Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 STOP akcjom "stop aborcji" 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: STOP akcjom "stop aborcji"
A czy ktoś twierdził że prawo m być przedłużeniem moralności? Oczywiście nie. Natomiast morderstwo niewinnej istoty akurat ma wszelkie znamiona czynu który powinien być prawnie zakazany. Poczytajcie trochę siebie jak próbuje cie udowadniać ze policzków anie czy nawet zdrada nie są zakazane to morderstwo tez można odpuścić. Naprawdę nie szkoda wam czasu? Takie filozofie są naprawdę nie na moim poziomie.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr wrz 23, 2015 14:16
Zobacz profil
Post Re: STOP akcjom "stop aborcji"
Tak. Albo taka chemioterapia. Te wszystkie małe istoty, każda z niepowtarzalnym genomem różnym od genomu organizmu, jaki je zrodził, których jedyną winą jest to, że chcą żyć życiem swoich wolnych przodków, a nie umierać apoptotycznie, kiedy organizm zażąda... biedne, malutkie, niewinne komórki rakowe. Takie bezbronne.

Umówmy się może, że absurdy oprawiamy sobie osobno, a poważną rozmowę toczymy używając argumentów innych niż morderstwa niewinnych istot, bo na takim poziomie abstrakcji i współczucia to nawet prątek gruźlicy ma prawo do życia.


Śr wrz 23, 2015 14:43

Dołączył(a): Wt maja 31, 2011 16:27
Posty: 331
Post Re: STOP akcjom "stop aborcji"
WIST napisał(a):
A czy ktoś twierdził że prawo m być przedłużeniem moralności? Oczywiście nie. Natomiast morderstwo niewinnej istoty akurat ma wszelkie znamiona czynu który powinien być prawnie zakazany. Poczyebie jak próbuje cie udowadniać ze policzków anie czy nawet zdrada nie są zakazane to morderstwo tez można odpuścić. Naprawdę nie szkoda wam czasu? Takie filozofie są naprawdę nie na moim poziomie.


Ja w ogóle nie pisałem o morderstwie, tylko o aborcji. Rozumiem, że dla ciebie to może być równoznaczne (czyli z cala pewnoscia postulujesz maksymalna karę dożywocia dla kobiety po aborcji, w przeciwnym razie oznaczałoby to, że jednak to rożnicujesz) ale musisz uznać fakt, że większość ludzi uważa inaczej. Pomijając tę kwestię: morderstwo nie jest zakazane dlatego, że jest ZŁEM, ale dlatego, że duze społeczeństwo, w którym byłoby legalne, rozpadloby się. Za fałszowanie pieniędzy można dostać wyrok taki, jak za zabójstwo, z tego samego powodu. Tworząc prawo, rozsądny człowiek zastanawia się, jakie są jego skutki, a nie, jak mocne oburzenie wzbudza w nim taki czy inny czyn. No więc, skutki obecnej ustawy są takie, że BIEDNI ludzie nie mają legalnej możliwości aborcji (niebiedni w tym celu wyjeżdżają za granicę i wszystko jest zgodne z prawem). Dokładnie taki sam skutek mialaby ustawa zezwalająca na aborcję, ale tylko prywatnie, bez żadnego dofinansowania. Czy takie prawo uznalbys za w miarė moralnie akceptowalne - tak jak obecne - czy też potėpiłbyś jako grzeszne, skoro wpływ takiej zmiany na ilość zabitych zarodków bylby ŻADEN?


Śr wrz 23, 2015 15:20
Zobacz profil
Post Re: STOP akcjom "stop aborcji"
Jesteśmy na portalu wiara.pl i o dziwo!, dużo to tolerancji dla tzwn. otwartych katolików,walczących ateistów, przeciwników życia, a nawet różnych mętów.
Warto więc może przeczytać od czasu do czasu artykuł z portalu:wiara.pl:

http://info.wiara.pl/doc/3069361.Zapomniec-sie-nie-da


Pn kwi 04, 2016 15:59
Post Re: STOP akcjom "stop aborcji"
gita napisał(a):
Jesteśmy na portalu wiara.pl i o dziwo!, dużo to tolerancji dla tzwn. otwartych katolików,walczących ateistów, przeciwników życia, a nawet różnych mętów.
Warto więc może przeczytać od czasu do czasu artykuł z portalu:wiara.pl:

http://info.wiara.pl/doc/3069361.Zapomniec-sie-nie-da

Zwłaszcza przeczytają różne męty......


Pn kwi 04, 2016 16:34

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 15:39
Posty: 291
Post Re: STOP akcjom "stop aborcji"
Naleśnik napisał(a):
Powinniśmy zalegalizować aborcję na życzenie. Moim zdaniem taka zmiana nie zwiększy liczby aborcji - jest ona tak łatwo dostępna i kosztuje tyle co używany smartphone, więc kto chce może już teraz bez konsekwencji się jej poddać.

Niestety, ale to smutna prawda. Ustanawiać prawo, którego nikt nie przestrzega, jest bez sensu. Uderzy ono jak zwykle tylko w kobiety najuboższe, które będą miały trudności ze zdobyciem pieniędzy na zabieg za granicą, i mogą nawet kosztem własnego zdrowia, a nawet życia połykać jakieś świństwo zakupione w internecie.
Jeśli kobieta jest zdecydowana usunąć ciąże i będzie to mogła legalnie zrobić za granicą, to żadne prawo w Polsce ją przed tym nie powstrzyma.
Cytuj:
Słowo „aborcja” nie pada. Lekarz pisze na karteczce adres i numer telefonu ginekologa, który wykonuje zabiegi. Kobieta przepisuje te dane, lekarz karteczkę niszczy, aby nie było dowodu, że pomagał. Oficjalnie w Polsce właściwie nie przerywa się ciąży. Za to turystyka aborcyjna kwitnie./../ Dr Rudziński nie słyszał, by gdzieś Polkom odmówiono. Mogą, tak jak Niemki, mieć aborcję na życzenie do 12. tygodnia ciąży. – Gdy przyjmowano Polskę do Unii, była tu dyskusja: odmawiać Polkom czy nie? Uznano, że odsyłanie ich z kwitkiem byłoby niehumanitarne – wspomina dr Rudziński.
Aborcja w Prenzlau kosztuje 450 euro. To szpital komunalny, liczy po kosztach własnych. W prywatnych stawki są z reguły o 100 euro wyższe.
Kilka lat temu przyjmował po 350 Polek rocznie, teraz tysiąc. A chciałoby przyjeżdżać jeszcze więcej. /../ Szacuje się, że Polki przerywają 150 tys. ciąż rocznie. Jeżdżą do szpitali nie tylko w Niemczech. Ale i do Austrii, na Słowację (aborcja jest tam na życzenie kobiety, bez podawania powodu). Albo do Holandii (jeśli kobieta jest w „nieznośnej” sytuacji, ciążę można usunąć nawet do 22. tygodnia). Wiele klinik specjalnie dla Polek zatrudnia konsultantów mówiących po polsku.

http://polska.newsweek.pl/podziemie-abo ... 162,1.html
Naleśnik napisał(a):
Równocześnie chciałbym, aby przy każdym ośrodku, w którym można dokonać aborcji istniała organizacja pro-life.

Widzę w toku swojego rozumowania, doszedłeś, do takich samych wniosków jak ja. Pozwolę sobie tu zacytować to, co już napisałam w innym wątku na ten temat.
Cytuj:
Ta ustawa to najbardziej barbarzyński projekt w ustawodawstwie Polskim, jaki znam. Nie zlikwiduje ona problemu, tylko, przyczyni się do eskalacji cierpienia i być może jeszcze więcej niewinnych dzieci straci życie. Usunięcie ciąży, to nie jest nigdy dla kobiety łatwa decyzja. Jeśli już się na to zdecyduje to lepiej, żeby miała możliwość zrobić to legalnie. Jeśli nie będzie miała takiej możliwości, to wyjedzie za granicę, albo skorzysta z usług podziemia aborcyjnego, gdzie nikomu nie będzie zależało na ocaleniu życia poczętego. Jeśli zdecyduje się usunąć ciążę legalnie, to na pewno wykorzysta taką możliwość. Tu dopiero widzę pole do działania dla obrońców życia poczętego. Uświadomienie kobiety, która być może w olbrzymim stresie nie jest zdolna myśleć racjonalnie, że usunięcie ciąży to nie jest jedyna i słuszna decyzja. Wskazać inne rozwiązania, tak aby kobieta sama zdecydowała, a nie była do tego zmuszona. Działania obrońców , życia powinno być skupione na materialnej i niematerialnej konkretnej pomocy kobietom, które zdecydują się urodzić, tak aby były świadome , że jak urodzą, to nie zostaną z tym problemem same. Decyzja zawsze powinna należeć do kobiety i jej rodziny.


Cytuj:
Nawet jeśli udałoby się przekonać zaledwie 1% kobiet


Ja byłabym, w tym miejscu bardziej optymistyczna. Może dlatego, że jestem kobietą. Wydaje mi się, że wiele z nas usuwając ciąże, tak naprawdę nie ma świadomości, że robi coś naprawdę złego.
Jeśli kobieta decydująca się usunąć ciąże zobaczyłaby np. taki film:
https://www.youtube.com/watch?v=hVJ90RL0qAw

i lekarz pokazałby dokładnie, na jakim etapie rozwoju jest jej dziecko, to myślę, że nie 1, ale kilkadziesiąt procent istnień ludzkich można by uratować.
No, ale z tego, co widzę po postach niektórych osób wierzących, to ważniejsze są pozory. Dlaczego tak bardzo niektórzy chcą ograniczyć prawo kobiet i odebrać im godność, przecież nawet ponoć Bóg dał ludziom wolną wolę.


Wt kwi 05, 2016 7:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: STOP akcjom "stop aborcji"
Nasuwa się analogia z globalną wojną z narkotykami - zakazy i represje nie tylko nie wywierają oczekiwanego skutku, ale też wieloaspektowo pogłębiają problem, podczas gdy redukcja szkód, czyli działania na rzecz osób zażywających narkotyki prowadzone również, a nawet głównie wtedy, gdy nie są one w danym momencie zdecydowane na zerwanie z nałogiem lub zaprzestaniem zażywania, przynoszą wymierne pożytki.

Zastraszanie nigdy nie jest na dłuższa metę dobrym rozwiązaniem. Skoro jesteśmy zdolni do racjonalnej refleksji nad własnym postępowaniem, to odwołujmy się do rozumu i sumienia.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt kwi 05, 2016 8:20
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 24, 2017 20:57
Posty: 1
Post Re: STOP akcjom "stop aborcji"
Chciałam jeszcze dodać że takich profesjonalnych sklepów z podziemia aborcyjnego jest więcej, ostatnio zobaczyłam reklamę w gazecie o nowej organizacji która zaczyna się rozwijać w Polsce a mianowicie (ciach m_m)
Mam mały mętlik w głowie, z jednej strony nie popieram aborcji a z drugiej ich argumenty są dosyć przekonujące. Ostatnio przykład Islandii w której żadne dziecko ostatnimi czasy nie urodziło się z zespołem downa bo przy badaniach prenatalnych, lekarze potrafią wykazać pewne nieprawidłowości i na tej podstawie sugerują kobiecie że może usunąć ciążę. Kolejna sprawa - ciąża zagrożona, podobny schemat. Nasze państwo powinno jednak trochę złagodzić nasze Prawo aborcyjne. Kobieta która chce usunąć ciążę to i tak to zrobi, zakazami tylko powiększamy podziemie aborcyjne (oszustów sprzedających witaminy zamiast tabletek poronnych) czy też turystykę aborcyjną. Niemcy, Słowacja i ich kliniki oficjalnie reklamują się w Polsce o ich działalności, mało tego organizują nawet transport z kraju.


N wrz 24, 2017 21:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL