Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 0:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 200 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
 Handel w niedzielę 
Autor Wiadomość
Post Re: Handel w niedzielę
Alus napisał(a):
Coś Ci sie co nieco pomyliło - wolne soboty wprowadzono dekretami z początkiem z 1972/1973r. Najpierw po 1 miesiącu, później po 2-3, a po postulatach z 1980r pod knice lat 80-tych wszystkie soboty były wolne i nadal takimi są.

21. Wprowadzić wszystkie soboty wolne od pracy. Pracownikom w ruchu ciągłym i systemie 4-brygadowym brak wolnych sobót zrekompensować zwiększonym wymiarem urlopu wypoczynkowego lub innymi płatnymi dniami wolnymi od pracy.


So mar 03, 2018 23:14
Post Re: Handel w niedzielę
Cytuj:
Z powodu stresu, mogą sie dziać takie rzeczy, pamiętam jak zdawałem prawo jazdy, no i na egzaminie(pomimo tego że już miałem na koncie 20 godzin jazdy po mieście) nie byłem w stanie samochodem ruszyć z miejsca :D Chciałem wrzucić pierwszy bieg, i nie byłem w stanie tego zrobić. Dopiero po minucie próbowania jakoś sie udało.
No, ale w sklepie!!!? Gdzie tutaj masz stres? To już bardziej rozkojarzenie i to w jakiejś wyjątkowo drastyczniej formie.

Roztargnienie to nie stres, a piszę wyraźnie o roztargnieniu.


N mar 04, 2018 9:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Handel w niedzielę
CO TU SIE WYPRAWIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

W ostatnią niedziele, większość sklepów była pozamykana!
Ja myślałem że będzie tak, jak było mówione wcześniej, czyli że zamknięte będą sklepy jedynie powyżej 80m2, a reszta będzie otwarta, a tu sie okazało że te mniejsze sklepy też były pozamykane.
Tylko jeden sklep otwarty, w którym sprzedawał właściciel, i ja tam poszłem, ale niestety przede mną w kolejce stał jakiś facet i chciał piwo, no ale niedostał :D bo był już sporo pijany, normlanie pato żulernia! i to najniższego sortu :D
I też słabo wyszło, bo lewiatan zamkniety, a tam robiliśmy zakupy, a gdzie indziej nie mają tego co w lewiatanie, więc moja matka musi jeszcze na tygodniu dodatkowo jechać na zakupy, a paliwo kosztuje! kasy za specjalnie nie ma, i tutaj także pojawia sie propozycja żeby jednak z tego coniedzielnego kościoła, zrezygnować.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn mar 12, 2018 22:15
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Handel w niedzielę
Robek napisał(a):
Ja myślałem że będzie tak, jak było mówione wcześniej, czyli że zamknięte będą sklepy jedynie powyżej 80m2, a reszta będzie otwarta, a tu sie okazało że te mniejsze sklepy też były pozamykane.

Indyk też myślał... . Trzeba było nie myśleć, a czytać informacje.
Robek napisał(a):
a paliwo kosztuje! kasy za specjalnie nie ma,

Przesiądź się na rower. Już wiosna.
Robek napisał(a):
i tutaj także pojawia sie propozycja żeby jednak z tego coniedzielnego kościoła, zrezygnować.

A to kościół tez zamknięty czy może nie ma na paliwo?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn mar 12, 2018 22:26
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2007
Post Re: Handel w niedzielę
Robek napisał(a):
W ostatnią niedziele, większość sklepów była pozamykana!

Dramat. Jak żyć Panie Premierze, jak żyć?
Robek napisał(a):
, i tutaj także pojawia sie propozycja żeby jednak z tego coniedzielnego kościoła, zrezygnować.

... i żeby nie było niczego. Żadnych alkoholóf, papierosóf i narkotykóf.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Pn mar 12, 2018 22:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Handel w niedzielę
Małgosiaa napisał(a):
Przesiądź się na rower. Już wiosna.


Nie mam roweru.

Mrs_Hadley napisał(a):
... i żeby nie było niczego. Żadnych alkoholóf, papierosóf i narkotykóf.


A tutaj nie bardzo rozumiem, o czym mówisz :biggrin:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt mar 13, 2018 0:14
Zobacz profil
Post Re: Handel w niedzielę
Robek, czy ja dobrze rozumiem, ze do kosciola musicie dojechac i przy tej okazji robiliscie zakupy na caly tydzien?


Wt mar 13, 2018 6:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Handel w niedzielę
Kael napisał(a):
Robek, czy ja dobrze rozumiem, ze do kosciola musicie dojechac i przy tej okazji robiliscie zakupy na caly tydzien?


Tak :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt mar 13, 2018 7:30
Zobacz profil
Post Re: Handel w niedzielę
No to macie problem i ekstra wydatek na paliwo. Ale ekspedientki maja wolne. A w sobote wieczorem nie ma Mszy sw?


Wt mar 13, 2018 7:32
Post Re: Handel w niedzielę
Kael napisał(a):
No to macie problem i ekstra wydatek na paliwo. Ale ekspedientki maja wolne. A w sobote wieczorem nie ma Mszy sw?

Rzadko w którym kościele odprawiane sa msze w liturgii niedzielnej.
A zamknięte sklepiki - na moim osiedli te małe zrzeszone są w sieciach _ Żabka, Odido, Euro - więc wszystkie były zamknięte. Na osiedle zamieszkałe przez ok 7 tys ludzi otwarty był jeden sklepik, w którym alkohole są podstawowymi produktami, a z pieczywa oferują jedynie bułki.
Ludzie przyzwyczajeni do zakupu świeżego chleba w drodze z kościoła, ganiali wściekli, bo pozostało im wyjadanie czerstwego, albo pożyczanie od sąsiadów.


Wt mar 13, 2018 8:34
Post Re: Handel w niedzielę
Odzwyczaja sie.

Ale przeciez piekarnie mialy miec otwarte? W Niemczech rano w niedziele, sa otwarte.


Wt mar 13, 2018 9:04

Dołączył(a): Pt gru 07, 2012 8:14
Posty: 238
Post Re: Handel w niedzielę
Obrazek


Wt mar 13, 2018 9:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Handel w niedzielę
Kael napisał(a):
Ale ekspedientki maja wolne.


Tracąc tym samym dzień wolny w tygodniu, kiedy można coś załatwić.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt mar 13, 2018 9:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Handel w niedzielę
Kael napisał(a):
No to macie problem i ekstra wydatek na paliwo. Ale ekspedientki maja wolne. A w sobote wieczorem nie ma Mszy sw?


Ma być przecież "dzień święty święcić" więc msza koniecznie w niedziele, no i co najważniejsze to jako rolnik nie mam czasu żeby w trakcie tygodnia jechać do kościoła, to tylko zazwyczaj w niedziele jest troche wolnego czasu.


Alus napisał(a):
A zamknięte sklepiki - na moim osiedli te małe zrzeszone są w sieciach _ Żabka, Odido, Euro - więc wszystkie były zamknięte. Na osiedle zamieszkałe przez ok 7 tys ludzi otwarty był jeden sklepik, w którym alkohole są podstawowymi produktami, a z pieczywa oferują jedynie bułki.
Ludzie przyzwyczajeni do zakupu świeżego chleba w drodze z kościoła, ganiali wściekli, bo pozostało im wyjadanie czerstwego, albo pożyczanie od sąsiadów.



Z tego powodu część ludzi może zrezygnować z tego kościoła w niedziele.
Bo jak sklepy pozamykane, to na co z domu wychodzić :lol:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt mar 13, 2018 11:08
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Handel w niedzielę
To są dobre argumenty. Kościół popierał ten zakaz, a może się okazać, że liczba uczestników mszy spadnie. Właściwie nie ma wątpliwości, że spadnie. Przede wszystkim wśród dominicantes, bo communicantes, jako bardziej zaangażowani, zawsze jakoś sobie poradzą. Niemniej na pewno nie jest to oczekiwany efekt. Aczkolwiek przewidywalny.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt mar 13, 2018 16:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 200 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL