Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Specjalne traktowanie religii katolickiej? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 15:36
Posty: 427
Post Specjalne traktowanie religii katolickiej?
Chodzi mi tutaj o ostnią i(I)ntronizację, awanturę o krzyże w sejmie itp.

Na jakiej podstawie ma być uznana przez władze świeckie właśnie religia katolicka? Moją wątpliość postaram się wyjaśnić na przykładzie… przepraszam, że akurat takim… Chodzi mi o niesławną czarną mszę satanistyczną, jaka miała się odbyć (odbyła się?) 15 sierpnia w budynku władz miasta w Oklahomie. Niestety, nie mogę teraz znaleźć źródła na to, a miałem je przecież… Chodzi mi o to, że jednym z elementów tej czarnej mszy miało być wezwanie szatana do całego stanu Oklahoma i do całych USA, jak nie oddanie stanu Oklahoma i USA diabłu (już nie pamiętam). Tym faktem jestem przerażony i gdybym był amerykaninem, z pewnością podpisałbym petycję przeciw temu. Jednak, o ile ma zostać utrzymana zasada świeckości państwa, to nie widzę, na jakiej podstawie to akurat religia katolicka ma mieć prawo odprawiania takich rytuałów, oddawania całego kraju swojemu Bogu przy udziale władz państwowych… Niech mi ktoś wytłumaczy, dlaczego niesprzeczne z tą zasadą ma być jakiekolwiek inne rozwiązanie jak takie, że:

• albo KAŻDA LEGALNA religia ma mieć prawo do wieszania w Sejmie swoich symboli, odniesień do swojego b(B)oga w preambule konstytucji, odprawiania przy współudziale władz świeckich rytuałów oddania państwa swojemu b(B)ogu;

• Albo ŻADNA.

Może chodzi o liczebność? Że najwięcej jest w Polszcze katolików? Dobrze zatem… Załóżmy, że za ileśtam lat w Polsce mamy większość muzułmanów. Czy wtedy w Sejmie ma zawisnąć półksiężyc, w preambule konstytucji ma być odniesienie do Mahometa, a także ma zostać odprawiony rytuał oddania Polski Allahowi?

Może chodzi o historię i spuściznę kulturową? Ale w takim razie w 966 roku Mieszko I sprzeniewierzył się własnej spuściźnie kulturowej pogaństwa słowiańskiego.

Niech mnie ktoś wyprowadzi z tych błędów... Bo tak, zdaję sobie sprawę, że pewnie mój wywód jest bzdurny i nieświęty… Dobrze zatem… Będę szczerze wdzięczny, jeśli ktoś sprowadzi moje myśli na właściwe tory.

_________________
Także http://forum.wiara.pl/search.php?author=gaazkam&submit=Szukaj


Śr lis 23, 2016 14:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 10, 2016 12:46
Posty: 12
Post Re: Specjalne traktowanie religii katolickiej?
Hmm...przede wszystkim dlatego, że ta religia jako jedyna jest prawdziwa :D

Ale ponieważ pewnie Cię to nie przekona (co jest naturalne), to warto dodać, że zasady społeczno-moralne wypływające z religii katolickiej i stanowiące treść nauczania Kościoła Rzymskiego są najbardziej skuteczne, tzn. jeśliby wprowadzić ustawodawstwo danego państwa w oparciu o nie (ale dobrze zrozumiane!) oraz jeśli społeczeństwo by je respektowało, to powstałe w ten sposób państwo byłoby bezpieczne, spokojne, przyjazne dla obywateli i cudzoziemców, sprawiedliwe i pełniłoby skutecznie wszystkie swoje funkcje.


So gru 10, 2016 15:42
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Specjalne traktowanie religii katolickiej?
Nie widzisz różnicy między chrześcijaństwem a satanizmem? Między Dobrem a złem?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So gru 10, 2016 17:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL