Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 5:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 309 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Następna strona
 Prawdziwy Kościół 
Autor Wiadomość
Post Re: Prawdziwy Kościół
wybrana napisał(a):
Jezus założył Kościół na ziemi. Należą do niego wszyscy chrześcijanie wierzący w zbawienną ofiarę Jezusa.
Kościół Jezusa, to nie instytucja, nie Zbór, społeczność o określonej nazwie. Wierni Kościoła Jezusa Chrystusa spotykają się w tworzonych przez siebie wspólnie Zborach - tzw.Kościołach wspólnotowych.


To jest sprzeczne logicznie.

A ta "pamiątka" Eucharystii kojarzy mi się ze ŚJ.


Śr lut 21, 2018 17:10

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Prawdziwy Kościół
baranek napisał(a):
wybrana napisał(a):
Jezus założył Kościół na ziemi. Należą do niego wszyscy chrześcijanie wierzący w zbawienną ofiarę Jezusa.
Kościół Jezusa, to nie instytucja, nie Zbór, społeczność o określonej nazwie. Wierni Kościoła Jezusa Chrystusa spotykają się w tworzonych przez siebie wspólnie Zborach - tzw.Kościołach wspólnotowych.


To jest sprzeczne logicznie.

A ta "pamiątka" Eucharystii kojarzy mi się ze ŚJ.

A co tu jest sprzeczne?
Do świadków jehowy nie należę.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Śr lut 21, 2018 19:35
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwy Kościół
Nie widzisz sprzeczności? Z jednej strony piszesz, że kościół to nie zbór, a zaraz obok, że wierni spotykają się w zborach - sprzeczność pogrubiłam.

wiem, że nie należysz do ŚJ, ale Twoje poglądy są tutaj zbieżne z poglądami ŚJ. Oni też uczą o pamiątce Eucharystii.


Śr lut 21, 2018 20:04
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Prawdziwy Kościół
baranek napisał(a):
Oni też uczą o pamiątce Eucharystii.

Nie tylko. Protestanci ewangelikalni (m.in. baptyści) też.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr lut 21, 2018 20:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Prawdziwy Kościół
Małgosiaa napisał(a):
baranek napisał(a):
Oni też uczą o pamiątce Eucharystii.

Nie tylko. Protestanci ewangelikalni (m.in. baptyści) też.


EUCHARYSTIA JAKO PAMIĄTKA «MIRABILIA DEI» JAN PAWEŁ II
Katecheza podczas audiencji generalnej 4 października 2000 r.

Bardzo ciekawy tekst. Bardzo wielu ewangelików i ewangelikalnych by się z nim zgodziło z bardzo niewielkimi zastrzeżeniami (raczej co do myśli nie wprost wypowiedzianych). Może też nie zawsze w tej formie (bo Biblia znów pocięta na paski). W kazdym razie na pewno przybliży np. @baranek co to za "pamiątka".

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr lut 21, 2018 22:31
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwy Kościół
A czy tam pisze coś o Świadkach Jehowy? Bo ja o nich pisałam :) - i dobrze wiem, jak oni to rozumieją.


Śr lut 21, 2018 22:39
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Prawdziwy Kościół
Kozioł napisał(a):
EUCHARYSTIA JAKO PAMIĄTKA «MIRABILIA DEI» JAN PAWEŁ II
Katecheza podczas audiencji generalnej 4 października 2000 r.

Bardzo ciekawy tekst. Bardzo wielu ewangelików i ewangelikalnych by się z nim zgodziło z bardzo niewielkimi zastrzeżeniami (raczej co do myśli nie wprost wypowiedzianych). Może też nie zawsze w tej formie (bo Biblia znów pocięta na paski). W kazdym razie na pewno przybliży np. @baranek co to za "pamiątka".

Dziękuję za ten link. Tekst przeczytam jutro, bo już późno.

Sęk w tym, że ewangelikanie, w odróżnieniu od katolików, prawosławnych a nawet ewangelików, nie sprawują Eucharystii a Wieczerzę. W odróżnieniu od wszystkich traktują ją wyłącznie jako pamiątkę, a dobrze wiesz, że dla katolików, prawosławnych i raczej (skoro jest przemiana chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa) także dla ewangelików, Eucharystia jest nie tylko Pamiątką, ale przede wszystkicm uobecnieniem Ofiary Chrystusa. To jest ta zasadnicza różnica w pojmowaniu Eucharystii.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr lut 21, 2018 23:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Prawdziwy Kościół
Małgosiaa napisał(a):
Sęk w tym, że ewangelikanie, w odróżnieniu od katolików, prawosławnych a nawet ewangelików, nie sprawują Eucharystii a Wieczerzę. W odróżnieniu od wszystkich traktują ją wyłącznie jako pamiątkę, a dobrze wiesz, że dla katolików, prawosławnych i raczej (skoro jest przemiana chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa) także dla ewangelików, Eucharystia jest nie tylko Pamiątką, ale przede wszystkicm uobecnieniem Ofiary Chrystusa. To jest ta zasadnicza różnica w pojmowaniu Eucharystii.
Przeczytaj wpierw tekst. Wrócimy do tego jutro :)

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr lut 21, 2018 23:26
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Prawdziwy Kościół
Kozioł napisał(a):
Przeczytaj wpierw tekst. Wrócimy do tego jutro

Ok, ale jestem więcej niż pewna, że papież nie uważa Eucharystii jedynie za pamiątkę. Nie zaprzeczyłam przecież, że dla nas także jest to Pamiątka, ale nie jedynie to.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr lut 21, 2018 23:30
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwy Kościół
Kozioł napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
baranek napisał(a):
Oni też uczą o pamiątce Eucharystii.

Nie tylko. Protestanci ewangelikalni (m.in. baptyści) też.


EUCHARYSTIA JAKO PAMIĄTKA «MIRABILIA DEI» JAN PAWEŁ II
Katecheza podczas audiencji generalnej 4 października 2000 r.

Bardzo ciekawy tekst. Bardzo wielu ewangelików i ewangelikalnych by się z nim zgodziło z bardzo niewielkimi zastrzeżeniami (raczej co do myśli nie wprost wypowiedzianych). Może też nie zawsze w tej formie (bo Biblia znów pocięta na paski). W kazdym razie na pewno przybliży np. @baranek co to za "pamiątka".

A całą katechezę w kwestii "pamiątki" można ująć w dwu zdaniach:
- Tak więc Eucharystia jest pamiątką śmierci Chrystusa, lecz uobecnia również Jego ofiarę i antycypuje Jego chwalebne przyjście.
Jest sakramentem nieustannej zbawczej bliskości zmartwychwstałego.


Cz lut 22, 2018 9:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Prawdziwy Kościół
A ja uważam, że wycięcie tylko tych dwóch zdań jest manipulacją. Sugeruje jakąś dyskusję, przeciwstawienie, a nic takiego tu nie ma. Jest za to znacznie, znacznie więcej.
Przeczytaj jeszcze raz powoli, proszę, poza kontekstem rozmowy na forum. Może jutro.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz lut 22, 2018 11:35
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwy Kościół
Kozioł napisał(a):
A ja uważam, że wycięcie tylko tych dwóch zdań jest manipulacją. Sugeruje jakąś dyskusję, przeciwstawienie, a nic takiego tu nie ma. Jest za to znacznie, znacznie więcej.
Przeczytaj jeszcze raz powoli, proszę, poza kontekstem rozmowy na forum. Może jutro.

Jaką manipulacją?....w tych dwu zdaniach zawiera się przekaz Jezusa - to jest ciało moje, które za was będzie wydane, to czyńcie na moją pamiątkę.


Cz lut 22, 2018 11:54
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Prawdziwy Kościół
Kozioł napisał(a):
A ja uważam, że wycięcie tylko tych dwóch zdań jest manipulacją. Sugeruje jakąś dyskusję, przeciwstawienie, a nic takiego tu nie ma. Jest za to znacznie, znacznie więcej.
Przeczytaj jeszcze raz powoli, proszę, poza kontekstem rozmowy na forum. Może jutro.

Przeczytałam i nie widzę tu nic innego niż wcześniej streściłam i co Alus zacytowała (co jest jednozdaniowym streszczeniem całości). Zresztą, nie spodziewałam się, aby papież położył na łopatki całe nauczanie KK. Najwyraźniej szukasz potwierdzenia swojej wykładni tego tematu.
Manipulacja w tym temacie jest uczepienie się jednego wyrażenia "pamiątka". KK naucza, że Eucharystia jest Pamiątką, dziękczynieniem, uobecnieniem Ofiary Chrystusa z Wieczernika, krzyża i konsekwentnie zmartwychwstania.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz lut 22, 2018 12:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Prawdziwy Kościół
wybrana napisał(a):
Jedyny prawdziwy Kościół składa się ze wszystkich wierzących w Pana Jezusa. Tworzą go wszyscy prawdziwi chrześcijanie. Wszyscy członkowie tego Kościoła wyróżniają się tymi samymi cechami.Ich styl uwielbienia bywa odmienny, jednemu uwielbieniu towarzyszy modlitwa, innemu nie; niektórzy uwielbiają Boga klęcząc, inni stojąc; ale wszyscy uwielbiają Boga jednym sercem. Prowadzi ich jeden Duch; wszyscy są zbudowani na jednym fundamencie; wywodzą swą religię z tej samej księgi, którą jest Biblia. Wszyscy są złączeni z jedną centralą, którą jest Jezus Chrystus.

Istnienie tego Kościoła nie zależy od form, ceremonii, katedr, kościołów, kaplic, ambon, chrzcielnic, strojów duchownych, organów, wyposażenia, pieniędzy, królów, rządów, sędziów lub jakiegokolwiek aktu przychylności ze strony człowieka. Istniał i trwał, gdy wszystkie te rzeczy były mu odebrane. Jego istnienie nie zależy od niczego innego, jak tylko od obecności Chrystusa i Jego Ducha; od tego, że zawsze z nim są – taki Kościół nie może przestać istnieć.

Jest to jedyny Kościół, którego cechuje prawdziwa jedność. Jego członkowie zupełnie zgadzają się w ważniejszych kwestiach religijnych, bowiem naucza ich jeden Duch. Wszyscy są jednej myśli odnośnie takich nauk, jak nauka o Bogu, Chrystusie i Duchu Świętym, o grzechu, o własnych sercach, o wierze, nawróceniu i o potrzebie świętości, o wartości Biblii, ważności modlitwy, o zmartwychwstaniu i o nadchodzącym sądzie.

Nie jest to Kościół ograniczający się do jednego narodu lub ludu; jego członków można znaleźć w każdej części świata, w której ludzie przyjmują ewangelię i wierzą w nią. Nie mieści się w ramach granic jednego kraju, nie podlega jednej szczególnej formie ustroju. Nie ma w nim różnicy między Żydem a Grekiem, czarnoskórym a białym.

Jest to jedyny prawdziwie apostolski Kościół. Zbudowany jest na fundamencie położonym przez apostołów i trzyma się doktryn, które głosili. Dwa wielkie cele, do których zmierzają jego członkowie to apostolska wiara i apostolska praktyka; każdego, kto twierdzi, że naśladuje apostołów, a nie posiada tych dwóch cech, uważają za miedź dźwięczącą lub cymbał brzmiący.

Jest to jedyny Kościół, który na pewno wytrwa do końca. Nie ma nic takiego, co mogłoby go obalić i zniszczyć. Jego członkowie mogą być prześladowani, uciskani, więzieni, bici, ścinani, paleni; lecz prawdziwy Kościół nigdy całkiem nie będzie unicestwiony; podnosi się znowu po swych uciskach; przechodzi przez ogień i wodę. Kiedy zostaje skruszony w jednym kraju, rozkwita w drugim. Kościół jest kowadłem, na którym w tym świecie wielu połamało młoty, i nadal będą je sobie łamać; jest krzewem, który płonie, lecz nie zostaje strawiony.

Jest to jedyny Kościół, którego żaden członek nie zaginie. Gdy grzesznicy już raz zostali wciągnięci na listę członków tego Kościoła, są bezpieczni na zawsze; nigdy nie będą odrzuceni. Wybranie przez Ojca, stałe wstawiennictwo Syna, codzienna, odnawiająca i uświęcająca moc Ducha Świętego otaczają ich i ogradzają.

Ten Kościół będzie przy końcu prawdziwie chwalebny. Gdy przeminie wszelka ziemska chwała, wówczas ten Kościół stawi się jako nienaganny przed tronem Boga Ojca. Ziemskie trony, księstwa i władze zostaną unicestwione, godności, urzędy i przywileje przeminą; lecz Kościół pierworodnych będzie przy końcu świecił jak gwiazdy, i stawi się z radością przed pojawieniem się Pana.

Możemy być aktywnymi członkami jakiegoś Kościoła.
Czy to jest kościół Jezusa Chrystusa - PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ ?


Boga mamy wysławiać w duchu i w prawdzie. Jeśli siejemy kłamstwo, stoimy po stronie diabła.
Jeśli nauczasz czegoś, o czym jasno Biblia nie wspomina, możesz kłamać. Dobrze więc sprawdzać, czy to, w co wierzymy, ma dobre oparcie w Biblii. Nauka o Trójcy np. jest niebiblina i nielogiczna.
Jej głosiciele stoją w opozycji do nauk Jezusa, który sam zaprzecza, że jest Bogiem - Marka 10:18.


W starej Biblii nie ma słowa kościół, jest ecclesia czyli zgromadzenie.

[edytowano 1x... poprawiono pisownię i interpunkcję. M]


Cz lut 22, 2018 14:40
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwy Kościół
Ale ecclesia to po łacinie właśnie kościół - tak mnie uczono i tak mówi słownik ;)


Cz lut 22, 2018 15:04
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 309 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL