Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Blokady dróg w Boże Ciało 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Blokady dróg w Boże Ciało
mareta napisał(a):
Bez przesady, najczęściej drogi "zablokowane" posiadają objazdy... :cisza:

Posiadają, ale gdy nie są wyznaczone, trzeba sobie ich szukać samemu. Tak właśnie było w tym przypadku. W duzym miejście problem jest mniejszy, natomiast w wiosce, w której jest jedna droga, jest gorzej. Nie chodzi o to ze nie ma wyjścia, ale o stwarzanie niepotrzebnych problemów.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


N cze 07, 2015 8:11
Zobacz profil
Post Re: Blokady dróg w Boże Ciało
Domyslam sie, ze gdyby nie ten wolny (dzieki katolikom) dzien, nigdzie bys nie jechal i nie mial bys tego problemu?
Az dziw, ze do tej pory zadnych procesji na ulicach w Boze Cialo nie zauwazyles...


PS: W czasach wiary w nieomylnosc GPS i Tomtoma trudno zdac sie na wlasny, zdrowy rrozsadek i uwzglednic, ze Boze Cialo moze laczyc sie z procesjami po glownej drodze we wsiach, jak to od wiekow bylo...


N cze 07, 2015 8:56
Post Re: Blokady dróg w Boże Ciało
Askadtowiesz napisał(a):
mareta napisał(a):
Bez przesady, najczęściej drogi "zablokowane" posiadają objazdy... :cisza:

Posiadają, ale gdy nie są wyznaczone, trzeba sobie ich szukać samemu. Tak właśnie było w tym przypadku. W duzym miejście problem jest mniejszy, natomiast w wiosce, w której jest jedna droga, jest gorzej. Nie chodzi o to ze nie ma wyjścia, ale o stwarzanie niepotrzebnych problemów.

Niepotrzebny problem sprawiasz Ty, a nie procesje. Wychodzi na to, że wszyscy poza Tobą wiedzą, że w Boże Ciało po ulicach w całym kraju odbywają się procesje, a Ty jeden jesteś zaskoczony i masz problem z przemieszczaniem się z jednego miejsca w drugie.


N cze 07, 2015 9:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Blokady dróg w Boże Ciało
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Askadtowiesz napisał(a):
mareta napisał(a):
Bez przesady, najczęściej drogi "zablokowane" posiadają objazdy... :cisza:

Posiadają, ale gdy nie są wyznaczone, trzeba sobie ich szukać samemu. Tak właśnie było w tym przypadku. W duzym miejście problem jest mniejszy, natomiast w wiosce, w której jest jedna droga, jest gorzej. Nie chodzi o to ze nie ma wyjścia, ale o stwarzanie niepotrzebnych problemów.

Niepotrzebny problem sprawiasz Ty, a nie procesje. Wychodzi na to, że wszyscy poza Tobą wiedzą, że w Boże Ciało po ulicach w całym kraju odbywają się procesje, a Ty jeden jesteś zaskoczony i masz problem z przemieszczaniem się z jednego miejsca w drugie.

Wygląda na to, ze masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Kazdy wie, ze odbywają się procesje, pierwszy raz jednak spotykam się z dlugotrwałymi modłami na asfalcie, tak jakby nie można tego robic na chodniku czy placu. Pisałem o tym, ale czytasz najwyraźniej fragmentarycznie.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


N cze 07, 2015 20:26
Zobacz profil
Post Re: Blokady dróg w Boże Ciało
Askadtowiesz napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Niepotrzebny problem sprawiasz Ty, a nie procesje. Wychodzi na to, że wszyscy poza Tobą wiedzą, że w Boże Ciało po ulicach w całym kraju odbywają się procesje, a Ty jeden jesteś zaskoczony i masz problem z przemieszczaniem się z jednego miejsca w drugie.

Wygląda na to, ze masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Kazdy wie, ze odbywają się procesje, pierwszy raz jednak spotykam się z dlugotrwałymi modłami na asfalcie, tak jakby nie można tego robic na chodniku czy placu. Pisałem o tym, ale czytasz najwyraźniej fragmentarycznie.

Czytam i zauważyłem, że o tym pisałeś, ale tym bardziej ci nie wierzę, bo takie modlitwy na ulicy przy ołtarzach przy nich umieszczonych również są niejako od zawsze. Przez lata ci nie przeszkadzały i teraz nagle masz z nimi problem? Coś tu nie gra. Zwłaszcza, że nie bardzo wyobrażam sobie jak kilkaset osób wraz z sztandarami, feretronami i innymi akcesoriami chciałbyś tuż przy ołtarzu zmieścić na chodniku szerokim na dwa metry.

Coraz bardziej jestem przekonany, że tobie nie chodzi o kwestię procesji i modlitw, tylko o zwykłe czepialstwo pod adresem Kościoła i katolików.


N cze 07, 2015 20:42

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Blokady dróg w Boże Ciało
Askadtowiesz napisał(a):
Kazdy wie, ze odbywają się procesje, pierwszy raz jednak spotykam się z dlugotrwałymi modłami na asfalcie, tak jakby nie można tego robic na chodniku czy placu. Pisałem o tym, ale........


Modlitwy i czytanie czterech Ewangelii w trakcie procesji Bożego Ciała wyglądają identycznie każdego roku, nie ma specjalnych zmian. Nie mam pojęcia jakie modły na asfalcie widziałeś. W tym roku nie były one ani krótsze ani dłuższe niż rok wcześniej.


N cze 07, 2015 21:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Blokady dróg w Boże Ciało
Z jednej strony, jak słusznie zauważono, katolicy mają takie samo prawo jak wszyscy do organizacji imprez częściowo i czasowo zajmujących drogi - jeżeli kilkaset osób chce w takim czymś uczestniczyć, to moim zdaniem jest to wystarczający powód, żeby mogli. O ile rzecz jasna odbywa się to z rozsądną częstotliwością (raz do roku to chyba nic strasznego) i jest lokalnie dobrze zorganizowane - np. u mnie w mieście z tego co widziałem trasa jest wyznaczona sensownie i ominięcie terenu zaanektowanego przez procesję jest proste.

Tym niemniej towarzyszą temu czasem dość dziwne poczynania - na jednym z osiedli widziałem w czwartek coś takiego: miejsca parkingowe pozastawiano pudłami i sklepowymi skrzynkami celem zaznaczenia, że wzdłuż trasy procesji parkować nie wolno. No sorry - w mieście, w którym jednym głównych problemów podnoszonych na wszystkich zebraniach komitetów osiedlowych jest brak miejsc do parkowania, oczekiwanie, że ludzie będą tego dnia parkować gdzie indziej (gdzie?) trąci jednak upierdliwością.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn cze 08, 2015 6:25
Zobacz profil
Post Re: Blokady dróg w Boże Ciało
@JedenPost, oczywiscie, ze jeden dzien w roku ludzie moga parkowac gdzieindziej

W mojej okolicy w Niemczech jest to oczywiste. Nawet platne parkingi miejskie sa blokowane na imprezy i to nie tylko jeden dzien w roku, ale kilka razy.
A samochodow tez jest duzo.


Pn cze 08, 2015 6:59

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Blokady dróg w Boże Ciało
Kael napisał(a):
@JedenPost, oczywiscie, ze jeden dzien w roku ludzie moga parkowac gdzieindziej


Gdzie mianowicie? Jak napisałem wyżej - w mieście parkingów generalnie brak. Duże osiedle ma kształt mniej więcej kwadratu. Dwa z jego boków (prostopadłe do siebie) mają na całej długości parkingi (na dwu pozostałych parkować nie można). A procesja rzecz jasna przechodzi właśnie tamtędy.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn cze 08, 2015 8:01
Zobacz profil
Post Re: Blokady dróg w Boże Ciało
Nie wiem. Wiem, ze to kwestia kilku godzin 1 dzien w roku. Oczekiwanie troche tolerancji i wyrozumialosci dla sasiadow to zbyt duzo?
A gdyby to byla impreza wewnatrzosiedlowa z piwem i kielbaskami albo festyn dla dzieci tez bys mial pretensje?

Mieszkasz na tym osiedlu, to zglos sprawe zarzadowi.


Pn cze 08, 2015 8:28

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Blokady dróg w Boże Ciało
Kael napisał(a):
Mieszkasz na tym osiedlu, to zglos sprawe zarzadowi.


Nie mieszkam. I nie mam samochodu, więc niby nie mój problem, ale po prostu uważam, że zrozumienie powinno działać w obie strony. Ktoś uprzejmie przestawi wóz - super, ale wywieranie presji w taki sposób (plus obywatelskie patrole pań... nie wiem jak je określić, "działaczek parafialnych"?) to trochę przesada.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn cze 08, 2015 8:55
Zobacz profil
Post Re: Blokady dróg w Boże Ciało
Ale mieszkańcom osiedla najwyraźniej to nie przeszkadza. Dlaczego więc wtrącasz się w ich wewnętrzną sprawę?


Pn cze 08, 2015 9:02

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Blokady dróg w Boże Ciało
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Ale mieszkańcom osiedla najwyraźniej to nie przeszkadza.


A skąd Ty to możesz wiedzieć? Skoro te kobiece patrole pomstują na niestosujących się do ich dyrektyw (słyszałem to, choć nie w tym roku - wspominałem kiedyś na forum), a na parking mimo wszystko niektórzy parkują/nie zabierają z niego samochodów, to sądzę, że mimo wszystko przeszkadza. Parking zaś nie należy do mieszkańców, jest ogólnego użytku.

Co do samego przejazdu - obecnie sprawa jest w sumie bezproblemowa, bo dwa czy trzy lata temu zbudowano nową, łączącą dwie drogi krajowe ulicę, na którą kieruje policja, ale wcześniej też musiało to być upierdliwe, bo kościół stoi przy drodze wlotowej do miasta i tam też odbywa się start procesji. Jeżeli ktoś nie wiedział i przyjechał w nieodpowiedni momencie, to chyba miał spory kawałek do przejechania tyłem (na drodze wybitnie wypadkowej, ten kościół i jego okolica to w ogóle pod tym względem najczarniejszy w mieście punkt), albo musiał dłuższy czas odczekać.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn cze 08, 2015 11:01
Zobacz profil
Post Re: Blokady dróg w Boże Ciało
JedenPost napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Ale mieszkańcom osiedla najwyraźniej to nie przeszkadza.

A skąd Ty to możesz wiedzieć?

Bo gdyby przeszkadzało, to mieszkańcy już dawno poszli by do proboszcza z pretensjami i prośbą o zmianę trasy procesji na taką, która będzie przebiegać ulicami bez możliwości parkowania. :)

Cytuj:
Jeżeli ktoś nie wiedział i przyjechał w nieodpowiedni momencie, to chyba miał spory kawałek do przejechania tyłem

Masz jakieś konkretne przypadki, czy tak sobie gdybasz? Na gdybanie szkoda mi czasu.


Pn cze 08, 2015 11:18

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Blokady dróg w Boże Ciało
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Masz jakieś konkretne przypadki, czy tak sobie gdybasz? Na gdybanie szkoda mi czasu.


Jeśli pytasz, czy stałem i czekałem aż coś takiego się wydarzy, to nie. Nie jest natomiast gdybaniem zakładanie, że ktoś mógł chcieć wjechać/przejechać przez miasto (droga krajowa w kńcu) w momencie, gdy było to mocno utrudnione. Widziałem w tym roku policję kierującą pojazdy na tą nową odbijającą drogę, skoro jednak kiedyś (całkiem niedawno) jej nie było, to znając lokalną infrastrukturę nie widzę tam technicznie innej możliwości, jak czekanie lub cofanie.

Yarpen_Zirgin napisał(a):
Bo gdyby przeszkadzało, to mieszkańcy już dawno poszli by do proboszcza z pretensjami i prośbą o zmianę trasy procesji na taką, która będzie przebiegać ulicami bez możliwości parkowania.


To by było chyba niemożliwe, bo te dwie pozostałe to dość ruchliwe drogi krajowe. Skoro kościół stoi przy jednej z nich, to wariant gdy procesja dwukrotnie przechodzi nią tylko kawałek (gdy startuje i wraca) jest chyba najmniej uciążliwy dla kierowców. Ze strony proboszcza jest moim zdaniem wszystko OK, to tylko niektórzy parafianie wykazują się momentami lekką nadgorliwością.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn cze 08, 2015 11:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL