Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 8:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 425 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 29  Następna strona
 Niewolnictwo 
Autor Wiadomość
Post Re: Niewolnictwo
Yarpen_Zirgin napisał(a):
felek27 napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Nie rozmawiamy o moich przekonaniach. Stwierdziłeś, że w Ewangeliach jest mowa o tym, że niewolnictwo to grzech, to teraz przytocz stosowny fragment, w którym to zapisano.


Już to zrobiłem. Nie zamykaj na siłę swoich oczu. Jak je otworzysz to na pewno zobaczysz.

Mam otwarte i przykro mi, ale żaden z podanych przez Ciebie fragmentów nie zawiera takiej nauki. An Chrystus, ani Apostołowie po prostu nie głosili, że posiadanie niewolników to grzech.


Czyli łamanie Przykazań Bożych to nie grzech?


So paź 21, 2017 16:45
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Niewolnictwo
Gdzie masz przykazanie Boże zakazujące niewolnictwa (w sensie niewolnictwa jakie miało miejsce w Izraelu)?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So paź 21, 2017 16:47
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: Niewolnictwo
Czyli z tego wynika, że skoro w Biblii nie jest napisane, że niewolnictwo w Izraelu było grzechem to Bóg uważał to za dobre. Medieval man i Yarpen Zirgin uważają to za dobre. Czy jest posiadanie innego człowieka dobre?
Oni uważają, że tak. Oto do czego doprowadzają absurdy biblijne.
Chrześcijanin uważa, że posiadanie człowieka i traktowanie go jako własność jest w porządku.
Teraz wyjdzie obaj na ulice i rozgłoście swoje poglądy "moralne" :D


So paź 21, 2017 16:48
Zobacz profil
Post Re: Niewolnictwo
hubris:
hubris napisał(a):
Czyli z tego wynika, że skoro w Biblii nie jest napisane, że niewolnictwo w Izraelu było grzechem to Bóg uważał to za dobre. Medieval man i Yarpen Zirgin uważają to za dobre. Czy jest posiadanie innego człowieka dobre?
Oni uważają, że tak. Oto do czego doprowadzają absurdy biblijne.

To może tak:
Wskaż jakikolwiek fragment Biblii, w którym Chrystus lub Apostołowie wzywali do zniesienia niewolnictwa.


Cytuj:
Chrześcijanin uważa, że posiadanie człowieka i traktowanie go jako własność jest w porządku.

Nie mówimy, że jest to w porządku, ale zwykły fakt, iż nie ma podstaw do uważania, że posiadanie niewolników jest grzechem.




felek27:
felek27 napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
felek27 napisał(a):
Już to zrobiłem. Nie zamykaj na siłę swoich oczu. Jak je otworzysz to na pewno zobaczysz.

Mam otwarte i przykro mi, ale żaden z podanych przez Ciebie fragmentów nie zawiera takiej nauki. An Chrystus, ani Apostołowie po prostu nie głosili, że posiadanie niewolników to grzech.


Czyli łamanie Przykazań Bożych to nie grzech?

Wskaz przykazanie, które zakazuje posiadania niewolników.


So paź 21, 2017 16:52

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Niewolnictwo
Chrześcijanie, którzy znieśli niewolnictwo w Rzymie byli nadgorliwi?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So paź 21, 2017 16:55
Zobacz profil
Post Re: Niewolnictwo
medieval_man napisał(a):
Gdzie masz przykazanie Boże zakazujące niewolnictwa (w sensie niewolnictwa jakie miało miejsce w Izraelu)?


Jan 15,12
"To jest moje Przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. "


So paź 21, 2017 16:57
Post Re: Niewolnictwo
Przykro mi, ale to jest nakaz miłości, a nie zakaz niewolnictwa. Masz coś innego? Np. fragment, w którym rzeczywiście go zapisano.


So paź 21, 2017 17:03

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: Niewolnictwo
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Nie mówimy, że jest to w porządku, ale zwykły fakt, iż nie ma podstaw do uważania, że posiadanie niewolników jest grzechem.


To czym jest? Jeśli nie jest grzechem to jest moralnie w porządku?


So paź 21, 2017 17:18
Zobacz profil
Post Re: Niewolnictwo
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Przykro mi, ale to jest nakaz miłości, a nie zakaz niewolnictwa. Masz coś innego? Np. fragment, w którym rzeczywiście go zapisano.


Nakaz miłości jest jednocześnie zakazem niewolnictwa ponieważ niewolnictwo oznacza przedmiotowe traktowanie ludzi. Niewolnik był rzeczą, przedmiotem, który można było zbyć. Traktowanie ludzi w taki sposób jest jawnym przykładem łamania Przykazania Miłości.


So paź 21, 2017 17:19

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Niewolnictwo
Yarpen mnie celowo ignoruje? Ale niech tam:
34 Gdy faryzeusze dowiedzieli się, że zamknął usta saduceuszom, zebrali się razem, 35 a jeden z nich, uczony w Prawie, zapytał Go, wystawiając Go na próbę: 36 "Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?" 37 On mu odpowiedział: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. 38 To jest największe i pierwsze przykazanie. 39 Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. 40 Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy".

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So paź 21, 2017 17:21
Zobacz profil
Post Re: Niewolnictwo
felek27:
felek27 napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Przykro mi, ale to jest nakaz miłości, a nie zakaz niewolnictwa. Masz coś innego? Np. fragment, w którym rzeczywiście go zapisano.

Nakaz miłości jest jednocześnie zakazem niewolnictwa (...)

Jakoś tak dziwnie się składa, że Apostołowie niczego takiego nie głosili, ani do wyzwalania niewolników czy zniesienia niewolnictwa nie wzywali. Co oznacza, że to Twoja interpretacja, w dodatku naciągana, a nie zapis zakazujący niewolnictwa.




Andy72:
Andy72 napisał(a):
Yarpen mnie celowo ignoruje? Ale niech tam:
34 Gdy faryzeusze dowiedzieli się, że zamknął usta saduceuszom, zebrali się razem, 35 a jeden z nich, uczony w Prawie, zapytał Go, wystawiając Go na próbę: 36 "Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?" 37 On mu odpowiedział: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. 38 To jest największe i pierwsze przykazanie. 39 Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. 40 Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy".

Przeczytałem. Co ten fragment zmienia, skoro w nim nie ma zakazu niewolnictwa ani stwierdzenia, że to grzech?


So paź 21, 2017 17:24

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Niewolnictwo
"Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy".
To znaczy prawo WYNIKA z miłowania bliźniego jak siebie samego.
A że nie ma szczegółowego zakazu - czy jest może zakaz aborcji?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So paź 21, 2017 17:29
Zobacz profil
Post Re: Niewolnictwo
LOL
Mnie interesuje co zapisano, a nie co wg Ciebie wynika. Dla Apostołów jakoś bowiem nie wynikało z tych przykazań, że niewolnictwo jest złe lub jest grzechem, i ani go ni potępiali, ani nie wzywali do jego zniesienia.


So paź 21, 2017 17:30

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Niewolnictwo
Apostołowie interesowali się indywidualną relacją z Bogiem i bliźnimi a nie organizacją społeczeństwa. Choć w "państwie diabła" istniało niewolnictwo

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So paź 21, 2017 17:37
Zobacz profil
Post Re: Niewolnictwo
Może się i nie zajmowali za mocno, ale mamy w Biblii choćby takie słowa:

1 Kor 7,20-22
20 Każdy przeto niech pozostanie w takim stanie, w jakim został powołany. 21 Zostałeś powołany jako niewolnik? Nie martw się! Owszem, nawet jeśli możesz stać się wolnym, raczej skorzystaj [z twego niewolnictwa]! 22 Albowiem ten, kto został powołany w Panu jako niewolnik, jest wyzwoleńcem Pana.


So paź 21, 2017 17:43
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 425 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 29  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL