Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 9:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Polityka antynarkotykowa a Kościół 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Polityka antynarkotykowa a Watykan
Soul33 napisał(a):
Na pewno widzę, że są dwa rodzaje substancji psychoaktywnych - takie, o których nikt nie wie, że są psychoaktywne (kawa, herbata) nawet, gdy ich używają, oraz takie, o których wszyscy to wiedzą.


Serio nikt nie wie? Nie słyszałeś np. nigdy jak ktoś mówi, że teraz wypije kawę, żeby móc się dłużej uczyć czy pracować? :-D

Soul33 napisał(a):
Tylko, że to jest już wykraczanie poza zasady kulturowe. Tak, jak istnieje zasada, że się nie kradnie, tak istnieje zasada, że nie upija się w środku tygodnia lub w samotności.
Po prostu niektórzy tych zasad nie przestrzegają.


Nikeórzy? Szacuje się, że w Polsce nadużywa alkoholu 12% populacji, zaś 2% jest od niego uzależnione.

Soul33 napisał(a):
To tak nie działa. Działa za to tak:
Pijemy alkohol => stwierdzamy, że alkohol i narkotyki to to samo, a sam alkohol jest dość niebezpieczny => czyli branie niebezpiecznych narkotyków jest w porządku.

Ludzie nie mają tendencji do stwierdzania, że to, co uważają za normalne i robią od lat, jest czymś złym. Innymi słowy, sami nie wprowadzają się w doświadczanie dysonansu poznawczego.


Dlatego potrzebna jest edukacja, zamiast straszenia z jednej strony, a pobłażania z drugiej. Logicznym następnym krokiem po uświadomieniu ludziom, że alkohol jest narkotykiem tak samo jak heroina, jest wskazanie, że wśród narkotyków/substancji psychoaktywnych istnieją rózne grupy i gradacja. Póki co jednak pseudoprofilaktyka idzie w drugą stronę, np. zwalczając pojęcie narkotyków miękkich i wrzucając je wszystkie do jednego wora, kłamiąc w żywe oczy i robiąc kurtyzanę z logiki stwierdzeniami w rodzaju "wszyscy zaczynają od marihuany i dlatego musi być ona nielegalna".


Soul33 napisał(a):
O ile wiem, nie ma też takiego plemienia, które używało alkoholu w sposób silnie zrytualizowany, tak jak lokalnych narkotyków Indian, więc ciężko o pewność w tej kwestii.


Znaczy w Amazonii używają tak cziczy, ale to alkohol bardzo słaby.

Soul33 napisał(a):
Jestem przekonany tylko do tego, że błędem byłoby ot tak wszystkie narkotyki zalegalizować, umyć ręce i zapomnieć o sprawie.


O ile mi wiadomo nikt poważny (żadna organizacja prolegalizacyjna) czegoś takiego nie proponuje. Mowa jest zawsze o kontroli, zaangażowaniu służby zdrowia, edukacji, redukcji szkód...

Narzędzia są. Problem z mentalnością. Portugalia zdekryminalizowała wszystkie narkotyki 15 lat temu. Efekt? Prawie najmniejszy w Europie odsetek przedawkowań, spadek zakażeń HIV...

Ciekawostka:

Cytuj:
Ostatecznie policja pozytywnie ocenia efekty wprowadzenia dekryminalizacji. Zamiast ścigać użytkowników narkotyków, tracić czas i pieniądze na ich zatrzymywanie, pobieranie odcisków palców czy fotografowanie, policja może skupić się obecnie na działaniach przeciwko zorganizowanej przestępczości i handlarzach narkotyków. Najnowsze dane pokazują, że policja dokonuje mniejszej liczby aresztowań, ale przechwytuje większe ilości narkotyków.


https://www.opensocietyfoundations.org/ ... 1206_0.pdf

To tak apropos wieszczeń (np. abp. Głódzia), że zgoda na posiadanie na własny użytek niechybnie doprowadzi do bezkarności dilerów.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt kwi 29, 2016 14:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Helenka napisał(a):
„Narkotyków nie zwalcza się narkotykami! Narkotyk jest złem, a wobec zła nie można iść na ustępstwa czy kompromisy! Legalizacja, choćby częściowa, tak zwanych «miękkich narkotyków» nie tylko jest wątpliwa pod względem legislacyjnym, ale także nie przynosi pożądanych efektów. Mówiąc «nie» narkotykom, trzeba zarazem powiedzieć «tak» życiu, «tak» miłości, «tak» wychowaniu, «tak» sportowi, «tak» pracy, «tak» większym możliwościom zatrudnienia. Jeśli powiemy im «tak», nie ma miejsca na narkotyki, nadużywanie alkoholu i inne uzależnienia” – mówił Ojciec Święty.


W czym problem?
Ktoś lubi po pracy napić sie kawy, a ktoś inny zażyć heroine.
Po co tego zabraniać? jak ktoś chce to niech korzysta.
I jeśli mówisz,

Mówiąc «nie» narkotykom, trzeba zarazem powiedzieć «tak» życiu, «tak» miłości, «tak» wychowaniu, «tak» sportowi, «tak» pracy, «tak» większym możliwościom zatrudnienia.

to jak ktoś jest emerytem, to już to go nie dotyczy, bo nie ma żony, nie lubi sportu, już nie pracuje, więc jak chce to niech sobie korzysta z wszelkich narkotyków.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt kwi 29, 2016 17:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Polityka antynarkotykowa a Watykan
Tak jakby w temacie: http://www.cannabisnews.pl/arcybiskup-m ... m-istotne/

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz maja 05, 2016 6:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Przegląd prasy i Aktualności
http://kosciol.wiara.pl/doc/3569915.Bp- ... narkotykow

ten bezrozumny upór jednak nigdy nie przestanie mnie zadziwiać...

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So lis 26, 2016 8:13
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
JedenPost napisał(a):
http://kosciol.wiara.pl/doc/3569915.Bp-Sorondo-NIE-dla-legalizacji-miekkich-narkotykow

ten bezrozumny upór jednak nigdy nie przestanie mnie zadziwiać...

Od rzemyczka do koziczka - od grzybków halucynogennych do ciężkich narkotyków......mnóstwo uzależnionych narkomanów poszło tą drogą.


So lis 26, 2016 9:29

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Bzdura. Niemal w 100% przypadków pierwszym narkotykiem jest alkohol. Bo z jakiego niby powodu akurat miłośnik grzybków miałby sięgać po heroinę?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So lis 26, 2016 9:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alkohol jest w skali społecznej dużo większym problemem niż narkotyki.
Ciekawe dlaczego te same środowiska, które tak kurczowo obstają przy zakazie nawet miękkich narkotyków, nie postulują penalizacji obrotu czy posiadania alkoholu?
Może dlatego, bo uważają, że alkohol stosowany z umiarem i rozsądkiem żadnych specjalnych szkód nikomu nie wyrządza.
I słusznie.
Tyle, że to samo dotyczy choćby takiej marihuany.


So lis 26, 2016 9:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
mikkel napisał(a):
Alkohol jest w skali społecznej dużo większym problemem niż narkotyki.


Alkohol jest najbardziej szkodliwym społecznie narkotykiem:


Obrazek

jasnoniebieski - szkody dla osób postronnych
ciemnoniebieski - szkody dla samego użytkownika

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So lis 26, 2016 10:04
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
JedenPost napisał(a):
mikkel napisał(a):
Alkohol jest w skali społecznej dużo większym problemem niż narkotyki.


Alkohol jest najbardziej szkodliwym społecznie narkotykiem:


Obrazek

jasnoniebieski - szkody dla osób postronnych
ciemnoniebieski - szkody dla samego użytkownika

Fajna tabelka :D ... a alkohol mogliby też rozbić na poszczególne gatunki i rodzaje, podobnie jak uczyniono to w przypadku narkotyków......


So lis 26, 2016 10:16

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
a alkohol mogliby też rozbić na poszczególne gatunki i rodzaje, podobnie jak uczyniono to w przypadku narkotyków......


Nie ma różnych rodzajów (konsumpcyjnego) alkoholu, są tylko różne produkty z taką czy inną zawartością tego samego narkotyku - etanolu, czyli sytuacja jest identyczna, jak z pozostałymi narkotykami.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So lis 26, 2016 10:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
JedenPost napisał(a):
Alus napisał(a):
a alkohol mogliby też rozbić na poszczególne gatunki i rodzaje, podobnie jak uczyniono to w przypadku narkotyków......


Nie ma różnych rodzajów (konsumpcyjnego) alkoholu, są tylko różne produkty z taką czy inną zawartością tego samego narkotyku - etanolu, czyli sytuacja jest identyczna, jak z pozostałymi narkotykami.

Tyle tylko, że w pewnych granicach i sytuacjach alkohol służy zdrowiu. Np. pewne lekarstwa zawierają alkohol.
Lampka czerwonego wytrawnego po obiedzie też jest pożyteczna.
Czym innym natomiast jest kwestia wpływu powyższych ilości alkoholu na zdolność zachowania pełnej koncentracji np. przy prowadzeniu pojazdu mechanicznego.
Ciekawą rzeczą jest to, że o ile w Polsce kierujący może prowadzić legalnie pojazd samochodowy jeśli stężenie alkoholu we krwi nie przekroczy 0,2 promila, to w wielu krajach europejskich poziom ten jest wyższy: 0,5, a nawet 0,8 promila.
http://mojafirma.infor.pl/moto/prawo-na ... uropa.html
Oczywiście nie zachęcam nikogo do prowadzenia pojazdów pod jakimkolwiek wpływem alkoholu.


Ostatnio edytowano So lis 26, 2016 11:15 przez Tomek44, łącznie edytowano 2 razy



So lis 26, 2016 11:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Tomek44 napisał(a):
Tyle tylko, że w pewnych granicach i sytuacjach alkohol służy zdrowiu.


I co z tego? To samo, tylko w większym stopniu, dotyczy marihuany, grzybów psylocybinowych, LSD czy nawet heroiny. Negatywy związane z konsumpcją alkoholu w żaden sposób nie równoważą ewentualnych pożytków.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So lis 26, 2016 11:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
JedenPost napisał(a):
Tomek44 napisał(a):
Tyle tylko, że w pewnych granicach i sytuacjach alkohol służy zdrowiu.


I co z tego? To samo, tylko w większym stopniu, dotyczy marihuany, grzybów psylocybinowych, LSD czy nawet heroiny. Negatywy związane z konsumpcją alkoholu w żaden sposób nie równoważą ewentualnych pożytków.

To z tego, że są sytuacje, w których brak zastosowania alkoholu jest rzeczą nierozsądną. Innymi słowy: korzyści w pewnych sytuacjach przeważają nad ewentualnymi złymi skutkami.
Tak jak z każdym produktem spożywczym, który dziś jest nafaszerowany chemią. Czy przestaniesz kupować mięso w sklepie bo jest w nim sporo np. antybiotyków i innych substancji?


Ostatnio edytowano So lis 26, 2016 11:23 przez Tomek44, łącznie edytowano 1 raz



So lis 26, 2016 11:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
No i? To samo dotyczy narkotyków, które wymieniłem, a mimo to biskup upiera się, żeby były nielegalne.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So lis 26, 2016 11:21
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
JedenPost napisał(a):
Alus napisał(a):
a alkohol mogliby też rozbić na poszczególne gatunki i rodzaje, podobnie jak uczyniono to w przypadku narkotyków......


Nie ma różnych rodzajów (konsumpcyjnego) alkoholu, są tylko różne produkty z taką czy inną zawartością tego samego narkotyku - etanolu, czyli sytuacja jest identyczna, jak z pozostałymi narkotykami.

Adekwatnie jak heroin, kokaina, krak kokain, metaamfetamina, etc to narkotyki.
Dla rzetelnego zobrazowania szkodliwości podobnie jak alkohole winny w tym zestawieniu być zbilansowane pod jednym mianem"narkotyki".


So lis 26, 2016 11:24
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL