Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 200 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna strona
 Handel w niedzielę 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Handel w niedzielę
ARHIZ napisał(a):
Ale wiecie, że jest pomysł, by te niedziele były odrabiane w postaci nocek?

Swoją drogą, nie myśleliście o tym na odwrót? Dlaczego jedni mają mieć przywilej pracy w niedzielę, a inni nie?


Niestety lekarze, policjanci czy strażacy nie mają wyboru za bardzo.
Zdarzyło mi się pracować w niedzielę i nie polecam...co kraj to obyczaj, ale praca to nie wszystko. Ustawowy dzień wolny pozwoliłby ludziom na oderwanie się od wyścigu szczurów. Na Zachodzie ludzie coraz częściej nie przywiązują znaczenia do tego który dzień mają wolny bo niedziela prawie niczym się nie wyróżnia.


Śr lis 29, 2017 23:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Handel w niedzielę
Żyjemy w Matrixie. Wolne niedziele pozwalają się trochę z niego wydobyć.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr lis 29, 2017 23:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Handel w niedzielę
Osiris napisał(a):
ARHIZ napisał(a):
Ale wiecie, że jest pomysł, by te niedziele były odrabiane w postaci nocek?

Swoją drogą, nie myśleliście o tym na odwrót? Dlaczego jedni mają mieć przywilej pracy w niedzielę, a inni nie?


Niestety lekarze, policjanci czy strażacy nie mają wyboru za bardzo.
Zdarzyło mi się pracować w niedzielę i nie polecam...co kraj to obyczaj, ale praca to nie wszystko. Ustawowy dzień wolny pozwoliłby ludziom na oderwanie się od wyścigu szczurów. Na Zachodzie ludzie coraz częściej nie przywiązują znaczenia do tego który dzień mają wolny bo niedziela prawie niczym się nie wyróżnia.

Swego czasu miałem wolny, zamiast weekendu, poniedziałek z wtorkiem i było całkiem przyjemnie.

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Cz lis 30, 2017 0:48
Zobacz profil
Post Re: Handel w niedzielę
ARHIZ napisał(a):
Ale wiecie, że jest pomysł, by te niedziele były odrabiane w postaci nocek?

Swoją drogą, nie myśleliście o tym na odwrót? Dlaczego jedni mają mieć przywilej pracy w niedzielę, a inni nie?

To jest obowiązek, a nie przywilej. Wierz mi, że gdybym miał możliwość rzucenia tej roboty, którą obecnie mam, i zamienienia jej na zwykłą od poniedziałku do piątku, to zrobiłbym to natychmiast.


Cz lis 30, 2017 9:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Handel w niedzielę
Rozumiem, że nie każdy pracuje w niedzielę z własnej woli (podobnie jak nie zawsze pracodawca daje swojemu podwładnemu urlop, gdy ten go potrzebuje). Jednak nie robiłbym z tego reguły. Np. obecnie mam wolne niedziele, ale zastanawiam się nad złapaniem paru dodatkowych godzin pracy w szkole policealnej. Robię też kurs instruktora jogi i w tym przypadku, jeśli chodzi o prowadzenie zajęć, wolałbym weekend.
Czy zatem problemem jest możliwość pracy w niedzielę, czy nadużycia ze strony pracodawców? Jeżeli to ostatnie, to należy zmieniać prawo pod kątem ograniczania nadużyć - niedzielny zakaz to tylko półśrodek, a pracodawca znajdzie sobie inny sposób na wyzysk, np. pracę w nocy.

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Cz lis 30, 2017 13:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Handel w niedzielę
Andy72 napisał(a):
"ładny" liberalny wybór: jeśli nie chcesz tyrać w niedziele to won z pracy i zdychaj pod płotem! Przecież każdy ma wolność zdychania.


Buhahaha... Doprawdy fascynujące słowa z ust wierzącego. :D
Prawie tak "ładny" wybór jak w Tej twojej wspaniałej religii, prawda? :D

Jeśli nie chcesz tańczyć jak Ci Twój Bóg zagra (np. jesteś praktykującym homoseksualistą i w cywilizowanym kraju wziąłeś ślub ze swoim partnerem) to won do piekła. ;) Przecież każdy ma wolność do smażenia się przez wieczność w piekle. ;) :D


Cz lis 30, 2017 20:19
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Handel w niedzielę
ARHIZ napisał(a):
Swego czasu miałem wolny, zamiast weekendu, poniedziałek z wtorkiem i było całkiem przyjemnie.

Taka opcja jest wygodna dla osób bezdzietnych, weekend jest szczególnym czasem, kiedy rodzice mogą spędzić z dziećmi więcej czasu pielęgnując z nimi relacje, ponieważ w tygodniu zwykle tego czasu jest niewiele, jak również dzieci chodzą do szkoły, grafik zajęć zwykle jest napięty z uwagi na obowiązki. Inną sprawą jest, że weekend to czas szczególnego oblężenia centrów handlowych i problemów z wolnymi miejscami parkingowymi, co kończy się parkowaniem na terenach zielonych czy nawet kolizjami, dantejskie sceny mają miejsce częściej niż w tygodniu. O spokojnych zakupach można zapomnieć.

Cytuj:
Ale wiecie, że jest pomysł, by te niedziele były odrabiane w postaci nocek?

Nie sądzę, żeby pracodawcy byli skłonni płacić podwładnym obowiązkowy dodatek za pracę w godzinach nocnych. Sprawdziłeś opłacalność takiej organizacji czasu pracy w sklepach? Wydaje mi się, że klienci niezbyt lubią zaglądać do sklepów po północy, zwłaszcza w tygodniu, o ile nie mają jakiegoś ważnego powodu.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Cz lis 30, 2017 20:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 29, 2009 15:12
Posty: 660
Post Re: Handel w niedzielę
felek27 napisał(a):
ashkel86 napisał(a):

Przypominam Ci, że w Polsce praca ma charakter dobrowolny.

A słyszałeś o czymś takim jak Kodeks Pracy?


Ten sam co mówi o lepszej płacy za pracę w ten dzień :D Dla tych co nie czytali, w Polsce mamy 5 dniowy system pracy, 40 godzin w tygodniu ... kto pracuje w niedzielę ma wolne w inny dzień.

Andy72 napisał(a):
Po 1989 roku świadomość inteligencji została przeorana paradygmatem liberalnym, niestety,


Jak Tobie marzy się powrót do tego PRLowskiego dziadostwa, ręce opadają :| Najlepiej od razu zamówmy z bratniej socjalistycznej Kuby kontenerowiec pełen pomarańcz ... kwaśnych z pestkami. Na święta dojdą :D Zbudujemy dawny klimat.

I mówisz o liberalizmie. Gdyby patrzeć na opinie jaśnie wielmożnych biskupów do tej pory pewnie zasuwałbyś na kościelnym polu w ramach pańszczyzny, za Bóg zapłać. Polska ma swoje interesy, Watykan swoje. PIS wprowadził np. program 500 plus. To są kilkadziesiąt miliardów rocznie, nie stać nas na ryzyko spadku dochodów.


Cz lis 30, 2017 21:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Handel w niedzielę
Mrs_Hadley napisał(a):
Taka opcja jest wygodna dla osób bezdzietnych, weekend jest szczególnym czasem, kiedy rodzice mogą spędzić z dziećmi więcej czasu pielęgnując z nimi relacje, ponieważ w tygodniu zwykle tego czasu jest niewiele, jak również dzieci chodzą do szkoły, grafik zajęć zwykle jest napięty z uwagi na obowiązki. Inną sprawą jest, że weekend to czas szczególnego oblężenia centrów handlowych i problemów z wolnymi miejscami parkingowymi, co kończy się parkowaniem na terenach zielonych czy nawet kolizjami, dantejskie sceny mają miejsce częściej niż w tygodniu. O spokojnych zakupach można zapomnieć.

To prawda, dzieci mają w tygodniu szkołę itd. Jednak nie zabraniam rodzicom spędzania czasu z dziećmi. Sami rodzice też nie są przez nikogo zmuszani do pójścia do sklepu.
Mam natomiast znajomych, którzy w tygodniu nie mają czasu na zakupy i robią je właśnie w niedzielę. Co kto lubi.

Cytuj:
Nie sądzę, żeby pracodawcy byli skłonni płacić podwładnym obowiązkowy dodatek za pracę w godzinach nocnych. Sprawdziłeś opłacalność takiej organizacji czasu pracy w sklepach? Wydaje mi się, że klienci niezbyt lubią zaglądać do sklepów po północy, zwłaszcza w tygodniu, o ile nie mają jakiegoś ważnego powodu.

Obowiązkowy dodatek za pracę w niedzielę jakoś płacą. Nie wiem na ile nocki będą opłacalne i co konkretnie pracownicy mieliby tam robić - po prostu coś takiego obiło mi się o uszy. Mnie zaś chodzi głównie o to, że pracodawca, który wyzyskuje, nagle przestanie to robić - zwłaszcza, gdy będzie mieć dodatkową motywację w postaci zmniejszonych obrotów.

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Cz lis 30, 2017 22:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 20, 2017 10:06
Posty: 2
Post Re: Handel w niedzielę
Trudno jest to czytać i nie zdenerwować się. Kościołowi zależy na rodzinie, a niedziela jest takim dniem, który powinno się spędzać z najbliższymi, a nie w Biedronce na kasie. Jak ktoś chce to niech sobie otworzy sklep prywatny i sam stoi za ladą i sprzedaje aż do znudzenia. Niech nie zmusza bliźnich do pracy w dzień do tego nie przeznaczony.


Śr gru 27, 2017 20:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Handel w niedzielę
Takie ciekawe info o skutkach fenomenalnego posunięcia PiS w kwestii handlu w niedzielę: pracownicy dużej sieci supermarketów będą mieli teraz obowiązek, po rozkosznym niedzielnym wypoczynku w rodzinnym gronie, stawiać się do pracy na zmianę rozpoczynającą się o godzinie 00:15 w poniedziałek.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt mar 02, 2018 20:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Handel w niedzielę
Iago napisał(a):
Andy72 napisał(a):
"ładny" liberalny wybór: jeśli nie chcesz tyrać w niedziele to won z pracy i zdychaj pod płotem! Przecież każdy ma wolność zdychania.


Buhahaha... Doprawdy fascynujące słowa z ust wierzącego. :D
Prawie tak "ładny" wybór jak w Tej twojej wspaniałej religii, prawda? :D

Jeśli nie chcesz tańczyć jak Ci Twój Bóg zagra (np. jesteś praktykującym homoseksualistą i w cywilizowanym kraju wziąłeś ślub ze swoim partnerem) to won do piekła. ;) Przecież każdy ma wolność do smażenia się przez wieczność w piekle. ;) :D



Tak już ta religia wygląda :mrgreen: a że "Andy72" mówi to w dość ostry sposób, to już nie ma na to żadnego wpływu, w końcu "Andy72" miał czy cały czas ma jakiś osobisty kryzys, i z tego powodu ma czasami dość ostre wypowiedzi.


Reade11 napisał(a):
Trudno jest to czytać i nie zdenerwować się. Kościołowi zależy na rodzinie, a niedziela jest takim dniem, który powinno się spędzać z najbliższymi, a nie w Biedronce na kasie. Jak ktoś chce to niech sobie otworzy sklep prywatny i sam stoi za ladą i sprzedaje aż do znudzenia. Niech nie zmusza bliźnich do pracy w dzień do tego nie przeznaczony.



Kościołowi zależy na rodzinie, bo Kościół z niej żyje, w końcu grubo płatne śluby, chrzty, pogrzeby, są czymś bez czego Kościół by sobie nie dał rady.
Oczywiście mówiąc Kościół, mam na myśli kler.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt mar 02, 2018 21:40
Zobacz profil
Post Re: Handel w niedzielę
Tacy Panowie jak Tusk czy Komorowski w swej młodości walczyli o wolne soboty, czy też 50-letni wiek emerytalny dla kobiet, a jak doszli do władzy to wiek emerytalny podnieśli do lat 67, a o wolnych sobotach to nawet nie ma co marzyć. Dzisiaj wprowadzenie 2 wolnych niedziel w miesiącu wiele osób uważa za coś nienormalnego. Gdzie się podziały te ideały Solidarności?


So mar 03, 2018 10:10
Post Re: Handel w niedzielę
felek_ napisał(a):
Tacy Panowie jak Tusk czy Komorowski w swej młodości walczyli o wolne soboty, czy też 50-letni wiek emerytalny dla kobiet, a jak doszli do władzy to wiek emerytalny podnieśli do lat 67, a o wolnych sobotach to nawet nie ma co marzyć. Dzisiaj wprowadzenie 2 wolnych niedziel w miesiącu wiele osób uważa za coś nienormalnego. Gdzie się podziały te ideały Solidarności?

Coś Ci sie co nieco pomyliło - wolne soboty wprowadzono dekretami z początkiem z 1972/1973r. Najpierw po 1 miesiącu, później po 2-3, a po postulatach z 1980r pod knice lat 80-tych wszystkie soboty były wolne i nadal takimi są.
Za obniżenie podwyższonego wieku emerytalnego przez rząd PO+PSL, już Polska zaczyna płacić brakiem pracowników i powiększeniem długu ZUS.
Gdy pracownicy ukraińscy powędrują za lepiej płatną pracą do krajów Europy zach. w Polsce zacznie się dramat z brakiem rak do pracy, a może i zapaść gospodarcza.


So mar 03, 2018 10:41
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Handel w niedzielę
Alus napisał(a):
Gdy pracownicy ukraińscy powędrują za lepiej płatną pracą do krajów Europy zach. w Polsce zacznie się dramat z brakiem rak do pracy, a może i zapaść gospodarcza.

I znowu wróżenie z fusów, typowe dla zwolenników PO: "Jak PiS wygra wybory to Saska Kępa zostanie przemianowana na Beatę Kempę".
Tylko jakoś nigdy się te wróżby nie sprawdzają.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So mar 03, 2018 12:10
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 200 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL