Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Azyl chrzescijanom z Syrii 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt kwi 27, 2012 14:30
Posty: 46
Post Azyl chrzescijanom z Syrii
co sądzicie o udzieleniu azylu chrześcijanom z Syrii w Polsce ?

z Jednej strony powinniśmy pomagac z drugiej przecież nie możemy wszystkich przyjać ... co wy na to ? jak rozwiązać ten problem ?

ps:
tu mozna podpisac petycje w tej sprawie


http://citizengo.org/pl/22759-udzieleni ... zescijanom


Wt cze 09, 2015 22:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: azyl chrzescijanom
Moim zdaniem należy zdać sobie sprawę z tego, że nie ma tu jedynie słusznej decyzji. Ani przyjęcie, ani nieprzyjęcie, nie są pozbawione wad, a przy tym mają jakieś zalety. A jednak, myślę że Polskę nie stać na swoich obywateli, więc nie widzę powodu dla którego miała by przyjmować i utrzymywać innych. Są kraje bogatsze, gdzie zarówno rządy jak i społeczeństwa mogą wiele zaoferować. Generalnie dziwi mnie że nasz kraj "stać" na diety dla posłów, in vitro, dodatki dla górników i innych, stadiony, a jak się może niedługo okazać na kilka tysięcy uchodźców, gdy wszystkie inne sfery niedomagają.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt cze 09, 2015 22:14
Zobacz profil
Post Re: azyl chrzescijanom
WIST jestes pewien, ze kiedys bedzie nas "stac"? Polacy sa tak zapatrzeni w swoje "braki", ze nie widza ani tego co maja ani cudzej tragedii.

O ewangelicznym kubku wody i kromce chleba, ktore zdecyduja o naszym zbawieniu nie wspominajac...

No ale to "zdechrystianizowana" Europa Zachodnia, ktora przyjmuje dziesiatki tysiecy nie patrzac na pochodzenie czy wyznanie a tylko na czlowieka, ma sie nawrocic.

Obysmy my nigdy wiecej nie musieli uciekac przed wojna i napotykac wszedzie zamkniete drzwi.


Śr cze 10, 2015 6:50
Post Re: azyl chrzescijanom
Polska jako państwo przyjmie uchodźców ... 100.
Cóż. Urząd do Spraw Cudzoziemców ma w osrodkach "aż" 200 miejsc.
W związku z walkami na Ukrainie w zeszłym roku o azyl w Polsce złożono ponad 2 tys wniosków o azyl. Z Syrii od początku konfliktu przyjęto 117 uchodźców.

Fundacja Estera jest w stanie zagwarantować dom i roczne utrzymanie 1,5 tys chrześcijan z Syrii. W tym 50% to dzieci.
Jest przygotowany cały program zarządzania, wzajemne kontakty, intensywne nauczanie języka - wszystko aby się zasymilowali.
Na wizy przyjazd czeka 300 rodzin. Sa to osoby sprawdzone, jest pełna dokumentacja, a rozpatrywanie wiz ciągle się przedłuża - bez podania przyczyny, bez podania kryteriów.

Urzędnicy w Polsce stawiają tylko coraz to nowe tamy. W kraju w którym mówi sie o katastrofie demograficznej.


Śr cze 10, 2015 7:25
Post Re: azyl chrzescijanom
Co do mitu, ze państwa nie stać: w mojej wiosce czeka na nich co najmniej kilka miejsc pracy z umową, ubezpieczeniem, socjalem. Praca 8h dziennie, 5 dni w tygodniu. Tyle znalazłem wczoraj wieczorem wychodząc z domu na spacer i drobne zakupy.


Śr cze 10, 2015 7:30
Post Re: azyl chrzescijanom
Ilu Polakow korzysta z goscinnosci i zyczliwosci innych krajow w Europie i na swiecie?
Naprawde wszystkich ich "stac" na mieszkania i zasilki np dla rodzin z Polski? A przeciez to sa (wedlug poboznych katolikow z Polski) kraje "postchrzescijanskie", a konkretnie postkatolickie.

Koziol ma racje: dlatego np Niemcy przyjmuja emigrantow, bo widza problemy demograficzne. Oczywiscie woleliby w sposob kontrolowany i tych, ktorzy im pasuja, ale nie wyrzucaja uchodzcow, ktorzy juz jakos do nich dotarli. co wiecej, mieszkancy (no, moze w Niemczech Wschodnich nieco mniej, ale tez juz sie budza), sami organizuja grupy wsparcia dla uciekinierow, bo zalezy im na zintegrowanych sasiadach, a nie wyizolowanych, ktorzy moga stanowic zagrozenie kryminalne.
Jezeli sytuacja na Bliskim Wschodzie sie uspokoi (na co wszyscy maja nadzieje), i w Afryce tez, to zostana odeslani do kraju, jak bylo to z uchodzcami z Balkanow w latach dziewiecdziesiatych XX w.

A Polacy uwazaja zapewne, ze Grecja, Bulgaria, czy poludniowe Wlochy maja taaaakie rezerwy, ze spokojnie moga te (pomalu) setki tysiecy uchodzcow przechowac, wyzywic, leczyc i organizowac im zycie?


Śr cze 10, 2015 7:53
Post Re: azyl chrzescijanom
Kael napisał(a):
Ilu Polakow korzysta z goscinnosci i zyczliwosci innych krajow w Europie i na swiecie?

"28 tys. osób wymeldowało się z Polski na stałe. Gorzej było tylko w latach 2006–2008, za czasów PiS i w 2013 r. za PO"
więcej w: Gazeta Prawna

Miejsca mamy sporo, a skoro 50% to dzieci, to zamiast stawiać tamy powinniśmy na nich chuchać i dmuchać. Tym bardziej, że fundacja robi dla nich więcej niz mogłaby/chciałaby administracja.


Śr cze 10, 2015 8:01
Post Re: azyl chrzescijanom
Ja w ogole widze w Polsce jakies dziwne dzialania. W Niemczech rzad przyjmuje azylantow, czesto wbrew opinii publicznej np w bylym DDR (Pegida) i stara sie swoja decyzje uzasadnic i wlaczyc obywateli, Wlochy ratuja i przyjmuja tonacych, choc malo kto moze naprawde im pomoc, a Europa (w tym Polska) mowi, ze to problem ... Wlochow, bo jak juz sa ta zewnetrzna granica, to niech sami sobie radza.
A polskie wladze zdaja sie lypac okiem na wyborcow, ktorzy maja poboznie zlozone rece do modlity, albo zajete trzymaniem "swojego" i mowi: nie.
Dopoki rzad, Sejm i inne instytucje beda sie ogladac w tyl, a nie nadawac kierunek, to lodz "Polska" bedzie zostawac w tyle. Niewatpliwie wielu ludziom o to chodzi, bo wszelki "postep" kojarzy im sie tylko z LGBT, tudziez pustymi kosciolami, ale gdzie jest ta sol ziemi i swiatlo swiata, o odwadze uczniow Chrystusa nie wspominajac, to ja naprawde nie wiem :cry:


Śr cze 10, 2015 8:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: azyl chrzescijanom
Tak jak napisałem Kael. Możemy na sile przyjąć i milion uchodźców z całego świata. Potem kolejny. Nikt nam nie powie żeśmy nie pomogli. Ale komuś trzeba będzie zabrać bo pieniędzy nagle nie przybędzie. Zabierzemy wiec swoim żeby dać biedowanie obcym. Ja nigdy nie twierdziłem ze zachód to ten zły. Tam też są dobrzy ludzie. A w dodatku mają środki. My ich nie mamy. A jeśli uważasz inaczej to zapisz mnie proszę na jutro do dentysty na taką godzinę jaka będzie mi pasować. Takich próśb mam więcej i ma je cały kraj. Jak bardzo kraj musi być zdestabilizowany żebyś zobaczyła jednak problem?

Mówicie o miejscach pracy. Od kiedy to mamy zerowe bezrobocie? Kozioł jak wygląda płaca tam gdzie sprawdzałeś? Bo może nie ma chętnych bo jest tak atrakcyjna? Działamy z pobudek miłości czy zysku? Bo jeśli chcemy zapełnić miejsca pracy nisko płatne uchodzcami to już bardzo brzydko. Problemy demograficzne mają sens gdyby nie było bezrobocia.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr cze 10, 2015 12:04
Zobacz profil
Post Re: azyl chrzescijanom
WIST napisał(a):
Tak jak napisałem Kael. Możemy na sile przyjąć i milion uchodźców z całego świata. Potem kolejny. Nikt nam nie powie żeśmy nie pomogli. Ale komuś trzeba będzie zabrać bo pieniędzy nagle nie przybędzie.

To sprowadzenie ad absurdum to po co?
Ilu uchodzcow chce nam przyslac Unia? Ilu chce przyjac organizacja pozarzadowa i ma na to srodki?
A ilu chce przyjac przecietny Polak, ktory ma dach nad glowa, nie gloduje i nikt do niego nie strzela ani mu dzieci nie gwalci?

WIST napisał(a):
Zabierzemy wiec swoim żeby dać biedowanie obcym. Ja nigdy nie twierdziłem ze zachód to ten zły. Tam też są dobrzy ludzie. A w dodatku mają środki. My ich nie mamy. A jeśli uważasz inaczej to zapisz mnie proszę na jutro do dentysty na taką godzinę jaka będzie mi pasować. Takich próśb mam więcej i ma je cały kraj. Jak bardzo kraj musi być zdestabilizowany żebyś zobaczyła jednak problem?

a tu mi rece opadly. Ale dobrze, ze taki przyklad podales. Otoz, dla uswiadomienia spoleczenstwa, ktore wierzy w raj w Niemczech i ich nieograniczone srodki np.
Otoz na wizytyke kontrolna do dentysty czeka sie kilka miesiecy. Na wizyty z bolem zeba przyjmie cie kazdy, bo musi. Nie wolno mu odeslac pacjenta z ostrym stanem zapalnym. Na wyizyte po wypadnieciu plomby poczekasz kilka dni.

A to zabranie swoim.... Kazdy normalny kraj musi miec rezerwe na niespodziewane sytuacje jak np katastrofy naturalne. Tu chodziloby zapewne o przesuniecie srodkow, a nie zabranie emerytom.


WIST napisał(a):
Mówicie o miejscach pracy. Od kiedy to mamy zerowe bezrobocie? Kozioł jak wygląda płaca tam gdzie sprawdzałeś? Bo może nie ma chętnych bo jest tak atrakcyjna? Działamy z pobudek miłości czy zysku? Bo jeśli chcemy zapełnić miejsca pracy nisko płatne uchodzcami to już bardzo brzydko. Problemy demograficzne mają sens gdyby nie było bezrobocia.

Czyli jest brzydko dac prace i bezpieczenstwo ludziom zyjacym w zagrozeniu zycia, bo tej pracy zaden Polak za takie pieniadze nie wzialby, wiec nikomu nie damy?

WIST, przepraszam, ze tak napisze, ale masz za dobrze. Nie masz pojecia co to znaczy nie niedostatek, ale nedza i zycie co dzien w strachu przed bomba, ktora moze zabic twoje dzieci.
Obys sie nie musial dowiedziec....


Śr cze 10, 2015 12:58
Post Re: azyl chrzescijanom
Wist
Potraktuj przyjęcie uchodźców jako inwestycję. Połowa z nich to dzieci!

Proporcje wyglądają tak:

Holandia 4 tys miesięcznie
Szwecja przyjęła 15 tys i 8 przyjmie
Niemcy przyjęły 23 tys i pracują nad kolejnymi rozporządzeniami
Islandia otwiera swoje granice bez ograniczenia
Wielka Brytania 1 mld dolarów na pomoc i deklaracja przyjęcia najbardziej potrzebujących
Polska 114 osób

114 osób to moja gmina połknęłaby w całości

I pomyśleć, ze kiedys słali do nas żywność, ubrania, pieniądze, sprzęt abyśmy tylko odzyskali wolność. A my tak wdzięczny naród jesteśmy, że aż kipi w nas chęć pomocy.

W tej chwili dla dzieci budowane sa studnie, sanitariaty, organizowana rozrywka (zajęcia kulturalne i sportowe: szmaciana piłka jest luksusem) i edukacja obejmującą wiedzę o minach i wszelkiej broni. Taka jest ich rzeczywistość.

p.s.
aby nagiego odziać trzeba wyjąc ubranie z własnej szafy
aby głodnego nakarmić trzeba sięgnąć do własnej spiżarni
aby spragnionego napoić trzeba mu podać własny kubek

p.s.2
w mojej gminie czekają miejsca pracy dla każdego kto chce pracować 8 godzin dziennie 5 dni w tygodniu.


Śr cze 10, 2015 19:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: azyl chrzescijanom
Cytuj:
To sprowadzenie ad absurdum to po co?

Moje pytania ma konkretny sens. Ilu trzeba tych uchodźców, ile środków musielibyśmy przeznaczyć, żeby nie racje miłosierdzia, ale ekonomiczne był dla Ciebie wyznacznikiem? Ile musiały by się wydłużyć kolejki, ilu ludzi musiałoby pozostać bez pracy w Polsce, żebyś uznała że nie przyjmiemy?

Podobnie nie mam nic przeciwko sprowadzaniu Polaków np z Kazachstanu, ale tylko jeśli i tutejsi i tamci Polacy nie będą karmieni ideałami.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr cze 10, 2015 21:47
Zobacz profil
Post Re: azyl chrzescijanom
Napisałem wieczorem dość gorzka odpowiedź ale w porę powstrzymałem się od wysłania.

Polska jest wyjątkowo nieprzychylna dla wszelkich azylantów. Dotyczy to zarówno rozwiązań prawnych, praktyk jak i ogółu społeczeństwa.

Praca jest. Leży i czeka niechciana przez Polaków. W zeszłym roku wydano cudzoziemcom ponad 43 tys pozwoleń na pracę. Imigranci będą płacili podatek jak każdy z nas i tak samo będą objęci pomocą medyczną. Nikt nikomu nic nie zabierze.

Wśród uchodźców jest ponad 50% dzieci, z pozostałych prawie wszyscy w wieku produkcyjnym.
Dla przypomnienia: w Polsce jest 18,5% dzieci. To byłby dobry zastrzyk dla społeczeństwa, a nie dodatkowe obciążenie.

Gdybyśmy przyjęli nawet 30 tys uchodźców, to byłoby ledwie jedno dziecko na szkołę podstawową.


Cz cze 11, 2015 7:24
Post Re: azyl chrzescijanom
WIST, ty tak na powaznie?
WIST napisał(a):
Cytuj:
To sprowadzenie ad absurdum to po co?

Moje pytania ma konkretny sens. Ilu trzeba tych uchodźców, ile środków musielibyśmy przeznaczyć, żeby nie racje miłosierdzia, ale ekonomiczne był dla Ciebie wyznacznikiem? Ile musiały by się wydłużyć kolejki, ilu ludzi musiałoby pozostać bez pracy w Polsce, żebyś uznała że nie przyjmiemy?

Podobnie nie mam nic przeciwko sprowadzaniu Polaków np z Kazachstanu, ale tylko jeśli i tutejsi i tamci Polacy nie będą karmieni ideałami.


Naprawde dla ciebie wazniejsza jest ekonomia niz milosierdzie? :o
Taki liczykrupa z ciebie?
Nie znasz nikogo, kto uciekl z Polski do roku 1990? Myslisz, ze nie byl azylantem w Niemczech (glownie), czy w innych krajach? Przeciez mogli go od reki odeslac do komunistycznego raju, zeby im pracy i zasilkow nie zabieral i powietrza nie zanieczyszczal.
Nie znasz nikogo, kto wyjechal z powodow ekonomicznych i "zabiera prace" Anglikom czy Irlandczykom, z czego ci sa nawet zadowoleni.
A ty obludnie udajesz, ze praca, po ktora Polak sie nie schyli jest niegodna nikogo, a juz na pewno nie uchodzcow wojennych czy ekonomicznych. Niech go tam zabija w Syrii, czy Iraku, bo to muzulmanin, jesyda, a ze jakis chrzescijani zginie? Przeciez najczesciej to nie katolik, to niech ginie! Bog swoich rozpozna...
A nie, to z innej historii.

Ja moze mam jakies skrzywione spojrzenie, ale kiedy porownuje moje zycie i zycie przecietnej rodziny w Niemczech z tym, co jest (przecietnie) w Polsce, to naprawde nie widze takich dysproporcji, ktore pozwalaja zrzucac na Niemcow caly ciezar ratowania zycia uciekinierow, a Polakom umywac rece "bo my tacy biedni jestesmy".

Jak to bylo? "Nie bylo dla nich miejsca w gospodzie". No, my bysmy Maryje z Jozefem jeszcze kijem wygonili, bo nam miejsce na porodowce zabiora (gdzie i tak tlumow nie ma)...

I nie jestem za tym, zeby zostawiac ekonomie na boku, choc akurat chrzescijanin cos tam o rozmnozeniu chleba i Opatrzonosci Bozej pwoinien pamietac, ale przeciez tu chodzi o tych chrzescijan, ktorzy juz maja zapewnione srodki na pobyt i nikt tobie tych pieniedzy nie zabierze, ani nie da.


Cz cze 11, 2015 7:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: azyl chrzescijanom
A może po prostu otworzyć konto bankowe, jakiś fundusz i głosować datkami?
Jestem za rozpoczęciem narodowej ściepy na pomoc dla syryjskich chrześcijan (muzułmanów się boję, bo między nimi można przyjąć żmije). A także dla osób polskiego pochodzenia z wszelkich krajów, nie tylko z ZSRR (ówczesnego, czy obecnego) i satelitów.
Koniecznie należy ich przyjmować. I znacznie lepiej jest przyjmować tych, którzy różnią się mniej i nie stanowią zagrożenia, niż narażonym być na imigrację elementów wybuchowych (dosłownie i w przenośni).

Gdy konto powstanie swoimi pieniędzmi zagłosujemy. Deklaruję głos (wpłatę).


Cz cze 11, 2015 8:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL