Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:28



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Nawrócenie w Kościele 
Autor Wiadomość
Post Re: Nawrócenie w Kościele
[quo[quote="Coroner"]Bardzo chrześcijański ten autorytet Sted. Bardzo. A pamiętasz jak odszedł z tego świata?te="Coroner"]Bardzo chrześcijański ten autorytet Sted. Bardzo. A pamiętasz jak odszedł z tego świata?
To tak tylko dla tego ze jesteś niby taka radykalna i prawowierną.[/quote



A czy ty pamietasz jak Jezus odszedl z tego swiata...?

O Jezusie tez niektorzy mowia, ze byl schizofrenikiem...A jednak Jego slowa trafiaja mi prosto do serca...Wiesz, to nie ma dla mnie znaczenia, co kto o kim mowi...Ja nie osadzam nikogo, bo to nie moja rzecz...

A jesli chodzi o autorytety, to ja nie mam zadnych... Nie potrzebuje ich... Prawo Boze mam wypisane na sercu i staram sie nim zyc...Tak jak nasz Wielki Nauczyciel... Twoja aprobata nie jest mi do niczego potrzebna...A twoja pogarda nie przeszkadza mi zywic do ciebie milosci blizniego... :)


So sty 14, 2017 22:35
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Nawrócenie w Kościele
wybrana napisał(a):
Alus nie obrażaj Chrystusa.
Katolicyzm przestał być chrzescijaństwem, bowiem zdradził Chrystusa.

Nie pozwalaj sobie.
Naruszasz Regulamin.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So sty 14, 2017 23:34
Zobacz profil WWW
Post Re: Nawrócenie w Kościele
Cytuj:
Alus nie obrażaj Chrystusa.
Katolicyzm przestał być chrzescijaństwem, bowiem zdradził Chrystusa.

W co trzecim post szkalujesz generalnie cały Kościół, pomawiasz o zdradę Chrystusa, choć On zagwarantował obecność w swoim Kościele do końca świata, którego tworzenie oddał w ręce apostołów słabych, tchórzliwych, zapierających sie Go, rywalizując o poczesne miejsce.
I tym słabym ludziom i wszystkim wierzącym w Chrystusa i w Jego Kościół na wieki zapowiedział - kto wami gardzi Mną gardzi.
A Ty bazując na pogardzie ludzi wrogich Chrystusowi usiłujesz ponoć zmieniać Kościół :( :(
"Dobrymi" chęciami jest piekło wybrukowane - "dobrymi" takimi jakie prezentują autorzy gniotów, które tu co i rusz zapodajesz.
Skupianie sie na złu - rzeczywistym czy urojonym - zatruwa duszę.


N sty 15, 2017 9:03
Post Re: Nawrócenie w Kościele
Alus napisał(a):
wybrana napisał(a):
A może nie przyjęto tej prawdy: 4:16
A myśmy poznali i uwierzyli w miłość, którą Bóg ma do nas. Bóg jest miłością, a kto mieszka w miłości, mieszka w Bogu, a Bóg w nim.
4:17
W tym miłość do nas doszła do doskonałości, że możemy mieć niezachwianą ufność w dzień sądu, gdyż jaki On jest, tacy i my jesteśmy na tym świecie.
4:18
W miłości nie ma bojaźni, wszak doskonała miłość usuwa bojaźń, gdyż bojaźń drży przed karą; kto się więc boi, nie jest doskonały w miłości.
4:19
Miłujmy więc, gdyż On nas przedtem umiłował.
4:20
Jeśli kto mówi: Miłuję Boga, a nienawidzi brata swego, kłamcą jest; albowiem kto nie miłuje brata swego, którego widzi, nie może miłować Boga, którego nie widzi.
4:21
A to przykazanie mamy od niego, aby ten, kto miłuje Boga, miłował i brata swego.


Dobrałaś dobre cytaty, tylko pytanie czemu Ty osobiście nie postępujesz wedle nich.


Mylisz się Alus, ja właśnie postępuje wedle nich.
Czy piszę dlatego, żeby być narażoną na krytykę?
Zdaję sobie sprawę, że wielu osobą się narażę, zdaję sobie sprawę, że w niektórych osobach wywołam gniew i oburzenie. Niech się na mnie gniewają, niech się oburzają, ale przede wszystkim niech sami zaczną myśleć i szukać - szukać prawdy, a wtedy ją poznają. Jak bardzo świat jest zwiedziony złą, fałszywą i jakże nieprawdziwą religią niezgodną z założeniem Bożym wobec nas. Kościół przestał być chrześcijański, albowiem zdradził Jezusa. Proroctwa biblijne zawsze się spełniały. Jak mylisz o czym pisał w swoim proroctwie Św.Jan. Pisał On o czasach ostatecznych i nie pisał o zagładzie Rzymu w V wieku, ale pisał o ostatecznym zagładzie Babilonu - nierządnicy na 7 wzgórzach, która uprawiała nierząd z królami i władcami świata, ubrana w purpurę i szkarłat i upijała się krwią świętych.
Jak myślisz Alus, czy pisząc i narażając się na gniew, robię to z miłości? Wyobraź sobie, że robię to z miłości dla ludzi, bo na sercu leży mi ich życie wieczne. Jak mi ktoś nie wierzy, to niech sam szuka - szukajcie a znajdziecie, niech modli się codziennie o prawdę i rozeznanie. Nie nie daje się prowadzić jak ślepy, bo gdy ślepy prowadzi ślepego, to oboje upadają.


N sty 15, 2017 11:26
Post Re: Nawrócenie w Kościele
I wlasnie wybrana oswiecilo ze ma glosic inna ewangelie.

Kosciol nigdy nie zdradzi Jezusa. Jest to a priori niemozliwe, co uzasadnil sw Pawel. Owszem my ludzie grzeszymy i bladzimy ale to Pan Jezus uwzglednil. Chyba zaden z Apostolownie byl od poczatku niezlomnym herosem
I cale szczescie, bo w tak idealnym kolku wzajemnej adoracji dla nas slabych nie byloby miejsca. Czyz nie Ada i wybrana?


N sty 15, 2017 11:40
Post Re: Nawrócenie w Kościele
wybrana napisał(a):
Alus napisał(a):
wybrana napisał(a):
A może nie przyjęto tej prawdy: 4:16
A myśmy poznali i uwierzyli w miłość, którą Bóg ma do nas. Bóg jest miłością, a kto mieszka w miłości, mieszka w Bogu, a Bóg w nim.
4:17
W tym miłość do nas doszła do doskonałości, że możemy mieć niezachwianą ufność w dzień sądu, gdyż jaki On jest, tacy i my jesteśmy na tym świecie.
4:18
W miłości nie ma bojaźni, wszak doskonała miłość usuwa bojaźń, gdyż bojaźń drży przed karą; kto się więc boi, nie jest doskonały w miłości.
4:19
Miłujmy więc, gdyż On nas przedtem umiłował.
4:20
Jeśli kto mówi: Miłuję Boga, a nienawidzi brata swego, kłamcą jest; albowiem kto nie miłuje brata swego, którego widzi, nie może miłować Boga, którego nie widzi.
4:21
A to przykazanie mamy od niego, aby ten, kto miłuje Boga, miłował i brata swego.


Dobrałaś dobre cytaty, tylko pytanie czemu Ty osobiście nie postępujesz wedle nich.


Mylisz się Alus, ja właśnie postępuje wedle nich.
Czy piszę dlatego, żeby być narażoną na krytykę?
Zdaję sobie sprawę, że wielu osobą się narażę, zdaję sobie sprawę, że w niektórych osobach wywołam gniew i oburzenie. Niech się na mnie gniewają, niech się oburzają, ale przede wszystkim niech sami zaczną myśleć i szukać - szukać prawdy, a wtedy ją poznają. Jak bardzo świat jest zwiedziony złą, fałszywą i jakże nieprawdziwą religią niezgodną z założeniem Bożym wobec nas. Kościół przestał być chrześcijański, albowiem zdradził Jezusa. Proroctwa biblijne zawsze się spełniały. Jak mylisz o czym pisał w swoim proroctwie Św.Jan. Pisał On o czasach ostatecznych i nie pisał o zagładzie Rzymu w V wieku, ale pisał o ostatecznym zagładzie Babilonu - nierządnicy na 7 wzgórzach, która uprawiała nierząd z królami i władcami świata, ubrana w purpurę i szkarłat i upijała się krwią świętych.
Jak myślisz Alus, czy pisząc i narażając się na gniew, robię to z miłości? Wyobraź sobie, że robię to z miłości dla ludzi, bo na sercu leży mi ich życie wieczne. Jak mi ktoś nie wierzy, to niech sam szuka - szukajcie a znajdziecie, niech modli się codziennie o prawdę i rozeznanie. Nie nie daje się prowadzić jak ślepy, bo gdy ślepy prowadzi ślepego, to oboje upadają.

Chcesz budować dobro na fundamencie zła :o :o :o
Zło istniało od zawsze, Kościół nie był od niego wolny, ale babranie sie w złu, w grzechach innych, nigdy nie wyzwala dobra i pokoju.
Służba Bogu i zbawieniu innych polega na SŁUŻYĆ BOGU,TO SZUKAĆ NAJLEPSZEJ STRONY W NAJGORSZYM CZŁOWIEKU, męczennik za wiarę, za prawdę i za wolność człowieka, bł. J. Popiełuszko.


N sty 15, 2017 13:14
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Nawrócenie w Kościele
@Alus, grochem o ścianę. Wybrana nie potrzebuje i nie uznaje żadnych autorytetów. Sama dla siebie jest największym i jedynym autorytetem. :?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N sty 15, 2017 13:24
Zobacz profil
Post Re: Nawrócenie w Kościele
[quote="Alus[/quote]
Chcesz budować dobro na fundamencie zła :o :o :o
Zło istniało od zawsze, Kościół nie był od niego wolny, ale babranie sie w złu, w grzechach innych, nigdy nie wyzwala dobra i pokoju.
Służba Bogu i zbawieniu innych polega na SŁUŻYĆ BOGU,TO SZUKAĆ NAJLEPSZEJ STRONY W NAJGORSZYM CZŁOWIEKU, męczennik za wiarę, za prawdę i za wolność człowieka, bł. J. Popiełuszko.[/quote]

Alus, jeżeli chcesz poczytać na temat zła, to otwórz stronę 1 w tym temacie i zapoznaj się z pierwszym moim wpisem.


N sty 15, 2017 13:30
Post Re: Nawrócenie w Kościele
Moze zamiast oczernianiem Kosciola - Ciala Chrystusa, napiszesz nam o swoich grzechach i slabosciach? W koncu troske o zbawienie powinnas zaczac od siebie.

Wybrana, idziesz zla droga “oskarzyciela“ z Apokalipsy. Twoje oszczerstwa bez uzasadnienia nic dobrego nie wnosza.
Chrzescijanina nie pasjonuja historie o czyichs upadkach, slabosciach czy ogolnie o zlu. To domena zlego ducha.
Jesli chcesz cokolwiek zmienic, to nie wypominaniem calemu swiatu jaki jest zly i nieudany, ale swoja swietoscia, miloscia, modlitwa za wszystkich,przygarnieciem potrzebujacyxh i oddaniem wszystkiego Bogu, ktory zatroszczy sie o wszystko zdecydowanie lepiej niz ty.


Ty nie masz zbawiac swiata. Ty masz sie nawracac i isc za Chrystusem. A on zabronil osadzac, szkalowac i czuc sie lepszym.

Kto stoi, niech baczy, zeby nie upadl!


N sty 15, 2017 13:39
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Nawrócenie w Kościele
@Kael, dla wybranej za trudne do zrozumienia, a jeszcze trudniejsze do stosowania w życiu ;-) Ona jest święcie przekonana, że droga do Chrystusa prowadzi przez nią :?
Jedynym sposobem, aby zaprzestała tych oszczerstw jest ignor. Cóż, nie zawsze da się :-(

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N sty 15, 2017 13:49
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Nawrócenie w Kościele
wybrana napisał(a):
Zdaję sobie sprawę, że wielu osobą się narażę, zdaję sobie sprawę, że w niektórych osobach wywołam gniew i oburzenie.

Oczywiście. Gdy ktoś wypisuje brednie i fałszywe oskarżenia wymyślane przez gościa, który podpisuje się jako Lucyfer, wtedy łatwo narazić się innym - porażającą naiwnością i brakiem myślenia.

wybrana napisał(a):
Niech się na mnie gniewają, niech się oburzają, ale przede wszystkim niech sami zaczną myśleć i szukać - szukać prawdy, a wtedy ją poznają.

Gdybyś w ogóle sama stosowała się do swoich porad, to byś najpierw sprawdzała, co wklejasz, aby przypadkiem błędnymi oskarżenia nie obrażać wiary rozmówców.

Jednak tego nie robisz, przez co stajesz się osobą nie tylko bezmyślną ale też chamską.

Regulamin nakazuje sprawdzać źródła, z których czerpie się wiedzę. Zwykle nie podchodzimy do tego bardzo rygorystycznie ale gdy komuś aż tak brakuje rozwagi, kultury i refleksji, trzeba zacząć wymagać chociaż minimum tych cech.

Od tej pory masz zacząć sprawdzać to, na co się powołujesz.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N sty 15, 2017 14:22
Zobacz profil
Post Re: Nawrócenie w Kościele
Cytuj:
Cytuj:
Chcesz budować dobro na fundamencie zła :o :o :o
Zło istniało od zawsze, Kościół nie był od niego wolny, ale babranie sie w złu, w grzechach innych, nigdy nie wyzwala dobra i pokoju.
Służba Bogu i zbawieniu innych polega na SŁUŻYĆ BOGU,TO SZUKAĆ NAJLEPSZEJ STRONY W NAJGORSZYM CZŁOWIEKU, męczennik za wiarę, za prawdę i za wolność człowieka, bł. J. Popiełuszko.


Alus, jeżeli chcesz poczytać na temat zła, to otwórz stronę 1 w tym temacie i zapoznaj się z pierwszym moim wpisem.

Pierwszy Twój wpis to:


wybrana napisał(a):
Czy KK ma szansę się nawrócić i stać się Kościołem Chrystusowym nie tylko z nazwy ale z wiary?

http://legaba.6te.net/namiestn.html

Po przeczytaniu tej książki możemy zadać sobie pytanie - czyj to Kościół? - przez jakiego ducha jest prowadzony?

Trwoga zalewa serce !

Trwoga .....domena demona.
Szkoda, że nie chcesz na moment sie zatrzymać i starać sie zrozumieć, że nie odpowiadam złośliwie p-ko Tobie, ale ku rozwadze, która jest drogą do zbawienia.


N sty 15, 2017 19:48
Post Re: Nawrócenie w Kościele
Zamykamy. Ten temat to kolejne szkalowanie Kościoła katolickiego, a nie merytoryczna rozmowa ze strony wybranej.


Pn sty 16, 2017 8:47
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL