Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 10:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 425 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 29  Następna strona
 Niewolnictwo 
Autor Wiadomość
Post Re: Niewolnictwo
Skoro maszyna jest wydajniejsza i tańsza w utrzymaniu, po cholerę jeszcze jacyś niewolnicy?


So paź 21, 2017 19:15

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: Niewolnictwo
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Nudzisz, hubris. Chcesz twierdzić, że to grzech? Przedstaw stosowny fragment nauczania Chrystusa lub Apostołów, który tak stwierdza.


Sam se przedstaw. Ty twierdzisz, że niewolnictwo jest ok, skoro tak to czy to jest grzech?


So paź 21, 2017 19:29
Zobacz profil
Post Re: Niewolnictwo
Ja nic nie muszę, a zwłaszcza udowadniać cudzych tez.


So paź 21, 2017 19:32
Post Re: Niewolnictwo
hubris napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Nudzisz, hubris. Chcesz twierdzić, że to grzech? Przedstaw stosowny fragment nauczania Chrystusa lub Apostołów, który tak stwierdza.


Sam se przedstaw. Ty twierdzisz, że niewolnictwo jest ok, skoro tak to czy to jest grzech?


Jak widac zaczales od Biblijnego niewolniictwa, a teraz gdy ci wyjasnniono rozniice miedzy biblijnym a pozniiejszym obracasz kota ogonem i wyjasnienie roznic miedzy starozytnym niewolnictwem a handlem niewolnikami, nazywasz akceptacja niewolnictwa. Oj trzeba miec tupet by tak glupio i bezczelnie wykrecac wypowiedzi.


So paź 21, 2017 20:22

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: Niewolnictwo
A cóż się podziało z kilkoma ostatnimi postami użytkowników? czyżby Naczelna Rada Moderatorska stwierdziła, że są niepoprawne?


So paź 21, 2017 20:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: Niewolnictwo
sameone1 napisał(a):
hubris napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Nudzisz, hubris. Chcesz twierdzić, że to grzech? Przedstaw stosowny fragment nauczania Chrystusa lub Apostołów, który tak stwierdza.


Sam se przedstaw. Ty twierdzisz, że niewolnictwo jest ok, skoro tak to czy to jest grzech?


Jak widac zaczales od Biblijnego niewolniictwa, a teraz gdy ci wyjasnniono rozniice miedzy biblijnym a pozniiejszym obracasz kota ogonem i wyjasnienie roznic miedzy starozytnym niewolnictwem a handlem niewolnikami, nazywasz akceptacja niewolnictwa. Oj trzeba miec tupet by tak glupio i bezczelnie wykrecac wypowiedzi.


Nie czytałeś uważnie postów. Biblijne niewolnictwo czy jakiekolwiek inne to zło, nie ważne w jakiej formie. Jeśli Yarpen Zirgin twierdzi że to nie grzech to w takim razie posiadanie niewolników było dobre. Jeśli chciałbym mieć teraz niewolnika to byłby to grzech?


So paź 21, 2017 20:31
Zobacz profil
Post Re: Niewolnictwo
Hubris, ja nie muszę udowadniać, że to nie grzech, bo to Ty twierdziłeś, że posiadanie niewolników jest grzechem. To Ty masz przedstawić dowody potwierdzające Twoją tezę, a nie ja ja obalić.


So paź 21, 2017 20:48
Post Re: Niewolnictwo
hubris napisał(a):
Nie czytałeś uważnie postów. Biblijne niewolnictwo czy jakiekolwiek inne to zło, nie ważne w jakiej formie. Jeśli Yarpen Zirgin twierdzi że to nie grzech to w takim razie posiadanie niewolników było dobre. Jeśli chciałbym mieć teraz niewolnika to byłby to grzech?

A co bylo-by zlego w tym gdyby ktos zgodził sie tobie sluzyc i wykonywac twoje polecenia?
Zlem bylo-by jedynie gdybys zaczal sie nad nim znecac, lub wykorzystywac do nieludzkich czy nielegalnych rzeczy.

[edytowano 1x... ortografia (moja wrażliwość dłużej tego nie zdzierży). Byłoby, a nie było by. M.]


So paź 21, 2017 20:54

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Niewolnictwo
Jednak uważam że niewolnictwo narusza ludzką godność

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So paź 21, 2017 20:58
Zobacz profil
Post Re: Niewolnictwo
sameone1 napisał(a):
hubris napisał(a):
Nie czytałeś uważnie postów. Biblijne niewolnictwo czy jakiekolwiek inne to zło, nie ważne w jakiej formie. Jeśli Yarpen Zirgin twierdzi że to nie grzech to w takim razie posiadanie niewolników było dobre. Jeśli chciałbym mieć teraz niewolnika to byłby to grzech?

A co bylo-by zlego w tym gdyby ktos zgodził sie tobie sluzyc i wykonywac twoje polecenia?
Zlem bylo-by jedynie gdybys zaczal sie nad nim znecac, lub wykorzystywac do nieludzkich czy nielegalnych rzeczy.

[edytowano 1x... ortografia (moja wrażliwość dłużej tego nie zdzierży). Byłoby, a nie było by. M.]


Złem było-by to, że byś traktował go jak rzecz, bo jakbyś zaczął traktować go z miłością tak jak nakazuje Przykazanie Boże, to by automatycznie przestał być twoim niewolnikiem.

[j.w. M.]


So paź 21, 2017 21:36
Post Re: Niewolnictwo
felek27 napisał(a):
sameone1 napisał(a):
hubris napisał(a):
Nie czytałeś uważnie postów. Biblijne niewolnictwo czy jakiekolwiek inne to zło, nie ważne w jakiej formie. Jeśli Yarpen Zirgin twierdzi że to nie grzech to w takim razie posiadanie niewolników było dobre. Jeśli chciałbym mieć teraz niewolnika to byłby to grzech?

A co bylo-by zlego w tym gdyby ktos zgodził sie tobie sluzyc i wykonywac twoje polecenia?
Zlem bylo-by jedynie gdybys zaczal sie nad nim znecac, lub wykorzystywac do nieludzkich czy nielegalnych rzeczy.

[edytowano 1x... ortografia (moja wrażliwość dłużej tego nie zdzierży). Byłoby, a nie było by. M.]


Złem było-by to, że byś traktował go jak rzecz, bo jakbyś zaczął traktować go z miłością tak jak nakazuje Przykazanie Boże, to by automatycznie przestał być twoim niewolnikiem.

[j.w. M.]


Tak, ale gdybys mial to na pismie, to oficjalnie nadal bylby niewolnikiem.
Tak samo wielu uczciwych farmerow traktowalo niewolnikow jak czlonkow rodziny a oni po zwroceniu im wolnosci nie chcieli odejsc.
Jasno w tym widac ze samo niewolnictwo nie jest tym zlem, tylko ludzkie charaktery i postepowanie.
O tym tez bylo w ST.
Odnosnie bicia niewolnika to tez nie mozesz sugerowac sie handlem niewolnikami, tylko wziasc pod uwage ze prawo obowiazywalo takze niewolnikow, wiec jesli niewolnik zrobil cos karalnego to wlasciciel wymierzal mu kare.
Np. wyobraz sobie ze jakis niewolnik przez lekkomyslnosc spalil wlascicielowi czesc snopow zboza.
Uwazasz ze wszyscy niewolnicy byli idealami? Nawet wolnym to sie przytrafia. Czy poglaskal bys za to kogokolwiek?
No ale jesli bedziesz ciagle w kazdym aspekcie sugerowal sie tym ze to niewolnik jest jedynie karany za to ze nie chce pracowac i tylko dlatego byl karany to bedziesz zawsze mial z tym problem i nie dojdziesz co z czym i dlaczego.


So paź 21, 2017 23:06

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: Niewolnictwo
sameone1 napisał(a):
Tak, ale gdybys mial to na pismie, to oficjalnie nadal bylby niewolnikiem.
Tak samo wielu uczciwych farmerow traktowalo niewolnikow jak czlonkow rodziny a oni po zwroceniu im wolnosci nie chcieli odejsc.
Jasno w tym widac ze samo niewolnictwo nie jest tym zlem, tylko ludzkie charaktery i postepowanie.
O tym tez bylo w ST.
Odnosnie bicia niewolnika to tez nie mozesz sugerowac sie handlem niewolnikami, tylko wziasc pod uwage ze prawo obowiazywalo takze niewolnikow, wiec jesli niewolnik zrobil cos karalnego to wlasciciel wymierzal mu kare.
Np. wyobraz sobie ze jakis niewolnik przez lekkomyslnosc spalil wlascicielowi czesc snopow zboza.
Uwazasz ze wszyscy niewolnicy byli idealami? Nawet wolnym to sie przytrafia. Czy poglaskal bys za to kogokolwiek?
No ale jesli bedziesz ciagle w kazdym aspekcie sugerowal sie tym ze to niewolnik jest jedynie karany za to ze nie chce pracowac i tylko dlatego byl karany to bedziesz zawsze mial z tym problem i nie dojdziesz co z czym i dlaczego.


Nie wiem co mam odpisać na ten stek bzdur... może tak. Zostań moim niewolnikiem skoro to jest wporządku. Będę Ciebie traktował dobrze, ale jeśli będę miał taki kaprys to otrzymasz za byle co karę jaką będę chciał bo przecież będziesz tylko przedmiotem bez praw. Ok?


N paź 22, 2017 10:51
Zobacz profil
Post Re: Niewolnictwo
medieval_man napisał(a):
Nie było też nic złego w tym, że istnieją niewolnicy (o ile nie było to związane ze zbiorowym prześladowaniem i traktowaniem jakiegoś narodu jako nieludzi), a ich status był regulowany w świetle obowiązującego wówczas prawa.

Cytuj:
Niewolnictwo w takiej formie, w jakiej istniało w starożytności nie było grzechem.

Yarpen_Zirgin napisał(a):
I gdzie tam masz zapisane, że niewolnictwo to grzech?


Pomimo usilnych starań nadal nie jestem w stanie wyobrazić sobie jakiejkolwiek formy niewolnictwa, które w świetle Nauki Jezusa, nie byłaby grzechem. Niewolnictwo zawsze sprowadza się do zmuszania niewolnika do nieodpłatnej pracy na rzecz właściciela. Szanowni Moderatorzy, skoro twierdzicie, że niewolnictwo było dobre to wskażcie jakikolwiek sposób pozwalający na zmuszenie niewolnika do pracy, który nie wiązałby się ze stosowaniem przemocy. Chyba, że przemoc w stosunku do bliźnich też jest dobra i też nie jest grzechem.


N paź 22, 2017 14:48

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Niewolnictwo
Zastanawiam się po co ci "frajerzy" chrześcijanie z imperium Rzymu znieśli niewolnictwo...

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N paź 22, 2017 15:10
Zobacz profil
Post Re: Niewolnictwo
felek27 napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Nie było też nic złego w tym, że istnieją niewolnicy (o ile nie było to związane ze zbiorowym prześladowaniem i traktowaniem jakiegoś narodu jako nieludzi), a ich status był regulowany w świetle obowiązującego wówczas prawa.

Cytuj:
Niewolnictwo w takiej formie, w jakiej istniało w starożytności nie było grzechem.

Yarpen_Zirgin napisał(a):
I gdzie tam masz zapisane, że niewolnictwo to grzech?


Pomimo usilnych starań (...)

Przede wszystkim, to mimo usilnych starań do dzisiaj nie przedstawiłeś fragmentu Biblii, który stwierdzałby, ze posiadanie niewolników to grzech.


N paź 22, 2017 15:15
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 425 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 29  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL