Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Watykan nawołuje do krucjaty na Państwo Islamskie 
Autor Wiadomość
Post Re: Watykan nawołuje do krucjaty na Państwo Islamskie
Yarpen_Zirgin napisał(a):
quas napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
W momencie, gdy abp Tomasi mówi, że "Stolica Apostolska dopuszcza możliwość użycia siły", a Ty twierdzisz, iż "Watykan nawołuje do krucjaty", to odnosisz się do swoich pomysłów, a nie do stanowiska Kościoła.

W tekście jest mowa o stanowisku w którym Watykan dopuszcza atak zbrojny, ale jest też zaznaczone że to stanowisko sprzed paru miesięcy. W obecnym stanowisku jednak padają słowa nawołujące, nie tylko dopuszczające i neutralne. Jest mowa, że trzeba pokonać islamistów siłą, są słowa że należy to uczynić, to jest właśnie nawoływanie do zbrojnej krucjaty.

Tak? To w takim razie poproszę, abyś przytoczył tę wypowiedź, o której piszesz. Słowo w słowo, a nie w postaci swojego komentarza.

Przecież już zacytowałem, zresztą tak samo Ty podałeś cytat z Frondy o dopuszczaniu, ale tam jest też napisane że to stanowisko sprzed paru miesięcy. Obecne mówi nie tylko o neutralności i dopuszczalności, zawarte są też słowa nawołujące, jak i wskazówkę watykańską odnośnie zbrojnej krucjaty (ataku siłowego).
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Nie widzisz z tym, co sobie wymyśliłeś. Stanowisko Kościoła, jak na ten moment, jest jednak nieco inne, bo w artykule, na który się powołałeś, nie ma wypowiedzi abp Tomasi, ani jakiegokolwiek innego przedstawiciela Stolicy Apostolskiej, w której znalazło by się cokolwiek, co można uznać za "nawoływanie do krucjaty".

Ja już pokazałem nawoływanie, to może odnieś do tych słów które wskazałem w stanowisku Watykanu jak i watykańskiego egzorcysty. Tak postępuje rozmowa, ja coś wskazałem Ty się do tego odnieś, a nie robisz uniki, jakbyś udawał że nie widzisz co piszę. Tak proponujesz rozmowę która stoi w miejscu, pomijając to co ktoś do Ciebie pisze.


Pt kwi 17, 2015 17:18
Post Re: Watykan nawołuje do krucjaty na Państwo Islamskie
quas napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Tak? To w takim razie poproszę, abyś przytoczył tę wypowiedź, o której piszesz. Słowo w słowo, a nie w postaci swojego komentarza.

Przecież już zacytowałem, zresztą tak samo Ty podałeś cytat z Frondy o dopuszczaniu, ale tam jest też napisane że to stanowisko sprzed paru miesięcy. Obecne mówi nie tylko o neutralności i dopuszczalności, zawarte są też słowa nawołujące, jak i wskazówkę watykańską odnośnie zbrojnej krucjaty (ataku siłowego).

Przytocz wobec tego to obecne stanowisko, skoro w artykule z Frondy, na który się powołałeś, jest stanowisko sprzed kilku miesięcy.

Cytuj:
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Nie widzisz z tym, co sobie wymyśliłeś. Stanowisko Kościoła, jak na ten moment, jest jednak nieco inne, bo w artykule, na który się powołałeś, nie ma wypowiedzi abp Tomasi, ani jakiegokolwiek innego przedstawiciela Stolicy Apostolskiej, w której znalazło by się cokolwiek, co można uznać za "nawoływanie do krucjaty".

Ja już pokazałem nawoływanie, (...)

Nie. Na razie pokazałeś jedynie, że jeden ksiądz nawołuje. Stanowiska Watykanu, w którym nawołuje do krucjaty, jeszcze nie wskazałeś.

Cytuj:
(...)to może odnieś do tych słów które wskazałem w stanowisku Watykanu(...)

Przytoczyłem opinię abp Tomasiego, w której jest mowa o dopuszczaniu takiej opcji, a gdzie jest to, w którym mamy nawoływanie do krucjaty?

Cytuj:
(...)jak i watykańskiego egzorcysty.

To jest jego opinia. Prywatna, a nie Stolicy Apostolskiej.

Cytuj:
Tak postępuje rozmowa, ja coś wskazałem Ty się do tego odnieś (...)

Problem w tym, że to, co wskazałeś, to nie jest stanowisko Stolicy Apostolskiej, więc nie mam się do czego odnosisz. Jak przytoczysz takie stanowisko to się do niego odniosę.


Pt kwi 17, 2015 17:32
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Watykan nawołuje do krucjaty na Państwo Islamskie
zefciu napisał(a):
Soul33 napisał(a):
Z którym zdaniem papieża się nie zgadzasz?
Z tym, że w naszej cywilizacji jest miejsce na "ograniczanie wolności słowa" przede wszystkim.

Papież mówi tam o ograniczeniu wolności słowa w sensie moralnym. "Nie można obrażać wiary innych". Nie mówi jednak, że trzeba zakazać tego poprzez prawo. Wątpliwości budzi tylko to zdanie:

Trzeba zatem mieć tę wolność, ale bez obrażania - powtórzył papież.

Z tym, że po pierwsze, to nie jest cytat (nie jest w cudzysłowie), a po drugie, nie mówi dosłownie o prawie stanowionym. Sądzę, że gdyby papież miał na myśli zakaz prawny, powiedziałby to wprost. Natomiast istnieje cytat, który sugeruje coś przeciwnego: "Uważam, że fundamentalnymi prawami człowieka są wolność religijna i wolność słowa".

zefciu napisał(a):
A także z ogólnym tonem victim blame'ingu.

Wyobraźmy sobie, że ktoś codziennie chodzi po ulicach i wulgarnie obraża przypadkowych przechodniów. Po jakimś czasie trafił na psychola, który wpadł w szał, powybijał mu zęby i połamał żebra.
Gdy się nad tym zastanowić, sytuacja była do przewidzenia, ponieważ zawsze jest jakiś odsetek osób niezrównoważonych i agresywnych, więc spotkanie takiego to tylko kwestia czasu. Teraz zatem powstaje pytanie - czy nie powinno się zwracać uwagi na fakt, że człowiek ten zachowywał się w sposób niedopuszczalny, a swoim zachowaniem naraził się na - przewidywalne - niebezpieczeństwo?

Co do "wyzywającego" ubioru, to wątpię w istnienie korelacji z napaściami, ponieważ napastnicy najczęściej wybierają osoby, które robią wrażenie nieśmiałych i skrępowanych. Ale już chodzenie w nocy po opustoszałych miejscach, będąc ubranym w wąską spódnicę i szpilki, które nawet uniemożliwiają ucieczkę, niewątpliwie jest niepotrzebnym narażaniem się na niebezpieczeństwo. I jeśli kobieta w takiej sytuacji zostanie napadnięta, kiedyś będzie musiała zmierzyć się ze świadomością tego faktu. Istotne jest tylko, aby nie wpędzać ofiary napaści w wyrzuty sumienia, bo może być to szkodliwe. Ale w przypadku Charlie Hebdo ze strony papieża był to raczej głos rozsądku, ponieważ jednocześnie podkreślał, że nie należy reagować przemocą i nie można zabijać w imię Boga.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt kwi 17, 2015 17:54
Zobacz profil
Post Re: Watykan nawołuje do krucjaty na Państwo Islamskie
Soul33 napisał(a):
Papież mówi tam o ograniczeniu wolności słowa w sensie moralnym. "Nie można obrażać wiary innych". Nie mówi jednak, że trzeba zakazać tego poprzez prawo. Wątpliwości budzi tylko to zdanie:

Trzeba zatem mieć tę wolność, ale bez obrażania - powtórzył papież.

Z tym, że po pierwsze, to nie jest cytat (nie jest w cudzysłowie), a po drugie, nie mówi dosłownie o prawie stanowionym.
Też tak to odczytuję. Chodziło o swobodę głoszenia poglądów i korzystanie z tej swobody, "ale bez obrażania". Swoją drogą, chyba w większości krajów, w których ta wolność jest gwarantowane prawnie, istnieją również prawne instrumenty pozwalające obrażonemu na pozwanie obrażającego, domaganie się przeprosin i tak dalej. Co prawda działają dopiero po fakcie, ale taka to już cena. Podzielam opinię papieża, że Charlie Hebdo, niestety, w duży stopniu samo sobie zapracowało na atak. W sensie: przekroczyło granice w korzystaniu ze swojej wolności słowa, nie granice prawne, tylko moralne i granice dobrego smaku. Nie chodzi bynajmniej o to, że atak był usprawiedliwiony, bo nie był, ale że gdyby nie przeginali, to zapewne nikt nie posunąłby się do zabójstw. Obrazowo mówiąc: jeśli ktoś przegina w obrażaniu cudzej matki, niech się nie dziwi, że dostanie w zęby. Mimo że prawo (a może też moralność, zależy jak u kogo) zakazują odpowiadania przemocą... Stawiając kropkę nad "i": nawet nie chodzi mi o to, że absolutnie nie można obrażać, ale że obrażenie też ma swoje granice.


Pt kwi 17, 2015 19:22
Post Re: Watykan nawołuje do krucjaty na Państwo Islamskie
Yarpen_Zirgin napisał(a):
quas napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Tak? To w takim razie poproszę, abyś przytoczył tę wypowiedź, o której piszesz. Słowo w słowo, a nie w postaci swojego komentarza.

Przecież już zacytowałem, zresztą tak samo Ty podałeś cytat z Frondy o dopuszczaniu, ale tam jest też napisane że to stanowisko sprzed paru miesięcy. Obecne mówi nie tylko o neutralności i dopuszczalności, zawarte są też słowa nawołujące, jak i wskazówkę watykańską odnośnie zbrojnej krucjaty (ataku siłowego).

Przytocz wobec tego to obecne stanowisko, skoro w artykule z Frondy, na który się powołałeś, jest stanowisko sprzed kilku miesięcy.

Mi się zarzuca bycie psychicznym, brak czytania ze zrozumieniem, ale z tym czytaniem to nie u mnie jest tu problem. Odwracasz też role. To Ty powołałeś się na słowa o tylko dopuszczaniu siły, które zacytowałeś z tekstu Frondy, ale pominąłeś to że jest tam wspomniane że to stanowisko sprzed kilku miesięcy, bo jest o tym wzmianka. Poza tym ja nie mówię że artykuł mówi w całości o dawnym stanowisku, tylko jest do tego odniesienie w jednym zdaniu. Reszta artykułu mówi o obecnym stanowisku Watykanu i podaje cytaty do tego. Czytaj ze zrozumieniem.
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Nie. Na razie pokazałeś jedynie, że jeden ksiądz nawołuje. Stanowiska Watykanu, w którym nawołuje do krucjaty, jeszcze nie wskazałeś.

Czytaj co do Ciebie pisałem. Nie pokazywałem tylko stanowiska egzorcysty watykańskiego i nie tylko w nim pokazywałem nawoływanie do zbrojnej krucjaty. Odnieś się do tego, bo już to napisałem, a Ty to znowu pomijasz i przez to rozmowa stoi w miejscu.
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Przytoczyłem opinię abp Tomasiego, w której jest mowa o dopuszczaniu takiej opcji, a gdzie jest to, w którym mamy nawoływanie do krucjaty?

Tu też nie czytasz lub pomijasz to co do Ciebie piszę, bo już o tym napisałem do Ciebie. Chyba że nie stawiasz już nacisku na nawoływanie do którego się wyraźnie odniosłem, bo ono jest, a teraz chodzi Ci o krucjatę. Nawoływanie już wyjaśniłem i odniosłem się, co pomijasz, chyba że chodzi o coś innego.
Yarpen_Zirgin napisał(a):
To jest jego opinia. Prywatna, a nie Stolicy Apostolskiej.

Nie nazwałbym tego opinią prywatną tak wysoko postawionego kapłana, z takim autorytetem jak O. Amorth. Bynajmniej nie mówił tego prywatnie do kolegi. Poza tym nie widzę nic sprzecznego w jego wypowiedzi ze stanowiskiem Watykanu. Tu i tu jest ton nawołujący, oba stanowiska są tożsame i obecnie nie są sprzeczne nigdzie.


Pt kwi 17, 2015 19:31
Post Re: Watykan nawołuje do krucjaty na Państwo Islamskie
Opinia osob prywatnych, nawet kaplanow, nawet egzorcystow, nawet kaznodziejow, to ich wlasna opinia, a nie “Watykanu“. Co znaczy dla ciebie “Watykan“? Papiez, czy ogrodnik z Watykanu?
Opinia jednego biskupa, to nie opinia episkopatu.

A w twoim linku, to Fronda nawoluje do krucjaty. Na pewno nie rzecznik Stolicy Apostolskiej, ktory o rozwiazaniu silowyn mowi, jako o ostatecznym, kiedy wyczerpia sie inne srodki. Czytaj san, co wklejasz.

Tak na narginesie: zgadzasz sie z Fronda, zw juz teraz swiat (chrzescijanski) ma zbrojnie zwalczac islamistow?


Pt kwi 17, 2015 19:48
Post Re: Watykan nawołuje do krucjaty na Państwo Islamskie
Kael napisał(a):
Opinia osob prywatnych, nawet kaplanow, nawet egzorcystow, nawet kaznodziejow, to ich wlasna opinia, a nie “Watykanu“. Co znaczy dla ciebie “Watykan“? Papiez, czy ogrodnik z Watykanu?
Opinia jednego biskupa, to nie opinia episkopatu.

Najsłynniejszy egzorcysta watykański to nie ogrodnik i nie mówił prywatnie, ani nic sprzecznego z Watykanem. Tożsame stanowisko watykańskie do ONZ w sprawie zbrojnej krucjaty zjednoczonej, to też nie opinia prywatna i nie jest ono oderwane od Franciszka.
Kael napisał(a):
A w twoim linku, to Fronda nawoluje do krucjaty. Na pewno nie rzecznik Stolicy Apostolskiej, ktory o rozwiazaniu silowyn mowi, jako o ostatecznym, kiedy wyczerpia sie inne srodki. Czytaj san, co wklejasz.

Tak na narginesie: zgadzasz sie z Fronda, zw juz teraz swiat (chrzescijanski) ma zbrojnie zwalczac islamistow?

Kael chyba weszłaś w temat bez czytania, bo ja już odniosłem się do wzmianki ,,jeżeli inaczej się nie da’’.

Co do pytania. Nie, nie zgadzam się tu z Frondą, Watykanem i O. Amorthem w kwestii nawoływania do zbrojnej krucjaty przeciwko Państwu Islamskiemu, bo oni wszyscy mówią to samo, ale jak na razie widzę słabe próby przekonywania że wszyscy oni mówią coś innego.


Pt kwi 17, 2015 20:02
Post Re: Watykan nawołuje do krucjaty na Państwo Islamskie
quas napisał(a):
Najsłynniejszy egzorcysta watykański to nie ogrodnik
A jakie kompetencje i upoważnienia ma egzorcysta, niechby i główny, żeby w imieniu Watykanu głosić krucjatę? Bo kiedy prefekt Kongregacja Nauki Wiary publicznie stwierdza, że coś jest sprzeczne z wiarą, to jest to wypowiedź Watykanu... Ale egzorcysta i krucjata? Ogarnij się.


Pt kwi 17, 2015 23:21
Post Re: Watykan nawołuje do krucjaty na Państwo Islamskie
Tyle, ze nie chodzi o wszystkich. Co mowi np quas, malo kogo w Kościele poruszy. A do krucjaty juz na pewno nie.

Jezeli iczyles sie solidnie historii, to powinienes wiedziec jak wygladalo ogloszenie krucjaty.

To co mamy teraz, ns dzien dzisiejszy, nie ma z tym nic wspolnego


So kwi 18, 2015 7:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Watykan nawołuje do krucjaty na Państwo Islamskie
Otóż Quas 2 x nie. Nie wiesz co oznacza mieć problemy psychiczne co m.in. udowadniasz stosując słowo "czubek". To bardzo potoczne i niestety świadczące o niewiedzy, obraźliwe słowo. Drugie "nie" odnosi się do oskarżenia o obrażanie. Otóż jak już pisałem pytałem dosłownie. Na to że jednak masz pewne realne problemy, bo nie takie jak z filmów o psychopatycznych mordercach, wiele razy już zasugerowałeś. Poczucie alienacji, teorie spiskowe, myślenie niczym u członka sekty, brak czytania ze zrozumieniem, albo raczej widzenie już wszędzie potwierdzenia Twoich teorii, świadczy ze zamknąłeś się w swoim świeci i boisz się przyznać ze jest on nie spójny. Są to pewne przesłanki. Obserwacje od pewnego czasu wskazują na jakiś problem. Natomiast nie stawiam Ci diagnozy. Nie mam do tego prawa. Tylko pytam. Bo może ktoś już Ci to zasugerował. A dwie tego typu niezależne sugestie to coś czym powinieneś się przejąć. Ja jednak cały czas chce podjąć z Tobą dialog bo może potrzebujesz jakieś pomocy. Jak nie psychologicznej to innej? Życie z takim przekonaniem ze świat się kończy i nadchodzi ucisk jeszcze nikomu nieznany, gdzie będziemy przyjmować mikroprocesor do ciała, musi być bardzo wyczerpujące.

_________________
Pozdrawiam
WIST


N kwi 19, 2015 1:12
Zobacz profil
Post Re: Watykan nawołuje do krucjaty na Państwo Islamskie
Jak na razie w temacie. Na pierwszy rzut oka, zaskakująca jest postawa wojujących ateistów czy im podobnym. Ale tak myślałem bo Franciszek nie od dziś zdumiewająco oddziałuje na wojujących ateistów i ich ideologicznych kapłanów i mentorów. Na pierwszy rzut oka, skoro dowalali Kościołowi za dawne wojny i dowalają za co się tylko da (tu i tu najczęściej od tak, bo tak trzeba było), to jednak widać zdumiewające podejście do Franciszka. Mogliby spokojnie dowalić Franciszkowi i Watykanowi, że to znowu nawoływanie do wojny, że Kościół wraca do dawnych metod wojennych tak przez nich krytykowanych, w ogóle jak Franciszek śmie tak angażować się do polityki i to jeszcze nawoływać do forum międzynarodowego w sprawie zjednoczonej wojny przeciwko państwu. Tak potępiają mieszanie się Kościoła w politykę, nawet na szczeblu lokalnym, a tu mamy mieszanie się do polityki między narodowej i to jeszcze w sprawie wojny. Nie takie rzeczy były do tej pory powodem do nagonki na Kościół, nie raz w porównaniu z tym zwykłe drobnostki nawet urojone, niszczyli Kościół za zjednoczone krucjaty, za mieszanie się w politykę i wojny. Ale nie tym razem, choć mają w ręku młot który spokojnie mogliby wykorzystać, za Franciszka hamują się i nie chcą go wziąć w ręce. Tak często mocni w gębie za błahostki, teraz za Franciszka spokornieli, a nawet go aprobują odcinając się od wcześniejszej działalności wojujących ateistów. Albo bronią Franciszka, albo są neutralni lub milczą. Taki jest ten zdumiewający schemat, a jeżeli krytykują to widać jak wobec Franciszka obniżają swoje standardy. To jest moc i siła Franciszka, wyraźnie pokazująca jak wobec Franciszka wojujący ateiści mają wprost miękkie kolana. Tak nazwijmy to po imieniu.
Ale nie ma co dziwić się wojującym ateistom, nawet ich mentorzy i ideologiczni kapłani uginają się przed Franciszkiem. Taka jest siła i moc Franciszka wobec nich. Choć nie przychodzą do Jezusa, to przed Franciszkiem uginają kolana, taka jest jego siła i moc.
WIST napisał(a):
Na to że jednak masz pewne realne problemy, bo nie takie jak z filmów o psychopatycznych mordercach, wiele razy już zasugerowałeś. Poczucie alienacji, teorie spiskowe, myślenie niczym u członka sekty, brak czytania ze zrozumieniem, albo raczej widzenie już wszędzie potwierdzenia Twoich teorii, świadczy ze zamknąłeś się w swoim świeci i boisz się przyznać ze jest on nie spójny. Są to pewne przesłanki. Obserwacje od pewnego czasu wskazują na jakiś problem. Natomiast nie stawiam Ci diagnozy. Nie mam do tego prawa. Tylko pytam. Bo może ktoś już Ci to zasugerował. A dwie tego typu niezależne sugestie to coś czym powinieneś się przejąć.

Trochę to śmieszne Wist jak bawisz się w doktorka, ale to nie u mnie jest coś z głową nie tak. Taki natarczywy doktorek próbujący wciskać ludziom na siłę chorobę psychiczną nie mając do tego żadnych podstaw może sam ma coś nie tak z głową. Do tego to co na siłę chcesz mi wciskać świadczy o tym że masz urojenia, bo nie czuję wyalienowany, teorie spiskowe to nie jest coś czym się nazbyt interesuję, a nawet jeśli ktoś się interesuje to świadczy to o tym że Ty masz coś nie tak z głową kiedy ludzi zainteresowanych tą tematyką nazywasz psychicznymi. Albo czytanie ze zrozumieniem, sam masz z tym znacznie większe problemy od mnie, ale i tu nazywanie tego objawem psychicznym, świadczy to o tym co tak mówi. A potwierdzenie nie moich teorii, przedstawiam jako fakty, kiedy ma to miejsce……

Obserwacje Wist niestety raczej wskazują, że ostatnio nie jesteś zdolny do normalnej rozmowy na poziomie, bazujesz na obrażaniu już na samym starcie jakbyś czuł się wyalienowany i dlatego tak histerycznie reagujesz, rozbijasz rozmowy robiąc w nich śmietniki kompletnie oderwane o tematów i od rzeczywistości. Wielokrotne prośby żebyś zaczął pisać na temat, na poziomie, bez psychopatycznego obrażania już na samym starcie, kompletnie do Ciebie nie docierają. Do tego jeszcze te zabawy w psychopatycznego doktorka polującego na pacjentów według swojego wydumanego i chorego schematu.
WIST napisał(a):
Ja jednak cały czas chce podjąć z Tobą dialog bo może potrzebujesz jakieś pomocy. Jak nie psychologicznej to innej?

Naprawdę sięgasz już dna. Dialog sprowadzasz do psychopatycznej rozmowy, obrażania i kompletnego rozbijania tematów i rozmowy. Ja dziękuję za taki dialog. Najpierw zacznij reprezentować jakiś poziom.
WIST napisał(a):
Życie z takim przekonaniem ze świat się kończy i nadchodzi ucisk jeszcze nikomu nieznany, gdzie będziemy przyjmować mikroprocesor do ciała, musi być bardzo wyczerpujące.

Jako puenta, mogę zapytać czy u doktorka wszystko w porządku. Jak doktorek czuje się wyczerpany to niech nie wciska tego na siłę upolowanym pacjentom według swoich psychopatycznych kryteriów.

Zacznij Wist repreznetować wreszcie jakiś pozmiom rozmowy i nie rozbijaj psychpatycznie rozmowy za każdym razem.


Śr kwi 22, 2015 22:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Watykan nawołuje do krucjaty na Państwo Islamskie
Jeśli wola pomocy Cię razi bo chcesz widzieć w niej moją złą wolę to nie pozostaje nic innego jak odpuścić.

Natomiast napisałem też coś co pominąłeś - prosiłem o dowody na Twoje twierdzenia. Konkretne cytaty proszę zatem, że ktoś nawołuje do krucjaty i definicję samego pojęcia.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr kwi 22, 2015 22:44
Zobacz profil
Post Re: Watykan nawołuje do krucjaty na Państwo Islamskie
WIST napisał(a):
Jeśli wola pomocy Cię razi bo chcesz widzieć w niej moją złą wolę to nie pozostaje nic innego jak odpuścić.

Nie Wist, wola pomocy nie jest mi obojętna, ale ty jej nie reprezentujesz. Wciskanie na siłę choroby psychicznej bez żadnych podstaw, osobom mającym odmienne zdanie, normalne nie jest.
WIST napisał(a):
Natomiast napisałem też coś co pominąłeś - prosiłem o dowody na Twoje twierdzenia. Konkretne cytaty proszę zatem, że ktoś nawołuje do krucjaty i definicję samego pojęcia.

O nawoływaniu już się wyraźnie wypowiedziałem co nie ja, tylko Ty pomijasz. To stwierdzam jasno, o nawoływaniu można tu mówić bo jest wyraźne do tego pole.
Co do porównania dawnych krucjat. Jest ono jak najbardziej na miejscu, ale czy ktoś myślał że w XXI wieku będzie to identycznie wyglądało jak 1000 lat temu ?? Mamy inne czasy, EU dziś walczy z Bogiem i Boga wypiera całą siłą jak tylko może, bo jest bestią z 10 rogami z apokalipsy. Kościół jest pod znacznie większym wpływem pogaństwa. W Kościele ludzie popierają globalne prawa szatana, co nie jest marginesem, nawet sodomię próbuje się wciskać do Kościoła. Wojujący ateiści są nawet gotowi bronić Franciszka. To jest po prostu nawoływanie do krucjaty na takie czasy, na nasze czasy. A istotne analogie jak najbardziej są.
Więcej jeszcze napiszę.


Śr kwi 22, 2015 23:52

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Watykan nawołuje do krucjaty na Państwo Islamskie
quas napisał(a):
Nie Wist, wola pomocy nie jest mi obojętna, ale ty jej nie reprezentujesz. Wciskanie na siłę choroby psychicznej bez żadnych podstaw, osobom mającym odmienne zdanie, normalne nie jest.


Przepraszam bardzo, a wmawianie ludziom, że Pan Jezus systematycznie publikuje w internecie jest normalne? :-D

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz kwi 23, 2015 6:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL