kamery, z luźno i chaotycznie posklejanymi scenkami, z którego nie wynika absolutnie nic.

Cytuj:
Więc z jednej strony Rydzyk udaje krezusa (przed KRRiT), ale przed sądem udaje biedaka.....

Ech.. że też takie proste rzeczy tłumaczyć trzeba:

majątek osobisty =/= majątek firmowy.

Kara, AFAIK została nałożona na osobę o.Rydzyka a nie na rozgłośnię.

Tomek44 napisał(a):
Co więcej - sam Rydzyk przyznaje, że ofiarność widzów TV Trwam NIE POKRYWA KOSZTÓW bycia na multiplexie....


Nie musisz KRZYCZEĆ, są inne metody podkreślania tekstu. Zresztą, jakoś nie obawiam się o to, że jak będzie czas to i pieniądz się znajdzie. Który to już w serii takich gorących apelów?

-----------------------------
Alus napisał(a):
Spotkanie tyczyło filmu o paleniu tęczy, ale także 3 nałożonych kar na RM za reklamy.
W sumie 4 kar pieniężnych.


Jeżeli już tak holistycznie, to było także o nałożonej opłacie za multipleks prawie rok przed planowanym zwolnieniem pasma (było krócej, ale to późniejsza historia). W sumie to może być traktowane jako 5 kara, choć niedoszła.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn paź 27, 2014 15:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Czy o. Rydzyk musi słuchac prawa
gdyby ubolewali ze został zniszczony symbol to by z inego powodu dostali by kare
a a czy chzescijanie pierwszych wieków przestrzegali prawa rzymskiego np odawac hołd cesarzowi jako bogu


Śr paź 29, 2014 15:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Czy o. Rydzyk musi słuchac prawa
merkaba napisał(a):
a a czy chzescijanie pierwszych wieków przestrzegali prawa rzymskiego np odawac hołd cesarzowi jako bogu


A czy płacili podatek cesarzowi?

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr paź 29, 2014 17:47
Zobacz profil
Post Re: Czy o. Rydzyk musi słuchac prawa
Cytuj:
Kara, AFAIK została nałożona na osobę o.Rydzyka a nie na rozgłośnię.

Żadna kara nie jest nałożona personalnie na o. Rydzyka, bo tez o. Rydzyk w świetle prawa nie jest właścicielem żadnego z tych mediów.
Nałożonana media, czyli na ich właścicieli - w przypadku RM właścicielem jest zakon Redemptorystów, a TVTrwam fundacja LV.


Cytuj:
Jeżeli już tak holistycznie, to było także o nałożonej opłacie za multipleks prawie rok przed planowanym zwolnieniem pasma (było krócej, ale to późniejsza historia). W sumie to może być traktowane jako 5 kara, choć niedoszła.

W tym przypadku TV Trwam winno zażalenie kierować do TVP1.
Zgodnie z zarządzeniem KRRiT każdy nadawca uzyskujący miejsce na multipleksie musiał wpłacić I ratę opłaty koncesyjnej w ciągu 60 dni od otrzymania miejsca.
http://gosc.pl/doc/1733796.TV-Trwam-pla ... ze-nadawac


Cz paź 30, 2014 9:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Czy o. Rydzyk musi słuchac prawa
Alus napisał(a):
Żadna kara nie jest nałożona personalnie na o. Rydzyka


Została została. Grzywna za nie-za-bardzo-legalną zbiórkę została zasądzona na osobę. A nie na telewizję, ani na Fundację.

HINT: Sobecka była ciągnięta po sądach, bo nie była osobą spokrewnioną z ojcem Rydzykiem. Argumentacja nie miała by sensu w przypadku telewizji albo Fundacji.

Alus napisał(a):
Zgodnie z zarządzeniem KRRiT każdy nadawca uzyskujący miejsce na multipleksie musiał wpłacić I ratę opłaty koncesyjnej w ciągu 60 dni od otrzymania miejsca.


Masz rację, mój błąd, ta "kara" była jednak "doszła".

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz paź 30, 2014 11:43
Zobacz profil
Post Re: Czy o. Rydzyk musi słuchac prawa
Cytuj:
Została została. Grzywna za nie-za-bardzo-legalną zbiórkę została zasądzona na osobę. A nie na telewizję, ani na Fundację.

HINT: Sobecka była ciągnięta po sądach, bo nie była osobą spokrewnioną z ojcem Rydzykiem. Argumentacja nie miała by sensu w przypadku telewizji albo Fundacji.

Zasadnicza różnica - grzywnę wymierzył sąd w Toruniu za nielegalną zbiórkę pieniędzy.
Spotkanie w sejmie tyczyło kar nałożonych przez KRRiT na RM i Tv Trwam.
Owszem, dla o. Rydzyka żadna różnica, on ustawia się ponad sądem i ponad KRRiT, i zapewne ponad wszystkimi innymi instytucjami sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.


Cz paź 30, 2014 12:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Czy o. Rydzyk musi słuchac prawa
No dobra Alusie / Alusiu *, masz rację co do spotkania w sejmie, natomiast powyżej komentowałaś/-łaś* moją odpowiedź dla Tomka44, który wyciągał (na wespół z lokisem) tamtą starą historię grzywny opłaconej przez wyżej wymienioną posłankę. Teraz jasne?

*niepotrzebne skreślić

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz paź 30, 2014 13:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL