Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Azyl chrzescijanom z Syrii 
Autor Wiadomość
Post Re: Azyl chrzescijanom z Syrii
Kael napisał(a):
Cos tu o wiernosci Chrystusowi ktos pisze? No to moze poczytamy, co Jezus Chrystus od nas oczekuje i za co pojdziemy w ogien wieczny.

Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w
Cytuj:
ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!
42 Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a nie daliście Mi pić;
43 byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie;
byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie;
byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie."
44 Wówczas zapytają i ci: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?" 45 Wtedy odpowie im: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili". 46 I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego». Mt 25,41-46



Teraz czekam na pokretne tlumaczenia, ze Pan Jezus nie wiedzial, ze katolucy w Polsce w XXI wieku beda przeciez musieli najpierw o siebie zadbac itp.

Widać kompletnie nie zrozumiałaś tego prostego przekazu jaki napisałem. Ja nie pisałem by nie pomagać tylko pisałem o wywróconym porządku do góry nogami w EuroSodomie, która plując Bogu w twarz i odrzucają Boga i Jego Prawo jak i swoje chrześcijańskie fundamenty, w tej sytuacji poprzez ściąganie obcych uchodźców z daleka nie reprezentuje żadnego przyjmowania Chrystusa bo Mu wypowiada wojnę u siebie, a bez Boga i Boga odrzucając wbija sobie gwóźdź do trumny ściągając obcych i mieszając narody i kultury. Tak też postępowi katolicy na rzecz grzechu nie służą Chrystusowi, a własnemu dobremu samopoczuciu i wybielaniu się i pokazywaniu jako ci miłościwi w sytuacji kiedy EuroSodoma bluzga Bogu i Mu wypowiada wojnę.


Pn cze 15, 2015 14:04
Post Re: Azyl chrzescijanom z Syrii
Problem w tym, quas, ze Pan Bog rozliczy nas z naszych czynow, a nie z teorii. Jaka by Europa nie byla, ratuje tym ludziom zycie. A Polska umywa rece...

Konkretnie: Polacy katolicy umywaja rece.
Czy ta prawda ci sie podoba, czy nie.

Co masz robic dla swoich nieprzyjaciol?
Cytuj:
Jeżeli nieprzyjaciel twój cierpi głód - nakarm go. 20 Jeżeli pragnie - napój go! Tak bowiem czyniąc, węgle żarzące zgromadzisz na jego głowę. Rz 12


Na razie to kazdy z Polakow, ktory odmawia gosciny przesladowanym sciaga sobie wegle zarzace na glowe.


Pn cze 15, 2015 14:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Azyl chrzescijanom z Syrii
Moi drodzy, tak po prostu, to co mną kieruje to świadomość że pieniądze się nie mnożą. Mogą sobie być w jednym lub drugim resorcie, ale nie da się ich rozmnożyć, tak aby obydwa resorty miały więcej. Powinno być zatem dla każdego zrozumiałe, że całość pomocy udzielonej tym ludziom, uszczupla potencjał pomocy którą można by udzielić naszym rodakom. Rzuca się tu argumentami o etyce, byciu uczniem Jezusa, ale przecież w każdym wypadku ktoś zyska a ktoś straci. Ja jestem gorszym katolikiem, bo wolałbym żeby te środki poszły na ludzi tu na miejscu? Państwo polskie ma zajmować się i pomagać przede wszystkim swoim obywatelom. Gdzie jest napisane że lepszym jest katolik, który przyjmuje z dalekiego kraju, a człowiekowi za płotem żałuje? To że od dawna są u nas np Ukraińcy. To widać że jest ich więcej. Ostatnio spotkałem ich więcej, niż dotychczas w całym życiu. I ci ludzie mi jako reprezentanci narodowości, religii itp nie przeszkadzają. Ale też nie mam potrzeby korzystać z ich tańszych usług na zasadzie podwójnej moralności. Nie rozumiem skąd ta sugestia. Stoję tylko na stanowisku że jak najbardziej, pomagajmy nawet jak będzie trzeba całemu światu, ale pod warunkiem że wpierw Polacy, mieszkający tu w Polsce (nie trzeba tu żadnej definicji, chyba wiemy kto jest tu na miejscu), otrzymają wsparcie, szansę itp, albo jak już pisałem niech UE sypnie pieniędzmi. Skoro mają takie pomysły żeby z Europy robić obóz dla uchodźców, to niech go opłacą. Zarobią na tym, bo jak sypną euro, to więcej się za to kupi, niż w innych krajach, a więcej jedzenia i cegieł, to więcej Syryjczyków. Jestem w pełni za aby w kraju biednym i z problemami iść na kompromis - UE daje kasę, Syria ludzi, a Polska kawałek miejsca do życia. A nie tak jak teraz że UE oczekuje, Syria pozbuwa się problemu, a Polska za to płaci, kosztem swoich obywateli. I nic więcej nie wymyślę. Jeśli to nie jest jasne dla wszystkich, jeśli tego ktoś nie umie uszanować, to nie dogadamy się w tym temacie w żaden sposób, nawet co do zasady że każdy ma zdanie równie ważne - bo ja nigdzie nie napisałem że chęc pomocy jest zła, że Kael czy Kozioł [piszą głuoty i ich intencje są złe. Tego samego oczekuje dla siebie.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn cze 15, 2015 15:31
Zobacz profil
Post Re: Azyl chrzescijanom z Syrii
Przeciez pieniadze na te 300 rodzin sa. I inaczej niz darczyncy sobie zycza, wykorzystac ich nie wolno.


Pn cze 15, 2015 15:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Azyl chrzescijanom z Syrii
Czyli pozostaje jedynie kwestia kto jaką rację uzna za bardziej uzasadnioną, albo ważniejszą.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn cze 15, 2015 16:04
Zobacz profil
Post Re: Azyl chrzescijanom z Syrii
Kael napisał(a):
Problem w tym, quas, ze Pan Bog rozliczy nas z naszych czynow, a nie z teorii. Jaka by Europa nie byla, ratuje tym ludziom zycie. A Polska umywa rece...

Konkretnie: Polacy katolicy umywaja rece.
Czy ta prawda ci sie podoba, czy nie.

Co masz robic dla swoich nieprzyjaciol?
Cytuj:
Jeżeli nieprzyjaciel twój cierpi głód - nakarm go. 20 Jeżeli pragnie - napój go! Tak bowiem czyniąc, węgle żarzące zgromadzisz na jego głowę. Rz 12


Na razie to kazdy z Polakow, ktory odmawia gosciny przesladowanym sciaga sobie wegle zarzace na glowe.

Wist Ci przedstawił rozsądne argumenty z punktu widzenia przyziemnego, a ja przedstawiam takie, że od strony wiary jest tu wielkie nieuporządkowanie i wywrócenie do góry nogami w EuroSodmie. Rozsądny człowiek bierze pod uwagę te wszystkie sprawy, a Twoje stanowisko jest ślepym rozdawnictwem bez głębszego zastanowienia i przez to próbujesz pokazywać siebie w fałszywym obrazie jako tą lepszą katoliczkę bardziej miłościwą, i widać wyraźnie jak próbujesz się tu stawiać wyżej, a innym umniejszać mimo że nikt nie mówi by nie pomagać.
Dzisiaj ściąganie przez Eurosodomę obcych uchodźców, EuroSodomę bluzgającą Bogu i Bogu wypowiadającą wojnę, nie jest żadnym wychodzeniem do potrzebującego Chrystusa bo EuroSodoma Jezusa zwalcza jak tylko może. W tej sytuacji postępowi katolicy na rzecz grzechu, próbujący to porównywać do nauk Chrystusa kiedy EuroSodoma z nich kpi, albo są taki ślepymi rozdawaczami, albo próbują w ten sposób i na łatwym i chwytnym przykładzie ściągania uchodźców budować swoje dobre samopoczucie, pokazywać się jako wielce miłościwi ponad innymi. Ale pomoc EuroSodomy nie jest związana z żadną nauką Chrystusa i nie będzie do póki EuroSodoma pluje i bluzga Bogu wypierając się swoich chrześcijańskich fundamentów. W takiej sytuacji nie jest to żaden chwalebny czyn, a walcząc z Bogiem u siebie będzie to gwóźdź do trumny zdegenerowanej EuroSodomy. Tym bardziej kiedy ten moralny karzeł próbuje w ten sposób fałszywie łatać wymieranie u siebie do którego konsekwentnie i planowo doprowadzano.

Jeszcze w kwestii Twojego obrażania Polaków i katolików przy próbie wywyższania heretyckich Niemiec. Polacy byli i są bardzo pomocni innym, otwarci, życzliwi i gościnni. To się nie zmieniło i Polska już niedługo będzie deską ratunku dla niejednego narodu także w kwestii życia wiecznego i bliskiego powtórnego przyjścia Pana.
Na razie po rządach Twojej antykatolickiej partii sami potrzebujemy pomocy i zwrócenia się ku Bogu, ale Polska stanie jeszcze na nogi.
Natomiast heretyckie Niemcy pomagają, ale nie przykryją tym prób zniszczenia Kościoła przez głoszone herezje, a w kwestii otwartości na innych, pomocy i życzliwości to w porównaniu do Polski są daleko w tyle i nie jeden naród się przez nich wycierpiał, a Polska szczególnie.


Pn cze 15, 2015 16:49
Post Re: Azyl chrzescijanom z Syrii
quas napisał(a):
Natomiast heretyckie Niemcy pomagają,
W Niemczech jest tyle samo katolików i protestantów. Rządzi Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna (CDU) popierana przez ogół chrześcijan i katolicka Unia Chrześcijańsko-Społeczna w Bawarii (CSU).
Tak, Niemcy pomagają. A Polacy? Poklepujemy się po ramieniu? Jesteśmy tacy dobrzy, wspaniali, nie tak jak "ci"?

@Kael
To bardzo trudne czasy, gdy o pomocy bliźniemu łatwiej rozmawiać z ateistami, nawet z wojującymi ateistami, niż z chrześcijanami. :(


Pn cze 15, 2015 17:33
Post Re: Azyl chrzescijanom z Syrii
Kozioł napisał(a):
@Kael
To bardzo trudne czasy, gdy o pomocy bliźniemu łatwiej rozmawiać z ateistami, nawet z wojującymi ateistami, niż z chrześcijanami. :(

Nie ma w tym nic dziwnego w przypadku EuroSodomy, która Bogu bluźni i wypowiada Bogu wojnę, a chce szczycić się pomaganiem, wyciąganiem z ubóstwa…. i zwodniczymi innymi zamiennkiami, ale tylko w sytuacji gdy walczy się z Bogiem.
To jest właśnie pogański humanizm zastępujący prawdziwą wiarę katolicką i wierność Bogu, to jest zwodniczy substytut, więc nie ma nic dziwnego w tym że najbardziej reprezentują go ateiści, poganie i pogańscy katolicy odrzucający Prawo Boga.
Nie ma też w tym nic dziwnego w tych czasach tuż przed antychrystem, a za fałszywego proroka tyle mówiącego o ubóstwie itd. To właśnie sam antychryst będzie największym filantropem, wielkim działaczem charytatywnym, będzie pomagał ubogim, uchodźcom i będzie zaprowadzał fałszywy pokój, ale Boga nie będzie miał w sercu jednak z pozoru dobre uczynki będą tak wielkie że świat go uwielbi.


Pn cze 15, 2015 18:23
Post Re: Azyl chrzescijanom z Syrii
quas napisał(a):
To właśnie sam antychryst będzie największym filantropem, wielkim działaczem charytatywnym, będzie pomagał ubogim, uchodźcom i będzie zaprowadzał fałszywy pokój

To teraz wiem czym ty i inni "prawdziwi katolicy" będziecie się od niego różnili.

To może choć kurę na Madagaskar wyślesz?
Obrazek
Czy może to też zbyt diabelskie dla ciebie?


Pn cze 15, 2015 19:13
Post Re: Azyl chrzescijanom z Syrii
Powiem tyle : "Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego."

Domyslcie sie kto do kogo to powiedzial i dlaczego..

Tak mi sie wlasnie przypomnialo
Cytuj:
Ziemia i niebo przemijają,
lecz słowo Moje nie przeminie",
kto to powiedział? kto powiedział?
Zapomniałem.

Zapomnieć snadniej. Przebacz, Panie:
za duży wiatr na moją wełnę;
ach, odsuń swoją straszną pełnię,
powstrzymaj flukty w oceanie;
toć widzisz: jestem słaby, chory,
jeden z Sodomy i Gomory;

toć widzisz: trędowaty, chromy,
jeden z Gomory i Sodomy;
pełna "problemów", niepokoju,
z zegarkiem wielka kupa gnoju.

Nie mogę. Zrozum. Jestem mały
urzędnik w wielkim biurze świata,
a Ty byś chciał, żebym ja latał
i wiarą mą przenosił skały.

Nie mogę. Popatrz: to me dzieci,
śliczna kanapa i dywanik,
i lampa z abażurem świeci,
i gwiazdka malowana na nim,

gwiazdka normalna, świeci ziemsko -
a Ty byś zaraz - betlejemską!

Posadę przecież mam w tej firmie
kłamstwa, żelaza i papieru.
Kiedy ją stracę, kto mnie przyjmie?
Kto mi da jeść? Serafin? Cherub?

A tu do wyższych pnę się grządek
w mej firmie "Trwoga & Żołądek".

Lecz wiem, że jednak on się stanie,
ten wielki wichr: na noc szatańską
odpowie nocą mediolańską
święty Augustyn w Mediolanie!

A kiedy minie Twoja burza,
czy przyjmiesz do Twych rajów tchórza?

O nocy słodka, nocy letnia...
Za oknem galilejska fletnia.

VII
Świt. Sekwana ziewa. Trzy
koty miauczą. Deszczyk mży
i w śmiesznych rynnach woda płacze.

Gdy wróci noc, znów pójdę sam
na pusty plac przed Notre-Dame
i cień mój pomknie za mną tam
z wielką walizką rozpaczy.


http://galczynski.kulturalna.com/a-6627.html


Pn cze 15, 2015 19:17
Post Re: Azyl chrzescijanom z Syrii
Nie ma sensu @Kael. Nie obudzisz ich tak. Zbyt wiele zbudowali sobie wymówek. :(


Pn cze 15, 2015 19:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Azyl chrzescijanom z Syrii
Niestety za wszystkim stoi polityka i ideologia, a humanitaryzm jest tylko chwytliwym argumentem, którym posługują się politycy i ideolodzy. W wielu rejonach toczą sie walki non stop, choćby w Afryce, ludzie giną i nikt się tym specjalnie nie przejmuje, dopóki nie da się tego wykorzystać w jakichś rozgrywkach.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Pn cze 15, 2015 20:20
Zobacz profil
Post Re: Azyl chrzescijanom z Syrii
Kozioł napisał(a):
Nie ma sensu @Kael. Nie obudzisz ich tak. Zbyt wiele zbudowali sobie wymówek. :(

Może to Was trzeba obudzić bo nikt tu nie mówi by nie pomagać, a Wy wobec tego stajecie sobie na podium które se sami pod nogi podstawiacie i przeglądacie się w lustrze mówiąc do siebie jacy to miłościwi jesteście i jak jesteście chętni hurtowo pomagać, jacy wspaniali, a inni źli bo potrafią na to spojrzeć trochę szerzej. I nikt tu nie szuka wymówek bo nikt nie mówi by nie pomagać, to Wy zatykacie uszy, szukacie wymówek i uporczywie przedstawiacie swoją wspaniałość i dobroduszność.


Pn cze 15, 2015 21:30
Post Re: Azyl chrzescijanom z Syrii
http://kosciol.wiara.pl/doc/2535400.Bp- ... an-z-Syrii

Tez heretyk i nierozumny idealista?


Wt cze 16, 2015 10:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Azyl chrzescijanom z Syrii
Kael - był już abp Skworc. Był wywiad z bpem polowym. Wyrażali podobne opinie...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt cze 16, 2015 11:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL