Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 20:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 309 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Następna strona
 Prawdziwy Kościół 
Autor Wiadomość
Post Re: Prawdziwy Kościół
wybrana napisał(a):
Alus napisał(a):
Cytuj:

Jestem członkiem Kościoła, którego założył Jezus Chrystus, który jest KAMIENIEM WĘGIELNYM, a ja jestem taką malutką Jego cegiełką.

Konkretnie którego Kościoła?....nie potrafisz podać nazwy?
Wymiana sloganów to nie dyskusja.
Pytałam o konkretnie wersy z Biblii, jak widać nie znasz Biblii, dlatego uciekasz we frazesy.
Fakt, że nie znajdziesz w Biblii słowa czyściec, nie oznacza, że nie istnieją wersy o nim mówiące.


Alus napiszę ci konkretnie jakiego.
Przez 50 lat należałam do Kościoła Katolickiego. Żyłam w nieświadomości duchowej, więc przyjmowałam wszystko czego mnie nauczano. Chociaż zawsze mnie bolała historia tego Kościoła-trwałam w nim. Teraz już obecnie nie mogę należeć do tego Kościoła, bo mam świadomość wiary. Przeczytałam kilkakrotnie Pismo Święte Nowego Testamentu i tam prawda jest inna niż głoszona w KK. Zapoznałam się szczegółowo z dogmatami i jeszcze bardziej zauważyłam przekłamanie w wierze. Jak można było ustalić płatne odpusty. Jak można było ustalać taksę za sakramenty, msze. Kupczenie wiarą, to straszny grzech. Nie będę wymieniać tu innych grzechów, bo były już niejednokrotnie przedstawiane.
Nie będę dalej uprawiała tego nierządu duchowego. Z wiernych poprzez fałszywą głoszoną religię utworzono niewolników wiary, a przede wszystkim niewolników Kościoła. Niewolnik, który nie może w żaden sposób wyzwolić się z ciągłego poczucia grzechu, swojego upadku, nie potrafi otworzyć swojego serca na radość wiary, na miłość. Nie potrafi uświęcać swojego życia. Jest katowany własną depresją swojej ciągłej niedoskonałości. Jezus umarł, by nas wyzwolić z jarzma grzechu. My mamy tylko pragnąc przez wiarę uświęcać nasze życie. Nigdy nie będziemy dostatecznie dobrzy ani święci. Pragnienie bycia lepszym i odwracanie się od grzechu, już jest naszym zwycięstwem.
Jest mi bardzo przykro, że takie piękne świątynie a nie głoszą słowa Bożego. Słowo Boże jest zmienione, przekręcone, wykorzystane.
Bardzo pragnęła bym, by Kościół Katolicki zerwał z obciążącymi go dogmatami i otworzył się na prawdziwą wiarę, taką, jakiej nauczał nas Jezus Chrystus.
W obecnej dobie, ludzie czytają Pismo Święte i znają prawdy wiary. Kościół jeżeli chce, by wierni trwali w nim, powinien również się odnowić, nawrócić i stać się Kościołem prawdziwej wiary Jezusowej.
Czarno to niestety widzę.

Tradycyjnie poplułaś sobie na KK ukrywając do jakiego Kościoła/zboru/sekty aktualnie przynależysz......wstydzisz się?....


N mar 12, 2017 17:35
Post Re: Prawdziwy Kościół
Alus napisał(a):
wybrana napisał(a):

Alus napiszę ci konkretnie jakiego.
Przez 50 lat należałam do Kościoła Katolickiego. Żyłam w nieświadomości duchowej, więc przyjmowałam wszystko czego mnie nauczano. Chociaż zawsze mnie bolała historia tego Kościoła-trwałam w nim. Teraz już obecnie nie mogę należeć do tego Kościoła, bo mam świadomość wiary. Przeczytałam kilkakrotnie Pismo Święte Nowego Testamentu i tam prawda jest inna niż głoszona w KK. Zapoznałam się szczegółowo z dogmatami i jeszcze bardziej zauważyłam przekłamanie w wierze. Jak można było ustalić płatne odpusty. Jak można było ustalać taksę za sakramenty, msze. Kupczenie wiarą, to straszny grzech. Nie będę wymieniać tu innych grzechów, bo były już niejednokrotnie przedstawiane.
Nie będę dalej uprawiała tego nierządu duchowego. Z wiernych poprzez fałszywą głoszoną religię utworzono niewolników wiary, a przede wszystkim niewolników Kościoła. Niewolnik, który nie może w żaden sposób wyzwolić się z ciągłego poczucia grzechu, swojego upadku, nie potrafi otworzyć swojego serca na radość wiary, na miłość. Nie potrafi uświęcać swojego życia. Jest katowany własną depresją swojej ciągłej niedoskonałości. Jezus umarł, by nas wyzwolić z jarzma grzechu. My mamy tylko pragnąc przez wiarę uświęcać nasze życie. Nigdy nie będziemy dostatecznie dobrzy ani święci. Pragnienie bycia lepszym i odwracanie się od grzechu, już jest naszym zwycięstwem.
Jest mi bardzo przykro, że takie piękne świątynie a nie głoszą słowa Bożego. Słowo Boże jest zmienione, przekręcone, wykorzystane.
Bardzo pragnęła bym, by Kościół Katolicki zerwał z obciążącymi go dogmatami i otworzył się na prawdziwą wiarę, taką, jakiej nauczał nas Jezus Chrystus.
W obecnej dobie, ludzie czytają Pismo Święte i znają prawdy wiary. Kościół jeżeli chce, by wierni trwali w nim, powinien również się odnowić, nawrócić i stać się Kościołem prawdziwej wiary Jezusowej.
Czarno to niestety widzę.

Tradycyjnie poplułaś sobie na KK ukrywając do jakiego Kościoła/zboru/sekty aktualnie przynależysz......wstydzisz się?....


Ja nie kupcze wiarą. Moja wiara jest szczera.


N mar 12, 2017 17:42
Post Re: Prawdziwy Kościół
wybrana napisał(a):
Alus napisał(a):
wybrana napisał(a):

Alus napiszę ci konkretnie jakiego.
Przez 50 lat należałam do Kościoła Katolickiego. Żyłam w nieświadomości duchowej, więc przyjmowałam wszystko czego mnie nauczano. Chociaż zawsze mnie bolała historia tego Kościoła-trwałam w nim. Teraz już obecnie nie mogę należeć do tego Kościoła, bo mam świadomość wiary. Przeczytałam kilkakrotnie Pismo Święte Nowego Testamentu i tam prawda jest inna niż głoszona w KK. Zapoznałam się szczegółowo z dogmatami i jeszcze bardziej zauważyłam przekłamanie w wierze. Jak można było ustalić płatne odpusty. Jak można było ustalać taksę za sakramenty, msze. Kupczenie wiarą, to straszny grzech. Nie będę wymieniać tu innych grzechów, bo były już niejednokrotnie przedstawiane.
Nie będę dalej uprawiała tego nierządu duchowego. Z wiernych poprzez fałszywą głoszoną religię utworzono niewolników wiary, a przede wszystkim niewolników Kościoła. Niewolnik, który nie może w żaden sposób wyzwolić się z ciągłego poczucia grzechu, swojego upadku, nie potrafi otworzyć swojego serca na radość wiary, na miłość. Nie potrafi uświęcać swojego życia. Jest katowany własną depresją swojej ciągłej niedoskonałości. Jezus umarł, by nas wyzwolić z jarzma grzechu. My mamy tylko pragnąc przez wiarę uświęcać nasze życie. Nigdy nie będziemy dostatecznie dobrzy ani święci. Pragnienie bycia lepszym i odwracanie się od grzechu, już jest naszym zwycięstwem.
Jest mi bardzo przykro, że takie piękne świątynie a nie głoszą słowa Bożego. Słowo Boże jest zmienione, przekręcone, wykorzystane.
Bardzo pragnęła bym, by Kościół Katolicki zerwał z obciążącymi go dogmatami i otworzył się na prawdziwą wiarę, taką, jakiej nauczał nas Jezus Chrystus.
W obecnej dobie, ludzie czytają Pismo Święte i znają prawdy wiary. Kościół jeżeli chce, by wierni trwali w nim, powinien również się odnowić, nawrócić i stać się Kościołem prawdziwej wiary Jezusowej.
Czarno to niestety widzę.

Tradycyjnie poplułaś sobie na KK ukrywając do jakiego Kościoła/zboru/sekty aktualnie przynależysz......wstydzisz się?....


Ja nie kupcze wiarą. Moja wiara jest szczera.

A jak to sie ma do pytania o Twoją przynależność do konkretnego Kościoła....uważasz, że np metodyści, prawosławni, hinduiści, adwentyści, ŚJ, piszący na forum podając nazwę Kościoła/zboru/sekty do których przynależą kupczą swoją wiarą?
Kiepsko Ci idzie pisanie własnymi słowami, zdecydowanie lepiej potrafisz wklejać gotowce.....


N mar 12, 2017 17:49
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Prawdziwy Kościół
wybrana napisał(a):
Soul33 napisał(a):
Spoko. To podaj argumenty, jakie KK uznaje za potwierdzające istnienie czyśćca i się do nich odnieś

Nie mogę takich podać, bo w Biblii nie istnieją żadne argumenty na istnienie czyśca.

Znowu nie przeczytałaś uważnie pytania i odpowiadasz nie na temat. Pytałem, dlaczego KK uznaje istnienie czyśćia, a nie co Tobie się wydaje, że nie ma w Biblii. To jest zwyczajny brak kultury wobec dyskutantów. Brak Ci uczciwości intelektualnej i szacunku dla rozmówców.

Zachowujesz się, jak ludzie, którzy bardzo dużo paplają bez ładu i składu oraz nie słuchają rozmówców. Bo tak naprawdę ci rozmówcy nic ich nie obchodzą. I żadne slogany o miłości nie zmieniają faktu, że miłość to oni mają przede wszystkim dla samych siebie.

wybrana napisał(a):
Niewolnik, który nie może w żaden sposób wyzwolić się z ciągłego poczucia grzechu, swojego upadku, nie potrafi otworzyć swojego serca na radość wiary, na miłość.

To bardzo przykre, że żyłaś w poczuciu grzechu i upadku nie potrafiąc otworzyć na wiarę i miłość ale nie wmawiaj tego wszystkim wiernym, bo wcale wszyscy tego samego nie odczuwali.

Nie znaczy to też, że teraz masz wyzbyć się jakiegokolwiek krytycyzmu wobec siebie na rzecz bezmyślnego samouwielbienia i poczucia nieomylności.

Kael napisał(a):
@Soul33, przeciez o czyscu juz tu bylo.

Owszem ale tu chodzi o to, aby wybrana bezrefleksyjnie nie zalewała forum byle czym oraz aby zachowywała trochę kultury, jak przystało na rozmówców piszących na forum.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N mar 12, 2017 17:50
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Prawdziwy Kościół
@wybrana
Niestety, nie napisałas do jakiego kościoła nalezysz, a obsmarowałaś KK (nic nowego) w sposób nieprawdziwy i chamski. Dowiodłaś, że nic nie rozumiałas i nie rozumiesz z wiary katolickiej ani z historii Koscioła. To jest dopiero grzech, grzech oszczerstwa.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N mar 12, 2017 18:58
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 23, 2011 11:09
Posty: 916
Post Re: Prawdziwy Kościół
Możecie trochę uprzejmiej się zwracać do siebie ? Bo trochę boli jak się to czyta.


N mar 12, 2017 20:26
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Prawdziwy Kościół
Wybacz, ale Pan Jezus nie głaskał po głowie faryeuszy i nie tylko.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N mar 12, 2017 20:34
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwy Kościół
Soul33 napisał(a):
I żadne slogany o miłości nie zmieniają faktu, że miłość to oni mają przede wszystkim dla samych siebie.

Problemem jest to, że jej nie mają przede wszystkim dla siebie i próbują afirmacjami to zagłuszyć. Paplanie ma zagłuszyć głos sumienia, ma scalić człowieka. Niestety, nie tędy droga. To właśnie staram się wybranej/adzie wyłuszczyć, ale jest/są zamknięta jak łupina orzecha. Oszukuje samą siebie i walczy ze swymi demonami, i projektuje swój stan duchowy na innych. Uczyniła winnym katolicyzm i chce w to uwierzyć, ma kozła ofiarnego. Pod maską radosnych podskoków i przyśpiewek kryje się strach i niepewność. Nie może kochać siebie z prostego powodu: z miłości do siebie wyrasta szacunek do innych. Nie ma innej drogi do mądrości, której uczy Biblia. Wymaga to jednak mądrej interpretacji a to znów zadanie Kościoła instytucjonalnego. Pierwszy krok to zaprzyjaźnić się z samym sobą. To zadanie, ale powinno zostać wypełnione wiedzą o tym, czym się to je i jak weryfikuje.

Mądrość prowadząca do miłości nie przychodzi znikąd. Jest pewnego rodzaju darem. Spotyka tych, którzy wychodzą jej naprzeciw. Skoro KK ma wszelkie środki prowadzące do mądrości, wie jak to praktykować. Ozdobą człowieka mądrego jest myślenie. Mądry rozumie co i jak czynić, czy warto działać lub powstrzymać się od działania. Głupiec tego nie wie.
Mądrość to raczej odpowiedzialne wybory a nie teoretyczne deklaracje czy afiramcje działające na poziomie świadomości, ale nie scalające człowieka. Człowiek mądry kocha cnotę roztropności. Tego uczy Kościół: kształtowania tej cnoty. Św. Tomasz podaje nam osiem elementów prowadzacych do praktykowania. To droga, długa i wyboista droga...

Mądrość zbudowała sobie dom, wyciosała siedem kolumn, nabiła swych zwierząt, namieszała wina i zastawiła stół (Prz 9, 1-2). Najpierw zbudowała siebie, potem już była dla innych. Inni mogli się uczyć od niej. Miała dom zaopatrzony w żywność i inne dobra, nieodzowne do harmonijnego rozwoju człowieka.
Głupota rozdawała to czego sama nie miała. Małpowała mądrość. Blichtr i pozoranctwo a nie praca od podstaw.


N mar 12, 2017 21:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Prawdziwy Kościół
Błogosławieństwo Izaaka dla następcy

Rdz 27, 29: Niechaj ci służą ludy i niech ci pokłon oddają narody. Bądź panem twoich braci i niech ci pokłon oddają synowie twej matki! Każdy, kto będzie ci złorzeczył, niech będzie przeklęty. Każdy, kto będzie cię błogosławił, niech będzie błogosławiony!

Hbr 6, 2: nauka o chrztach i nakładaniu rąk, o powstaniu z martwych i sądzie wiecznym.

Od Pana Jezusa przez Apostołów jest nakładanie rąk i przekazywane Błogosławieństwo w Świętym Kościele Katolickim.

Jedni protestują oczywistości, chcą reformować Bożą Wolę wpadając w samozbawienie.
A Ci co otrzymują Błogosławieństwo zbyt często wpadają w samouwielbienie.
Jeszcze inni się samostwarzają z niczego.

Walka końca czasu jest o Najświętszą Ofiarę Mszy Świętej. Czcijmy i szanujmy nasz Skarb, codziennie.

Jl 1, 13: Przepaszcie się i płaczcie, kapłani; narzekajcie, słudzy ołtarza, wejdźcie i nocujcie w worach, słudzy Boga mojego, bo zniknęła z domu Boga waszego ofiara pokarmowa i płynna.

Ta Ofiara Pana Jezusa jest niezgodą i ościeniem dla świata.

Rdz 1, 31: A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre. I tak upłynął wieczór i poranek - dzień szósty.
Rdz 3, 1: A wąż był bardziej przebiegły niż wszystkie zwierzęta lądowe, które Pan Bóg stworzył.
Ap 21, 27: A nic nieczystego do niego nie wejdzie ani ten, co popełnia ohydę i kłamstwo, lecz tylko zapisani w księdze życia Baranka.

Amen.

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


N mar 12, 2017 23:37
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwy Kościół
Liza napisał(a):
Cytuj:
Soul33 napisał(a):
I żadne slogany o miłości nie zmieniają faktu, że miłość to oni mają przede wszystkim dla samych siebie.

Problemem jest to, że jej nie mają przede wszystkim dla siebie i próbują afirmacjami to zagłuszyć. Paplanie ma zagłuszyć głos sumienia, ma scalić człowieka. Niestety, nie tędy droga. To właśnie staram się wybranej/adzie wyłuszczyć, ale jest/są zamknięta jak łupina orzecha. Oszukuje samą siebie i walczy ze swymi demonami, i projektuje swój stan duchowy na innych. Uczyniła winnym katolicyzm i chce w to uwierzyć, ma kozła ofiarnego. Pod maską radosnych podskoków i przyśpiewek kryje się strach i niepewność. Nie może kochać siebie z prostego powodu: z miłości do siebie wyrasta szacunek do innych. Nie ma innej drogi do mądrości, której uczy Biblia. Wymaga to jednak mądrej interpretacji a to znów zadanie Kościoła instytucjonalnego. Pierwszy krok to zaprzyjaźnić się z samym sobą. To zadanie, ale powinno zostać wypełnione wiedzą o tym, czym się to je i jak weryfikuje.





Jestes psychologiem, Lizo...?...czy kaznodzieja...?

Bardzo ten twoj wyklad amatorszczyzna traci :)

Dlaczego wybralas akurat mnie jako temat swojego wykladu...?

Lubisz sobie poplotkowac...?


Pn mar 13, 2017 2:09
Post Re: Prawdziwy Kościół
Liza napisał(a):
Soul33 napisał(a):
I żadne slogany o miłości nie zmieniają faktu, że miłość to oni mają przede wszystkim dla samych siebie.

Problemem jest to, że jej nie mają przede wszystkim dla siebie i próbują afirmacjami to zagłuszyć. Paplanie ma zagłuszyć głos sumienia, ma scalić człowieka. Niestety, nie tędy droga. To właśnie staram się wybranej/adzie wyłuszczyć, ale jest/są zamknięta jak łupina orzecha. Oszukuje samą siebie i walczy ze swymi demonami, i projektuje swój stan duchowy na innych. Uczyniła winnym katolicyzm i chce w to uwierzyć, ma kozła ofiarnego. Pod maską radosnych podskoków i przyśpiewek kryje się strach i niepewność. Nie może kochać siebie z prostego powodu: z miłości do siebie wyrasta szacunek do innych. Nie ma innej drogi do mądrości, której uczy Biblia. Wymaga to jednak mądrej interpretacji a to znów zadanie Kościoła instytucjonalnego. Pierwszy krok to zaprzyjaźnić się z samym sobą. To zadanie, ale powinno zostać wypełnione wiedzą o tym, czym się to je i jak weryfikuje.


Biblia Tysiąclecia
Księga: List do Rzymian
2:8
tym zaś, którzy są przekorni, za prawdą pójść nie chcą, a oddają się nieprawości - gniew i oburzenie.
2:9
Ucisk i utrapienie spadnie na każdego człowieka, który dopuszcza się zła, najpierw na Żyda, a potem na Greka.
2:10
Chwała zaś, cześć i pokój spotka każdego, kto czyni dobrze - najpierw Żyda, a potem Greka.
2:11
Albowiem u Boga nie ma względu na osobę.
2:12
Bo ci, którzy bez Prawa zgrzeszyli, bez Prawa też poginą, a ci, co w Prawie zgrzeszyli, przez Prawo będą sądzeni.
2:13
Nie ci bowiem, którzy przysłuchują się czytaniu Prawa, są sprawiedliwi wobec Boga, ale ci, którzy Prawo wypełniają, będą usprawiedliwieni.
2:14
Bo gdy poganie, którzy Prawa nie mają, idąc za naturą, czynią to, co Prawo nakazuje, chociaż Prawa nie mają, sami dla siebie są Prawem.
2:15
Wykazują oni, że treść Prawa wypisana jest w ich sercach, gdy jednocześnie ich sumienie staje jako świadek, a mianowicie ich myśli na przemian ich oskarżające lub uniewinniające.
2:16
[Okaże się to] w dniu, w którym Bóg sądzić będzie przez Jezusa Chrystusa ukryte czyny ludzkie według mojej Ewangelii.
2:17
Jeżeli jednak ty dumnie nazywasz siebie Żydem, całkowicie zdajesz się na Prawo, chlubisz się Bogiem,
2:18
pouczony Prawem znasz Jego wolę i umiesz rozpoznać co lepsze,
2:19
a jesteś przeświadczony, żeś przewodnikiem ślepych, światłością dla tych, którzy są w ciemności,
2:20
wychowawcą nieumiejętnych, nauczycielem prostaczków, mającym w Prawie wyraz wszelkiej wiedzy i prawdy...
2:21
Ty, który uczysz drugich, sam siebie nie uczysz. Głosisz, że nie wolno kraść, a kradniesz.
2:22
Mówiąc, że nie wolno cudzołożyć, cudzołożysz? Który brzydzisz się bożkami, okradasz świątynie?
2:23
Ty, który chlubisz się Prawem, przez przekraczanie Prawa znieważasz Boga.


Pn mar 13, 2017 19:23
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Prawdziwy Kościół
A jak ten przydługi cytat ma sie do wypowiedzi Lizy?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn mar 13, 2017 19:40
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwy Kościół
Małgosiaa napisał(a):
A jak ten przydługi cytat ma sie do wypowiedzi Lizy?

Jako pierwszy wpadł w oczy wybranej.....


Wt mar 14, 2017 9:02
Post Re: Prawdziwy Kościół
Małgosiaa napisał(a):
A jak ten przydługi cytat ma sie do wypowiedzi Lizy?


Liza napisała:Nie ma innej drogi do mądrości, której uczy Biblia. Wymaga to jednak mądrej interpretacji.

Tekst ten może pomoże pojąć Lizie i tobie Małgosiu, jak ma być zachowane prawo w interpretacji wiary.
Kto chce czytać ze zrozumieniem, to zrozumie bez dodatkowej interpretacji.

Jeszcze dla jasności w Biblii Warszawskiej słowo prawo czyta się - zakon.


Wt mar 14, 2017 9:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Prawdziwy Kościół
wybrana napisał(a):
Kto chce czytać ze zrozumieniem, to zrozumie bez dodatkowej interpretacji.


Nie zrozumie. Natomiast może mu się WYDAWAĆ, że zrozumiał. A poza tym - gdzie się kończy "normalna" interpretacja, a zaczyna "dodatkowa"?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt mar 14, 2017 9:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 309 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL