Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 7:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 309 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona
 Prawdziwy Kościół 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Prawdziwy Kościół
zefciu napisał(a):
ZG63 napisał(a):
Jezus ma ludzką naturę bo jest człowiekiem jak każdy z nas
Oczywiście. I nikt temu nie przeczy (nawet Koptowie).
Cytuj:
Trójca gdyby istniała nie mogłaby złożyć równoważnego okupu.
Bóg czegoś nie może? No ciekawe.
Cytuj:
Człowiek stworzony jest na obraz Boga, czy duch człowieka też jest osobą, bo twierdzicie że Duch Boga jest Osobą.
A to Bóg ma oprócz Ducha jeszcze ciało Twoim zdaniem, że snujesz taką analogię?
Cytuj:
Maria stała się brzemienna za sprawą Ducha Świętego, dlaczego Jezus nie zwraca sie do Ducha Świętego Ojcze, tylko do kogo innego?
A to akurat argument przeciwko Twoim pomysłom. Fakt ten bowiem wyraźnie wskazuje na preegzystencję Syna.
Cytuj:
MOC
Rozwiń ten skrót.


Tak, Bóg nie może oszukiwać, a to byłoby oszustwo. :mrgreen:

Najpierw piszesz że Jezus jest Bogiem, potem piszesz że Bóg nie ma ciała..Jesteś mocno niezdecydowany. To że Bóg jest niematerialny, nie znaczy że nie ma w ogóle ciała, ma, tylko INNE.. :mrgreen:

Wcale nie wskazuje na preegzystencję, poza tym w biblii pisze że Jezus przyszedł na swiat w ciele
jak każdy człowiek, gdyby była preegzystencja przyszedłby do ciała.. :mrgreen:

To że Jezus wcześniej był tylko w planie Boga wynika z 1 Piotra 1:20.
O preegzystencji nie wspominają rodowody Jezusa, wiesz dlaczego? Bo to taki sam wymysł jak bajeczka o trójcy.. :mrgreen:


Cz lut 22, 2018 18:23
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwy Kościół
ZG63 napisał(a):
Tak, Bóg nie może oszukiwać, a to byłoby oszustwo.
Uzasadnij.
Cytuj:
Najpierw piszesz że Jezus jest Bogiem, potem piszesz że Bóg nie ma ciała.
Ciało nie należy do boskiej natury.
Cytuj:
To że Bóg jest niematerialny, nie znaczy że nie ma w ogóle ciała, ma
Łomatko! To Ty w jakiegoś złożonego bożka wierzysz, a nie w Boga. Wszystko jasne.
Cytuj:
tylko INNE
Rozwiń ten skrót.
Cytuj:
Wcale nie wskazuje na preegzystencję, poza tym w biblii pisze że Jezus przyszedł na swiat w ciele
jak każdy człowiek, gdyby była preegzystencja przyszedłby do ciała.
Tzn. konkretnie jak by to było po grecku?
Cytuj:
O preegzystencji nie wspominają rodowody Jezusa, wiesz dlaczego?
Dlatego, że mówią o Jego pochodzeniu jako człowieka. Natomiast mówi o preegzystencji choćby Prolog Jana.


Cz lut 22, 2018 18:54
Post Re: Prawdziwy Kościół
ZG63 napisał(a):
Jezus ma swojego Boga nawet w niebie - 1 Tym 2:5, Ap. 1:1, itd..

Łukasza 1:35 pisze kiedy Jezus stał się Synem Boga a nie Bogiem. Bóg nie miał początku..

Znam prawdę i potwierdzam ją wersetami.

I tenże Jezus mówi o sobie samym -zanim Abraham stał się JA JESTEM (J 8,58) - kłamie?????


Cz lut 22, 2018 18:58

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Prawdziwy Kościół
Kozioł napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
baranek napisał(a):
Oni też uczą o pamiątce Eucharystii.

Nie tylko. Protestanci ewangelikalni (m.in. baptyści) też.


EUCHARYSTIA JAKO PAMIĄTKA «MIRABILIA DEI» JAN PAWEŁ II
Katecheza podczas audiencji generalnej 4 października 2000 r.

Bardzo ciekawy tekst. Bardzo wielu ewangelików i ewangelikalnych by się z nim zgodziło z bardzo niewielkimi zastrzeżeniami (raczej co do myśli nie wprost wypowiedzianych). Może też nie zawsze w tej formie (bo Biblia znów pocięta na paski). W kazdym razie na pewno przybliży np. @baranek co to za "pamiątka".


Jezus pragnie być naszym pokarmem - duchowym i tylko duchowym.
Fizyczne spożywanie jest dla ciała, a nie dla ducha.
Tylko duchowe spożywanie jest pożyteczne dla ducha.
Jeżeli spożywamy uroczyście chleb, który jest dziełem ludzkich rąk, to tylko na pamiątkę.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Pt lut 23, 2018 18:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Prawdziwy Kościół
@wybrana
Zanim się odniesiesz do tekstu, to wpierw go przeczytaj. Proszę.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt lut 23, 2018 18:14
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwy Kościół
Wybrana: wy pewnie tak. My nie spozywamy chleba, tylko przyjmujemy Cialo Panskie, jak nam Pan Jezus zalecil. Kto Go spozywa - ma zycie w sobie, a Jezus wskrzesi go w dniu ostatecznym. (J 6,48-58)


Pt lut 23, 2018 18:18
Post Re: Prawdziwy Kościół
Cytuj:
Jezus pragnie być naszym pokarmem - duchowym i tylko duchowym.
Fizyczne spożywanie jest dla ciała, a nie dla ducha.
Tylko duchowe spożywanie jest pożyteczne dla ducha.
Jeżeli spożywamy uroczyście chleb, który jest dziełem ludzkich rąk, to tylko na pamiątkę.

Gdy zajął miejsce u stołu, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał go i dawał im.Wtedy oczy im sie otworzyły i poznali Go (Łk 23,30-31).
Chleb upieczony ludzką ręką właśnie otworzył oczy uczniom i tylko dzięki temu poznali Jezusa...... ta tylko "pamiątka" (wedle wybranej) posiada taką moc.


Pt lut 23, 2018 19:40

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Prawdziwy Kościół
Alus napisał(a):
Cytuj:
Jezus pragnie być naszym pokarmem - duchowym i tylko duchowym.
Fizyczne spożywanie jest dla ciała, a nie dla ducha.
Tylko duchowe spożywanie jest pożyteczne dla ducha.
Jeżeli spożywamy uroczyście chleb, który jest dziełem ludzkich rąk, to tylko na pamiątkę.

Gdy zajął miejsce u stołu, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał go i dawał im.Wtedy oczy im sie otworzyły i poznali Go (Łk 23,30-31).
Chleb upieczony ludzką ręką właśnie otworzył oczy uczniom i tylko dzięki temu poznali Jezusa...... ta tylko "pamiątka" (wedle wybranej) posiada taką moc.


Jezus przyrównał swoje ciało do chleba, bo chleb jest pokarmem dla człowieka. Człowiek, by żyć musi spożywać pokarm. Jezus również pragnął być dla człowieka - pokarmem, który daje człowiekowi życie wieczne. Bez tego pokarmu duchowego dla człowieka nie ma życia.
To nie taki chleb, jaki jedli ojcowie i poumierali, ale chleb, który daje życie wieczne.
Jezus jest chlebem z nieba. Ten chleb nie spożywamy w określonym dniu i o określonej godzinie. Ten pokarm mamy spożywać w każdym miejscu i w każdej sekundzie swojego życia.
Jest to podstawowy pokarm naszego życia.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Pt lut 23, 2018 20:55
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwy Kościół
wybrana napisał(a):
Alus napisał(a):
Cytuj:
Jezus pragnie być naszym pokarmem - duchowym i tylko duchowym.
Fizyczne spożywanie jest dla ciała, a nie dla ducha.
Tylko duchowe spożywanie jest pożyteczne dla ducha.
Jeżeli spożywamy uroczyście chleb, który jest dziełem ludzkich rąk, to tylko na pamiątkę.

Gdy zajął miejsce u stołu, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał go i dawał im.Wtedy oczy im sie otworzyły i poznali Go (Łk 23,30-31).
Chleb upieczony ludzką ręką właśnie otworzył oczy uczniom i tylko dzięki temu poznali Jezusa...... ta tylko "pamiątka" (wedle wybranej) posiada taką moc.


Jezus przyrównał swoje ciało do chleba, bo chleb jest pokarmem dla człowieka. Człowiek, by żyć musi spożywać pokarm. Jezus również pragnął być dla człowieka - pokarmem, który daje człowiekowi życie wieczne. Bez tego pokarmu duchowego dla człowieka nie ma życia.
To nie taki chleb, jaki jedli ojcowie i poumierali, ale chleb, który daje życie wieczne.
Jezus jest chlebem z nieba. Ten chleb nie spożywamy w określonym dniu i o określonej godzinie. Ten pokarm mamy spożywać w każdym miejscu i w każdej sekundzie swojego życia.
Jest to podstawowy pokarm naszego życia.

To JEST CIAŁO MOJE......wedle Ciebie brzmi ciało moje jest podobne do tego chleba, jeszcze nadto "duchowego"....marna parafraza, na dodatek powtarzana jak mantra....


Pt lut 23, 2018 21:08

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Prawdziwy Kościół
@Alus, takie porównanie było symbolem porównawczym.
Tak jak światłość światła, woda żywa, krzew winny, pasterz owiec.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Pt lut 23, 2018 21:13
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwy Kościół
Cytuj:
Ten chleb nie spożywamy w określonym dniu i o określonej godzinie. Ten pokarm mamy spożywać w każdym miejscu i w każdej sekundzie swojego życia.


A konkretnie- jak wygląda duchowe spożywanie tego pokarmu ?

A spowiedź-odpuszczenie grzechów- uznajesz?

i kurcze co z cudami Eucharystycznymi?


Pt lut 23, 2018 21:15
Post Re: Prawdziwy Kościół
wybrana napisał(a):
@Alus, takie porównanie było symbolem porównawczym.
Tak jak światłość światła, woda żywa, krzew winny, pasterz owiec.

Woda żywa to woda zasadowa, woda martwa zaś jest kwasowa.
Krzew winny, czy pasterz owiec w realu też nie są symbolem, a nazwą krzewu i zawodu.
Światłość świata (nie światła jak napisałaś) to też real - żadna istota żywa nie istniałaby beż światła.
Czyli żadne z tych wypowiedzi Jezusa nie tyczą porównawczych symboli, ale realiów, adekwatnie jak to jest ciało Moje.


Pt lut 23, 2018 21:24

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Prawdziwy Kościół
Alus napisał(a):
wybrana napisał(a):
@Alus, takie porównanie było symbolem porównawczym.
Tak jak światłość światła, woda żywa, krzew winny, pasterz owiec.

Woda żywa to woda zasadowa, woda martwa zaś jest kwasowa.
Krzew winny, czy pasterz owiec w realu też nie są symbolem, a nazwą krzewu i zawodu.
Światłość świata (nie światła jak napisałaś) to też real - żadna istota żywa nie istniałaby beż światła.
Czyli żadne z tych wypowiedzi Jezusa nie tyczą porównawczych symboli, ale realiów, adekwatnie jak to jest ciało Moje.


Dziwi mnie twoja interpretacja.

Biblia Warszawska, Ewangelia Jana
7:37A w ostatnim, wielkim dniu święta stanął Jezus i głośno zawołał: Jeśli kto pragnie, niech przyjdzie do mnie i pije.
7:38Kto wierzy we mnie, jak powiada Pismo, z wnętrza jego popłyną rzeki wody żywej.

15:1Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest winogrodnikiem.
15:2Każdą latorośl, która we mnie nie wydaje owocu, odcina, a każdą, która wydaje owoc, oczyszcza, aby wydawała obfitszy owoc.
15:3Wy jesteście już czyści dla słowa, które wam głosiłem;
15:4Trwajcie we mnie, a Ja w was. Jak latorośl sama z siebie nie może wydawać owocu, jeśli nie trwa w krzewie winnym, tak i wy, jeśli we mnie trwać nie będziecie.
15:5Ja jestem krzewem winnym, wy jesteście latoroślami. Kto trwa we mnie, a Ja w nim, ten wydaje wiele owocu; bo beze mnie nic uczynić nie możecie.
Czy powinniśmy czcić krzew winny?
Czy Boga kojarzymy z winogrodnikiem w znaczeniu dosłownym?

Ewangelia Jana Biblia Warszawska
6:33Albowiem chleb Boży to ten, który z nieba zstępuje i daje światu żywot.
6:34Wtedy rzekli do niego: Panie! Dawaj nam zawsze tego chleba!
6:35Odpowiedział im Jezus: Ja jestem chlebem żywota; kto do mnie przychodzi, nigdy łaknąć nie będzie, a kto wierzy we mnie, nigdy pragnąć nie będzie.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Pt lut 23, 2018 21:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Prawdziwy Kościół
baranek napisał(a):
Cytuj:
Ten chleb nie spożywamy w określonym dniu i o określonej godzinie. Ten pokarm mamy spożywać w każdym miejscu i w każdej sekundzie swojego życia.


A konkretnie- jak wygląda duchowe spożywanie tego pokarmu ?

Jezus przyszedł na świat, by dać świadectwo wiary, by Słowo Ciałem się stało i zamieszkało miedzy nami.
Duchowe spożywanie tego pokarmu, to przyjąć nauki Jezusa Chrystusa.
Nauki te poznajemy czytając ewangelie.
Największym przykazaniem jakie dał nam Jezus to, przykazania miłości.
Bóg jest miłością, i my mamy zanurzać się w tej miłości - kochając Boga i bliźniego swego.
Przykazania są miłe Bogu i je wypełnianie.
Piękne i pouczające słowa napisał Apostoł Jan.
Uwspółcześniona Biblia Gdańska.
2:16. Wszystko bowiem, co jest na świecie - pożądliwość ciała, pożądliwość oczu i pycha życia - nie pochodzi od Ojca, ale ze świata.
2:17. A świat przemija wraz ze swoją pożądliwością, a kto wypełnia wolę Boga - trwa na wieki.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Pt lut 23, 2018 21:56
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwy Kościół
Cytuj:
A spowiedź-odpuszczenie grzechów- uznajesz?

i kurcze co z cudami Eucharystycznymi?


Proszę jeszcze o odpowiedź na te pytania. Zwłaszcza te cuda Eucharystyczne mnie interesują.


Pt lut 23, 2018 22:54
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 309 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL