Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 1:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Krzyż w sali wykładowej? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Krzyż w sali wykładowej?
No i jak by to wyglądało? Sala wykładowa upstrzona wszystkim co możliwe i dla każdego drogie?


N maja 17, 2015 9:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Krzyż w sali wykładowej?
Dokładnie.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N maja 17, 2015 10:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2793
Post Re: Krzyż w sali wykładowej?
Petycja, to nie decyzja o umieszczeniu krzyża. Skoro przychylasz się do tego, to podpisz. To nie ma bezpośredniego związku z polityką. Zastanów się, co ważniejsze, skojarzenia ludzi, czy religia.

A z innej beczki, czy ew. miejsce krzyża będzie godne? Czy zachowanie ludzi w tym miejscu będzie godne? Jeśli nie, to lepiej, aby go nie było, aby nie narażać świętego symbolu na pohańbienie. Krzyż zobowiązuje.


N maja 17, 2015 10:44
Zobacz profil
Post Re: Krzyż w sali wykładowej?
Remedium na niegodne zachowanie jest upomnienie tego, który źle postępuje, aby się poprawił, a nie zdjęcie krzyża ze ściany.


N maja 17, 2015 14:46

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 853
Post Re: Krzyż w sali wykładowej?
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Remedium na niegodne zachowanie jest upomnienie tego, który źle postępuje, aby się poprawił, a nie zdjęcie krzyża ze ściany.

Tak postawa to zezwolenie na działania bezprawne, sankcjonowanie metody faktów dokonanych .

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Cz cze 18, 2015 8:03
Zobacz profil
Post Re: Krzyż w sali wykładowej?
zepp napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Remedium na niegodne zachowanie jest upomnienie tego, który źle postępuje, aby się poprawił, a nie zdjęcie krzyża ze ściany.

Tak postawa to zezwolenie na działania bezprawne, sankcjonowanie metody faktów dokonanych .

Co tutaj jest bezprawne?


Cz cze 18, 2015 9:20

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Krzyż w sali wykładowej?
epsilon napisał(a):

Jaka powinna być decyzja katolika w takim przypadku? Czekam na opinie i argumenty.

Decyzja katolika i Polaka może być tylko jedna... :hmmm:


Cz cze 18, 2015 19:01
Zobacz profil
Post Re: Krzyż w sali wykładowej?
mareta napisał(a):
epsilon napisał(a):

Jaka powinna być decyzja katolika w takim przypadku? Czekam na opinie i argumenty.

Decyzja katolika i Polaka może być tylko jedna... :hmmm:

Katolika - nie robić z krzyża, symbolu Męki Pańskiej przedmiotu przepychanek z silnym podtekstem politycznym.
Polaka - zawiesić godło RP.


Pt cze 19, 2015 7:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Krzyż w sali wykładowej?
Bardzo słusznie Kozioł. Generalnie nie rozumiem co ma dać, jaki sens ma zawierać w sobie wieszanie krzyża wszędzie gdzie się D? Cała potęga krzyża zawiera się w jego znaczeniu, z ofierze Jezusa. Sam symbol nie jako materialne skrzyżowanie dwóch belek nie ma żadnej mocy. Gdyby symbolem była włóczki tak samo nie miła by ona mocy lecz to samo wydarzenie sprzed 2000 lat ma tą moc.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt cze 19, 2015 11:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 15, 2015 22:14
Posty: 96
Post Re: Krzyż w sali wykładowej?
epsilon napisał(a):


Jestem katolikiem i krzyż w sali wykładowej uważam za nawiązanie do tradycji oraz chrześcijańskich korzeni naszej cywilizacji. Z drugej strony, rozumiem, że nie każdy podziela mój światopogląd, a uczelnia ma charakter świecki, więc wieszanie symbolu religijnego jest kontrowersyjne. Dodatkowo mój opór przed podpisaniem petycji budzi fakt, że grupa jaka wystąpiła z tą inicjatywą reprezentuje ściśle określoną opcję polityczną, z którą nie chciałbym być identyfikowany. Obawiam się, że "dyskusja na temat powrotu krzyża" może przeistoczyć się w dyskusję polityczną.


A ja nie jestem katolikiem i mi to jest całkowicie obojętne czy na ścianie instytucji publicznej wiszą dwa patyki

_________________
Ein Reich, ein Volk, ein Ticket


Pn cze 22, 2015 23:03
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Krzyż w sali wykładowej?
Apad napisał(a):
A ja nie jestem katolikiem i mi to jest całkowicie obojętne czy na ścianie instytucji publicznej wiszą dwa patyki

Z pewnością nie jesteś katolikiem.
Nie jesteś też człowiekiem kulturalnym skoro symbol wiary miliardów ludzi nazywasz pogardliwie "dwoma patykami".
Nikt Cię nie zmusza do rozmów na forum, jeśli jednak zabierasz głos, wysil się na odrobinę kultury.

Więcej próśb nie będzie.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz cze 25, 2015 19:03
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 14:43
Posty: 1
Post Re: Krzyż w sali wykładowej?
Nie zawsze są wierzący na sali, ale zwykle nikomu te krzyże nie przeszkadzają więc mogą przecież być


Śr mar 02, 2016 14:46
Zobacz profil
Post Re: Krzyż w sali wykładowej?
monk napisał(a):
Nie zawsze są wierzący na sali, ale zwykle nikomu te krzyże nie przeszkadzają więc mogą przecież być

Tu była cała dyskusja, a ty chcesz ja podsumowac takim zdaniem? Przeczytałeś tą dyskusję?
A jeżeli jednemu się krzyż nie podoba, bo uważa, że nie jest to przestrzeń sakralna?


Śr mar 02, 2016 15:22
Post Re: Krzyż w sali wykładowej?
Kozioł napisał(a):
A jeżeli jednemu się krzyż nie podoba, bo uważa, że nie jest to przestrzeń sakralna?

Krzyż nie jest zarezerwowany wyłącznie dla przestrzeni sakralnej.


Śr mar 02, 2016 15:39

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Krzyż w sali wykładowej?
Kozioł napisał(a):
A jeżeli jednemu się krzyż nie podoba, bo uważa, że nie jest to przestrzeń sakralna?

Jeżeli wszystkim się podoba a jednemu nie, to ten jeden będzie rządził wszystkimi?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr mar 02, 2016 15:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL