Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 21:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 309 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Następna strona
 Prawdziwy Kościół 
Autor Wiadomość
Post Re: Prawdziwy Kościół
Cytuj:
2:23
Ty, który chlubisz się Prawem, przez przekraczanie Prawa znieważasz Boga.

Ty wybrana, która chlubisz się, ze odnalazłaś Jezusa obrzucając oszczerstwami Jego Kościól, bacz, bo znieważasz Boga.


Wt mar 14, 2017 10:54
Post Re: Prawdziwy Kościół
Alus napisał(a):
Cytuj:
2:23
Ty, który chlubisz się Prawem, przez przekraczanie Prawa znieważasz Boga.

Ty wybrana, która chlubisz się, ze odnalazłaś Jezusa obrzucając oszczerstwami Jego Kościól, bacz, bo znieważasz Boga.


Nie kłam!
Ja wywyższyłam Kościół Jezusa Chrystusa, Którego Jezus założył.
Napisałam to w pierwszym wątku tego tematu. Od tego wątku powstał ten temat.
Jaki jest Kościół Jezusowy? Jak powinien wyglądać Kościół Jezusowy możemy się dokładnie dowiedzieć czytając LISTY PIERWSZYCH APOSTOŁÓW - NAUCZYCIELI I ZAŁOŻYCIELI pierwszych Kościołów wiary Jezusa Chrystusa.
Czytając te listy dowiadujemy się dokładnie jak wygląda Kościół Jezusa Chrystusa. Dowiadujemy się dokładnie czego powinien przestrzegać ZAKON reprezentujący Kościół Jezusa. Czego powinien nauczać ZAKON reprezentujący Kościół Jezusa Chrystusa.

Alus zamiast ostrzyć język i obrażać ciągle mnie. Otwórz Pismo Święte i przeczytaj Listy Apostolskie jako pouczenia dla początkujących Kościołów chrześcijańskich.


Wt mar 14, 2017 12:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Prawdziwy Kościół
wybrana napisał(a):
Jeszcze dla jasności w Biblii Warszawskiej słowo prawo czyta się - zakon.


Biblia Warszawska!
A więc jednak z ciebie protestantka :D

wybrana napisał(a):
Ja wywyższyłam Kościół Jezusa Chrystusa, Którego Jezus założył.


No ale ludzie mogą ten kościół zmieniać.
Nawet w Biblii o tym pisze :biggrin:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt mar 14, 2017 13:27
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwy Kościół
Robek napisał(a):
wybrana napisał(a):
Jeszcze dla jasności w Biblii Warszawskiej słowo prawo czyta się - zakon.


Biblia Warszawska!
A więc jednak z ciebie protestantka :D

wybrana napisał(a):
Ja wywyższyłam Kościół Jezusa Chrystusa, Którego Jezus założył.


No ale ludzie mogą ten kościół zmieniać.
Nawet w Biblii o tym pisze :biggrin:


Gdybyś był bardziej spostrzegawczy, to zauważył byś, że najpierw podałam wersety z Biblii Tysiąclecia.
Tak na marginesie, to skąd wiesz, która Biblia jest bardziej wiarygodna?

Ludzie nie mogą zmieniać Kościoła, który założył Jezus Chrystus, bo wtedy byłby to Kościół wymyślony na prawdzie ludzkiej a nie na prawdzie Bożej. Taki Kościół, co nie przestrzega Prawdy Bożej nie jest Kościołem Jezusa.


Wt mar 14, 2017 15:04
Post Re: Prawdziwy Kościół
Mam pytanie:
Masz na to, poza swoim przekonaniem, jakiś dowód z Pisma Świętego, że Kościół Chrystusa nie może się zmieniać (być ten sam, ale nie taki sam) na przestrzeni wieków?


Wt mar 14, 2017 15:11
Post Re: Prawdziwy Kościół
Cytuj:
Nie kłam!
Ja wywyższyłam Kościół Jezusa Chrystusa, Którego Jezus założył

Napisałam to w pierwszym wątku tego tematu. Od tego wątku powstał ten temat.

I od początku pytam - który konkretny....jakiś wspólnotowy, czy Twój osobisty....i nadal poza sloganami oderwanymi od tematu nie chcesz, albo nie potrafisz udzielić odpowiedzieć.

Cytuj:
Jaki jest Kościół Jezusowy? Jak powinien wyglądać Kościół Jezusowy możemy się dokładnie dowiedzieć czytając LISTY PIERWSZYCH APOSTOŁÓW - NAUCZYCIELI I ZAŁOŻYCIELI pierwszych Kościołów wiary Jezusa Chrystusa.
Czytając te listy dowiadujemy się dokładnie jak wygląda Kościół Jezusa Chrystusa. Dowiadujemy się dokładnie czego powinien przestrzegać ZAKON reprezentujący Kościół Jezusa. Czego powinien nauczać ZAKON reprezentujący Kościół Jezusa Chrystusa.

I taki właśnie jest Kościół Katolicki.

wybrana napisał(a):
Ludzie mogą zmieniać Kościoła, który założył Jezus Chrystus, bo wtedy byłby to Kościół wymyślony na prawdzie ludzkiej a nie na prawdzie Bożej. Taki Kościół, co nie przestrzega Prawdy Bożej nie jest Kościołem Jezusa.

A stronki z których wklejasz gotowce z jakiej Biblii korzystają?

Cytuj:
Alus zamiast ostrzyć język i obrażać ciągle mnie. Otwórz Pismo Święte i przeczytaj Listy Apostolskie jako pouczenia dla początkujących Kościołów chrześcijańskich.

Założyłaś jakiś nowy, początkujący Kościół?


Wt mar 14, 2017 15:27
Post Re: Prawdziwy Kościół
Alus napisał(a):
Założyłaś jakiś nowy, początkujący Kościół?


Kpisz sobie z Kościoła Jezusa Chrystusa.
Lekceważenie prawdy nie jest usprawiedliwieniem.


Wt mar 14, 2017 17:47
Post Re: Prawdziwy Kościół
wybrana napisał(a):
Alus napisał(a):
Założyłaś jakiś nowy, początkujący Kościół?


Kpisz sobie z Kościoła Jezusa Chrystusa.
Lekceważenie prawdy nie jest usprawiedliwieniem.

Jeśli ktoś tu kp, to Ty.....jak mantrę powtarzasz "Kościół Jezusa Chrystusa" - raz go wywyższasz, wielokrotnie pomawiasz - i to jest ta Twoja prawda.


Wt mar 14, 2017 19:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Prawdziwy Kościół
wybrana napisał(a):
Robek napisał(a):
wybrana napisał(a):
Jeszcze dla jasności w Biblii Warszawskiej słowo prawo czyta się - zakon.


Biblia Warszawska!
A więc jednak z ciebie protestantka :D

wybrana napisał(a):
Ja wywyższyłam Kościół Jezusa Chrystusa, Którego Jezus założył.


No ale ludzie mogą ten kościół zmieniać.
Nawet w Biblii o tym pisze :biggrin:


Gdybyś był bardziej spostrzegawczy, to zauważył byś, że najpierw podałam wersety z Biblii Tysiąclecia.
Tak na marginesie, to skąd wiesz, która Biblia jest bardziej wiarygodna?

Ludzie nie mogą zmieniać Kościoła, który założył Jezus Chrystus, bo wtedy byłby to Kościół wymyślony na prawdzie ludzkiej a nie na prawdzie Bożej. Taki Kościół, co nie przestrzega Prawdy Bożej nie jest Kościołem Jezusa.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt mar 14, 2017 19:49
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwy Kościół
Robek napisał(a):
No ale ludzie mogą ten kościół zmieniać.
Nawet w Biblii o tym pisze :biggrin:



Gdzie tak pisze, Robek...?...prosze podaj odpowiednie wersety...



wybrana napisał(a):
Ludzie nie mogą zmieniać Kościoła, który założył Jezus Chrystus, bo wtedy byłby to Kościół wymyślony na prawdzie ludzkiej a nie na prawdzie Bożej. Taki Kościół, co nie przestrzega Prawdy Bożej nie jest Kościołem Jezusa.


Oczywiscie, ze tak...Podpisuje sie pod tym... :)


Wt mar 14, 2017 20:07
Post Re: Prawdziwy Kościół
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Mam pytanie:
Masz na to, poza swoim przekonaniem, jakiś dowód z Pisma Świętego, że Kościół Chrystusa nie może się zmieniać (być ten sam, ale nie taki sam) na przestrzeni wieków?


Apostoł Jan pisze:
1:8
Miejcie się na baczności, abyście nie utracili tego, nad czym pracowaliśmy, lecz abyście pełną zapłatę otrzymali.
1:9
Kto się za daleko zapędza i nie trzyma się nauki Chrystusowej, nie ma Boga. Kto trwa w niej, ten ma i Ojca, i Syna.
1:10
Jeżeli ktoś przychodzi do was i nie przynosi tej nauki, nie przyjmujcie go do domu i nie pozdrawiajcie.
1:11
Kto go bowiem pozdrawia, uczestniczy w jego złych uczynkach.
1:12

1:3
Umiłowani! Zabierając się z całą gorliwością do pisania do was o naszym wspólnym zbawieniu, uznałem za konieczne napisać do was i napomnieć was, abyście podjęli walkę o wiarę, która raz na zawsze została przekazana świętym.
1:4
Wkradli się bowiem pomiędzy was jacyś ludzie, na których od dawna wypisany został ten wyrok potępienia, bezbożni, którzy łaskę Boga naszego obracają w rozpustę i zapierają się naszego jedynego Władcy i Pana, Jezusa Chrystusa.
1:16
Są to ludzie biadający nad losem swoim, kierujący się swoimi pożądliwościami; usta ich głoszą słowa wyniosłe, a dla korzyści schlebiają ludziom.
1:17
Lecz wy, umiłowani, przypomnijcie sobie słowa wypowiedziane przez apostołów Pana naszego Jezusa Chrystusa,
1:18
Gdy mawiali do was: W czasie ostatecznym wystąpią szydercy, postępujący według swoich bezbożnych pożądliwości.
1:19
To są ci, którzy wywołują rozłamy, zmysłowi, nie mający Ducha.
1:20
Ale wy, umiłowani, budujcie siebie samych w oparciu o najświętszą wiarę waszą, módlcie się w Duchu Świętym,
1:21
Zachowajcie siebie samych w miłości Bożej, oczekując miłosierdzia Pana naszego Jezusa Chrystusa, ku życiu wiecznemu.

Apostoł Paweł pisze:
2:17
Jeśli tedy ty mienisz się Żydem i polegasz na zakonie, i chlubisz się Bogiem,
2:18
I znasz wolę jego, i umiesz rozróżnić dobre od złego, będąc pouczonym przez zakon,
2:19
I uważasz siebie samego za wodza ślepych, za światłość dla tych, którzy są w ciemności,
2:20
Za wychowawcę nierozumnych, za nauczyciela dzieci, mającego w zakonie ucieleśnienie wiedzy i prawdy,
2:21
Ty więc, który uczysz drugiego, siebie samego nie pouczasz? Który głosisz, żeby nie kradziono, kradniesz?
2:22
Który mówisz, żeby nie cudzołożono, cudzołożysz? Który wstręt czujesz do bałwanów, dopuszczasz się świętokradztwa?
2:23
Który się chlubisz zakonem, przez przekraczanie zakonu bezcześcisz Boga?
2:24
Albowiem z waszej winy, jak napisano, poganie bluźnią imieniu Bożemu.

Odpowiedzialność nauczycieli
3:10
Według łaski Bożej, która mi jest dana, jako mądry budowniczy założyłem fundament, a inny na nim buduje. Każdy zaś niechaj baczy, jak na nim buduje.
3:11
Albowiem fundamentu innego nikt nie może założyć oprócz tego, który jest założony, a którym jest Jezus Chrystus.
3:12
A czy ktoś na tym fundamencie wznosi budowę ze złota, srebra, drogich kamieni, z drzewa, siana, słomy,
3:13
To wyjdzie na jaw w jego dziele; dzień sądny bowiem to pokaże, gdyż w ogniu się objawi, a jakie jest dzieło każdego, wypróbuje ogień.
3:14
Jeśli czyjeś dzieło, zbudowane na tym fundamencie, się ostoi, ten zapłatę odbierze;
3:15
Jeśli czyjeś dzieło spłonie, ten szkodę poniesie, lecz on sam zbawiony będzie, tak jednak, jak przez ogień.
3:16
Czy nie wiecie, że świątynią Bożą jesteście i że Duch Boży mieszka w was?
3:17
Jeśli ktoś niszczy świątynię Bożą, tego zniszczy Bóg, albowiem świątynia Boża jest święta, a wy nią jesteście.
3:18
Niechaj nikt samego siebie nie oszukuje; jeśli komuś z was się wydaje, że jest na tym świecie mądry, niech się stanie głupim, aby się stać mądrym.
3:19
Albowiem mądrość tego świata jest u Boga głupstwem. Napisano bowiem: On chwyta mądrych w ich własnej chytrości;
3:20
I znowu: Pan zna myśli mędrców, że są marne.
3:21
A zatem niechaj nikt z ludzi się nie chlubi; wszystko bowiem jest wasze,
3:22
Czy Paweł, czy Apollos, czy Kefas, czy świat, czy życie, czy śmierć, czy teraźniejszość, czy przyszłość, wszystko jest wasze,
3:23
Wyście zaś Chrystusowi, a Chrystus Boży.


To są malutkie fragmenty z LISTÓW APOSTOŁÓW do PIERWSZYCH TWORZONYCH KOŚCIOŁÓW chrześcijan.
Apostołowie przedstawili w nich obraz KOŚCIOŁA JEZUSA CHRYSTUSA.
Więcej możemy się dowiedzieć po przeczytaniu całości LISTÓW PIERWSZYCH NAUCZYCIELI WIARY w PIŚMIE ŚWIĘTYM.


Śr mar 15, 2017 0:29
Post Re: Prawdziwy Kościół
Cytuj:
Ludzie nie mogą zmieniać Kościoła, który założył Jezus Chrystus, bo wtedy byłby to Kościół wymyślony na prawdzie ludzkiej a nie na prawdzie Bożej. Taki Kościół, co nie przestrzega Prawdy Bożej nie jest Kościołem Jezusa.


Cytuj:
Oczywiscie, ze tak...Podpisuje sie pod tym... :)

Skoro macie tego świadomość, to czemu usiłujecie tworzyć swój wymyślony Kościół nie oparty na prawdzie Bożej, a na waszych widzi mi się??


Śr mar 15, 2017 7:44
Post Re: Prawdziwy Kościół
wybrana napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Mam pytanie:
Masz na to, poza swoim przekonaniem, jakiś dowód z Pisma Świętego, że Kościół Chrystusa nie może się zmieniać (być ten sam, ale nie taki sam) na przestrzeni wieków?


Apostoł Jan pisze:
(...)

Apostoł Paweł pisze:
(...)

Odpowiedzialność nauczycieli
(...)

To są malutkie fragmenty z LISTÓW APOSTOŁÓW do PIERWSZYCH TWORZONYCH KOŚCIOŁÓW chrześcijan.
Apostołowie przedstawili w nich obraz KOŚCIOŁA JEZUSA CHRYSTUSA.
Więcej możemy się dowiedzieć po przeczytaniu całości LISTÓW PIERWSZYCH NAUCZYCIELI WIARY w PIŚMIE ŚWIĘTYM.

Zastanawiam się, czy nie rozumiesz tekstu, który czytasz, czy też po prostu wrzucasz cokolwiek w nadziei, ze pytający sobie pójdzie i przestanie domagać się odpowiedzi na niewygodne pytanie? Prosiłem bowiem o miejsce, w którym zapisano zakaz zmian w Kościele Chrystusa, a nie opisy tego, jak wyglądał w I wieku.


Śr mar 15, 2017 8:13
Post Re: Prawdziwy Kościół
Yarpen_Zirgin napisał(a):
wybrana napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Mam pytanie:
Masz na to, poza swoim przekonaniem, jakiś dowód z Pisma Świętego, że Kościół Chrystusa nie może się zmieniać (być ten sam, ale nie taki sam) na przestrzeni wieków?


Apostoł Jan pisze:
(...)

Apostoł Paweł pisze:
(...)

Odpowiedzialność nauczycieli
(...)

To są malutkie fragmenty z LISTÓW APOSTOŁÓW do PIERWSZYCH TWORZONYCH KOŚCIOŁÓW chrześcijan.
Apostołowie przedstawili w nich obraz KOŚCIOŁA JEZUSA CHRYSTUSA.
Więcej możemy się dowiedzieć po przeczytaniu całości LISTÓW PIERWSZYCH NAUCZYCIELI WIARY w PIŚMIE ŚWIĘTYM.

Zastanawiam się, czy nie rozumiesz tekstu, który czytasz, czy też po prostu wrzucasz cokolwiek w nadziei, ze pytający sobie pójdzie i przestanie domagać się odpowiedzi na niewygodne pytanie? Prosiłem bowiem o miejsce, w którym zapisano zakaz zmian w Kościele Chrystusa, a nie opisy tego, jak wyglądał w I wieku.




Kosciol opisany przez apostolow nie zmienia sie... tak samo jak nie zmienia sie Bog i Jego swiete Slowo. Zebys nie mial watpliwosci zostalo to szczegolnie podkreslone w nastepujacych slowach:

„Co do mnie, to świadczę każdemu, który słucha słów proroctwa tej księgi: Jeżeli ktoś dołoży coś do nich, dołoży mu Bóg plag opisanych w tej księdze. A jeżeli ktoś ujmie coś ze słów tej księgi proroctwa, ujmie Bóg z działu jego z drzewa żywota i ze świętego miasta, opisanych w tej księdze.”

Księga Objawienia 22.18-19


Śr mar 15, 2017 9:32

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Prawdziwy Kościół
Możesz podkreślić w tym co zacytowałaś, gdzie jest "Kościół się nie zmienia"?
:)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr mar 15, 2017 10:11
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 309 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL