Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 200 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
 Handel w niedzielę 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Handel w niedzielę
Robek napisał(a):
A co z radiem i telewizją?
To też musi funkcjonować w niedziele?

A co z Internetem? Tak będziesz wymieniał kolejne pozycje z listy branż, które w niedziele pracują?
Chcesz dyskutować o wolnych zawodach, gdzie człowiek sam decyduje, gdzie bierze zlecenie i ustala grafik zajęć?

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


So mar 17, 2018 16:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Handel w niedzielę
Mrs_Hadley napisał(a):
Robek napisał(a):
A co z radiem i telewizją?
To też musi funkcjonować w niedziele?

A co z Internetem? Tak będziesz wymieniał kolejne pozycje z listy branż, które w niedziele pracują?
Chcesz dyskutować o wolnych zawodach, gdzie człowiek sam decyduje, gdzie bierze zlecenie i ustala grafik zajęć?


Cóż za wymijająca odpowiedź :mrgreen:
Przecież dobrze wiesz, że pytam sie o tych wszystkich ludzi co przychodzą rano, w niedziele do pracy w telewizji i radiu, więc wyskakiwanie tutaj z tym internetem, jest troche jak w stylu "wybrana"
No i oczywiście każdy kto pracuje w telewizji, sam sobie ustala kiedy pracuje, i nikt nie zmusi go do pracy w niedziele? a te kasjerki w biedronkach, to muszą pracować w niedziele, bo inaczej by ich pozabijano.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So mar 17, 2018 19:02
Zobacz profil
Post Re: Handel w niedzielę
Robek, przecież masz otwarte małe sklepiki. Nie rozumiem w czym problem? Fajki i chleb zawsze w takim kupisz


So mar 17, 2018 20:44
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Handel w niedzielę
@Robek, zakaz handlu nie obejmuje sklepów, gdzie za ladą stoi właściciel, a także stacji paliwowych, więc nadal możesz zrobić zakupy, tyle że nie w każdym sklepie. Radio i TV pełnią funkcję informacyjną, dlatego zakaz by nie przeszedł.
Zawsze można dywagować, które branże mogłyby mieć zakaz pracy w niedziele bądź które powinny w tym dniu pracować, ustalenie co jest, a co nie jest konieczne bywa dyskusyjne, już sam fakt świąt, kiedy ludzie chcieliby spędzić ten czas z rodziną, a muszą iść do pracy, bywa trudny, bo co to za frajda siedzieć samotnie w mieszkaniu, kiedy małżonek jest w pracy? Nie zawsze znajdzie się zastępstwo kolegi/koleżanki, którzy szczęśliwym trafem świąt nie obchodzą i chętnie się zamienią. I są to trudne sytuacje, gdzie nieraz brakuje rozwiązania, które zadowoliłoby wszystkich. Ratownik medyczny nie ma szans wyjść z inicjatywą projektu ustawodawczego za którym stali pracownicy handlu, bo tutaj wystarczy, że klient zrobi zakupy w dzień powszedni lub w sobotę, a jak nie, to znajdzie najbliższą stację paliwową czy sklepik. Mały dyskomfort, ale tysiące kasjerów ten dzień będą mieli wolny.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


So mar 17, 2018 20:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Handel w niedzielę
Mrs_Hadley napisał(a):
ustalenie co jest, a co nie jest konieczne bywa dyskusyjne, już sam fakt świąt, kiedy ludzie chcieliby spędzić ten czas z rodziną, a muszą iść do pracy, bywa trudny, bo co to za frajda siedzieć samotnie w mieszkaniu, kiedy małżonek jest w pracy?


No niestety, wszystko jest rozpatrywane ze strony rodziny, a jak ktoś jest singlem, to już nikogo nic to nie obchodzi, w końcu mamy demokracje, więc rządy większości.
No i też taka faza w niedziele była :D bo kolejny sklep sie otworzył :mrgreen: i tutaj córka właściciela w nim sprzedaje, i w tej sytuacji jeszcze tylko właściciel lewiatana zacznie sprzedawać, i będzie jak dawniej :twisted:
Zresztą mnie to i tak zbytnio nie dotyczy bo robie sobie, przerwe świąteczną na kilka tygodni, więc do połowy kwietnia mnie w kościele nie będzie, a żarcie sobie kupie w czwartek, bo jade do STS-a po te moje 620 pare złoty 8)
No i ta kwestia z zakazem handlu, została przedstawiona w tym filmiku.

https://www.youtube.com/watch?v=tPihzAw6XXE

Sama prawda, i to na wesoło :biggrin: a ten Hitler to troche ma taką wnerwioną mine :D i ja też jak zobaczyłem pozamykane sklepy, to też troche tak jak Hitler wyglądałem :twisted:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn mar 19, 2018 21:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 200 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL