Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 13:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 Prezydent Andrzej Duda za in vitro 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Prezydent Andrzej Duda za in vitro
Kael napisał(a):
Konkretnie to pozwolic im umrzec z godnoscia i w otoczeniu zyczliwych im ludzi jak to sie dzieje w hospicjach.


Co to znaczy "pozwolić umrzeć"? Chodzi Ci o odłączenie maszyn?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn sie 24, 2015 8:49
Zobacz profil
Post Re: Prezydent Andrzej Duda za in vitro
No przeciez wszyscy spece od transplantologii twierdza, ze jak umarl pien mozgu (a od tego momentu wolno pobierac organy), to proces smierci jest nieodwracalny. Czyli dla medycyny ten czlowiek juz nie zyje, bo maszyny tylko sa tylko po to, zeby organy nie obumarly.

Osoby w spiaczce to inny temat. Od nich nikt (jeszcze) organow nie pobiera.


Pn sie 24, 2015 8:54

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Prezydent Andrzej Duda za in vitro
Nie wyjaśniłaś jednak (albo ja nie zrozumiałem) co w praktyce rozumiesz przez "pozwolenie umrzeć". Pytam zatem powtórnie - chodzi Ci o to, żeby wyłączyć maszyny?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn sie 24, 2015 9:01
Zobacz profil
Post Re: Prezydent Andrzej Duda za in vitro
I tak sie je wylaczy po operacji.
Przeciez ta osoba medycznie juz nigdy “nie ozyje“ i jest w fazie umierania. Myslisz ze kazdego w agonii podlaczaja do przyrzadow??

A w praktyce to tak jest: sasiad-staruszek po wypadku i nieudanej operacji umieral pod przyrzadami na OIOMie i przy kazdej wizycie rodziny bylo im dobitnie wyjasniane, ze jesli przezyje to jako roslina, a pozniej ze wcale nie przezyje i tylko przyrzady przedluzaja mu umieranie i czy rodzina chce czekac jeszcze kilka dni czy wylaczyc juz teraz?


Pn sie 24, 2015 9:12

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Prezydent Andrzej Duda za in vitro
Kael napisał(a):
I tak sie je wylaczy po operacji.


Ale ja nie pytam o praktykę taką, jaką mamy teraz, tylko taką, jaką Ty byś chciała widzieć.

Dane mi będzie się w końcu dowiedzieć?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn sie 24, 2015 9:22
Zobacz profil
Post Re: Prezydent Andrzej Duda za in vitro
To przeciez napisalam! Z godnoscia, bez cierpien i bolu we wlasnym lozku!

Ale doskonale wiem, ze to ideal dla nielicznych.

A jezeli stwierdzono smierc pnia mozgu do aparaty sie odlacza i pacjent umiera “do konca“. Przeciez i tak sie to dzis robi jak rodzina nie zgodzi sie na pobranie organow.

I nie czepiaj sie, ze ja mam wymyslic lepsze procedury. Wszyscy dzis zdajemy sie na specjalistow i zakladamy, ze chca naszego (szeroko pojetego) dobra. I w medycynie, ktora zna swoje granice (a moze wolalbys uporczywa terapie?) i w technice i w komunikacji...
Jezeli przyjmiesz ze wszystkim (lacznie z toba) chodzi glownie o zysk, to zycie stanie sie koszmarem.

No z produkcja zywnosci mam troche problemu, jezeli rolnik rozgranicza na : “do jedzenia“ (przez niego) i “na sprzedaz“ (ale moze to tylko zly dowcip)


Pn sie 24, 2015 9:55
Post Re: Prezydent Andrzej Duda za in vitro
JedenPost napisał(a):
Kael napisał(a):
I tak sie je wylaczy po operacji.


Ale ja nie pytam o praktykę taką, jaką mamy teraz, tylko taką, jaką Ty byś chciała widzieć.

Dane mi będzie się w końcu dowiedzieć?

Dokumentalny film ukazuje młodą Niemkę uznaną przez gremium lekarzy za zmarłą, która w chwili gdy matka przy jej łóżku uległa presji lekarzy, dała niemal niedostrzegalny znak życia.
Wychwyciła go młodsza siostra nie godząca się z jej śmiercią.
Lekarze zostali zmuszeni do ratowania jej życia i leczenia.
Owa Niemka wyzdrowiała (oczywiści nie w pełni fizycznie), skończyła studia i w miarę normalnie funkcjonuje.
Po obejrzeniu owego dokumentu, chyba nie byłbyś do końca przekonany co do transplantologii.


Pn sie 24, 2015 10:04
Post Re: Prezydent Andrzej Duda za in vitro
Alus, czy znasz procedurę stwierdzenia śmierci mózgu, która obowiązuje w RP?


Pn sie 24, 2015 10:06

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Prezydent Andrzej Duda za in vitro
Kael napisał(a):
To przeciez napisalam! Z godnoscia, bez cierpien i bolu we wlasnym lozku!


Nic tak naprawdę nie napisałaś. Pytam o pacjenta ze stwierdzoną śmiercią mózgu, bo od takich pobiera się organy. Takiego do domu nie zawieziesz.

Alus napisał(a):
Dokumentalny film ukazuje młodą Niemkę uznaną przez gremium lekarzy za zmarłą, która w chwili gdy matka przy jej łóżku uległa presji lekarzy, dała niemal niedostrzegalny znak życia.


Stwierdzono u niej oficjalnie śmierć mózgu?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn sie 24, 2015 10:10
Zobacz profil
Post Re: Prezydent Andrzej Duda za in vitro
Alus napisał(a):
Dokumentalny film ukazuje młodą Niemkę uznaną przez gremium lekarzy za zmarłą, która w chwili gdy matka przy jej łóżku uległa presji lekarzy, dała niemal niedostrzegalny znak życia.


Stwierdzono u niej oficjalnie śmierć mózgu?[/quote]
Tak.
Matka po długich przekonywaniach, już podpisała zgodę.

Tak nikt nie jest w 100% stwierdzić czy pobrano organy od jeszcze żywej osoby, tak nikt nie jest w stanie przewidzieć ile zapłodnionych zarodków będzie zdolne przeżyć.


Pn sie 24, 2015 10:22

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Prezydent Andrzej Duda za in vitro
Alus napisał(a):
Tak.
Matka po długich przekonywaniach, już podpisała zgodę.


Przepraszam, ale podrążę: kiedy to było i jakich procedur użyto, że gremialnie nie stwierdzono stanu faktycznego, a nagle "dała ledwie dostrzegalny znak życia"?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn sie 24, 2015 10:59
Zobacz profil
Post Re: Prezydent Andrzej Duda za in vitro
JedenPost napisał(a):
Alus napisał(a):
Tak.
Matka po długich przekonywaniach, już podpisała zgodę.


Przepraszam, ale podrążę: kiedy to było i jakich procedur użyto, że gremialnie nie stwierdzono stanu faktycznego, a nagle "dała ledwie dostrzegalny znak życia"?

Dokument oglądałam 2-3 lata temu, więc nie oczekuj szczegółów.
Zapamiętałam, bo dowiódł, że człowiek i nauka nie są w stanie posiąść dostatecznej wiedzy o człowieku.


Pn sie 24, 2015 11:44

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Prezydent Andrzej Duda za in vitro
W jaki sposób miał tego dowieść, bo nie bardzo rozumiem? Czy fakt, że pionierzy lotnictwa rozbijali się (i zabijali) dowiódł, że człowiek maszyny latającej zbudować nie jest w stanie?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn sie 24, 2015 12:27
Zobacz profil
Post Re: Prezydent Andrzej Duda za in vitro
JedenPost napisał(a):
W jaki sposób miał tego dowieść, bo nie bardzo rozumiem? Czy fakt, że pionierzy lotnictwa rozbijali się (i zabijali) dowiódł, że człowiek maszyny latającej zbudować nie jest w stanie?

Dowodzi, że kwestia życia to domena Boga, a nie ludzi.
Ludzie zawsze w tej kwestii będą omylni. Co nie znaczy, że należy zupełnie zaniechać ratowania życia metodą transplantologii, czy zapładniania metodą in vitro.


Pn sie 24, 2015 13:58

Dołączył(a): Pn lis 07, 2005 12:00
Posty: 828
Post Re: Prezydent Andrzej Duda za in vitro
Alus napisał(a):
Atimeres napisał(a):
Atimeres napisał(a):
Więc uważasz, że jak bandycie podasz sterylny nóż i pozwolenie na zabicie przechodnia to już zbrodni nie będzie?
Jest to podwójna zbrodnia, bo jego i Twoja zarazem!
A zarazem jeszcze i trzecie zło: zachęta dla innych aktywnych i potencjalnych bandytów, bo społeczne zgorszenie: akceptacja zła.
Acha, Alus, jeśli nie podoba Ci się ta dotychczasowa wolnoamerykanka zabijania, to prosta decyzja: Ustawa zakazująca jakiekolwiek in vitro, jeśli jest ono dokonywane kosztem zabijania innych zarodków (czyli LUDZI!) oraz z przyzwoleniami na dalsze manipulacje z zarodkami przekazanymi do tzw. "dawstwa zarodków".

Tak walczysz z in vitro.....zapomniałeś o aborcji??? .....czemu zatem nie monitujesz swojej ukochanej partii i ukochanego prezydenta aby uchwalili całkowity zakaz aborcji??
In vitro praktycznie równa się aborcji, tylko trochę wcześniejszej i bardziej masowej, nadto połączonej eugeniką.


Pn sie 24, 2015 15:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL