Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 19:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 309 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Następna strona
 Prawdziwy Kościół 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Prawdziwy Kościół
W Nowym Testamencie poza królewskim kapłaństwem, obejmującym wszystkich prawdziwie
wierzących, nie ma miejsca na urząd kapłana.
Kapłaństwo Jezusa Chrystusa jest nieprzechodnie i nie może one być przekazane ludziom, bo należy one tylko do Pana.
Potwierdza to List do Hebrajczyków.
Biblia Warszawska.
Proszę przeczytać uważnie i przemyśleć ten tekst biblijny.


7:11Gdyby zaś doskonałość była osiągalna przez kapłaństwo lewickie, a wszak w oparciu o nie otrzymał lud zakon, to jaka jeszcze była potrzeba ustanawiać innego kapłana według porządku Melchisedeka, zamiast pozostać przy porządku Aarona?
7:12Skoro bowiem zmienia się kapłaństwo, musi też nastąpić zmiana zakonu.
7:13Bo ten, do którego odnosi się ta mowa, należał do innego plemienia, z którego nikt nie służył ołtarzowi.
7:14Wiadomo bowiem, że Pan nasz pochodził z plemienia Judy, o którym Mojżesz nic nie powiedział, co się tyczy kapłanów.
7:15A staje się to jeszcze bardziej rzeczą oczywistą, jeśli na podobieństwo Melchisedeka powstaje inny kapłan,
7:16Który stał się nim nie według przepisów prawa, dotyczących cielesnego pochodzenia, ale według mocy niezniszczalnego życia.
7:17Bo świadectwo opiewa: Tyś kapłanem na wieki według porządku Melchisedeka.
7:18A przeto poprzednie przykazanie zostaje usunięte z powodu jego słabości i nieużyteczności,
7:19Gdyż zakon nie przywiódł niczego do doskonałości, z drugiej zaś strony wzbudzona zostaje lepsza nadzieja, przez którą zbliżamy się do Boga.
7:20A stało się to nie bez złożenia przysięgi. Tamci bowiem zostali kapłanami bez przysięgi,
7:21Natomiast Ten został nim na podstawie przysięgi tego, który do niego mówi: Przysiągł Pan i nie pożałuje, Tyś kapłanem na wieki.
7:22O ileż lepszego przymierza stał się Jezus poręczycielem!
7:23Tamtych kapłanów było więcej, gdyż śmierć nie pozwalała im pozostawać w urzędzie;
7:24Ale Ten sprawuje kapłaństwo nieprzechodnie, ponieważ trwa na wieki.
7:25Dlatego też może zbawić na zawsze tych, którzy przez niego przystępują do Boga, bo żyje zawsze, aby się wstawiać za nimi.
7:26Takiego to przystało nam mieć arcykapłana, świętego, niewinnego, nieskalanego, odłączonego od grzeszników i wywyższonego nad niebiosa;
7:27Który nie musi codziennie, jak inni arcykapłani, składać ofiar najpierw za własne grzechy, następnie za grzechy ludu; uczynił to bowiem raz na zawsze, gdy ofiarował samego siebie.
7:28Albowiem zakon ustanawia arcykapłanami ludzi, którzy podlegają słabościom, lecz słowo przysięgi, która przyszła później niż zakon, ustanowiło Syna doskonałego na wieki.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Pt sie 04, 2017 15:19
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwy Kościół
wybrana napisał(a):
W Nowym Testamencie poza królewskim kapłaństwem, obejmującym wszystkich prawdziwie
wierzących, nie ma miejsca na urząd kapłana.
Kapłaństwo Jezusa Chrystusa jest nieprzechodnie i nie może one być przekazane ludziom, bo należy one tylko do Pana.
Potwierdza to List do Hebrajczyków.
Biblia Warszawska.
Proszę przeczytać uważnie i przemyśleć ten tekst biblijny.


7:11Gdyby zaś doskonałość była osiągalna przez kapłaństwo lewickie, a wszak w oparciu o nie otrzymał lud zakon, to jaka jeszcze była potrzeba ustanawiać innego kapłana według porządku Melchisedeka, zamiast pozostać przy porządku Aarona?
7:12Skoro bowiem zmienia się kapłaństwo, musi też nastąpić zmiana zakonu.
7:13Bo ten, do którego odnosi się ta mowa, należał do innego plemienia, z którego nikt nie służył ołtarzowi.
7:14Wiadomo bowiem, że Pan nasz pochodził z plemienia Judy, o którym Mojżesz nic nie powiedział, co się tyczy kapłanów.
7:15A staje się to jeszcze bardziej rzeczą oczywistą, jeśli na podobieństwo Melchisedeka powstaje inny kapłan,
7:16Który stał się nim nie według przepisów prawa, dotyczących cielesnego pochodzenia, ale według mocy niezniszczalnego życia.
7:17Bo świadectwo opiewa: Tyś kapłanem na wieki według porządku Melchisedeka.
7:18A przeto poprzednie przykazanie zostaje usunięte z powodu jego słabości i nieużyteczności,
7:19Gdyż zakon nie przywiódł niczego do doskonałości, z drugiej zaś strony wzbudzona zostaje lepsza nadzieja, przez którą zbliżamy się do Boga.
7:20A stało się to nie bez złożenia przysięgi. Tamci bowiem zostali kapłanami bez przysięgi,
7:21Natomiast Ten został nim na podstawie przysięgi tego, który do niego mówi: Przysiągł Pan i nie pożałuje, Tyś kapłanem na wieki.
7:22O ileż lepszego przymierza stał się Jezus poręczycielem!
7:23Tamtych kapłanów było więcej, gdyż śmierć nie pozwalała im pozostawać w urzędzie;
7:24Ale Ten sprawuje kapłaństwo nieprzechodnie, ponieważ trwa na wieki.
7:25Dlatego też może zbawić na zawsze tych, którzy przez niego przystępują do Boga, bo żyje zawsze, aby się wstawiać za nimi.
7:26Takiego to przystało nam mieć arcykapłana, świętego, niewinnego, nieskalanego, odłączonego od grzeszników i wywyższonego nad niebiosa;
7:27Który nie musi codziennie, jak inni arcykapłani, składać ofiar najpierw za własne grzechy, następnie za grzechy ludu; uczynił to bowiem raz na zawsze, gdy ofiarował samego siebie.
7:28Albowiem zakon ustanawia arcykapłanami ludzi, którzy podlegają słabościom, lecz słowo przysięgi, która przyszła później niż zakon, ustanowiło Syna doskonałego na wieki.

A Pan właśnie w Wielki Czwartek zebrał swoich kapłanów i ustanawiając Eucharystię właśnie przekazał w ich ręce TO CZYŃCIE na Moją pamiątkę.
I powtórzył po Zmartwychwstaniu Jak Ojciec mnie posłał, tak i Ja was posyłam. Po tych słowach tchnął na nich i powiedział: Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy są im odpuszczone, a którym zatrzymacie są im zatrzymane.


Pt sie 04, 2017 17:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Prawdziwy Kościół
wybrana napisał(a):
Kapłaństwo Jezusa Chrystusa jest nieprzechodnie

A czy ktoś twierdzi, że kapłaństwo ma być przechodnie (dziedziczone pokoleniowo)?

_______________________
czemu cytujesz Biblię Warszawską?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt sie 04, 2017 17:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Prawdziwy Kościół
Alus napisał(a):
A Pan właśnie w Wielki Czwartek zebrał swoich kapłanów i ustanawiając Eucharystię właśnie przekazał w ich ręce TO CZYŃCIE na Moją pamiątkę.
I powtórzył po Zmartwychwstaniu Jak Ojciec mnie posłał, tak i Ja was posyłam. Po tych słowach tchnął na nich i powiedział: Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy są im odpuszczone, a którym zatrzymacie są im zatrzymane.


Nie kapłanów, ale Apostołów, czy świadków i nauczycieli wiary.
7:25Dlatego też może zbawić na zawsze tych, którzy przez niego przystępują do Boga, bo żyje zawsze, aby się wstawiać za nimi.
7:26Takiego to przystało nam mieć arcykapłana, świętego, niewinnego, nieskalanego, odłączonego od grzeszników i wywyższonego nad niebiosa;
7:27Który nie musi codziennie, jak inni arcykapłani, składać ofiar najpierw za własne grzechy, następnie za grzechy ludu; uczynił to bowiem raz na zawsze, gdy ofiarował samego siebie.

Ofiara mszy i nazywanie siebie kapłanami jest niezgodne z Pismem Świętym.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Pt sie 04, 2017 18:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Prawdziwy Kościół
Nazywanie siebie kapłanami jest niezgodne z PŚ, ale już nazywanie siebie biskupami, jest zgodne?

Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania (1 Tm 3.2)

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt sie 04, 2017 18:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Prawdziwy Kościół
/
chwat napisał(a):
Nazywanie siebie kapłanami jest niezgodne z PŚ, ale już nazywanie siebie biskupami, jest zgodne?

Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania (1 Tm 3.2)


Nie mów,że nie ma posługi kapłańskiej.
Jeszcze te mianowania - ojcze święty i nieomylny, wasza eminencjo, wasza świętobliwość, całowanie sto i rąk.
Pełna dyspozycja Jezusa według woli kapłana. Raz Jezus żywy na ołtarzu, a później pod kluczem do skrzynki złożony, ofiarowany o każdej porze i wedle życzenia a nawet na mszy zakupionej za pieniądze.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Pt sie 04, 2017 18:37
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwy Kościół
wybrana napisał(a):
/
chwat napisał(a):
Nazywanie siebie kapłanami jest niezgodne z PŚ, ale już nazywanie siebie biskupami, jest zgodne?

Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania (1 Tm 3.2)


Nie mów,że nie ma posługi kapłańskiej.
Jeszcze te mianowania - ojcze święty i nieomylny, wasza eminencjo, wasza świętobliwość, całowanie sto i rąk.
Pełna dyspozycja Jezusa według woli kapłana. Raz Jezus żywy na ołtarzu, a później pod kluczem do skrzynki złożony, ofiarowany o każdej porze i wedle życzenia a nawet na mszy zakupionej za pieniądze.

Brakło argumentów zaczyna się plucie na Kościół.....a tydzień temu zarzekałaś się, ze nigdy nie szkalujesz KK, a ci, którzy Ci to zarzucają to pospolite kłamczuchy.
O kapłaństwie można wiele wersów znaleźć w NT - choćby (1 P 5,1-5).


Pt sie 04, 2017 18:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Prawdziwy Kościół
wybrana napisał(a):
/
chwat napisał(a):
Nazywanie siebie kapłanami jest niezgodne z PŚ, ale już nazywanie siebie biskupami, jest zgodne?

Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania (1 Tm 3.2)


Nie mów,że nie ma posługi kapłańskiej.

Zatem jest biskup, jest posługa kapłańska, ale nie ma kapłana. Dobrze rozumiem?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt sie 04, 2017 19:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Prawdziwy Kościół
W świadomości niektórych chorych wkrada się myśl, że lekarz jest winien ich choroby i to nie pomaga w wyleczeniu, biorą sprawę w swoje ręce, idą swoją samotną drogą.
W Kościele utworzonym na Opoce, jest podobnie, są tacy, co zamiast bronić Prawdy przez Jedność Chrześcijańską i pomagać, czy nawet upominać innych, nawracać się, mówią sobie, "ja jestem "opoka" i na tej "opoce" zbuduje Ci Jezu doskonały koścìół od nowa, same doskonałości. I wychodzą z Jedności wpólnoty, by egoizm swego wyższego JA nad innymi ukazać światu.

Jezus powołał Ķościół do życia, utworzył przez Ducha Świętego jego strukturę duchową i osobową, ale gdy się zawali winnica Pańska przemieniona na ludzkie egoistyczne widzi mi się, na słowa wiernej reszty: " Panie ratuj, bo giniemy" Powróci Jezus w Chwale i zadecyduje co dalej. Człowiek sam nie ma takiego statusu budowania czegoś nowego i dobrego.

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


So sie 05, 2017 9:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Prawdziwy Kościół
Co Jezus naucza o sobie jako chlebie.
Czym jest ten chleb.
Biblia Warszawska Ew.Jana

6:32Wtedy rzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, nie Mojżesz dał wam chleb z nieba, ale Ojciec mój daje wam prawdziwy chleb z nieba.
6:33Albowiem chleb Boży to ten, który z nieba zstępuje i daje światu żywot.
6:34Wtedy rzekli do niego: Panie! Dawaj nam zawsze tego chleba!
6:35Odpowiedział im Jezus: Ja jestem chlebem żywota; kto do mnie przychodzi, nigdy łaknąć nie będzie, a kto wierzy we mnie, nigdy pragnąć nie będzie.
6:36Lecz powiedziałem wam: Nie wierzycie, chociaż widzieliście mnie.
6:37Wszystko, co mi daje Ojciec, przyjdzie do mnie, a tego, który do mnie przychodzi, nie wyrzucę precz;
6:38Zstąpiłem bowiem z nieba, nie aby wypełniać wolę swoją, lecz wolę tego, który mnie posłał.
6:39A to jest wola tego, który mnie posłał, abym z tego wszystkiego, co mi dał, nic nie stracił, lecz wskrzesił to w dniu ostatecznym.
6:40A to jest wola Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w niego, miał żywot wieczny, a Ja go wzbudzę w dniu ostatecznym.
6:41Wtedy Żydzi szemrali przeciwko niemu, iż powiedział: Ja jestem chlebem, który zstąpił z nieba.
6:42I mówili: Czy to nie jest Jezus, syn Józefa, którego ojca i matkę znamy? Jakże więc teraz może mówić: Z nieba zstąpiłem?
6:43Wtedy Jezus odpowiedział i rzekł im: Nie szemrajcie między sobą!
6:44Nikt nie może przyjść do mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który mnie posłał, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.
6:45Napisano bowiem u proroków: I będą wszyscy pouczeni przez Boga. Każdy, kto słyszał od Ojca i jest pouczony, przychodzi do mnie.
6:46Nie jakoby ktoś widział Ojca; Ojca widział tylko Ten, który jest od Boga.
6:47Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, kto wierzy we mnie, ma żywot wieczny.
6:48Ja jestem chlebem żywota.
6:49Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i poumierali;
6:50Tu natomiast jest chleb, który zstępuje z nieba, aby nie umarł ten, kto go spożywa.
6:51Ja jestem chlebem żywym, który z nieba zstąpił; jeśli kto spożywać będzie ten chleb, żyć będzie na wieki; a chleb, który Ja dam, to ciało moje, które Ja oddam za żywot świata.
6:52Wtedy sprzeczali się Żydzi między sobą, mówiąc: Jakże Ten może dać nam swoje ciało do jedzenia?
6:53Na to rzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, jeśli nie będziecie jedli ciała Syna Człowieczego i pili krwi jego, nie będziecie mieli żywota w sobie.
6:54Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, ten ma żywot wieczny, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.
6:55Albowiem ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a krew moja jest prawdziwym napojem.
6:56Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, we mnie mieszka, a Ja w nim.
6:57Jak mię posłał Ojciec, który żyje, a Ja przez Ojca żyję, tak i ten, kto mnie spożywa, żyć będzie przeze mnie.
6:58Taki jest chleb, który z nieba zstąpił, nie taki, jaki jedli ojcowie i poumierali; kto spożywa ten chleb, żyć będzie na wieki.

Jezus nie utozsamia się z chlebem upieczonym.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


So sie 05, 2017 20:22
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Prawdziwy Kościół
wybrana napisał(a):
Jezus nie utozsamia się z chlebem upieczonym.

Litości!!!!!!!!! Trudno o większego babola.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So sie 05, 2017 20:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Prawdziwy Kościół
Małgosiaa napisał(a):
wybrana napisał(a):
Jezus nie utozsamia się z chlebem upieczonym.

Litości!!!!!!!!! Trudno o większego babola.


Jezus jest pokarmem duchowym.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


So sie 05, 2017 20:32
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Prawdziwy Kościół
No i wybrana zrozumiała mój komentarz :? :D
Kto niby twierdzi, że Jezus jest tożsamy z upieczonym chlebem?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So sie 05, 2017 20:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Prawdziwy Kościół
@wybrana, jak rozwija się zagadnienie kapłaństwa?

Brakuje odpowiedzi z Twojej strony.
Czyżby guru sekty nie przekazał Ci gotowca z odpowiedzią, którą masz wkleić?

___________
czy wątek o duchowości Jezusa był już kiedyś wałkowany przez dziesięć stron, czy to ja mam deja vu?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So sie 05, 2017 20:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Prawdziwy Kościół
chwat napisał(a):
wybrana napisał(a):
/
chwat napisał(a):
Nazywanie siebie kapłanami jest niezgodne z PŚ, ale już nazywanie siebie biskupami, jest zgodne?

Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania (1 Tm 3.2)


Nie mów,że nie ma posługi kapłańskiej.

Zatem jest biskup, jest posługa kapłańska, ale nie ma kapłana. Dobrze rozumiem?


któż czyni poslugę kaplańską i na jakiej podstawie .

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


So sie 05, 2017 21:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 309 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL