Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 15:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 309 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 21  Następna strona
 Prawdziwy Kościół 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Prawdziwy Kościół
wybrana napisał(a):
Robek, Jezus mówił do Apostołów

Ewangelia Mateusza: rozdział 18
"Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie"

Apostołowi mieli nauczać i szerzyć wiarę.
Co związku z tym związali na ziemi, będzie związane w niebie.
To nie znaczy, że mieli wymyślać co innego, niż uczył ich Jezus.
Zasady wiary są jedyne i święte.
Tak własne pierwsi, wybrani Apostołowie czynili i przestrzegali.


Jezus do Apostołów mówił, że mogą wszystko sobie pozmieniać, no i zmieniali.
Wiec nie wiem skąd wniosek, że Apostołowie nie mogą nic zmieniać?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr mar 15, 2017 15:08
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwy Kościół
Marek_Piotrowski napisał(a):
Wybrana, wróć do Dziejów. I do Listów. Tam zobaczysz, jakie bzdury piszesz.
A potem poczytaj świadectwa pierwotnego, wczesnego Kościoła, a całkiem przestaniesz.

Jesli Jezus mówi:
Mt 28:20 bt5 "Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata."
to nie mówi tylko do apostołów (chyba że uważasz że nie umarli i dotąd nauczają i będą to robić aż do skończenia swiata...)

Sukcesja nie była obca wczesnemu Kościołowi. Co więcej, wiemy nawet w jaki sposób owa sukcesja była przekazywana – działo się to podobnie jak dziś - przez nałożenie rąk. Św. Paweł tak pisał do Tymoteusza:
„przypominam ci, abyś rozpalił na nowo charyzmat Boży, który jest w tobie przez włożenie moich rąk.” / 2 Tm 1,6/
„Nie zaniedbuj w sobie charyzmatu, który został ci dany za sprawą proroctwa i przez nałożenie rąk kolegium prezbiterów.” /1 Tym 4,14 - patrz też 2 Tm 5,22)
Tym napomnieniom towarzyszy polecenie: „co usłyszałeś ode mnie za pośrednictwem wielu świadków, przekaż zasługującym na wiarę ludziom, którzy też będą zdolni nauczać i innych” (2Tm 2,2).
Kaznodzieje głosząc Ewangelię szli od miasta do miasta. Powstałe z nawróconych gminy nie były autonomiczne, lecz podlegały „starszym”, ustanawianym przez apostołów:
„Kiedy w każdym Kościele wśród modlitw i postów ustanowili im starszych, polecili ich Panu, w którego uwierzyli” /Dz 14,23/
Nie była to bynajmniej funkcja tytularna – wiązała się zarówno z uprawnieniami jak i odpowiedzialnością:
„Bądźcie posłuszni waszym przełożonym i bądźcie im ulegli, ponieważ oni czuwają nad duszami waszymi i muszą zdać sprawę z tego.” /Hbr 13,17a/
Bóg ustanowił pewne zasady i szanuje te (własne) ustanowienia. W Dziejach Apostolskich znajdujemy zdumiewający fragment:
„Gdy odprawili publiczne nabożeństwo i pościli, rzekł Duch Święty:
Wyznaczcie mi juz Barnabę i Szawla do dzieła, do którego ich powołałem.
Wtedy po poście i modlitwie oraz po włożeniu na nich rak, wyprawili ich.”
/Dz 13,2-3/
Bóg - Duch Święty mówi „wyznaczcie mi” - nie robi tego sam, lecz każe zrobić to tym, którym dał władzę nakładania rąk!
W/w posługi po Apostołach mieli przejąć inni, na których nałożono ręce - i przekazanie jakiejkolwiek odpowiedzialności wyraźnie w ten właśnie sposób się odbywało, a momentem zaistnienia funkcji było właśnie owo nałożenie.


Zastanawiam się jak można tak pisać i w ten sposób interpretować?


Śr mar 15, 2017 15:57
Post Re: Prawdziwy Kościół
I czego dowodzi Marku twój wpis?
Czy ja pisałam, że Apostołowie mieli nie nauczać?
Czy ja pisałam, że następujący po nich nauczyciele wiary - duchowni, mają nie nauczać?
Gdzie to napisałam?
Mają nauczać wiary i to bardzo. Tylko jest jedno ale, ale zgodnie z naukami pierwszych Apostołów i naukami Jezusa Chrystusa.
Nie mogą głosić nic innego, prócz prawdy jaką głosi Pismo Święte.
Jeżeli tworzą Kościół i głoszą inną naukę, to jest to odstępstwo od wiary i tworzą Kościoła Jezusowego.
Nałożenie rąk nie tworzy z człowieka świętego, jeżeli ten człowiek - kapłan nie naucza zgodnie z duchem wiary.
Nałożenie rąk nie upoważnia takiego kapłana do zmiany PRAWDY OBJAWIONEJ - PRAWDY BOŻEJ.
Nałożenie rąk nie daje uprawnień do głoszenia herezji i prowadzenia swych owieczek na zatracenie.


Śr mar 15, 2017 16:08
Post Re: Prawdziwy Kościół
Oczywiście wybrana potrafisz pokazać te zmiany prawdy objawionej i herezje.


Śr mar 15, 2017 16:16
Post Re: Prawdziwy Kościół
kacperek29 napisał(a):
Oczywiście wybrana potrafisz pokazać te zmiany prawdy objawionej i herezje.


Możesz przeczytać je w linku, który zamieściłam na poprzedniej stronie.
Są umieszczone chronologicznie według dat.


Śr mar 15, 2017 16:19
Post Re: Prawdziwy Kościół
Bez żartów, liczyłem na poważne argumenty.


Śr mar 15, 2017 17:13
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Prawdziwy Kościół
Byłeś naiwny ;-)

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr mar 15, 2017 17:41
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Prawdziwy Kościół
wybrana napisał(a):
kacperek29 napisał(a):
Oczywiście wybrana potrafisz pokazać te zmiany prawdy objawionej i herezje.
Możesz przeczytać je w linku, który zamieściłam na poprzedniej stronie.
Są umieszczone chronologicznie według dat.
Są tam umieszczone kłamstwa.
Ty te kłamstwa propagujesz - jesteś więc pomocnicą Ojca Kłamstwa.
Działasz aktywnie po stronie szatana.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr mar 15, 2017 20:18
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Prawdziwy Kościół
Marek, czy wszyscy, którzy mają inne zdanie jak Ty, to działają po stronie szatana? Nie sądź, a nie będziesz sądzony. Osądzą Ciebie tak jak ty sądzisz innych.


Śr mar 15, 2017 21:06
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwy Kościół
Znowu wyskoczyłeś jak filip z konopii, krzysiu. Nie masz pojęcia o co chodzi, ale oceniasz Marka negatywnie za to, co napisał do wybranej. :(


Śr mar 15, 2017 21:12

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Prawdziwy Kościół
Yarpen, takie teksty tutaj są normalne, a kto po której stronie działa osądzi Bóg.


Śr mar 15, 2017 21:32
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwy Kościół
Marek_Piotrowski napisał(a):
wybrana napisał(a):
kacperek29 napisał(a):
Oczywiście wybrana potrafisz pokazać te zmiany prawdy objawionej i herezje.
Możesz przeczytać je w linku, który zamieściłam na poprzedniej stronie.
Są umieszczone chronologicznie według dat.
Są tam umieszczone kłamstwa.
Ty te kłamstwa propagujesz - jesteś więc pomocnicą Ojca Kłamstwa.
Działasz aktywnie po stronie szatana.


A dlaczego kłamstwa?
Potrafisz to wyjaśnić?-myślę, że nie.
kto dał ci takie uprawnienie, by tak móc osądzać?
Może to ty aktywnie działasz po stronie szatana?


Śr mar 15, 2017 22:23

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Prawdziwy Kościół
wybrana napisał(a):
A dlaczego kłamstwa?
Potrafisz to wyjaśnić?-myślę, że nie.
To źle myślisz.
Poświęciłem - w przeciwieństwie do Ciebie (Ty bezkrytycznie łykasz wszystko, co ktoś napisze przeciw Kościołowi) - bardzo wiele czasu by zbadać te androny - i nawet napisałem na podstawie tych badań książkę - "Kościół oskarżony" do którego link masz w mojej stopce.
Podawano tu Ci też linki do części opracowań które zamieszczono na sieci - więc nie udawaj pierwszej naiwnej.
Są oskarżenia, których nie zbadałaś, a przekazujesz je dalej nieudowodnione - służysz kłamstwu.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr mar 15, 2017 22:43
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Prawdziwy Kościół
wybrana, podałaś link z listą zarzutów i dostałaś w odpowiedzi link z dowodami, że była ona stosem kłamstw i manipulacji. I tak po raz któryś. Wytłumacz, proszę, dlaczego ciągle to lekceważysz i zachowujesz, jakby nic się nie stało.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt mar 17, 2017 0:04
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwy Kościół
Soul33 napisał(a):
wybrana, podałaś link z listą zarzutów i dostałaś w odpowiedzi link z dowodami, że była ona stosem kłamstw i manipulacji. I tak po raz któryś. Wytłumacz, proszę, dlaczego ciągle to lekceważysz i zachowujesz, jakby nic się nie stało.


Mój podany link, nie zawiera kłamstw ani manipulacji.
Jeżeli uważasz, że te podane w linku dogmaty nie były przyjęte przez instytucję Kościoła Katolickiego, to ty kłamiesz.
Możemy natomiast dyskutować, nad zgodnością ich w oparciu o Prawo Boże zawarte w Biblii.
Apologetyka Marka i podany przez niego link do jego opracowań, nic dla mnie nie wnosi.
Uważam ją za zakłamaną, zgodną z nauczaniem Kościoła katolickiego, ale nie zgodną z nauką Apostolską i z PRAWDĄ OBJAWIONĄ.


Pt mar 17, 2017 12:20
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 309 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 21  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL